Влюбвам се в нея
Здравейте. На 23 години съм, бисексуална. Отдавна не ми се беше случвало и бях почти убедена, че няма да се повтори, но ето - влюбвам се в жена. За втори път. Ужасно съм объркана и притеснена, защото не искам да преживявам тази драма отново.
Нека ви разкажа малко повече. Преди около месец попаднах в компания на страхотни хора. Там срещнах и нея... Тя е просто прекрасна. Винаги, когато ме види ме прегръща. Усмихва ми се постоянно. Толкова е добра, мила и приветлива, забавна. Държи се така с всички. Наистина е уникален човек. Виждаме се, когато сме с компанията и аз не мога да спра да я гледам. Дори не я виждам по сексуален начин. Това, което толкова ме привлича у нея е лицето й, усмивката й, начинът по който гледа, гласа й, добротата й - изобщо енергията, която излъчва е толкова позитивна. Разтапя ме. Преди бих казала, че би било хубаво, ако се влюбя в жена, която ми е приятелка и имам физическа близост с нея. Сега, когато ми се случва, все още мисля така, но виждам и другата "страна на монетата". И тя е, че колкото и страхотно да е чувството да ме прегърне, толкова и боли. Страх ме е. Опитвам се да намеря нещо, което да ме отблъсне от нея, но не намирам - тя е чудесна и само се влюбвам още повече. Не искам да страдам отново. Тя е против различните сексуални ориентации. Не мрази хората, които ги имат, но и не подкрепя това. Няма смисъл да й казвам за чувствата ми, защото въпреки, че знам, че няма да е груба с мен, ще се отдръпне. А и няма защо да го правя - аз не искам връзка с жена. Мечтая за стабилно семейство с мъж. Но момента е такъв, че се влюбвам в нея. И съм объркана. Моля ви за полезни думи. Благодаря! :)

Коментари

1.   Признай й. Очевидно имаш чувства, а каква проекция имаш за живота си занапред я зарежи. Живей тук и сега, в настоящето.

2.   Зависи какво наистина плануваш да правиш занапред. Никога не казвай никога, но ако ако наистина си сигурна, че не искаш връзка с нея /или с жена/, това, което можеш да направиш е просто да не се виждате повече. С времето чувствата ще избледнеят.

Ако решиш друго обаче, не й го казвай веднага - първо се посближете, за да те опознае и тя като човек. И ти нея - повече.

С времето всичко се изяснява, не се притеснявай! :)