Връзка с жена на 25, израстнала без баща?
Здравейте!

Какво трябва да знам, ако започвам сериозна връзка с жена 25 години, която е израстнала без баща - баща й си тръгнал, когато тя била на 2 години?

Майката не се е омъжвала повторно и де факто момичето (жената) не е имала никога бащина фигура в живота си?

Какво да очаквам от отношения с такава жена? Има ли някакви по-дълбоки или специфични "отклонения", нещо което трябва да знам предварително?

Благодаря.

Коментари

1.   А ти на колко години си, и защо питаш? Да не си някой чичко на 50 и гледаш да се възползваш?

2.   Здравей. Аз съм като момичето с което ще започваш връзка. Само където съм на 22 и баща ми почина малко преди да направя 5. Никога не съм имала бащина фигура в живота ми. Според мен не е нещо кой знае какво.

3.   Да търсиш "отклонения" в някого когото явно познаваш добре щом имате сериозна връзка? Пич ти имаш отклонения, не тя. Няма начин кой да е човек да има "отклонения" само защото е израснал без един или двамата родители. (Изключваме глупостта че се е хванала с теб, който явно не я заслужаваш)
.
М45

4.   Няма как да ти кажем, тъй като при всеки човек това се отразява по различен начин.

5.   Всичко си е индивидуално и много зависи майка й как я е възпитала. Това, че даден човек е израснал при определени обстоятелства не означава автоматично, че това ще му се отрази по някакъв начин на бъдещия живот.

6.   Здравей, аз също израстнах без баща - нашите се разделиха, когато бях на 8-9 и това не ми е причинило някаква травма. Дори напротив - имах такава, когато още бяха заедно, защото постоянно се караха и се налагаше да ги слушам и да се крия в стаята си. Когато се разделиха, всичко се успокои. Така че зависи каква е ситуацията, но не е нужно непременно да има някакви особености момичето.

7.   Опитът ми показва, че е възможно тези момичета да са по-сексуални, да търсят мъж малко повече от другите. Израстването без баща няма как да остане без последствия за жалост, особено при момчетата.
facetious

8.   Аз съм съгласна с номер 3. Не е адекватен въпроса ти.

9.   Деца и без бащи могат да израснат като нормални и пълноценни хора. И мъже, и жени. Не започвай връзка с предрасъдъци! Много е гадно после и за двамата. Имал съм късмета да бъда с прекрасни жени не само от други държави, ами от други раси. Преодолей ги тия неща. Това е ненормално, незряло. Абсолютно всички хора си приличат по това, че имат нужда от любов, разбиране и доверие.

10.   Възможно е но не е задължително. С течение на времето ще гоустановиш. По често това се случва при деца отраснали в сиропиталище.

11.   Аз на 15г. загубих баща си. В мъжа си намирам закрила и любов. Съжалявам, че не се познават, това са най-важните мъже в живота ми! Както са ти казали коментиращите, не започвай връзката с предразсъдъци! Възможно е момичето да умее да се справя добре с мъжки дейности, след като не е имало мъж в семейството й. Може обаче и да не смята, че последната дума е на мъжа... Сам ще видиш като я опознае.

12.   Ами като е израснала без баща постарайте се ти и близките ти да й бъдете семейство. Що за въпрос?!

13.   Ще ти е по-лесно да сте само двамата във връзка. Иначе и баща и можеше да не те хареса или пък да те хареса и сега да си хапвате и пиете на една маса. Просто реалността е че е по-трудно без баща да растеш.

14.   Аз израснах без баща също. Истината е, че съм открила някои неща в личността си, които може би се дължат на това.
Мъжкото одобрение е много важно за мен, постоянно имам нужда от доказване на чувствата от страна на мъжа до мен, чувствам се отхвърлена и пренебрегната доста често, най-силно съм се влюбвала в мъж, който е със 17 години по-голям от мен и също -коментарът номер 7 важи за мен в пълна сила. Имала съм много сексуални контакти.
Имам страхотна майка, но винаги съм искала да знам какво е чувството да имаш баща.

15.   Всичко е строго индивидуално. Едва ли някой следва, да има психически отклонения заради това. Аз съм израснала в здраво, сплотено семейство. Моят приятел е син на разведени родители. Почти всички около него са разведени. Той не може да оцени колко е важно семейството, не държи на семейни празници, традиции.

18.   до 7

Съгласен съм с теб. И моят опит е такъв.

За огромно съжаление момичетата лесно сменят мъжете и не държат на тях.

Затова - внимавайте с избора и градете здрави семейства!

19.   Ако майката на момичето е успяла да съхрани положително отношение към мъжете и да го предаде на дъщеря си, би трябвало да нямаш проблеми. Обикновено обаче, след раздяла, у жените остава една горчивина, която те, къде подсъзнателно, къде съзнателно, предават и на дъщерите си и травмата си остава доживот, колкото и да се бориш с нея. Това, че майката не се е омъжвала повторно, хич не е добра индикация. Казвам ти го от позицията на жена, чиито родители са разделени и съм израснала с майка, която цял живот се е възприемала като жертва на обстоятелствата. И до днес отношението, което ми е създала към живота и мъжете, ме спъва и се отразява негативно семейството, което създадох. Така че в случая важи с пълна сила максимата: "Виж майката и ще разбереш в какво ще се превърне жената след години".

20.   Грозни въприс те вълнуват, авторе, много грозни. Като очевидно си с предразсъдъци, вземи я остави още сега, а не я мотай, чакайки да даде някой "дефект", който търсиш целенасочено, за да имаш претекста да я оставиш, защото нещо не е "читава".... Проблемът е в теб и е доста очевиден.

21.   Не, не започвай връзка с такава жена. Жената трябва да произхожда от строго патриархално семейство с майка и баща, да е красива и секси, с големи ц*ци, да може да готви и да чисти, да е изобретателна в секса и да изпълнява ВСИЧКИ твои желания, пък тя дали изпитва удоволствие, си е нейн личен проблем. Виж, ако ти си израснал без баща, или майка, или двете, или си дебел и мързелив, или си пушач, алкохолик и наркоман, ти е простено! Все пак си Мъж, а на Мъжете ВСИЧКО ви е простено! Може нищо да не си постигнал в живота, но понеже си Мъж, ти се полага Анжделина Джоли на визия, Мастър шеф в кухнята, порно актриса в леглото и тиха прислужница!

22.   Евентуално гледай да няма токсични отношения с майка си - никой не харесва нито дърти свекърви, нито дърти тъщи да му се месят.

23.   Не те съдя, тъй като бях във връзка с момиче, израстнало без баща почти 3 години. В началото всичко беше супер, впоследствие се разбраха доста неща, най-лошото от което, че тя постоянно търсеше мъжко внимание и само моето не и беше достатъчно :) Хващал съм я многократно да си пише с други момчета, да излиза с тях, навярно е имала и интимни отношения с голяма част от тях. Обяснявам си го с това, че е отсъствала мъжка фигура в живота и, липсвало и е мъжко внимание и сега се мъчи да си го получи някак. Разбира се, едва ли всички са такива - но моят съвет е просто не си го причинявай :)