Сексът имал голяма роля
И не, нямам предвид в конкретна връзка, а като цяло, че сексът се оказва има огромна роля, по-голяма отколкото е разумно да му се придава ми се струва. Ще опитам да не използвам крайни думи и ще кажа, че съм отблъснат от това как чувства като някакво минимално достойноство, себеуважение, честност, нямат никакво значение, когато имаш възможност да правиш секс с някого. Мъж на 22 съм между другото.

Поводът да пиша темата е тема от преди няколко дни в настоящия сайт, в която мъж се чудеше дали обвързана жена на 40г ще му върже. В коментарите изобщо не се отчиташе фактът, че жената е обвързана, а се даваха различни съвети и догадки дали пък наистина може да му върже. И се питах кога станахме толкова егоистични, безчувствени и такива консуматори във всяко едно отношение?
Наскоро пък ми писа мъж на 37 години, който се оказа семеен, но много искал да пробва какво ще е чувството с момче. Хетеро си бил човека, но много му се искало да опита. Казах му, че жена му най-вероятно няма да се почувства добре от този факт, той беше съгласен, но продължаваше да настоява. В един момент му казах, че няма как да се случат нещата, а той ми пожела късмет, все едно съм изпуснал голяма възможност. Пак опираме до това чувство на егоизъм и това да не ти пука за човека с когото споделяш един покрив и когото уж обичаш.
От скоро пък имаме нова колежка на респектираща възраст, която освен, че бързо се социализира, реши че съм и толкова близък, че започна да ми разказва за богатия си сексуален опит. Как през живота си имала минимум 85 партньора, като ги брояла, горе-долу толкова ги изкарала, но понеже математиката щяла да стане много сложна не брояла еднодневките. Наговори ми и куп други отбълскващи неща, които и да си ги правил, не мисля, че е редно да си ги разказваш на непознатия нов колега. Поредният случай, в който прозира един чисто консуматорски начин на живот, в който секса е придобил първостепенно значение.

Изключително ме натъжава фактът, че огромен процент от хората, (да не кажа всички) особено в онлайн пространството, са обсебени от това да си легнат с някого, положението е, шаваш ли - ставаш за тази работа. Тежко на хората, които търсят смисъл у човека отсреща, на хората, за които сексът е завършек на едни красиви интимни отношения. Питам се кога хората станаха толкова силно отблъскващи, безчувствени и егоистични? Наистина ли вече толкова масово възприемаме другите човешки същества като инструмент, предмет за задоволяване на определени потребности? Истината е, че на мен всичко това не ми се отразява добре и ако действително България не е успяла да запази истинските и добри хора у себе си, се замислям и аз да търся щастието другаде. Спирам до тук, за да не става прекалено дълга темата.
Благодаря, че прочетохте, ще се радвам на всякакви коментари!

Коментари

1.   Напротив, България е от малкото кътчета на света, където все още ще намериш хора, готови да жертват живота си в името на нещо по-ценно от материалното. Може би, не знаеш къде да търсиш ( : . Предвид заявеното желание за чужбина от теб - пробвай! Ще видиш от собствен опит, че каквото ти казвам е така. За съжаление масовата “култура”, безогледното принизяване на възвишеното, липсата на вяра - това претопява страната ни и превръща хората в нея от личности в някакъв биологичен материал. Тъжно е да го кажа, но четейки коментари в сайтът, разбирам че много хора не загряват къде е проблемът в липсата на морал. А именно, това че сами си режат крилете. Дерзай смело, впрочем, ходил ли си на наша си, православна църква наскоро? Би се учидил може би.

facetious

2.   Аз съм млада жена и мисля точно като теб. Лошото е, че има и доста, които се прикриват и лъжат партньорите си. Много трудно е да срещнеш хора, които не те възприемат като ходеща вагина/ член. Не осъзнават ли, че се обричат на вечно търсене и нещастие, не знам. Защото хора, ако поставиш половият си орган и нагон пред душата си, то ти защо въобще си се родил?

3.   Проблемът е, че масово хората израстват в агресивни нефункциониращи семейства, в които не получават достатъчно чувство за сигурност и не се усещат оценени. За това на психоемоционално ниво на тях им се появяват комплекси, и сексът от сближаващо и извисяващо преживяване между двама души се превръща в награда, която на чисто материално ниво ги кара да се чувстват добре за себе си. Независимо дали е мъж тип Казанова който се вижда завоевател и спи с много жени една след друга, жена, която се предлага на всеки бегло познат привлекателен за нея човек, някое хлапе тийнейджър с ниско самочувствие, който се чувства необичан и за него ако не прави секс значи е жалък, всичко опира до задоволяването на техните комплекси чрез задоволяването на физическите им нужди.

Такива хора не са разсъждавали за себе си достатъчно, и за тях сексът е краткотрайно решение на един много по-голям проблем, които може би дори не осъзнават, че имат. И в един момент от вегетативното си съществуване се срещат един с друг, възприемат положението си за нормално и го издигат в култура, изживявайки целият си живот без да разбират защо постоянно са нещастни или разсейвайки се от това нещастие, предавайки същият тип мислене на собствените си деца.

Съжалявам, че преживяването ти сред хората в България са били толкова неприятни. Прав си, че хората с липса на себеосъзнаване са много. Голяма част от тях не са гадняри в ядрото си, просто не разбират, че действията им са обидни и неморални. Друга част са си пълни гадняри и интриганти и така си им харесва.

Обаче има и страшно много интелигентни мислещи и търсещи българи, които независимо от вяра, произход и преживявания са добра компания и си заслужават усилията.

4.   Проблемът е, че масово хората израстват в агресивни нефункциониращи семейства, в които не получават достатъчно чувство за сигурност и не се усещат оценени. За това на психоемоционално ниво на тях им се появяват комплекси, и сексът от сближаващо и извисяващо преживяване между двама души се превръща в награда, която на чисто материално ниво ги кара да се чувстват добре за себе си. Независимо дали е мъж тип Казанова който се вижда завоевател и спи с много жени една след друга, жена, която се предлага на всеки бегло познат привлекателен за нея човек, някое хлапе тийнейджър с ниско самочувствие, който се чувства необичан и за него ако не прави секс значи е жалък, всичко опира до задоволяването на техните комплекси чрез задоволяването на физическите им нужди.

Такива хора не са разсъждавали за себе си достатъчно, и за тях сексът е краткотрайно решение на един много по-голям проблем, които може би дори не осъзнават, че имат. И в един момент от вегетативното си съществуване се срещат един с друг, възприемат положението си за нормално и го издигат в култура, изживявайки целият си живот без да разбират защо постоянно са нещастни или разсейвайки се от това нещастие, предавайки същият тип мислене на собствените си деца.

Съжалявам, че преживяването ти сред хората в България са били толкова неприятни. Прав си, че хората с липса на себеосъзнаване са много. Голяма част от тях не са гадняри в ядрото си, просто не разбират, че действията им са обидни и неморални. Друга част са си пълни гадняри и интриганти и така си им харесва.

Обаче има и страшно много интелигентни мислещи и търсещи българи, които независимо от вяра, произход и преживявания са добра компания и си заслужават усилията.

5.   Благодаря на всички за коментарите! Специално искам да благодаря на номер 3, много точно и ясно направен анализ, който ми позволи да погледна нещата от друга гледна точка. А именно, че тези хора всъщност са просто нещастни и безразборната интимност е следствие от това. Изключително се радвам, че все пак винаги от някъде изскачат така логично мислещи и добри хора. Поздрави!