Измамниците изчезнаха
Здравейте. Сигурно всички си спомняте, че в недалечното бъдеще интернет пространството изобилстваше от безброй измамни сайтове с игри, залози, IQ тестове, търгове за електроника и какво ли още не. Имам предвид, тези сайтове, в които се продаваше някакъв боклук, уж намален от 200 на 40 лв, или някакви книги от рода на 'как да печелите 1000 лв на ден по интернет'. Като отворите се активираше хронометър, който отброява няколко минути до изтичането на невижданата промоция и така хората да не я изтърват, нямат време за мислене и купуват. Сещате се за тези сайтове. Както и фалшивите IQ тестове. Правиш го, но за резултата иска да изпратиш СМС. Първоначално пише, че струва 3 Ст., след изпращане те таксува няколко стотин пъти повече. И след, сигурно се сещате и за тази измама.
Питам ви, знаете ли какво се случи с тези измамници ? Защо тези фалшиви сайтове и реклами изчезнаха ? Заедно с това, разните ментори от рода на тонкин и подобни, като че ли също се скриха. Вече няма безкраен спам за техни събития и имиги. Отново интересно, как трябва шкова печелившо начинание изчезна ? Хората вече не са толкова наивни и спряха да се вързват и измамниците сами се отказаха или властите взеха мерки по някакъв начин ? тонкин го разконсперираха, но сайтовете ? Много отдавна имаше разследване по една от телевизиите и тогава разследващите казаха, че нищо не могат да направят, понеже всичко е офшорно. Как успя да се урегулира интернет пространството и да се изчисти от тези напаст ?

Коментари

1.   Абе не знам кои са изчезнали ама постоянно в Youtube ми се появява едно момченце което ми рекламира невероятния си и единствен курс чрез който можеш да спечелиш стотици хиляди буквално за дни и месеци.

2.   Докато има балами измамниците никога няма да изчезнат.

3.   Koлкото повече отваряш подобни сайтове, толкова повече гугъл ще ти ги предлага. Но, да, хората се понаучиха, но и нови балами са се родили. Освен това, нови измами се измислиха, та се е наложило и измамниците да се преквалифицират.

4.   "всички си спомняте, недалечното бъдеще интернет пространството изобилстваше", ето един човек, който добре е разбрал, че времето е относително и минало, настояще и бъдеще са едно и също.