Въпрос към мъжката аудитория
Здравейте!
Харесвам едно момче. От няколко месеца си контактуваме излизали сме веднъж тези дни ще излизаме пак. Тъй като мога да приготвям различни сладкиши и като цяло готвенето ми се отдава и той самият го знае имах идея дали да не му приготвя нещо ей така без повод? Вие как бихте реагирали ако излезете с момиче което е отделило от времето си да ви приготви нещо за хапване? Добра идея ли ще бъде, тъй като ми се искаше да го изненадам и това ми се стори мил жест :)
Ще се радвам да прочета вашите мнения :))

Коментари

1.   Бих бил много приятно изненадан и бих оценил жеста ;)
Само внимавай дали момчето го заслужава. В началото може да си доста заслепена.

3.   Няма мъж, който да не се зарадва на вкусна храна, без значение от повода! Аз се кефя като колежки, с които нямаме никакви отношения ми носят я някое брауни, я нещо друго, пък какво остава за такава, с която излизам.
Давай смело.

Братан.

11.   Задаваш тук тоя въпрос сякаш ще му даваш единият си бъбрек... Аз лично готвя, и го намирам за нещо тривиално. По-скоро би ме разочаровал такъв "жест", ако това което е направила жената не ми хареса. За пример ще дам, че от всички жени в моята фамилия, само пра-баба ми можеше наистина да готви. На останалите ям манджите насила, като съм им на гости.

Но знаеки жените днес, предполагам от твоя гледна точка, правиш огромен жест. Само ще ти кажа да се замислиш, че за 3 лева можеш да си купиш кутия еклери. Опитвам се да се сетя ял ли съм нещо по-добро правено у дома... Не се сещам. Виж, ако наистина те бива, давай. Но аз не мисля, че щеше да пиешеш. Жени които обичат и умеят да готвят, просто го правят.

13.   Тъй-тъй, правилно! Нека отначало още да си знае че, се предлагаш за добра и грижовна домакиня-слугиня! Като му дадеш сладкиша, виж дали няма гащи и чорапи за пране, също ако трябва да му измиеш дупето, да прескачаш вечер да му готвиш...
Браво, бравооо! Ей това е жената мечта на българина!
Тези неща мислех че, се правят по-напред във времето, след повечко опознаване... да не стане "объркване" във възприятието на другият и да си помисли че, има се предлага готвачка, а не "многопластова" личност за опознаване...

14.   Аз лично бих го оценил, че някой е направил подобно нещо за мен, даже бих се трогнал.

15.   Мило е, определено показва отношение! Браво!

16.   би било окей, но ще ми е странно, ако на 2-та или 3-тата среща мъкнеш сладкиши..

17.   Супер е. Дори да имаш моменти в живота си, когато това не се оценя или някои ти каже, че спорен него/нея е прекалено или нещо друго отрицтелно... никога не спирай да следваш този красив подтик, който ти идва отвътре, който толкова много малко хора имат да правят жестове, да демонстрират грижа и интерес без да е провокирано. Ти си рядък и ценен човек и това момче е късметлия!

18.   Прекалено се престараваш за едно виждане и чатове месеци наред. Защо си правиш труда за виртуален човек, който за толкова месеци един път те е видял само? Толкоз зает ли е бил?
Не се излагай. Слез на земята.
Това, което искаш да направиш е за сериозни отношения. Освен да те помисли за отчаяна и подмазвачка, друго няма да стане.

19.   Според мен е много сладко. :) По-мило от подарък от магазина. Давай! :)

20.   Единствено проучи какви храни обича, ако не ти е известно все още. Иначе като цяло всеки които има искрен интерес към теб би го приел изключително добре. Ако пък целта му е само секс, може да не се впечатли, понеже не иска дългосрочна връзка. Всъщност това би било добър тест за намеренията на въпросния господин.

21.   Последния път момиче, като ми подари така подарък, който беше пак храна се оказа, че тя на втората среща вече се беше тотално обсебила и разправяше по телефона на майка, че съм новия мъж в живота и. И това беше буквално на втория ден.

22.   Според мен все още недей. Лошо ще го научиш. Пък и прекаления интерес отблъсква. Дръж си здравословна дистанция засега. Да се опознаете първо.

23.   Лично аз бих се накефил отвсякъде. Веднъж точно такава среща си спретнахме с приятелката ми (е, вече бивша, но това е друга тема) по средата на пандемията. Аз приготвих главните ястия, а тя донесе тирамису, лично приготвено от нея... и беше просто божествено.

И доста мила среща се получи като цяло.

26.   О да! За мен домашно приготвената храна не я заменям за нищо! А и все едно е готвила баба ми (лека й пръст)! Майка ми също готви добре! Затова съм "ЗА"!

28.   Има вероятност да не обича това, което си приготвила или изобщо да не му се яде в момента. Тогава изненадата става неприятна. Изобщо не се престаравай, след една среща не сте чак толкова близки.

30.   Аз лично много бих се зарадвал.

31.   Всеки ще се зарадва на добре сготвена храна, но рискуваш сама да се насадиш в отношения, в които вечно да си около печката. Може да ти харесват подобни отношения, ако готвенето ти е хоби и обичаш да си стоиш вкъщи, но ако си комуникативен човек и предпочиташ да си сред хора, по-добре не прави подобни жестове без повод.
Наближават коледните и новогодишните празници и ако много държиш да го очароваш с кулинарните си умения, можеш да го направиш през някой от празничните дни.
Един мъж трябва да те хареса като личност, трябва да го привличал и физически, защото готвещи вкусно жени има много и с подобен подход рискуваш да се уредиш с егоист, когото само да обслужваш.
Един ден, когато имаш дете/деца освен да работиш, да помагаш в училище, да го/ ги водиш на различни занимания, ще трябва и да готвиш и няма да имаш почти никакво свободно време за себе си.
Наслаждавай се на свободата, докато я имаш!
Не си мисли, че един мъж ще те избере за жена, защото му готвиш, по-скоро ще го приеме за даденост и задължение по подразбиране,
Номер 13 го е казала с известна нотка на сарказъм, но е напълно права.

32.   Само така, от едно виждане му слугувай!
Българската жена е страшна мазохистка и с налудничаво желание да бъде робиня. Никой нищо не и иска, не и вика, но тя сама се предлага за слугиня. Един път си му видяла очите и вече манджи, сладкиши, гозбички. След това ще го переш, чистиш, къпеш, завиваш и т. н.
Такива жестове като твоята идея се правят в сериозни отношения. А не от виртуални флиртове с месеци и веднъж виждане да си робинята Изаура. Сами си правите да ви използват, после се тюхкате. Мъжките мнения са ясни-дай им мадама да им прислугва от рано като мама. То после такива грижливи жени ги зарязват заради кифлите.

34.   13 е писан от заядлива дърта мома която завижда на момичето, че си има някой, а тя е самотна и никой мъж няма да я погледне до края на самотния й жалък живот и не й остава нищо друго, освен да лее помия по чуждото щастие.
Авторке, не обръщай внимание на злобната леля №13. Според мен е страхотна тази идея, която ти си си намислила, тръгнала си на прав път. Нали знаеш поговорката "На мъжът любовта минава през стомаха"? Е, с тази твоя стъпка, при твоя мъж любовта му към теб ще бъде 100% гарантирана.

35.   Ако е българка дори и цяло ресторанстко меню да ми приготви, няма да ме трогне. Толкова съм си напатил, че не искам и да се сещам за тях.