Момиче на 18 забременява от мъж на 43
Майка съм на 18 годишна. Тя е бременна от мъж на 43. Не мога да възприема тази бременност. Не смятам, че е нормално. И двамата искат детето/въпреки, че мисля, че дъщеря ми на тази възраст няма как да осъзнава истински какво означава такава отговорност/.
Търся различни мнения, за да се коригирам, ако не съм в права.
Благодаря!

Коментари

1.   Ами по всяка вероятност дъщеря ти е попаднала в капана на по-възрастния мъж. Така е, когато липсва какъвто и да е контрол в живота на подрастващия тийнейджър. Сама виждаш, какви може да са последиците.

Какво ще стане според мене? Ще се порадват няколко години (а може и месеци) и дъщеря ти ще духа супата сама с дете в разцвета на силите си...

Съжалявам за вас, но деца се гледат не само с пари! Едно дете, докато живее във вашия дом и е на ваша издръжка, ВИЕ носите отгорност за него и БИ СЛЕДВАЛО да ви интересува С КОГО си ляга нощем! Като не Ви е интересувало с баща й, какво прави дъщеря ви в любовен план, сега е много вероятно да бутате количката заедно с нея и да гледате не само нея, но и нейното дете.

Общо взето, ако роди, то е почти предначертано, че е обречено нейното "семейство", ако въобще може да се нарече такова.

Замисляли ли сте се защо, ако 43-годишният бъдещ татко толкова много обича дъщеря ви и иска дете от нея, не я беше изчакал поне да стане на 20, 21, 22 години? :)

Мисля, че сама разбирате, че дъщеря ви ще бъде зарязана с бебе в корема!

2.   Мъжа пари, коли и имоти има ли. Ако е беден като църковна мишка нека правят аборт. Ако има милионче в кеш детето да стои, ако го загуби пак да я ибе. Ако е по беден осъдете го за педофилия ако връзката е започнала по рано

3.   Права си, но нищо не можел да направиш. Аз също съм майка на 18-годишна. Изкара много тежък пубертет, но вече се взе в ръце. Говори й. Въпреки че уж игнорират нашите приказки, все пак им остава в паметта. Лошото е, че нямате никакво време.

4.   Остави ги да си се обичат и да си гледат бебенцето заедно. Щом и двамата го искат ти си никоя, за да им се бъркаш в личните работи.

5.   Права сте. Но тя вече е на 18 и сама взима решенията.

6.   За съжаление най-вероятно въпросния мъж се възползва от момичето. На тази възраст още не се е научила да гледа поведението, а не сладките думи.
Попитай я защо мисли че този мъж си заслужава и я обича. Какви жертви е направил за нея?

7.   Е, сигурно предпочиташ дъщеря ти да обикаля кръчмите до 35-40 годишна и след това да се замисли за деца ?

Ако момичето е нормално, а мъжът - свестен ще я носи на ръце.

8.   Здравейте, скъпа госпожо!
Вие сте родител на вече пълнолетно момиче, и е добре да осъзнаете това.
Няма никакво значение дали приемате или не тази бременност! Щом и двамата искат детето, Вие не можете да направите нищо! Нищичко!
Искам да ми отговорите дали ако дъщеря Ви беше забременяла от неин връстник, за Вас щеше да е по-приемлива бременността? Вие не можете да приемете мъжа, а от там и бременността.
Още нещо искам да Ви кажа - сестра ми на почти същата възраст забременя от тогавашния си първи приятел, който беше малко по-голям от нея. И двамата искаха детето. Майка ми направи и невъзможното, за да я накара да направи аборт. Сестра ми вече е на 46 години и се бори със стерилитет от над 10 години, а сега майка ми дава мило и драго да има внуче от нея. Ирония на съдбата, нали? Тъжна ирония при това.

9.   Здрасти, бъдеща бабо.
Виж сега, личният живот си е лична отговорност. Дъщеря ти е твое дете, но личният й живот си е нейна работа. Това, което е било възможно да направиш, ти не си го направила. Не си наложила контрол на щерка си, преди да забременее. Сега вече е късно. Да, напълно възможно е да не се справи с майчинството на осемнайсетгодишна възраст, но, дето се вика, щом държи, да си троши главата. А ти, ако много държиш да направиш нещо, бъди до нея, помогни й да не се провали. В крайна сметка, бебето си е бебе и освен ангажимент и отговорност, е страшно удоволствие да го имаш.

10.   Авторе, чичак гнусен, престани да ни натрапваш старческите си извратени фантазии.

12.   Пълно е с дъртаци, които преследват млади момичета, и ги манипулират успешно! А момичетата са наивни, и лесно се лъжат, за съжаление!

13.   Не мога да повярвам в подобна история!
Разликата между мен и родния ми баща е 22г? !? !
И дума не може да става…. любов? !?
Познавам 46г мъж въртял любов с 16 годишна…
Говореше и той за деца? !
Абе вие акъл имате ли?
7 месеца изкараха лудата страст и после родителите й му разкатаха фамилията по съдилища и му разкараха всичките ангели….
Айде по-сериозно!

15.   Авторке, погледнато от добрата страна по-добре от някой на 43 поне ще има възможност да се грижи за бебето, ами ако беше забременяла от някой на 18, тогава щеше дае по-зле

16.   вместо да се зарадваш, че ще станеш баба ти бълваш огън и жупел.
престани да мислиш за собственото си положение, как ще изглеждаш в очите на другите. нека пълнолетната ти дъщеря носи отговорност за постъпките си,а не ти.

17.   Всеки живее собствения живот, прави изборите си. Дано мъжа има какво да и завещае. Като стане на 40 ще има отгледано дете, ще намери нов мъж, този като остарее. Нека се справя сама с отглеждането, може да и помагаш. Всеки си избира половинката в живота, тя може да се чувства добре с него, ако е щастлива, просто се радвай за нея. Ти като си родила на 30г примерно първо дете, не е задължително и тя да ражда на същата възраст. Макар, че мъж на 43г не трябва да се занимава с 18 годишни.

18.   Моя позната също роди на 18 от много по-възрастен мъж. Всичко зависи от това какъв е човека -и мъжа, и жената - отговорни хора ли са? Мъжът образован ли е? Читав ли е? Има ли възможности да поддържа жена и дете/деца? Същата ми позната след 2 години роди и второ детенце от същия човек, завърши престижна специалност в университет с Пълно Отличие!!! Ожениха се и в последствие си родиха и Трето детенце. С повече от 20 години разлика! Така че всичко е много относително и много зависи от човека - и от мъжа, и от жената. Така че ще бъдеш млада баба. Просто помагай с каквото можеш!

19.   Дъщеря ти е женският вариант на Макрон.
Неговите родители доста са се противопоставяли на чувствата му към г-жата. И той е бил на възрастта на дъщеря ти, когато е хлътнал, но родителите му са били силно против и това е предизвикало фиксация по тази жена.
Затова не се противопоставяй на дъщеря си, защото така само ще ѝ засилиш чувствата към старчока. Това е все едно да е пропушила и да започнеш да ѝ пилиш на главата да спре. Ами много ясно, че ще пропуши още повече! Логична психологическа реакция. Но и не се превръщай в личната им прислужница, като дойде бебето те трябва да се оправят сами! Да не вземе да се окаже, че тепърва ще трябва да отглеждаш още едно дете от а до я! Има млади майки, които врътват този номер не родителите си. Внимавай.
Кажи на дъщеря си, че приемаш връзката ѝ и че вратите на родния ѝ дом винаги ще бъдат отворени за нея и дететом ако се наложи напред във времето. Хубаво е да приемеш, че може наистина да се обичат с чичото и след 20тина години вместо да си живее живота, да трябва да се грижи за дядка. И да стане вдовица още преди да е стигнала пенсионна възраст. Нооо може и да ѝ уври главата и да си намери човек на нейнита възраст до след няколко години, като ѝ мине мерака по чичака. Да е живо и здраво детенцето.