Не мога да събера смелост да се разделим
На 22 години съм, а приятелят ми е на 20. От 4 години сме заедно. Аз вече мисля, че съм готова за дете и мисля, че 4 години са достатъчни за такава стъпка. НО той е по малък от мене и от там идва проблема.

Той е малък за деца, не иска, и не казва, че е малък, а че не иска... Не се разбираме, нямаме едни възгледи, едни мечти. Не знам дали си заслужава да съм с този човек след като не може да ми даде това от което имам нужда. Айде бих изчакала малко да узрее, Но не е само това. Той ми и посяга, има ли смисъл да съм с човек който ме бие? НЕ мисля...

От толкова време сме заедно, че не мога да събера смелост да се разделим, а съм се замисляла много пъти и знам, че това е най-доброто и за двамата..

Коментари

1.   Щом от сега е почнал да ти посяга... разделяй се...
все още си много млада а и говориш така, все едно той е с 10 го. по-малък от теб!

Живота тепърва ти започва. Рано е за дете

2.   Не е лесно да кажеш точка на връзка, продължила толкова дълго. Но мисля, че сега му е времето да си отговорите на важния въпрос, дали сте един з адруг и можете ли да продължите нататък заедно. Щом отсега има съмнения и разминавания, а пък за насилие да не говорим, значи е дошло време за ново начало. Приеми, че си направила първи опит д аоткриеш другар в живота и толкоз....

3.   И от какво те е страх? Да не би да срещнеш подходящ за теб човек...? И от сега ако е тръгнал да ти посяга, какво остава за след още 4 години. Ако не го зарежеш сега след 15 години ще си се чудиш на акъла защо по дяволите не си зарязала на времето и си си съсипала живота.

4.   Нито ти си узряла нито той вчерашни сте и не правете грешка да създавате дете. Хектор

5.   Като знаеш, че това е най-доброто и за двамата, какво се чудиш тогава?

6.   Ти си като мене и аз съм с моя приятел от 4 години но не мисля че ни е време за дете и тои ми посяга но и аз на него и аз се питам дали не е по добре да се разделим но все не намирам смелост или пък много го обичам нз... Аз ти предлагам да се разделите временно за 1 месец и да видиш дали ще има промяна дали ще осъзнае какво губи ако почне да си живее още по спокоино и без теб значи няма смисъл да се връщаш и бъди малко по силен характер кажи му да не ти посяга защото не ти е ниакъв не ми се вярва да е някои психопат да не те разбере поне малко. Но ако се отдръпнеш ще е добре защото после ще можеш ти да поставяш условията до някъде

7.   Ж29: Препатила съм нещо подобно. Те все са малки, ако питаш роднините и приятелите ти - и ти си малка. Изведнъж ще станеш на 30 г., оглеждаш се и... установяваш, че си презряна стара мома. Стягай се, слагай картите на масата и продължавай! НЕ СИ ГУБИ ВРЕМЕТО, МОМИЧЕ!!! За да не държа морал, само ще ти кажа, действай МНОГО интензивно, търси щастието си, търси СВОЯ ПАРТНЬОР В ЖИВОТА, търси, пробвай им акълите и избери точния за теб. Не се надявай излишно, не чакай те да решат да искат семейство и деца и т. н. Ако са нерешителни, ще си останеш с чакането... Като мен.
Е, аз намерих половинката си, но късно. Той вече е втора употреба. И хем иска ново семейство и деца, хем изпитва панически страх да не се разпадне семейното гнездо. Но предстои брак и всичко останало. НАМЕРИХ ГО!

ДЕЙСТВАЙ!!! Не чакай друг да взима решения в живота ти. Поставяш картите на масата, честно и откровено съобщаваш своите цели в най-кратки срокове и ако не се съгласят, БЯГАЙ! Ако се съгласят, а в най-скоро време няма резултат, БЯГАЙ!!! Аман от нерешителни мамини синчета!!!

8.   Е, ти отговорите си ги знаеш! Какво чакаш за да не му биеш шута?

9.   Браво№7. И аз съм като теб. Много умен съвет даваш.

10.   Още от първия момент, в който ти е посегнал, е трябвало да го оставиш! Не те упреквам, че не си го направила, разбирам те, трудно ти е, 4 години са си бая време, но не си заслужава да си пилееш живота за човек, който не си струва. Докато още не сте женени и с деца, бягай! После ще е много късно. Ти си млада, хубава, ще срещнеш подходящ и като му дойде времето и детенце ще си имате и ще се ожените.. По-добре да почакаш още известно време (няма да престарееш), отколкото да направиш някоя глупост със сегашния и после цял живот да съжаляваш.
И нищо лично към мъжете, ама 20-годишните не ми се струват по-различни на акъл от 15-годишните! Аз самата съм на 20 и като гледам наборчетата ми, през акъла ми минава всичко друго, но не и че са готови за брак и дете!!!
Успех, мила! :))

11.   Много съм съгласно с номер 4. Не съдавайте дете. Той не е узрял, а ти и посяга още от сега. Ще родиш, ще срещнеш някой друг след години и оттам става една... защото сте млади и наивни...

12.   Страх те е само от един малък момент в твоя живот . Не се страхувай - постъпи честно и към него и към себе си - бъди силна и сложи точка .

13.   Когато има гангрена се реже!