Животът ни срещна за 3-ти път ..помощ!
Здравейте за първи път пиша тук и ще започна така ,жена на 22 г. съм ! И ще се опитам да съкратя историята и да напиша главно проблема който имам от 2 г. Всичко се случи още през тинейджърските ми години ,когато бях на 16! Като всяко нормално момиче обичах да излизам с приятели , но честно казано не ми бяха толкова приятели колкото да ги имам за компания , защото много си бях напатила от приятелки и не вярвах на никого ! Един ден се запознах в компанията ми с едно момче( да го наречем с измислено име: Виктор),личеше си че не беше като другите и беше различен !От тази вечер, започнахме да излизаме всяка вечер, абе за много кратко време се превърна в най- добрия ми приятел ! Всичко му споделях и ми беше приятно да излизам с него , и тук започна да идва първия проблем . По това време аз харесвах съвсем друг тип момчета и наистина с това момче не можех да си представя нищо повече от приятели, докато един ден(след около година) не ми призна че има чувства към мен!Не знаех как да реагирам имах му много голямо доверие и не исках да го загубя, а се почувствах предадена от него и разочарована , той дори познаваше родителите ми както и аз неговите, аз по това време се занимавах с най-различни, наричахме ги " лоши момчета" и естествено го одрязах и спрях да се виждам с Виктор ,защото не ми беше приятно и не можех да го гледам по същия начин!Спряхме контакти и всеки си пое по негов път .Мина се около година и половина и бяхме на един и същи рожден ден по едно и също време.. сякаш съдбата ни беше събрала ! Започнахме да си приказваме , защото сякаш само с него имах какво да си кажа, не знам как се случи но, пак започнахме да се виждаме и да си стопляме отношенията !Като си помислих, че ме е преживял или си е намерил нова приятелка, но уви.Излизахме всеки божи ден и така измина още година ,две до деня на завършването ми! Бях се решила че няма да си празнувам бала ,защото родителите ми се бяха развели наскоро и не ми беше до това ,докато 2 дни преди бала ми ,не ми подари колие с картичка, която беше много трогадетелна и мила и до ден днешен, я пазя и нося подаръка ,от деня в който го сложих! Знаех си , че отново е влюбен в мен ..но не знам аз защо не изпитвах същото.. Една вечер ме помоли да изляза пред вкъщи за да ми каже това което вече знаех , защото по -рано е водил този разговор с майка ми и се е чудил дали да ми го каже..та не събрах смелост и не излязох! Не исках да му разбия сърцето за 2-ри път. Много му беше тежко пращаше ми съобщения звънеше ми , но аз реших да продължа напред и да го оставя да намери момичето което заслужава , защото заслужава някой който да го оцени , наистина! И така аз записах в университет ,той също но различни градове , записах задочно за да мога да работя и да си плащам семестрите! Докато не дойде вечерта в която всичко се промени.. запознах се с най-добрата ми приятелка( да я наречем Нели) и до ден днешен.. наистина това е момичето за което бих си дала живота ако трябва. Проблема дойде когато по случайност Нели и Виктор се запознаха в друг град..и трябваше пак да излизаме в една компания. Както се досещате ,те започнаха да излизат и не след дълго си станаха гаджета и то от много време. Наистина се радвам за тях и искам и двамата да са щастливи. Но мисля че не мога да продължа повече да излизам с тях, не искам да загубя Нели, но не мога да виждам Виктор! Те живеят заедно,правят всичко заедно, взимат ме постоянно с тях на някъде, споделят ми и двамата но нещо ме човърка отвътре.Не знам какво да правя , чувствам се зле от факта че този човек винаги се връща в живота ми по случайност..разказвала съм на приятелка ми за Виктор много преди да се срещнат и тя всъщност знае цялата история..но явно не се чувства зле от това че е имал чувства към мен, защото ми има голямо доверие както на мен така и на него. Никога не съм имала чувства към този човек , каквито заслужава наистина и винаги ще постъпвам както досега ..да си тръгвам от живота муз а да не го наранявам! Знам че е добро момиче, обича приятелката си и никога няма да посегне отново към мен, след нея но се чувствам зле.Помогнете ми не знам какво да правя , пак ли да бягам..
Да продължа ли живота си без хората на които имам доверие, но се чувствам не на място с тях ?

Коментари

2.   Има една книга, която мисля че много би ти помогнала. Историята ти е абсолютно същата като тази в книгата. Прочети я. Един ден през декември се казва. Уникална е.

3.   Че той сега не е в твоя живот, а в на приятелката ти. Твърдиш, че нямаш чувства, но явни имаш и в момента те човърка, че не си е насочил вниманието към теб, просто не го осъзнаваш. От какво има да бягаш иначе, след като не е с теб, а с нея?

4.   Значи имаш си добра приятелка. Имаш си и добър приятел вече. Някога те е харесвал и винаги си го рязала, но сега е с приятелката ти и този проблем го няма.

Какво тогава те човърка? Явно трябва първо добре да помислиш какво е то.

5.   Всичките сте еднакви- докато мъжът или момчето е влюбен във вас и е готов на всичко да ви има- нямам чувства към него, той ми е само приятел, като брат ми е.... И в момента, в който се хване с друга на сериозно се почва рев и сополи. По-добре си признай, че имаш чувства към него (заради себе си, най-вече) и се отдръпни от тях. Имай предвид, че с времето ще става все по-зле (за теб), така че не се самозаблуждавай. Ако наистина беше така, както казваш- да нямаш нищо към него освен приятелство, нямаше да има нито терзания, нито тази тема. Казвам ти го като човек, бил и на мястото на този твой приятел, и на човек бил на твое място. С тази разлика, че когато влюбената в мен приятелка се хвана с друг, нямах никакъв проблем да се виждам с тях, дори и след близо десетилетие сме семейни приятели с тях. А най-добрата ми приятелка след като се хванах с друга, се показа в съвсем друга светлина, и тя нямаше чувства уж, ама май нещо се появиха след това.

Така че, на кратко- просто се отдръпни от тях, най-добре ще направиш и за себе си, и за тях.