Любов или не съвсем
Здравейте, от няколко месеца съм във връзка с прекрасен мъж, което дава за мен абсолютно всичко. Винаги е до мен, прави ми изненади, подаръци, ходим заедно на всякъде, защитава ме, като цяло винаги е до мен. Проблема е, че иска постоянно да бъдем заедно, очаква някакви неща от мен и ако не стане така, както е очаквал, се разочарова и започваме да говорим, че има чувството ,че ми пречи и все едно е задушаващ. Аз съм наистина влюбена в него или поне така мисля, но понякога наистина ми идва в повече това, което си мисли и си набива в главата... Бих искала да ми дадете съвет, защото не искам да загубя такъв мъж, но в същото време понякога ми идва в повече и наистина е задушаващо и се плаша, че това в скоро време ще ми омръзне.

Жена, 24г

Коментари

1.   Важно е , ти какво мислиш, а не аудиторията.За това, разговаряй с него тактично и си дайте малко въздух за дишане.

2.   Мислиш, че си влюбена. Каквото и да прави за теб все си недоволна.

По-скоро бих дал съвет на него да ти бие шута и повече да не поглежда назад. Вероятно е още млад и глупав и не е разбрал, че не е разбрал, че жените никога не са доволни и трябва да си гледа живота и да се грижи повече за себе си.

Най-доброто което можеш да направиш за него е да го зарежеш. Но пък няма да е добре за теб.

3.   Какъв по-точно съвет очакваш? Фармацевтичен? Психоаналитичен? Принципно повечето жени или страдат от липса на внимание, или от прекалено внимание... Нещо подобно е с температурата в стаята - или ще ви е студено, или ще ви е топло. Никога няма угаждане, просто такава ви е природата на повечето.
Прави ми впечатление, че повечето жени не се сещате да се запитате - абе може би тоя мъж е прекалено добър за мен? Може би друга го заслужава посвече? Та и в твоя случай, може би жена която има нужда от повече внимание ще го оцени повече от теб? Нормално е в началото на връзката това което описваш, но много жени не го харесват, защото тях ги привлича гоненето, драмата, игричките. Като "спечелят" мъжа, той им омръзва. Те буквално искат някой да им изневерява, за да могат после да разиграват драмите пред приятелките си и сайтове като тези.

Същият проблем го виждам и с - търся интелигентен мъж, ама не мога да подредя планетите в Слънчевата система, и единственото чета Космополитан... Еми... какъв съвет може да ти се даде? Търси си някой който ти съотвества, няма как някой насила да ти даде нещо добро.

4.   Прекрасен е докато има подаръци за теб! Като спре с подаръците няма да е толкова прекрасен. Е тва е жената, взема, взема, ама нищо не дава. И не говоря за путка! Путарана всяка може да ми даде, дай ми любов, ама истинска, а не фалшива само защото ти правят подаръци!

Гаро