Флиртува с друга пред мен
Проблемът е следния: Мъжът показваше повече от година ясни знаци, че ме харесва, направи какво ли не, за да ми привлече вниманието. Разбира се, аз също го харесвам, но се държах по-резервирано към него - мило, приятелски, но не флиртуващо. Наскоро се появи ново момиче в компанията, което го хареса и започна да му се натиска. Той упорито я избягваше в началото и предпочиташе да е около мен, но от скоро започна и той да поддава на закачките й, да се смее с нея и да се бута в нея. Особено след като приятели намекнаха пред нас двамата, че тя го харесва, а аз отговорих, че той е свободен и няма никаква пречка за това. Не знам дали той си помисли, че го отрязвам и няма как да е с мен, затова иска да се пробва с другата. Дали вече не ме харесва или се е отказал от мен? Или нарочно флиртува с нея пред мен, за да ме дразни и да повдигне самочувствието си, че и него го харесват? Не мога да разбера, твърди, че още ме чувства близка и уж нищо не се е променило, но държанието му говори друго. Вече не идва толкова често при мен, но все още ме следи тайно с поглед. С нея му е забавно, смее се, а когато е с мен се притеснява, бърка думите, нервен е, уж иска да говорим, но бързо се изнервя и се опитва да не остава насаме с мен вече. Казва, че съм само приятел за него, че явно нещо грешно съм го разбрала, но защо толкова време преди това ме ухажваше (е, аз се правех, че не забелязвам и че го приемам само като приятел, той също се опитваше да прикрива чувствата си и Понякога се държеше противоречиво, но е имало и съвсем ясни знаци, че е влюбен в мен)? Възможно ли е за един месец чувствата му към мен да се изпарят или просто иска да ме нарани, защото се чувства отхвърлен? Не мога да разбера!

Коментари

1.   Ти си го държала една година на стартова позиция и сега не можеш да разбереш, че човекът не иска повече така?

2.   От цялата история не разбрах едно - ако той те харесва и ти също го харесваш, защо по дяволите толкова време се държиш резервирано към него и измъчваш и двама ви?
Да, вероятно иска да те дразни и да те предизвика да си разкриеш чувствата, защото до момента е получавал смесени сигнали от теб и му е писнало да се чуди и да те чака.
От теб зависи как ще постъпиш оттук нататък, ще продължиш ли да се криеш и тайно да негодуваш, че той флиртува с друга, или ще му признаеш, че го харесваш. Побързай, може пък да се вземат наистина, докато ти се наканиш.

3.   Човекът не може да те чака вечно... Ако го искаш - грабвай го, докато не е късно. Ако не - както си казала, той свободен и няма пречки да бъде с други жени. Или те провокира, или е продължил напред, а може и двете. При това абсолютно нормално. Повече от 1 година - това е абсурдно!
Ж

4.   Авторката:
Имаше сериозни пречки, заради които нямаше как да му бъда повече от приятел, но те са на път да се разрешат съвсем скоро и той го знае. И въпреки това, той се закача сега с другото момиче (а и тя е хубавка). Той също никога не ми е казал в прав текст, че ме харесва, само с действия и поведение (макар и противоречиво понякога). Дали го е било страх от отхвърляне, или просто няма толкова сериозни чувства към мен?

5.   Любимото ми поведение на жените. 1 година ти се прави на недостъпна, една дума не казва за това какво мисли и накрая ти държи сметка, че се закачал с друга. Много ясно, че ще избере другата. Продължавай да си решаваш пречките.
Такива като тебе с лопата да ги ринеш. Вечно има пречки, вечно не е сигурна, не показва нищо. Аман от жени, които седят като ттофей и една дума не ти казват, за да покажат интерес.

6.   "Дали го е било страх от отхвърляне, или просто няма толкова сериозни чувства към мен?"

Отговорът на този въпрос можеш да получиш само от него. Да, за това се изисква известна доза смелост, защото винаги има риск да бъдеш отхвърлена, дори и да те харесва, но както казват германците "По-добре край със страх, отколкото страх без край" (Lieber ein Ende mit Schrecken als ein Schrecken ohne Ende). Не мога да ти казвам какво да направиш, защото не съм на твое място. Ако бях, щях да действам към него. Особено след като и аз на няколко пъти съм се вайкала като тебе, чакала съм другата страна и съм пропуснала възможности... От това, което споделяш, според мен има чувства към теб и пак според мен се страхува от отхвърляне, защото досега не си му дала ясни знаци, че го искаш. Не е редно страхът да спира хората да бъдат щастливи. Успех!

7.   Проблемът е, че ти не знаеш какво искаш. Сама му казваш, че е свободен да прави каквото си поиска, а после ох и олеле... Непреодолимата пречка да бъдете заедно да не би да е, че ти все още си имаш друг приятел?
Човекът си търси приятелка. Показвал ти е, че те харесва, но не може да те чака вечно. Не може и да е сигурен, че между вас наистина ще се получи.
Защо да продължава да гони дивото, като питомното му е в кърпа вързано.
Не мисля, че флиртува с нея, за да те дразни. Появила се е добра алтернатива за връзка, а с теб е правил прекалено дълги опити без резултат. Или най-после решаваш, че ще започнеш връзка с него или трябва да се примириш, че скоро твоят ухажор ще си има приятелка и няма повече да се върти около теб.

Жена Водолей

8.   Че защо да не флиртува? Ти каква си му? Не си му съпруга, нито годеница, любовница, не ти е обещавал нищо. Харесвал те, ти си се правила на интересна, приятелства, глупости... Мислила си, че ще го държиш на резервната скамейка, докогато ти решиш и ти е в кърпа вързан, ама човекът си е намерил друга. Няма нищо сложно за разбиране.

9.   И аз да бях на негово място щях да избера другата.

От една страна има момиче което ясно му показва че го харесва и прави усилия да го спечели, от друга страна има теб, която не си му дала никакви сигнали дори. На всичкото отгоре си му казала че е свободен, т. е. един вид си му дала сигнал че интереса му към теб е нежелан. Човека просто продължава напред, вместо да си губи времето повече. И то не за да те дразни или наранява - личи от това че първоначално е избягвал другото момиче.

Направи услуга и на двама ви и спри да се чудиш. Остави го да продължи напред и приеми че отношенията ви неизбежно ще се променят, това не е непременно лошо, освен ако не държиш на всяка цена да се събереш с него. В този случай според мен не само си изпуснала влака, но и по принцип нямаше да ви се получат нещата. Щом 1 година не можете ясно да комуникирате кой, какво, пречки, алибали. Връзка без добра комуникация няма.

10.   Явно е флиртувал с нея, за да ме дразни /провокира. Напоследък не се бяхме виждали (нарочно му оставих пространство, за да може да си флиртува с другото момиче), но като се видяхме, ми каза, че съм му липсвала. Разпитва ме какво се случва с мен, какво мисля да правя. Личи си и по поведението му, че наистина се е разтъжил за мен. Последният път, като се видяхме, не сваляше очите си от мен и само се навърташе около мен. Другите продължават да намекват, че ме харесва, но защо той не прави нищо по-решително, като покана за разходка поне? Да, наистина пречката между нас още не е отстранена съвсем, но скоро и това ще стане. Но се чудя дали той изобщо има сериозни намерения към мен, или просто си пробва късмета с всяка жена, която се държи мило с него.? !? !
Той е по-малък от мен, възможно ли е това да го спира по някакъв начин да ми признае, че има някакви чувства? Или просто няма такива?

12.   Авторке няма ли да я прекъснеш тая агония най-накрая. То че няма да ви се получи в крайна сметка понеже и двамата сте лигльовци е ясно. Но нищо не ти пречи да пробваш. Кажи му че имаш симпатии, но ти трябва време за твоите алибали, които на всичкото отгоре му нямаш достатъчно доверие за да споделиш. Каква връзка ще градиш тогава?

13.   Този наистина е някакъв льольо, щом една година се върти като муха около някаква жена, която го разиграва и се прави на умряла лисица. Игрички на дребно за пубертети е вашата работа.

14.   Нормален хетеро мъж. Пази го!