Възможно ли е да съм имала спонтанен аборт?
Здравейте! На 16 години съм и преди 3 месеца си направих първият път с приятеля ми без презерватив, но той не свърши в мен.Разбрах, че въпреки това след като е без презерватив има шанс да забременея дори да не свърши в мен. Точно в същия ден малко след секса ми протече кръв и ми казаха, че може да е било спонтанен аборт. Според вас дали е това?

Коментари

1.   Естествено, че не е възможно. Ако прочетеш малко по темата, ще разбереш, че оплождането и забременяването отнема около седмица.

3.   Миличка това е от самия полов акт. Предпазването като не свършва в теб, не е сигерен метод за предпазване. Или винаги с презерватив или анти бебе таблетки.

4.   Скъсал ти се е хименът. Прекъсването забавя, не предпазва от нежеланата бременност. Няма как да направиш аборт след секс веднага. Прочети малко за оплождането и ще разбереш, че има около 24 часа преди сперматозоидът и яйцеклетката се срещнат. След това оплодената яйцеклетка изминава дълъг път, за да се имплантира в матката ти. Това може да отнеме до 2 седмици. Едва след това можем да говорим за аборт. Четете малко преди да правите секс…

5.   Mило момиче, потърси в интернет как работи женският цикъл и внимателно го обмисли. Не се доверявай на неграмотни хора. Най-добре е, да посетиш гинеколог и да се консултираш коя контрацепция е подходяща за теб.
За сега, не стават спонтанни "аборти" 3 часа след половия акт и евентуалното забременяване. Но ако имаш кървене между цикъла, пак е най-добре да се консултираш с гинеколог.

6.   Знам, че коментарът ми ще прозвучи заядливо, но не може да правиш секс без да имаш елементарни познания по темата! Въпросът ти, ако не беше нелеп, щеше да е смешен, обаче по-лошото е, че с тази липса на сексуална култура, утре ще пуснеш тема от рода на "Помощ, бременна съм! ". И който ти е казал сега, че си направила спонтанен аборт, тогава ще ти каже, че няма проблем да си забременяваш и да си правиш аборти колкото и когато ти скимне!
Все пак ще ти дам и безплатен съвет - свършването извън теб, не е безопасен контрацептивен метод, независимо кой какво ти казва или приятеля ти настоява, че така му е по-яко! Винаги ползвайте презерватив!