Бременна на 48
Здраейте,
цялата ми история се съзържа в заглавието. Аз съм жена на 48 и съм бременна.
Не търсете интрига или драма. Бременна съм от съпруга си, той знае и е възторжен. Но аз не съм. Защото се страхувам от бременността в тази напреднала възраст, а и се страхуам за бъдещето на евентуалното дете. Веднага някои ще кажат - защо си го допуснала да се случи? Истината е, че стана... Буквално изневиделица. Преди осем месеца ми поставиха диагноза менопауза и ме посъветваха да махна вътрематочната спирала. Отначало гинеколожката ми препоръча да се предпазам с презервативи, но когато минаха шест месеца без менструации и отидох на преглед, тя каза че яйчниците вече са се свили и не се очакват повече овулации и менструации, тъй че не са нужни кондоми. И ето ме два месеца по-късно, бременна в пета седмица. Гинеколожката ми обясни, че е рядко, но не и невъзможно, а и непредвидимо - имало жени, които получавали овулация и менструация, дори и години след началото на менопаузата. Винаги каръшките истории се случват на мен. Както и да е, проблемът ми е другаде.
Притеснявам се, че със съпруга ми сме вече твърде възрастни за бебе /той е на моите години/. Имаме дъщеря на 18, която именно сега ще има нужда от помощ и подкрепа - иска да учи в чужбина, ще има нужда от средства, а бебето си е солиден разход.
Винаги съм искала да имам две деца, дори преди години ходих по лекари, но така и не се получи. Сега мечтата ми се сбъдна, но аз не знам дали не сме "изпуснали влака"- бременността ще е тежка, раждането рисковано, а бъдещето на детето - дали ще сме живи, здрави и в кондиция да му помагаме, когато има нужда от нас...?
Ей тия въпроси не ми дават мира, а времето си минава и трябва да реша.

Коментари

1.   Не го мислете вие сте млада това е дар от бог родете това дете повярвайте ми няма да съжалявате. Радвайте се та вие сте толкова млада живея в Германия тук жените раждат към 40

2.   Трябва да родиш!

4.   Супер, ще се подмладиш, а и целият ти организъм ще разцъфне, кскво по-хубаво от това. Есъествено трябва да си направите всички тестове за плода. Стискам палци!

6.   Роди детето, няма да съжаляваш. Много известни певици и актриси родиха на твоята възраст. Познавам жена българка, която роди на 52 г второто си дете. С мъжа ми решихме да имаме още едно дете. Аз съм почти на твоите години и вероятно скоро ще ни се случи.
Това дете е дар!

7.   Авторке, много са ми смешни такива като теб, които на дърти години ще стават родители. Ти ако мислиш, че ще живееш до 80 и ще работиш до 90, за да помагаш на децата си, евала. Имам една двойка такива познати, сега ще им гледам сеира как ще свързват двата края в тези трудни времена.

8.   Детето е дар от бога ! Знаеш това много добре. Голям грях е ако се срамуваш да родиш. А че отглеждането е голям разход са пълни глупости, освен ако не си суетна, меркантилна или снобарка.

9.   Аз също споделям мнението на горните коментари да родиш детето. Това дете може да стане най-големия български гении, помисли и за това. Ти може да живееш и до 90,100 години и това дете ще ти бъде гордостта на живота. Не го мисли повече в негативен смисъл. Радвай се че си бременна и чакай деня на раждането.