Мъже давате ли на жената да седи в къщи и да гледа деца?
Здравейте. След години ходене на 6 дневна работна седмица от сутрин до вечер....реших че искам вече семейство..Не излизах след работа..Не съдадох връзка.
Искам да си намеря приятел който да ме остави да гледам домашните задължения, да седя в къщи и да готвя и да гледам децата ни.
Коя зодия мъж е такъв че иска жената да е къщовница според вас, споделете мнения...

Коментари

1.   Козирог, Риби

2.   Да, разбира се. То като цяло това и е работата и призванието на жената. Да гледа децата и мъжа си вкъщи и в двора. Мъжа да вади хляба. 10 хиляди години от както съществува човечествотото това е печелившата концепция за успешен брак. Днес разбъркаха нещата а тоя феминизъм облече жената в панталон и в мъжки задължения. Затова и вече няма истински бракове и супер много разводи. Лесно ще намериш такъв мъж авторке. Истинските мъже харесваме жени които си гледат женската работа.

3.   Аз съм зодия Лъв. За мен мястото на жената е в кухнята, хола и други домашни помещения. А мястото на мъжа, на тежка и отговорна работа. Ако се налага на мъжа трябва да работи и по 18 часа, но жената трябва да запази своята социална роля определена и от природата.

Чингис Хан

4.   Какво значи да ти "дава" мъжът или който и да е? !
Знаеш какво искаш, търсиш човек с който да имате еднакви разбирания. В такъв случай ти трябва мъж който да може да издържа семейство, а това в България... май трудна работа.
Успял човек си търси обикновено активна жена, със собствени занимания, поне хобита някакви, а ти искаш да домакинстваш изцяло.
Вариант е също да се населите в някое село и да си произвеждате поминъка. Аз лично само на такъв вариант бих "вързала" и пак ще искам да си изработвам моите си неща, иначе с не знам какво бих правила с всички фантазии и креативност, ще "изгоря" от вътре вероятно.
Но и аз абсолютно не бих търпяла типичният бг мъж за който жената е домакиня и майка само.
А ти сигурна ли си, че би? !

5.   Дай детайли за възрастта си! Току-виж някой си те хареса.

Иначе да те предупредя, че темата ще бъде наспамена от едни госпожи, обясняващи ти, че трябва да работиш и иначе ще си обикновена слугиня, която нямало да има никаква сигурност в живота без мъж и щяла да се мъчи, понеже светът е само пари, видиш ли? Ще има и поне двама, разправящи, че темата е фалшива. Като бонус ще се включат и едни мъжкари, които са обратната версия на жените по-горе. В общи линии няма да получиш повече от 3 полезни съобщения и темата ще завърши като поредният повод за някои хора да си мерят... еготата и религиозните вярвания /едните вярват, че работата е техен Бог и женската независимост е неговият пророк, другите пък са на принципа "не е важно кой ни е Бог, а да смачкаме ония, дето се кланят на работата, дето трябва да си стоят вкъщи"/.

В общи линии нищо полезно! Просто модераторът е твърде зает, за да забележи такива теми и да не ги пуска, а тук е пълно с хора с нещастен живот, които винят другия пол за своите собствени гафове. А всъщност ако светът не ти отърва, е твое задължение да се нагодиш, а не на света да ти угоди, драги феминистки и "мачовци"! И 1000 пъти да се джанкате тук, никой не е длъжен на никоя от двете групи. Вземете най-накрая да пораснете и да схванете, че със силно викане и плач вече няма да постигате своето. Все пак едно е дете да го прави, друго зрял човек на 20 и кусур години!

6.   Всеки човек си е различен. Има всякакви хора с какви ли не предпочитания, включително и това, което ти търсиш. А това, което описваш за себе си, че си прекарала чак години в 6 (шест) дневна работна седмица звучи леко доста преувеличено.
Темата ти е поредна дъвка за балончета.

Писнало ми е от теми тип "хайде да обсъдим тези мъже" или "онези жени", че защо са такива, онакива, ама къде са, ама защо живеят така а не иначе, защо правят това, а не правят онова и т. н.

7.   Зодия паричко е най-подходяща за теб! Ако си с добра визия шансовете са големи. Ще върти и по 2-3 любовници но ти ще си около къщи(мълчанието ти е купено демек) и няма да му се пречкаш много много...

8.   Зодия паричко е най-подходяща за теб! Ако си с добра визия шансовете са големи. Ще върти и по 2-3 любовници но ти ще си около къщи(мълчанието ти е купено демек) и няма да му се пречкаш много много...

9.   Зодия чужденец. На българин не разчитай да издържа теб плюс децата. Едно, че заплатите са ниски, второ манталитетът им е такъв. Такъв е моделът, наложен от времето на соца, в такива семейства са расли. Жената трябва да носи заплата, а слугинският труд в къщи и грижите по децата по дефолт са нейно задължение. Даже по време на майчинството натякват, че не правиш нищо, а той плаща всичко. Ако нямаш солидни спестявания, наследство, имоти, не те съветвам да останеш в къщи, дори отначало да е съгласен, при всяка караница ще ти натяква, че те храни, че без него си за никъде и т. н.

10.   Ти ще се чувстваш ли комфортно да зависиш само и единствено от този човек? Не мислиш ли, че в този свят, особено положението в България не може само единият да работи, а другият не??? Или си кажи - търся си шугър татенце да ми дава пари и да ме дундурка, а аз ще му родя деца!!!
Съжалявам, ама в този "ценови клас" има доста, сигурно и по-хубави от теб...

11.   Ех, и аз исках, но не намерих такъв. По моите наблюдения такива мъже намират само жените, които никога не са работили и още от много млада възраст единствената им цел е да намерят такъв мъж и да се оженят за него.

13.   Не е до зодия, а до нрав, ценностна система и разбирания за живота. Стига да си разбрана в отношенията и да не правиш излишни драми, много мъже биха се чувствали добре с една грижовна домакиня.

- Кифлоприземител

14.   Ох, душата, ти по зодията ще го търсиш..

15.   Не съм чакала на мъжа ми, ако не работя не мога да харча за мой кеф и работата ми много ми харесва и не бих се лишила продължително от нея.
Иначе все има и такива мъже, поне през майчинството си вкъщи.

16.   И колко време ще продължи това? Докато децата станат на 18 или докато на мъжът ти му писне и си хване любовница и накрая поиска развод? И тогава, като останеш самотен родител, без пари ще си мечтаеш да те вземат на работа.
Не казвам, че е лошо да имаш семейство и да си гледаш детето, но до време. 2, 3, нека бъдат 5 години... а след това? Ще гледаш турски сериали и ще чакаш детето да се прибере от училище?
Я се стегни! Да, баба ти или по-вероятно прабаба ти не е работила, но едно е да гледаш 10 деца, да работиш по полето и по градината, да предеш и да шиеш дрехите за цялото семейство докато пасеш козите, съвсем друго е да живееш в 3 стаен апартамент, с всички възможни уреди, да имаш 1 дете и цялото ти домакистване да се свежда до пускането на пералня и прахосмукачка и до приготвянето на една вечеря. Какво ще правиш по цял ден? Ще гледаш сериали.

17.   Зодия Дева, но все пак той трябва да изкарва много пари.

18.   Мисля, че зодия Скорпион е такава, аз съм зодия Скорпион. И аз искам да си намеря жена и да се грижим заедно за децата ни. Успех авторке :)

М22

19.   Незнам дали е до зодията. По скоро ако мъжа изкарва като за тримата или ако имате две деца като за четирима ама трудно да намериш такъв.

20.   Значи искаш само той да тегли, той да носи парите, ти да харчиш ли, харчиш. Ами намери си някой милионер и няма да работиш.
Доста егоистично е да чакаш на друг, да го нагърбваш така. А как ще се пенсионираш? Откъде стаж? Или ще лапаш и пенсията му?

21.   Зодия лъв

22.   Със сигурност има такива мъже, но това не зависи от коя зодия са.

23.   То за даване - даваме, ама тя, ако е жена на място, поне с някаква научна работа ще се захване, дето няма да я ангажира през цялото време, ама поне да не деградира като интелект и човек...

24.   Овен :)

25.   Какви зодии те гонят. В България няма традиция в тази посока, иначе най-дърлгото майчинство в Европа. Живея в Германия, жените масово не работят и си гледат децата, градини, ясли в малки населени места са често до обяд, ваканции около Коледа. Жените, както казах не работят или работят по няколко часа, гъвкаво работно време, за да си гледат децата. Отпускът в Германия е 30 понякога и повече дни годишно официално. Петък ясли и градини са до обяд масово, дори и да е целодневна. За България всичко това не важи 70 % от хората са с доход под средната работна заплата. Така, че не опира до зодий, а това да може семейството са се издържа.

26.   С две думи пичове, да ви преведа какво се опитва да каже, за да не се заблудите, ако го чуете на живо.

- Вече усещам, че изпускам влака и бързам да създам "семейство". Тоест трябва непременно да родя, защото иначе ще ме мислят за стара мома, всичките ми приятелки имат деца и не искам да съм толкова изпаднала, че да нямам никой. Искам да мога по цял ден да си стоя и да си гледам сериалчета, да ям каквото искам и нищо да не правя, под предлог, че гледам детето. А мъжът ми да работи нон стоп като вол и да ни подсигурява всичко. Има ли такива баламурници, които са наивити?

30.   И аз като мъж искам да си седя вкъщи да си "гледам" детето и някой да работи и за 2ма ни, но е - няма.
Така че не покдрерпям и обратния вариант, в който аз ходя и блъскам като животно, за да може жена ми да си стои на телефона и да скролва из фейсбук.

31.   Много тъпа ама наистина тъпа тема и въпрос от авторката. Не се притеснявай, цял живот ще си домакиня, тегаво почна като се върнеш на работа, а децата на детска. Връщането на работа е силно да се каже, така че ще въртиш манджи, сменяш памперси 100 години. Успех.

32.   Общо взето 'тъпа съм, силно вярвам във свръх естествени неща защото ума ми не е развит.. това е защото не обичам да чета неща които да ме развиват. Всъщност, точно защото ме мързи силно не ми се и работи.. твърде много мисловна дейност изисква това.. не мога ли да си намеря някой който просто иска да ме опъва и да му правя деца а той да носи пари в къщи? Това което искам е просто да си стоя у дома, на топло и да си ровя из нета разните им работи.. толкова много ли искам? '.

Ето пример със една такава като теб. Родила дете на мъжа, после поради паразитното си мислене мъжа вече се отделя от нея. Тая жена продължава да цеди мъжа за детски и че и нагло казва че не ще да работи защото майка й има къща и й дава и храна и подслон и всичко си има. Мързел та до дупка. Ужас.

https://www. youtube. com/watch? v=vEtsf3dWNK0&ab_channel=SupportCourtwithJudgeVondaB.

33.   Общо взето 'тъпа съм, силно вярвам във свръх естествени неща защото ума ми не е развит.. това е защото не обичам да чета неща които да ме развиват. Всъщност, точно защото ме мързи силно не ми се и работи.. твърде много мисловна дейност изисква това.. не мога ли да си намеря някой който просто иска да ме опъва и да му правя деца а той да носи пари в къщи? Това което искам е просто да си стоя у дома, на топло и да си ровя из нета разните им работи.. толкова много ли искам?'.

Ето пример със една такава като теб. Родила дете на мъжа, после поради паразитното си мислене мъжа вече се отделя от нея. Тая жена продължава да цеди мъжа за детски и че и нагло казва че не ще да работи защото майка й има къща и й дава и храна и подслон и всичко си има. Мързел та до дупка. Ужас.

https://www.youtube.com/watch?v=vEtsf3dWNK0&ab_channel=SupportCourtwithJudgeVondaB.

34.   Аз примерно 5та година търпя мойта да не прави нищо по цял ден, общо взето само аз работя и оправям вкъщи.. като пералня, миене и готвене и чистене.. от време на време и тя се включва но честно казано предпочитам аз да ги върша тези неща от нея почти нищо неискам в замяна освен да сервира и да отсервира и после аз оправям квото трябва, всичко е до човек и кой как си го направи, работя всеки ден като в месеца да почивам 1/2дни най много и това е, но работя от сутрин до обяд и после деня е пред, работя предимно тежка работа и съм доволен от заплащането, остава ми време и за приятели да си видя. Така че всичко е как човек си го направи.. Зодия дева съм аз

35.   Никога не оставяй жена без работа, че някой друг ще обработва нея вместо теб.

Гаро

37.   Защо искаш да станеш подлога и слугиня на някой? Ок..явно си мързелива жена. Но осъзнаваш ли, че щом се разделите ти буквално оставаш на пътя и без никакви пари? Ако нямаш живи родители тежко ти горко. Внимавай какво си пожелаваш, но виж онези които говорят за феминистки, много ще ти се зарадват.

40.   С една дума, писнало ти е да бачкаш и искаш някой да ти направи дете и да те издържа. Начи има такива мъже, водят се зодия балък ;)

41.   Това, което искаш, е най-нормалното нещо и повечето НОРМАЛНИ мъже биха го искали, стига да могат да си го позволят (за съжаление в България това не винаги е така).
Това, че "успелите мъже искали активни жени", се отнася дамо за мамините момченца, дето искат жената хем да бачка наравно с тях, хем да гледа деца и да създава домашен уют, както майка им, рожба на комунизма, е правила. А и далеч не смятам, че една жена, отдадена на семейството и децата си, е пасивна. Не, напротив,тя дори има повече време, за да се отдаде и на това, което и харесва да прави. Много такива жени след време превръщат хобито си в бизнес, стига да получат адекватна подкрепа от своята половинка. И стига да го искат.
Друго погрешно схващане е, че такива жени са мачкани. В повечето случаи те са обожавани, и то не заради това, че носят големите пари и постигат прегходни успехи, а заради тях самите. Това, разбира се, при положение, че мъжът до тях е нормален и достатъчно самоуверен.

42.   Какво значи дали мъжът ми дава или не да работя? Аз да не съм нечия собственост, че да искам разрешение как да си живея живота?! Ако приема избора ми, супер, ако не... кой от къде е.
Преди да съм жена и съпруга, аз съм човек, с мнение, интереси и свободна воля.
Ако искате ми пишете единички, ако искате ме оплювайте, но тояа е истината. Не съм нечия собственост, че друг да взима решенията за моя живот!

43.   Абе те не могат сами да се гледат, ще "дават" жената да си върти дома... Петгодишно дете е по-самостоялно от моя мъж. И да съм сготвила, гладен ще стои, но няма да си стопли храната в микровълновата, ще я яде така - студена, направо от тенджерата. Той напълно не знае какво да облече, ако не му го приготвя. Един чорап не си е купил сам, и гашите аз му купувам. Ще ходи целият в кал, ако не му почистя обувките. Аз му записвам час при лекар. Не ходи на пазар, защото не знае какво да купи, дори при написан списък. Не мога да си го представя даже с прахосмукачка, тази у нас не знае как се пуска.
Е, аз как да му се доверя да издържа сам семейството, като го гледам, че е с две вързани ръце? Работя, та поне да знам, че сметките ще са платени.
Защо съм го избрала такъв ли? Ами защото преди да се оженим съвсем малко бяхме живели заедно и в розовия период се изпотрепвам да му угаждам. Откъде да знам, че пак на мене ще чака и след медения месец...

44.   43, абсолютно вярно е. И моят е такъв

45.   Бързо ще ти омръзне такъв живот. Битовизмите изнервят. Не търси мъж по зодия. Всеки човек е различен и това няма нищо общо със зодията.

47.   Честно, не ги разбирам такива жени. Как не им омръзва целият им свят да се върти около пералнята, печката, прахосмукачката и списъка за пазаруване?
Ако имаш малко дете, ок. Покрай грижите за него, денят минал. Обаче иначе е лудост! Да си сама по цял ден и да чакаш мъжът ти да се прибере от работа и евентуално да те изведе някъде или да ти остави пари за пазаруване и за сметките и ако останат за да изпиеш едно кафе. Не полудявате ли от това еднообразие?

48.   47, омръзва, ако жената няма никакви интелектуални интереси и социален живот. Но ако обича книгите, интересува се от света около себе си, следи новостите, има свой приятелски кръг, естет е и държи домът да е красив, грижи се за своето здраве и това на близките си, увлича се от някакво смислено хоби, даже няма да й стига времето.
И двамата със съпруга ми бихме се чувствали много по-добре, ако аз се занимавам само с това. Но... се налага да работим и двамата, за да може поне драматични материални дефиците да нямаме. Иначе, с такова удоволствие готвя разни специалитети, избирам продукти, декорирам къщата, поддържам цветната градина, чета, следя изложбите, излизам с приятелки на театър. И главното - спокойна съм, когато се грижа за дома, не съм кълбо от нерви. Да не мислите, че на мъжа ми не му се иска всяка вечер току-що приготвена вечеря, пефектно изгладени дрехи, освежени помещения, усмихната жена и красива обстановка. Иска му се, естествено, да не е идиот... Но реалността не позволява, трябва да се работи за заплата, а истински важното - онова, което поддържа духа на човека и е храна за хармоничните отношения в семейството, остава в графа "ако имам време".

49.   Моят мъж, ако остана без работа, ще иска бързо да си намеря друга, хубаво е да имаш мъж на който може да се разчита, дори и ти да работиш, да не е стиснат, да те глези. На моят никакви пари не му се дават за мен, най - много на Коледа да ми подари нещо. Според мен мъжете ценят, когато дават много.