Могат ли мъжете да обичат ?
Здравейте. Момиче на 20 съм. От известно време се чудя ,един мъж може ли някога да се посвети само на една жена? Дори не говоря за брак или доживотна връзка с любовта на живота Ви. Това ,което искам е елементарно уважение и искреност ,което никога не съм получавала от мъж. И да ,още съм млада ,но със всяка година се убеждавам все повече как никой никога не ме е харесвал искрено ,да не говорим за любов. Всеки път ,когато реша ,че нещата ми се получават с дадено момче /мъж ,те бързо ме опровергават. Било то да не те потърсят никога повече ,просто изчезват ,или впоследствие разбирам как въобще не съм единственото момиче ,с което излизат. Лъжи ,празни обещания ,манипулации... Може ли в днешно време да намериш човек ,който не се опитва да зариби още пет момичета? Който те уважава и не губи времето ти? Интересно ми е какво мислят по въпроса мъжете.

Коментари

1.   Не. Ако можеха, нямаше да задяват колежки, да чатят с различни, да претърсват бивши, да лъжат на поразия и куп други неща. Всичко е преструвка заради секса.
Привързват се и милеят за жените-мъжемелачки , за кифлите и т.н. Към тях може да се каже, че изпитват нещо , подобно на любов.

3.   На 20 години през 21-ви век сте си направо дечица. В тоя ред на мисли, момченце не може да обича, мъж - да.

Дори само мъж може да обича безусловно, нещо, на което жена НЕ Е СПОСОБНА без значение на колко години е. Там винаги има ''обич'' ако мъжът нещо ѝ носи, като в секундата, в която спре да изпитва това, то тогава ''изстива''.

Братан.

4.   Брата ми взе буквите от клавиатурата и написа това, което щях, а именно, че на 20 и отгоре са още момченца. Ще те разочаровам може би, но в днешно време няма как да очакваш нещата, които описа от момченца под 25. Макар, че около мен се въртят някакви, които като ги чуя са все едно слушам 17 годишни, а те реално са мъжду 30 и 34.....

6.   От моите наблюдения - мъжете са по-склонни да обичат.
Жените, повечето са по-склонни да се чукат с някой, ако им е харесал без да са влюбени в него.

7.   Мацка, познавам пичове на по 25-30 години дето са девствени. Мислиш ли, че някой такъв не би те гледал като бижу? Ама нещо ми подсказва, че ти не се точиш на такива момчета, ами на вървежните, високи, готини, не знам си какви, дето въртят по няколко, а на теб ти се иска да си супер специална за някой супер вървежен, което те прави лесна за лъгане.

В момента това го наблюдавам масово сред жените. Някакви 4/10 30 годишни пички се точат на мъже дето са 7-8/10, и после се чудят що не се получило.

8.   Голяма част от мъжете могат да обичат истински, но не и много малката част от мъжете, подир които преобладаващата част от жените търчат, докато си затварят очите за способните на обич мъже.

- Кифлоприземител

10.   По света обаче преобладават случаите на самоубийци и убийци мъже, какви ли не трагедии са се случвали заради изневяра и раздяла. В общи линии, домашните скандали в България са точно с такъв мотив. Колкото до жените, не им пука и си отварят нова страница. Аз също имам доста тегави примери. Няколко момчета имаха съсипани животи в рамките на година-две. От другата страна са много по-редки случаите на подигравка с чувства, по-често е от женска страна. Жените се подиграват най-много във връзка, която е започнала скоро. И ако тогава чуят от мъжа "обичам те", има много голяма вероятност всичко да се провали. Жените са емоционално объркани.

11.   Аз пък се чудя за обратното. Когато едно момче е на вашите години, сериозно за годините си, прилично изглеждащ, масово е използвано заради доброто им отношение. Когато бях на твоите години, имах една приятелка, изневери ми. Причината и тя не я знаеше, но си спомням преди да си признае изневярата бяха едни сравнения от нищото - не си спонтанен, искам диви моменти, скучен си и така нататък. Сами си търсите драмите, пък после мъжете са ви виновни. Е как да приема насериозно момичетата, че и да ги обичам? Сигурно има изключения, но когато масата не са става, какъв е смисъла да поема риска, пак да ме правят на 2 стотинки? Липсва ли ми любов? Липсва, но така ми е по-добре, както се вика по-малкото зло.

12.   Могат, но по-добре да не го правят, тъй като после обичаните от тях жени им разказват играта. Пример: аз, и то вече на 3-4 пъти, последния от които брак. На преклонната вече възраст във втората половина на 30-е ми дойде акълът най-сетне... Всъщност още доста време няма да имам желание да се доближа до жена, но когато отново заимам, ще бъде единствено с неангажираща цел. Дотук беше с любовта и романтиката. Като си помисля какво ли не съм правил, каква ли не романтика... Оказа се, че в живота няма такива филми. Само във филмите.

13.   Дано не попадаш на днешните обсебени, комплексирани маниаци които изглежда много жени вземат за "влюбени" и даже оправдават с "той ме обича".
Да, нормалните, здрави хора (без значение полът) могат да обичат- здравословно, без обсесии, нямат нужда от "нещо за престиж" нито пък от "една сигурна за ежедневни нужди" още по-малко пък са от "любовта не е за в къщи". Разбира се за такива и ти трябва да си подобна, а не зависима от постоянно внимание и "храна за душата" емоционални травми т.н
Лесно и бързо се засичат с бързо тестове...но ако не сте честни със себе си, ако приоритизирате по-маловажни неща и затваряте очи за важните...
-отношение към сервитьори, към други хора въобще, към бивши (обиждат ли бивши- БЯГАЙ!!!) към животинки, дори ако си хвърля боклука навън на земята и съвсем не му прави впечатление, навици...
Гледа ли директно в очите ...запомнил ли е нещо важно споделено след две седмици. Толерантен ли е към други колкото и да не му харесва или одобрява нещо си, способен ли е на емпатия и да се включи ако види крайна несправедливост- ей такива нещица.
Важни са!
За мен времето за опознаване е 3-4 месеца

14.   Соц жените (българки, рускини, и други славянски породи) никаква любов нямат. Те са едни касови апарати. И точно толкова обич трябва да получават. Не мисля, че е нужно да казвам, че това ми е от опита с жените....