Заплата в София между 2 и 3к в София?
Здравейте студент съм 1 ви курс, на 19г. София
Имам завършено средно специално образование, икономика финансит, уча информатика в момента, работя зимам 1100лв, но не ми стигат, кандидатствам на доста места но не мога да намеря работа поне за 2к, разбирам от икономиката, моля дайте ми съвет къде да търся, благодаря!

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Кажи честно, как очакваш някой да те вземе без диплома и да ти дава 2000лв.? Ти може да разбираш и от самолетостроене, но реално диплома нямаш. Знам, че за София 1000лв. са малко, но за студент първи курс няма как да очакваш много повече. Да не говорим в сегашната криза. Имай малко търпение, учи си и с времето ще придобиеш компетенциите за една по-добре заплатена длъжност.

2.   Ами те дори и прогамистите почват на 1000 лв. След година евентуално стигат 2. А повечето спират развитието си на 3-4 макс. Това говорим за програмисти.

За 2 к стартово трябва да отидеш в чужбина. Ако искаш да ги взимаш в Бг, стани програмист в някоя академия за 1-2 г., изкарай един безплатен стаж 3-6 мес., бачкай още 1 г. за 1000 лв и тогава ще взимаш 2 к.

Може и с друга професия, разбира се, но ще трябва повече време, доакто ги стигнеш.

2 к са малко пари, но стандарта ни е такъв, че дори и такива пари не се взимат от днес за утре, пък дори и в София. Трябва доста да инвестираш в себе си, за да ги взимаш.

4.   Знаеш ли втори език освен английски? По кол центровете дават по 2000 чисто само за да си клатиш краката по цял ден, работиш си вкъщи и си живееш живота. И не ти трябват дипломи, важното е да си окей писмено (и разговорно, ако се даденат позиция включва телефон).

5.   До 2 - къде програмисти по 3-4 макс, да наема 10? Май не си в час с цените, влез в devbg-jobs във фейсбук и виж за синиър, т.е. с 4-5 г. опит са по 8000 - 10 000 нето. Аз в момента взимам 6500 ама ме мързи да си търся друга фирма и си ми е ок

6.   В София без опит на тия години може да взимаш 2-3к (и то не чисто) само в кол център, ако знаеш рядък език английски. Никакъв шанс по друг начин. Трябва бачкане и стаж... то дори на половината от предлаганите позиции не стигаш 1000 лв. За какво си говорим?

7.   Е, това се казва самочувствие без покритие. Аз съм с две специалности, 20години стаж и взимам под 1000 чисто. Колегите ми също. Да, на друго място за същата работа може да взимам и двойно. Ама човек без никакъв опит и професия да иска 2000-3000 хиляди? Вярно, не са много пари, но говорим за България и за действителността
.

8.   Не знам какво разбираш от икономика, но се изразяваш като жител от Столипиново, който едва е завършил основно образование.
Оправи си правоговора, защото се отразява на правописа. Когато пишеш можеш да ползваш коригиращи програми.
По-високи заплати за студенти има в call centers , но трябва да владееш чужд език на ниво езикова гимназия.
Когато станеш 3-ти курс студент по информатика, ще можеш да вземаш такава заплата,. но сега може и да успееш да се пребориш за 1300-1400 някъде другаде.

9.   Не знам какво говорят Номер 1 и 2, много лесно можеш да намериш работа като съпорт за между 1800 и 2200 ЧИСТО. Някои хора от много време не са били на пазара на труда...

10.   Хахаха! Още един, който вярва, че в София всяка чистачка взима по 3000. :)
Ти сериозно ли мислиш, че шефовете тук ги раздават ей така хилядарките?

11.   5, посмали малко, те в чужбина не взимат толкова.

12.   9, то може, ама хората искат умения и поне два перфектни езика, а той на 19 едва ли ги има.

13.   Към 9 от номер 1 - само дето пропускаш една съществена подробност, че за подобна работа английския трябва да му е като майчин и да владее свободно ПОНЕ още един! Да не отварям дума, че се намираме в България и всеки лев се дава не, защото го заслужаваш и си си го изработил, а за да вършиш още повече работа. Пък ти си мисли, че си голям патрон като взимаш 2 бона чисто.

14.   На над 2 млн. население естествено, че ще има все някъде такива заплати, но няма никаква гаранция, че ще попаднеш на такова място и позиция. Реално в провинцията шанса ти е по-голям заради по-малката конкуренция - може да си искаш колкото си искаш - ако няма други опции, работодателя няма друг избор.

15.   Изкарай една категория и стани тирджия. От първия ден взимаш 5 к. А ако си в Англия 7 к.

16.   Сервитьори и бармани в оборотни заведения ги изкарват тия пари с бакшишите, ама в тая криза и заведенията не бачкат.

17.   5, я кажи къде е това, и аз да дойда при вас?
Че нещо съм заорал на 3500, а до пенсия имам само 15-ина години...

18.   програмист , шофьор или по-специализирана работа в строителството. Това са ти опциите. Шофьор ми се вижда най-лошият вариант.

19.   мини един курс в софтуни и отивай да си искаш 4-5к! Хич да не ти пука, ти ги заслужаваш!!!!!

20.   До 17, в един стартъп, но пак са ниски заплатите и при нас, някои избягаха за двойни. В дев бг имаше тия дни за 12000 обява за синиър, а аз имам познат, който е солюшън архитект с 10 г. опит и взима 20000 нето, тва са смешни суми за западни компании. Работил съм в аутсорсинг фирма и часовете бяха между 80 и 100 евро за германски клиенти, смятайте сами че фирмата билва 35000 лв за човек, дава 15 бруто и пак е с профит от 20 к.
Цените са такива и скоро под 10000 няма никой да работи

21.   До 17 - В тролските му сценарии.

22.   20, в нашата фирма също плащат много малко. Аз взимам само 48 000 лв, а средно във фирмата се взимат 80 000 лв. Иначе синиърите взимат масово по 150 000 до 380 000 лв на месец. Това направао е подигравка като знам как във всички останали фирми, стажантите почват на 1 млн стартово, джуниърите взимат 3-4, а синиърите 10-15 млн. Ръководството взимат има-няма 100-200 млн.

А в чужбина колко взимат... Малеее.... Там взимат стартово по 5-6 млрд, а най-опитните стигат до 1 квинтилион. Джеф Безос ряпа да яде с неговото смешно богатство от 200 млрд. Най-добрите прогамисти в Силиконовата долина тия пари ги изкарват на месец.

23.   Ако на теб не ти стигат 1100 лв, което е горе-долу средна заплата, какво да кажат семействата с по 2 деца и 800 лв наем?

24.   Извинявай на 22 съм студент и сега покрай ковид кризата съм безработен но когато бях на твойте 19 и колегите ми от потока никой от тях не взимаше 2 000-3 000 лв а повечето работеха по Фантастико,Моловете,Заведенията и като проумоутъри някой колега дори се хвана на работа като куриер в Еконт.

25.   Коментиращите, за това сме на това дередже. Защото си стоите с главата надолу и нямате нищо и никакви стандарти. Приемате факта, че вземате под 1000 лева в София, та дори с 20 години стаж, и втълпявате на останалите хора, че това е правилното нещо. После се жалвате, че България е такава и колко не било честно и колко сме бедни. Знам, че е трудно и трябва да се оцелява, но докато има хора като вас, които се съгласяват на такива жалки пари (които действително не им стигат да живеят нормално), ще има и такава масова беднотия.
Защото в една нормална западна страна един млад студент, например, може да се издържа съвсем спокойно, та дори и да си заделя пари, за да иде на някоя друга екскурзия. Трябва човек да има по-високи стандарти и изисквания. Като ги няма, няма и да получи повече.
Разбира се, че и трябва да си скъса д-то от бачкане, но според мен няма лошо авторът да иска повече пари. Браво, авторе, заслужаваш ги, учиш и искаш повече за себе си и най-важното - правиш нещо по въпроса. Давай!!!! Ще стане.
Може да не са 2000лева в началото, но поне ще са повече от 1000.
Пускай смело сивита. Защото работодателите (които виждат по-далеко от носа си) дават шанс, а и често направо инвестират средства и време в младия човек, когато видят потенциала и мотивацията в него.
А и ти казваш, че работиш в момента, значи все пак имаш някакъв опит в нещо.

И не забравяй: Всеки ще ти дава съвети, отразени през своята си лична призма, която не е твоята. Това, че за един нещо е невъзможно, не означава, че и за теб ще е така.

Успех.

26.   Номер 23, а защо авторът трябва да мисли за семейството с 2 деца и 800лв наем? Това, че има семейства в такова положение трябва ли да спира автора да търси и иска повече за себе си?

27.   Пуснах обява за програмист и само за една седмица пристигнаха 150 кандидатури. За никоя друга длъжност няма такъв наплив. В бранша взимат много високи заплати само най-добрите, а другите постоянно се оглеждат.

28.   Може ли да споделите, с какво се занимавате, тези, които взимат по 3,4 и нагоре?

Поздрави

29.   Айде сега да влезем в реалността. Статистиката сочи, че 70 % от хората са с доход под средната работна заплата. България е малка държава с малко население, тези 30 % са основно ИТ, кол центрове, международни компании основно, разни шефове на фирми, мениджърски позиции, фармацевтичен сектор, моб. оператора и до там. От тук нататък ниски заплати в общинския сектор, български работодатели с малки изключения плащат добре и доходи от корупция, бакшиши и т. н. Това е реалността. Оснен това се бият в гърдите, но владеенето дори на английски език на много добро ниво не е масово, нищо, че си го пишат в св-то, та камоли втори език на отлично ниво. И сега ще кажете, ами да ама тези, които излизат от езикови гимназии, да, но те са масово в чужбина. Гледах интервю с едно момиче от немската гимназия и тя каза, че всички от класа са в немскоговорящи държави, нито един не е останал в България. Лъскавите молове, магистрали и лъскавите коли не са мерило за доходите на обществото. Доходите в България са все още много ниски, независимо от ниските данъци. Икономиката е слаба, високи лихви, нереален пазар на имотите, най-голям инвеститор всеки месец, милиарди от чужбина на роднините в България. Ако не са тези пари, масата няма от какво да се издържа.

30.   Аз работя в производство и взимам 3к без проблем. Имам свободно време също и се занимавам с допълнителни неща и взимам още 1к но е относително тук вече от обектите които имам, така че човек ако иска да изкарва пари винаги може и без да има нещо повече от средно образувание да изкарва хубави пари и да живе спокоен живот, но най важното е и сметка да може да си прави на парите! Аз карам кола за 4/5к и сметки на месец около 800лв на месец при положение че не плащам квартира, а кредит от 300лв на месец и останалото са ток, вода, гориво на месец около 150лв

31.   25 когато нямаш пари ще се съгласиш, особено ако имаш деца. Да не мислиш че ще предложат отгоре, търсят следващия, като искаш повече. При нас, който напусне и иска повече му викат прав ти път, макар че вече нямат откъде да намерят персонал, а имат нужда, но не им пука. Не искат нищо отгоре да дадат.

32.   Човека е прав!!! 1000 лв пари ли са? 2000 също. Изобщо не ме интересува ни работа, ни не знам си кво за такива смешни и жалки огризки. За 1000 лв не на работа, ами и от леглото си няма да стана. За 2000 лв. бих работил максимум от 0800 сутрин от 1200 на обяд, защото това е половин заплата. Хич не ме интересува опит, мопит не знам си кво. Заплата се дава за работа и към качеството й има ли изисквания? Има. Няма работодател, който да ти каже - ами виж, защото нямаш опит - работи некачествено, нали? Затова или ми дават заслужената заплата, или ги пускам по нанадолнището, да тормозят тъпанарите, които са готови да им бачкат за по 2000 лв. с двойна работа (защото не могат да намерят хора). Работодателите в България трябва да разберат, че за работа се плаща! Няма заплата - няма работа.

33.   32, че са малко, малко са, но нали все пак трябва да почнеш от някъде, за да започнеш да взимаш 3 к някой ден. Никой няма да ти даде 3 к от първия ден на трудовия ти стаж. Все пак живеем в Бг, не в Швейцария. Не го забравяй това. Освен ако не си тираджия или не работиш в чужбина. Ти ако си бг работодател, би ли давал на някой келеш 3 к от първия ден, при положение че има и такива, които и на 1 к ще са съгласни?

Познавам една жена, която завърши информатика преди 12 г. и каза, че за 1000 лв няма да работи и ще чака нещо "по-така". Ами 12 г. по-късно още си чака някой да и дава 3 к от първия ден. Само дето вече нищо не помни от наученото и реално е без образование вече, а и нещата доста са се променили от тогава. Сега съвсем никой няма да я наеме на 35 г. да я обучава от нулата. Аз почнах на 600 лв заплата и за тия години вече съм изкарал 150 бона от заплати, а тя още чака 3 к заплата.

Така че от много придиряне някои си чакат цял живот да ги наемат.

34.   На 19 и разбираш от икономика? Няма да ти обяснявам доколко това е само в твоите представи. Ще ти дам един съвет - като разбираш от икономика, приложи икономическите си знания върху себе си. Резултатът ще ти покаже колко струваш всъщност. Пък кой знае, може и 10К на месец да започнеш да правиш.

35.   Ташак ли си прайш....аз тоя месец ставам на 30 и наскоро започнах в голяма софийска фирма (дистанционно) за близо 3к (2к чисто 700-800 бонуси), при това имам диплома от английски университет в топ 100 в света, а позицията на която съм изисква 4-5 години опит в сферата.

36.   Плочкаджия на свободна практика. Ако си добър, графикът е запълнен за месеци напред. При 40 лева на квадрат - можеш да правиш средно по 1000 на ден без проблеми.

37.   36, да е чуек, той няма разходи, не губи време за огледи и консултации и нон-стоп лепи ли лепи 24/7 и работи дори и декември месец и никога не остава без работа, не боледува и не излиза в отпуск. Естествено и осигуровки не си плаща и работна кола дори няма. Само лепи 24/7 и прибира чисти пари, раираш ли ма?

Даже ако лепи денонощно, може и 3 к да прави на ден. По 30 дни = 90 к на месец. На Байдън заплатата му е 20 к долара, обаче Крио Баданарката с 8. клас изкарва 90 к в Люлин, няма проблеми.

38.   Хора, мисля, че няма смисъл от спорене по тази тема. Дори според мен е провокация, пусната умишлено с цел да се запали спор. Всеки има някакъв свой път в живота. На едни е писано да започнат с летящ старт, други трябва да катерят по стълбицата от най-ниско стъпало, трети нещо съвсем различно и така. Всеки със съдбата си.

39.   Не знам защо 37 се пали, но лично познавам плочкаджия миналия месец гушна 16к.
Но работата не е за всеки определено!

40.   Фантазии на клечки всички искат 2-3к а дефакто взимат 800-1200
Както споменаха някои от будните. коментиращи тук.
В този сайт се пишат едни щуротии дето и в научна фантастика трудно се виждат. Мъже с огромно заплати и спестявания в по 150 000 , жени на 20г със собствени нови апартаменти и коли и кариери, за които повечето западняците могат само да мечтаят хахаха.
Алооо вие скоро май не сте излизали на студен ободряващ дъжд!

41.   Вече няма такъв глад за програмисти както едно време. Дори по-нагоре се спомена, че има 150 кандидати за едно място. Познавам момче, което завърши СофтУни и сега е стажант програмист за 700 лева заплата.
Младеж, кандидатствай за позиция с 2000 лв. стартова заплата и да видиш дали ще те вземат. Ще предпочетат тези с повече опит, а не 19 годишен.

42.   Номер 40, тази сутрин ме валя студен ободряващ дъжд, защото ходя да тичам понякога, и като се прибрах, какво да видя - нещата пак са си същите, каквито съм ги писала тук. :))) Но не ти се сърдя, засягам и т. н. Човек изхожда от себе си, мисли си, че щом той е неудачник и неуспял, значи всички са като него. :))))
Ж22

43.   40 към 42 благодаря, че ме разсмя. Продължавай да си тичаш и да си вярваш, че дупето надебелява пред компютъра и на дивана хаха.
Човек изхождащ от себе си е кон с капаци а аз не съм със сигурност, но пък не мога да кажа същото за теб.
Дъжда не ти е бил достатъчен явно, но пък имаш богато въображение, което е рядкост в днешно време.
Аз не се оплаквам, на мен всичко ми е ОК и съм достатъчно добре.
Е не мога да се меря с преуспели БГ меилионерки само на 22, катерещи се по кариерната стълбица на нашата супер-богата държава ама какво да се прави ще го преглътна някак.
Благодаря пак за писанията, много ме разведри. Хахаха.