Доколко височината е решаваща
Пиша тази тема, за да се допитам до мъжката аудитория. Въпросът ми е, ако жената е 176см, а мъжът е по-нисък от нея, той би ли имал влечение към нея, и не, не говоря за сексуално влечение, а за връзка? Знам, че височината не е най-важното нещо, но нали външният вид е първото нещо, което грабва окото. В днешно време има и жени, които са високи, но не могат да си намерят приятел с тяхната височина, не че няма високи мъже, но те или са заети, или недорасли момченца.

Благодаря предварително!

Коментари

51-81 от 81

57.   Кифлоприземител, не съм 47, но погледнах снимката - очевидно имаш корем и като цяло лоша структура.
Не е нормално корема ти да е по-широк от раменете.
И паласките си личат въпреки широката тениска.
Вместо толкова да намираш кусури на жените вземи потренирай малко.

58.   Кифлоприземител, можеш да си мислиш каквото искаш, това си е твое право. Но желанията и чувствата ми няма да се променят. Аз го обичам този човек и ще продължа да го чакам. Вече съдбата ще реши. Ако един ден той зареже приятелката си и реши да дойде при мен, аз няма да го отблъсна, а напротив, ще му дам шанс. Защото на сърцето не може да се заповядва. Не съм имала много отношения с мъже, имало и такива, които не са имали чувства към мен, но и освен това са се държали гадно. Опитвам се да не се настройвам, че всички мъже са изроди, нищо, че почти нищо хубаво не съм видяла.

-От Авторката

59.   Не харесвам високи жени. Аз, съм висок

60.   Кифльо ама това ако ти си ти на снимката си много зле бе миличък. Цял ден залък не хапнап на края половин час ми гълтал корема преди да се снима да изглежда по-малко дебел, смях в залата :))))) Ами точно слон си какво ми се периш там пред огледалото? И с тея къси крака си като някакав червей който лази по земята и едва го забялязват да не го смачкат. Бил богат и милиони печелил, аре разкарай ми се от главата бедняк компелксиран :)))))))

61.   № 55, от коя година е снимката?

62.   Номер 56, талията ми е 98 см. До лятото би трябвало да е по-малко, понеже скоро ще подновявам тичането на Гребната база и колоезденето, като се махне този необичаен за Пловдив мартенски сняг. Зимата залагам повече на катерене на хълмовете, но от това силово натоварване без бързо движение не се отслабва, а по-скоро заякват дупето и бедрата.
Затлъстяването на жените най-лесно си личи по набъбналите бедра и прасци, така че неслучайно бях писал за широчина. Вярвам, че си наясно колко е широка и "пухкава" една 95-килограмова жена и със сигурност не е под 45 см тясна около ханша. Познавах един културист 105-106 кг при ръст малко под 170 см. На думи звучи стряскащо това тегло, предвид ръста му, но на живо ако го видиш каква скала от мускули е, бързо ще си промениш мнението относно това доколко теглото говори нещо за някого. Повечето жени въобще не се натоварват физически и съответно тяхното затлъстяване и "пухкавост" се дължи на сланини, докато мъжете обикновено се натоварват физически още от млади и натрупват повече мускулатура, а тя тези почти 2,5 пъти повече на единица обем, отколкото сланината. Затова и обикновено мъж 95 кг не е разплут като жена 95 кг. Освен това, аз като правя лицеви опори, двете ми ръце поемат натоварване, равняващо се на повече от половината ми телесно тегло (може би към 55 кг), имайки предвид къде се намират раменете спрямо пръстите на краката по време на лицевите опори (правилото за лоста, учено по физика, сигурно ти е познато). Колко от напълнелите жени правят лицеви опори? 1%? Колко от тях нарочно не използват асансьора, а изкачват стълбището? Колко от тях катерят пътеките из хълмове или планини? Колко от тях вдигат 10-килограмови гири? Аз съм виждал жени да вдигат единствено някакви детски гирички по 1 кг. Колко от жените са носели тежки чували, стоманени блокове, мантинели, тръби, електрожени, хладилници, заледени рязани наполовина прасета, големи хамъни, тухли и прочее? Колко жени са цепили дърва с брадва? Ето всички тези неща оказват влияние. Често виждам 120-килограмови жени да вдигат 100-грамови понички към устата си. Но от това физическо за тях упражнение не се правят мускули и не се горят калории.

Никога работодател не ме е карал да ходя на прегледи в последните 25 години, откакто съм тръгнал на работа след гимназията. А повечето ми приятели и познати са свободнопрактикуващи като мен или имат свои фирми. Никой не ги задължава за нищо. Днес питах мой приятел, работещ в мини "Марица-изток" и той каза, че не е ходил на преглед от няколко години. Ходи редовно единствено на зъболекар, а миналата година беше болен от коронавирус и го преглеждаха за здравословното му състояние, но не са го мерили на ръст, килограми и прочее. Мен в болницата в края на 2020 г. ме преглеждаха поради двойната ми бронхопневмония, а после и ми правеха рентгенова снимка на челюстта поради появил се мъдрец, който ми вадиха по спешност. Дотогава лекарства не бях приемал около 20 години - от казармата насам. Може би се дължи на това, че не пуша и не пия, понякога ям чесън и не наблягам на газираните напитки, затова явно не съм така болнав като много други хора. Докато живях в северни държави, нито веднъж не ме тръшна грип или нещо подобно, макар че самите северняци в обкръжението ми там почти до един бяха болни в различни периоди и ми се чудеха защо при мен не се случва. Може и да е било случайност, не зная.

=================================

Номер 21/39/57, паласки през тениската и по-широк корем от раменете ти се привиждат, но не ги виждаш на снимката, просто защото твърденията ти не отговарят на истината. Или си за очен преглед, или си предубедена, но аз мисля, че очите ти са добре и причината се корени във второто. Прочитайки другите ти две мнения в темата, точно на тази мисъл ме навеждаш. Неведнъж съм писал, че имам наднормено тегло, така че не зная в какво се опитваш да ме убеждаваш. :) Въпросът е, че далеч не се "търкалям" като някои представителки на по-хитрия пол, които имат подобно тегло, тъй като те водят застоял начин на живот и се тъпчат с калорична храна пред телевизора с турските сериали или разчитащи само на диета без никакъв спорт, докато аз ходя по 5-10 км дневно и спортувам умерено. Може да е малко, но пак е по-добре от николко.
Правило ли ти е впечатление, че най-дебелите жени залагат изключително много на грима на лицето, на разголването на деколтето и на лакирането на ноктите, в сравнение с нормалните и слабите жени? Това е така, защото те от своите очи виждат единствено деколтето и дланите си. А от гърдите си излагат на показ единствената част от тях, която не е безформена.

=================================

Номер 58, както и други пъти съм писал из няколко теми, всеки е свободен да харесва когото пожелае, щом като е преценил, че го устройват по-нататъшните развития от това неговото решение. Аз харесвам и съм харесвал много разнообразни като хубост (или почти липсваща такава), телосложение, големина на гърдите (или липса на такива) и ръст жени, но няколко писателки в тази тема упорито се опитват да ме убедят, че уж съм имал очи само за манекенки. Фантазията на предубедените хора не знае граници.

=================================

Номер 60, имаш божествена любезност, която е дори забавна. :) Точно преди да изляза до търговския център, в който се снимах в съблекалнята, където мерих панталони, бях вечерял обилно и въобще не ми е минавало през ума да гладувам. Не съм такъв стратег като теб по отношение на диетите по цял ден преди снимки и не практикувам подобни похвати за лъжене на чуждите очи.
Иначе съм много беден и не смея да го отричам, щом ти твърдиш така. :) Би ли цитирала къде съм писал, че съм печелел милиони? Да не се окаже, че просто четеш по диагонал и другото си го наслагваш от твоите фантазии?

=================================

Номер 61, снимката е от снощи, 8 март.

- Кифлоприземител

63.   До 62 - Баят мазен тий курбаня. Нито си твоя приятел културиста, нито си пухкава и дебел лелка. Може и да правиш лицеви опори, ама не ти личи. Стегни се малки и стига си ял боклуци. Имаш поне 15 кила за смъкване.

64.   Номер 63, тази турска дума "kurban" дори не се разбира в какъв смисъл я употребяваш. Превод на български поне може да направиш, за да бъде поне донякъде ясна мисълта ти. И сам зная, че не съм като "пухкавите и дебели лелки" - то се вижда отлично, че не съм като тях. Нито съм мързелив и обездвижен като тях, нито се тъпча като тях. Качи твоя снимка със скрито лице, за да се насладим на немазното ти телосложение. Същото може да го сторят и всичките жени тук, твърдящи колко са хубави и стегнати, защото думите се подкрепят с нагледни доказателства. По ваш избор може да сте със или без сутиен под тениската - в случай, че ви или не ви притеснява въздействието на земното притегляне. Обувките с високи токове също не са задължителни на тези ваши снимки от този месец. Бъдете смели, макар че не може да се говори чак за смелост, ако човек реши да покаже себе си в естествения си вид (дори и без лице).

Колкото до "личенето" на мускулите, то лицевите опори укрепват основно трицепсите (мускулите отзад на ръцете) и отчасти гръдните мускули, а не бицепсите, на които наблягат повечето мъже, целящи да придобият зрително усещане за набъбнали отпред мускули на ръцете. Правя лицеви опори по навик и за удоволствие, с цел да се раздвижа и като страничен ефект така поддържам гръбнака си изправен, а не да помпя едри мускули. Неслучайно не съм изгърбен като повечето хора и от двата пола, които имат сколиоза. Раменете ми също така са на едно равнище, докато при мнозина най-вече дясното рамо е видимо смъкнато надолу с няколко сантиметра, поради носене на раница в училище на дясното рамо, на женска чанта (което жените правят цял живот) или при изкривена стойка на чин/бюро.

- Кифлоприземител

65.   Много оправдания, много пренасочване на вниманието към дебелите жени, как се снимали, как не вдигали тежко, как били разголени, чак се сравняваш и прочие... А то накрая какво стана - кифлата била шкембе. Не знам дали си наясно, но многословието рядко е мъжко качество, по-скоро жените са склонни към толкова много обяснения, разяснения, оправдания, психо профили - и ти го казвам като жена. Дотяга ми да те чета, честно! Видя ли повече от 10 реда мнение, вече ми е ясно кой си е оставил подписа отдолу.
И само да ти кажа - яко си се запуснал, ама яко. И въпреки това не теглото и ръстът са причината на 40 все още да не можеш да завържеш една нормална връзка, която да завърши със семейство. Старите моми са много критикувани, ама на мен и дърти ергени не ми допадат - мислят си, че не са намерили жена на тяхното ниво без да осъзнават, че всъщност то не е особено високо. Пък ти ако искаш, утре и 10 бона направи за 2 часа.

66.   Кифлата се оказа тутманик.

67.   До 63

Стига се прави на ощипана мома и не ми приказвай, като на лелките тук, става ли? Много добре ти е ясно, за какво ти говоря! Ама много! Тръгнал преводи да ми прави и акъли да ми ръси...

Дебел си и това е факт. Ама то снимката, ама то ъгъла, ами ти по як ли си, ама не си личало, ама аз не съм се показвал, ама ония му било криво рамото ... Мрънкаш, ама бетер като жена мрънкаш! Ядеш боклуци, не тренираш, вирнал си тумбака, ама видиш ли - як пич си бил.
Добре ве майнааа!

68.   А и за височинта - Еми важното е, какъв човек си. Да - имаш ги Том Круз, имаш ги Кърт Ръсел (макра да са темерути и двамата... ама са известни), Джо Пеши, Дани де Вито, Ал Пачино, а италианците са големи пичове, а са може би една от най-ниските нации в Европа. Поне аз с такова впечетление станах. Имам двама добри приятели италианци и на двамата жените им са по-високи. Ама онея, както ти казах, са пичове. Има много мъже, дето са по-ниски и пак си намира жени, колкото или по-високи от тях.
Това обаче е при условието, че си пичага. Ако си темерут, кат мене, тогава е далеч по-хубаво, да си дългуч темерут, отколкто да си джудженце темерут. Аз не съм висок, даже и съм баят грозно копеле, ама по-ниските познати темерути, дет уж убави ги водиха у гимназията - много зор.

Така че - важното е да си пич! Ако си темерут, то важното е да имаш пари, ама чнаеш ги жените, дето ще са с тебе заради парите ти ...

69.   Номер 65, празнословието е женска черта, а не просто многословието. И соченето с пръст към другия пол, вместо да потърсят причината за погрешния си избор на мъж в себе си. Никой друг не им избира некадърните мъже, освен те самите.
Колкото до броя редове, то поне 20 други човека в този форум пишат дълги мнения, половината от които са жени, така че сметките ти излизат криви.
Дай да те видим ти как си в тялото и си напиши възрастта, ръста и теглото. Ако си по-млада от 41 години (на колкото съм аз и скоро ще стана на 42), ще съпоставим сегашния ти вид след години, когато навършиш и ти толкова. Ако пък си на повече от 41, ще видим колко си се занемарила или отслабнала от 41-годишна насам. Естествено, трябва да си честна и да покажеш своя снимка от близките дни, а не отпреди години.

Между другото, ти и още няколко подобни на теб горе пренасочвате вниманието към моите килограми и измислянето на разни цветущи обръщения по мой адрес, тъй като не ви харесва как се припознавате в подписа ми, като хитро "забравяйте" какво се пита в заглавието на темата, което гласи "Доколко височината е решаваща". :) Височината е решава дотолкова, че всеки отделен човек сам за себе си преценява какъв човек от отсрещния пол го устройва.

Извън темата:
Цели 10 бона за 2 часа никога не съм правил (25 000 евро за месец ежедневна работа по 12-15 часа ми е най-доброто постижение, което не съм надминавал от 2017 г. досега), нито ми е самоцел, затова следва да обясниш защо пишеш това. :) Ако си дам зор, мога да изкарам прилични пари за кратък срок, но понеже ценя здравето и съня си, предпочитам тези пари да ги изработя с умерено темпо за 3-4 седмици и да се радвам на достатъчно свободно време през деня за разходки, виждане с приятели, пазаруване и други дейности. Просто проумей, че се намират понякога хора, които ще те убеждават да вземеш парите им, а в повечето такива случаи човек няма защо да се дърпа. Не си мисли, че всичко е просто късмет и случайност. Напротив, зад това стоят десетилетия на упорито следване на един предначертан път и множество лишения, които най-сетне започват да се изплащат. Още след осми вече клас знаех каква цел искам да постигна и съм влагал почти всичкото си свободно време в самообучение. Надъхвал съм се и съм бил убеден, че непременно ще успея някой ден, макар че тогава бях бедно момче още в гимназията, напук на всичките недоверчиви приказки на мои приятели и дори на повечето ми роднини, че мечтая за нещо неосъществимо. Вече са установили, че тогава са грешали в преценката си, но аз съм им благодарен за това, че всяко убеждаване как няма да успея ми даваше допълнителна увереност, че съм на прав път. Човек, ако иска нещо и знае как да го осъществи, просто трябва да работи за постигането му и при подходящи условия (без внезапни примерни, като: болести, войни, тежки финансови кризи и прочее) обикновено се случва. Но се иска търпение и вяра в себе си.
Може и да съм много тъп, но за сметка на това бях достатъчно далновиден да подпиша правилните договори с правилните фирми и да получавам периодично процент срещу правото да използват изобретени от мен изделия с цел производство от тяхна страна (един вид авторски права). Ако пожелая, може и изобщо да не работя в продължение на години и пак ще живея криво-ляво, но имам планове за собствено високотехнологично производство в България и не стоя със скръстени ръце, а покрай поръчките за други фирми си действам и по моя проект. Когато/ако това производство се случи, половин милион на месец ще са напълно постижими, макар че аз бих влагал голяма част от постъпленията в машини и в кадърни хора, заслужаващи високи възнаграждения срещу качествения си труд. Никога не бих тръгнал да гуляя и пилея безразборно. Една от фирмите, които произвеждат проектирано от мен изделие, вече няколко години поред печели по около 400 000-500 000 евро месечно (въпреки високите заплати, наеми и цени на услуги от подизпълнители на север в сравнение с нашенските), така че съм наясно какви парични потоци се създават от тази дейност и какво е необходимо да се върши, за да бъдат привлечени желаещи да развързват кесията купувачи. Не ме блазнят скъпи коли и палати, луксове и прочее.
Забелязвам какво се случва с мои познати през годините. Видят се с някой лев отгоре, изхарчват почти всичко за скъпа кола, дрехи, телефони, парфюми, дрога и прочее, остатъка го профукват за 1-2 години по ресторанти със "скъпи" жени, а накрая се оказват с празни джобове и изведнъж се усещат как са без "приятели" и обожателки. Вместо това, можеше просто да помислят как да вложат част от парите си по разумен начин, така че да носят печалби занапред.
Между другото, тъй като обичам да мисля в бъдеще време, винаги предлагам на възложителите на поръчки два начина на разплащане: или по-голяма еднократна сума, която нарочно съм завишил и им изглежда неизгодна за плащане накуп и поне половината предварително, или по-малка сума плюс процент от всяка осъществена продажба. Повечето предпочитат втората възможност и това дори ме устройва повече, защото после "наготово" идват едни парички, без да си мръдна пръста за това (естествено, в началото съм се счупил от бачкане за това да си заслужа това право). Естествено, ако те пък се провалят в продажбите или решат да се извъртат от договореното, после няма да получавам нищо, но съм си преценил риска и обикновено първоначалната по-ниска сума е такава, че да ме устройва дори и ако не получа нищо нататък. Ето това беше миналогодишният ми ценоразпис, но сигурно ще го повиша леко за тази година, тъй като с всяка изминала година ценя времето си все повече:
https://i.imgur.com/JeEIQeb.png

- Кифлоприземител

70.   Кифлата - мрън, мрън, жените лоши, дебели.
А самият той - търкул, търкул...

71.   Не само е тутманик, ами и очевидно има сериозни проблеми с възприемането на реалността и се вижда в огледалото с 20 см по-висок и 20 килограма по-лек...
Точно като пинчерите, които се мислят за питбули :D

72.   Няма 'а барате тутманика, че си имате работа с мен. Кифлоприземения е секс символа на сподели.нет. Той е ММЧ (много мой човек).

74.   Ей сега качвам снимки и ти давам отчет колко тежа и на колко съм години, нещо друго интересува ли те, снимки на децата ми искаш ли :D Пак не успях да те прочета докрай, хем съм филолог и съм свикнала да чета дълги и скучни текстове по работа, но ти просто губиш аудиторията отвсякъде. Ясно ми е, че нямаш друго поле за изява и тук ти е удобно да се тупаш по тумбака. Можеш да се опитваш колкото искаш да правиш референции с подписа ти и жените или конкретно с мен, не ми пречи и психо профили да ми правиш, даже ми е забавно докъде човек може да стигне в асумпциите си. Ако естествено успея да те изчета, че нетърпението ми към голословието ми е единствената отрицателна черта.
И за да сме по темата - за мен лично височината не е определяща. За някой друг може и да е. С мъжа ми сме на еднаква височина, средностатистически биха го определили като нисък мъж. И двамата нямаме комплекси по въпроса, по поводи слагам токчета без никакво притеснение. Има обаче жени, които си държат на височината. Въпрос на вкус.

77.   За жена 176 см идеалният партньор от мъжки пол би бил с ръст около 189-194. Естествено и всеки друг един, в когото е влюбена до полуда и изобщо не и пука колко е висок!

78.   Номер 67, според мен не бива чак така да се караш на номер 63 и да пишеш подобни неща на личностна основа. Да, изразните средства на номер 63 са повърхностни и с вложена неприкрита злоба и това е така, защото очевидно таи такава в душата си, но все пак е човешко същество и има право да изкаже мнението си, колкото и някои хора да не са съгласни с така написаните думи. Има какво да се желае откъм грамотност в мнение 63, но и това не би трябвало да е повод за нападки - не всеки счита за необходимо да се изразява на разбираем, български език. Въпрос на личен избор е. За превод какво номер 63 има предвид с турската си дума и аз питах горе, но засега мълчи и не обяснява на сносен български.
Гледам, че номер 63 пише нервно и ехидно и в мнение 47, но просто трябва да приемем, че всеки човек избира да изпъква с този тип настроения, които най-дълбоко лежат в душата му, така че винаги ще има хора, правещи всичко възможно да си набележат някого, да го обиждат и да се заяждат, защото имат натрупан гняв и са неспособни да бъдат сдържани.
Виждаш, че и по-нататък в темата се продължава с някакви детински подмятания на личностна основа, тъй като тумба задклавиатурни човечета от неустановени пол и възраст са усетили удобен момент да покажат злобата си и вкупом се подкрепят взаимно. Най-вероятно зад повечето такива всъщност се крият същества в напреднала възраст и с огромна лична неудовлетвореност, които се чувстват неспособни да бъдат полезни с нищо и вместо да помислят как биха могли да направят нещо за подобряване на собствения си живот (хобита, работа, грамотност, ценностна система и т. н. ), те влагат сетните си сили в писане на смешки, които дори не са и смешни. Разбирам да бяха някакви дечица на 12 години, но не подхожда на възрастни хора да плямпат като някакви шматки. В бегемамата също има двадесетина подобни, като най-забавното е, че някои от тях са се показвали там на снимки и да се оказвали много силно обратното на хубави и млади, иначе на думи винаги са се хвалели и представяли себе си като млади, хубави и успешни жени. А после ги гледаш някакви сбръчкани лелки и бабки с 30-80 кг наднормено тегло. Да плюят по останалите много ги бива, но живеят в своя измислена вселена и бегемамата им е единственият отдушник, тъй като нямат поставени цели, нямат личен живот, не искат да израстват духовно, не искат да подобрят стандарта си и прочее.
Още в древен Рим са го осъзнали. На простия народ му дай хляб и зрелища, за да не намира за необходимо да разсъждава, а после гледай как ще си показва простотията...

Хубавото е, че наред с такива хора, все пак има и други, които предпочитат да са трезвомислещи, с умерено изказване и без да си позволяват целенасочени личностни нападки и злоба. Вторите хора аз ги уважавам, тъй като са способни на градивна критика и дори да обсъждат някаква група хора, те го правят без личностни нападки.

- Кифлоприземител

80.   Добре, номер 74, времето ще покаже доколко думите ти отговарят на истината. :) Ще отчитаме кога ще качиш своя снимка на тялото си (без лице), заснета не по-рано от март тази година, както и кога ще съобщиш ръст, килограми и години, за да ги съпоставим спрямо снимката ти.

Попрището ти е езиковедство (и може би литературознание), а не "philology". Те и много сега завършват за "дентални медици", но са си чисти зъболекари. :) Просто обучаващите или непросветените от просветното министерство са неграмотни (или целеносочено заместват родните думи с английските им преводи) и не знаят, че "dental" = "зъбен" и "medic" = "лекар". При толкова правописни грешки не е ясно как изпълняваш тази твоя длъжност, която би следвало да ти е страст, призвание и да ти идва отвътре да пишеш грамотно. Срамота е да работиш такова нещо, да имаш диплома за това, а завършил с тройка по БЕЛ човек като мен да е по-грамотен от теб и с по-правилен български език. Разликата е, че аз съм придобил и развил познанията си по собствено желание, докато други зубрят по принуда заради дипломирането, а накрая пак не знаят толкова, колкото би следвало, напук на отделеното от тях време да вземат по-високи оценки. Ако си навита и щом си толкова уверена в познанията си, които изтъкваш горе, съберете се с 10-ина твои дружки (може и езиковеди от БАН, каквито съм поставял на мястото им с лекота) и да си уредим една сбирка, на която да съпоставим кой колко познания има по български език. Предварително си носете парите за баса, който ще загубите, след като установите, че вашите познания отстъпват.
Какво имаш предвид с думите си "assumptions" и "references"? "Предположения" и "отпратки, припознаване, намекване"? Ти твърдиш, че не се припознаваш в подписа ми и не би следвало това да те изкарва така от нерви. Но всъщност с язвителните си изказвания ясно показваш, че точно това се случва при теб.

Що се отнася до подписа ми (Кифлоприземител), той има вълшебната способност лесно да изкарва наяве прикриваното злобно нравче, отличаващо се с просташко, нападателно отношение, което част от хората проявяват при определени условия. Всеки човек има избора: или дали да си служи с целенасочена злост и нападки, или - вместо това - да се обосновава с умерен тон и да допринася със споделен опит. Аз никога не съм си позволявал да отправям злобни обиди на личностна основа към нито един участник във форума или на живо, докато на други хора явно това им е в кръвта. Всички, които се обръщат към мен с целенасочено видоизменен от тях подпис с корена "кифл", за да звучи обръщението им възможно по-злобно и грозно, по този начин лесно показват какви са в действителност. И аз им се радвам на тези прекрасни създания, защото поне за миг са били себе си; а какво по-хубаво от искреността? !

С последните ти две изречения съм съгласен, но неминуемо трябва да се допълни, че е въпрос не само на вкус от страна на жената, но при някои жени се касае и до страхове да са с мъж, който в сравнение с мъжете на други жени е по-малко успял, по-малко заможен, по-малко хубав, висок, умен, пробивен, забавен и прочее. Постоянното сравняване с другите и вземането на решения заради чуждото мнение е "изяло главата" (образно казано) на не една и две жени!

Колкото до полето ми на изява, което ти погрешно правиш опити да налучкаш, искам да те успокоя, че то е в съвсем различна област, която същевременно е и моето хоби от дете. А тук влизам с цел четене и споделяне на мнение (страницата се казва Сподели), обмяна на опит, а защо не и да науча още нови неща, които биха ми били полезни. Научавам покрай това и много за човешката същност, която се проявява най-силно при всяка избухливост на умствено неуравновесени хора. Човек се познава по изразните средства и отношението към останалите. Ако от нечии 100 думи 90 са написани с едничката цел да се избълва злоба, то няма как да помисля, че това човече е добронамерена, жизнерадостна и уравновесена калинка.

- Кифлоприземител

81.   Във форума има няколко потребители от мъжки пол, които непрекъснато подхвърлят общи назидателни порицания, критики и обвинения към жените, с цел някоя потребителка да се почувства засегната, да предизвикат емоционален отговор у нея, който те да интерпретират като порой от личностни нападки, отправени към самите тях.

Причините за това инфантилно и манипулативно поведение са комплексни. Основна причина е дълбоката и неудовлетворена необходимост на тези потребители да получават внимание и одобрение от индивиди от женски пол, която те не успяват да осъществят в реалния живот. Поведението е продиктувано от емоционална незрялост и затруднения в канализирането на женската енергия (*). По същество прилича на поведението на малките момченца от детската градина или началните класове, които отиват да дърпат плитките на момиченцата, които харесват, поради невъзможност да изразят емоциите си към тях по друг начин. Поради страх от отхвърляне, тези момченца вместо да кажат на момиченцата, че ги харесват, избират да привлекат вниманието им по друг начин, чрез който да прикрият истинските си чувства и емоции. Разликата между тези деца и възрастните индивиди е, че при детското поведение обикновено липсва елемент на манипулативност. Пълнолетните индивиди добре знаят, че дърпането на плитки в реалния живот е неприемливо, а в Интернет - дори невъзможно, и затова избират като свое основно оръжие вербалния арсенал, чрез който се опитват да получат ответна реакция. За да не бъдат обвинени в нелицеприятни качества, които обществото обикновено не одобрява, а и защото в Интернет хората са анонимни и не се познават, те обикновено не отправят своите нападки директно към даден потребител, а го правят индиректно - към група хора, притежаваща дадени характеристики. Тук те най-често използват фрази като "повечето жени... ", "почти всички жени... " и т. н. Разбира се, не липсват и обобщения от сорта на "жените това, жените онова".

Друга и не по-малко съществена причина е повторното преживяване на ситуации от реалния живот, в които те са били в конфликт с индивиди от женски пол, но изходът от ситуацията е бил неудовлетворителен за тях, тъй като в самата ситуация не са могли или не са имали възможност да изразят емоциите и чувствата си, предимно негативни. Чрез това Интернет поведение те наново изживяват минали конфликти, представяйки се пред себе си в ролята, в която биха желали да бъдат възприети в миналото и търсейки одобрение от широката публика за техни качества, за които не са получили одобрение от въпросните жени.

(*) Препратка към теорията на Карл Густав Юнг за човешката душа. Според Юнг всяка душа се състои от две части - мъжка част, наречена анумис, и женска част, наречена анима. Всеки човек следва да развива и балансира и двете енергии - и мъжката, и женската, независимо от биологичния си пол. Недостиг на женска енергия при мъж го прави неемоционален, не му позволява да изразява свободно чувствата си, с което му и пречи да изгради стабилни взаимоотношения, удовлетворяващи и двамата в двойката. Такива мъже се стремят да задоволяват материално и физически жената да себе си, пренебрегвайки обаче емоционалните й нужди. Недостиг на мъжка енергия у жена я прави прекалено зависима от мъжете - както в материален, така и емоционален план.

"Наталия Кобилкина"

82.   Номер 81, всичките тези оправдания за женската (понякога и от мъже) грубиянщина, личностни нападки и целенасочена употреба на обидни обръщания, за които пишеш горе, са чиста проба опит да бъдат изкарани тези жени невинни за грозните си пристъпи на омраза към някого. Една жена или е умствено уравновесена, или е избухлива и търсеща дразгите. Или е учтива и с умерено изказване, или е по-цапната в устата от квартален пияница. Или е добронамерена, или образува в себе си злоба и после бълва омраза към някого. Или обосновава отговора си, или прави опити да се измъкне от неудобни теми и да прехвърля вината на останалите.
Самият факт, че някой си позволява личностни нападки като вид бягство от темата на обсъждане, наред с видоизменяне на подпис при обръщение с цел да подчертае извиращата от себе си омраза към подписващия се, говори повече от добре за това какъв нрав крие едно такова същество. След като някой се припознава в някой подпис и се дразни от това дотолкова, че показва явна психическа разклатеност, явно проблемът не е в самия подпис, а в самосъзнанието на припознаващия се в него човек, който тайничко си знае всичките нравствени недостатъци, но не иска да си ги признае пред себе си и затова отвръща със злоба.

През годините тук са ме обиждали стотици пъти, чел съм смахнати измислици по мой адрес, които явно са били пряко отражение на нрава на пишещите ги, но нито веднъж не съм си и помислял да падна до нивото на подобни човечета и да отвръщам по техния злобен начин (понякога дори ме разсмиват с посредствените си опити да ме ужилят, защото явно дотам се простира ума им). Такива неща не могат да ме разклатят, защото съм наясно какво представлявам като човек. Никога не съм си позволявал личностни нападки към други участници, никога не съм избухвал и бълвал злоба към някоя от вас, никога не съм видоизменял ваши подписи с цел да ви обиждам, никога ничий подпис не е могъл да ме изкара от равновесие, никога не съм бягал от неудобни въпроси и винаги се обосновавам в умерен тон и задължително без обиди. Самовъзпитанието и способността да си уравновесен(а) или го носиш в себе си, изграждайки се като личност през годините, или не! Никакви оправдания, каквито ти целево се опитваш да търсиш, не са способни да отрекат този неоспорим факт.

Забележете само каква е темата (дали е решаваща разликата във височината) и как изведнъж се започна с едно целенасочено злобеене по мой адрес, след като показах своя скорошна снимка в отговор на това, че някой горе писа как съм имал уродливи меса и съм се търкалял по улиците. И това при положение, че бях достатъчно честен още преди това (също и в други теми) сам да пиша, че съм с наднормено тегло и никога не съм бягал от истината. Писах и това, че вместо като някои други да мързелувам, да съм обездвижен и да се тъпча с храна, поне се движа и правя някакви упражнения. Не е кой знае какво, но определено е по-добре от бездействието. Обаче на ехидните задклавиатурни душици само им дай повод да се заяждат и после гледай какво става. Не бих се учудил, ако най-малко половината са видимо по-ниски, но пък по-широки от мен, също и далеч от външно привлекателни. Виждам го и в бегемамата, където повърхности лелки и бабки се представят все като успели и харесвани жени, но ако ги видиш на снимка, установяваш, че са едни вкиснати и безцелно съществуващи създания с по 30-50 хиляди мнения във форума и вълнуващи се само от клюки и злословене по чужд адрес. Същото се вижда и във Facebook в коментарите под някоя статия, особено ако се обсъждат що-годе хубави жени. Там точно най-непривлекателните жени бълват огън и жупел и пишат смешки от рода на "О, тази е толкова грозна" (при положение, че обсъждат природно красива, стройна и поддържаща се жена, каквито те самите само могат да си мечтаят да бъдат). Повечето пъти такава злост бива писана от страна на сбръчкани и дебели жени, които са неудовлетворени от живота си, който е следствие от собствените им решения през годините.
Като сте толкова нахакани, давайте вас да ви видим що за прекрасници сте и си напишете истинските килограми, ръст и години, както и мненията с чии номера в тази тема сте написали. После ще си проличат много неща, от които в момента ви е шубе да излязат наяве. Някоя 22-годишна сега ще каже "Еми, ето ме, само 55 кг съм при ръст 160 см, пък ти си дебел две десетилетия по-късно". Добре, мила, аз на твоята възраст бях 65 кг при 171 см, имах бърза обмяна на веществата като почти всички млади хора в 20-те, но нека видим жените на съпоставима възраст що за чудо и приказ са. :) А какви са повечето над 35-годишна възраст, се вижда пределно ясно на улицата и на плажа, като най-вече на второто място няма с какво истината да бъде прикрита.

- Кифлоприземител

83.   До 81 - Остави го. Познавам автори, които пишат по-малко на седмица от него. Има нужда да отговря на всеки, който го е засегнал единственото по-голямо от шкембете му - неговото его. Тръгва да изкарва всеки, едва ли не маоумен, навлизайкио в някакви безрарайни монолози, дете не били "празнодумие", ами били "многословие". Ако не му изнася, почва върти типични женски номера - прави се на ударен и не спира, да говори глупост.

Дори в един от скорошните си коментари, е писал "извън темата", само и само да се похвали, какви той не правил чак такива пари, само правил, ама пак правил много пари, защото те сами му ги давали - толкова невероятен човек е. Обаче не му е за парите. Силен, но праведен! Вилик, но и великодушен!

Пордният психопат, търсещ поле за изява. И подобно на виски психопати, винаги гледа, да спечели споровете, които сам започва.

Не ми пука особено за него, защото е загубена кауза и ще само гледа, да ядосва хората, уж с доброто намерение да показва, какви лоши било жените. Да защити мъжкото и силното. Нищо, че по думити му влиза в сайт наречен bg mamma.

Все пак, може и да има надежда за него, когато виждам това негово изказване:

"Ако от нечии 100 думи 90 са написани с едничката цел да се избълва злоба, то няма как да помисля, че това човече е добронамерена, жизнерадостна и уравновесена калинка.
" - Кифло-нещо-си.

Сега очаквам отговор от поне 8000 букви, в обичайният монотонен и назидателен стил, изтъкващ всички преимущества на Килфиз Хан, за неговата визия, неговата чисотта в сърцето, сила, устременост, любов, човеколюбие и други качества, от които са лишени почти вискчки жени и всеки, посмял да му каже нещо на въпреки, а за споменатите индивиди - ще се лее цяла река от упреци и житейски поуки, в стил "аз умен ти тъп". Може и да е интересно, ама няма да го чета. Това не е съобщение към него, а към теб, номер 81 - идиоти такива, има навсякъде. Не се занимавай. Трол не се храни.

84.   Номер 81, без значение дали си поместила цитат на Наталия Кобилкина (добре позната като учеща жените да бъдат хитри материалистки, да изсмукват възможно повече пари от мъжете и как с тази едничка цел да се възползват от половия си орган и правенето на свирки) или си писала твои разсъждения, то те са погрешни и смехотворни. Соченето с пръст и прехвърлянето на вината за погрешния избор на мъже върху мъжкия пол е често срещана склонност сред немалко жени, но не бива да забравяш, че това бягане от действителността не е помогнало на въпросните жени да решат ключовия проблем у себе си, за който са отговорни само и единствено те.

Не мъжете, а жените са основно полът, който страда от:
- постоянна неувереност;
- угнетеност и лична неудовлетвореност;
- огромни страхове от отхвърляне от останалите;
- жажда за обществено одобрение и преследването му ежедневно;
- сляпо следване на чуждото мнение и страх да са различни;
- нежелание за поемане на лична отговорност;
- честа промяна на мнението и настроенията;
- измятане от дадената дума;
- "влюбване от пръв поглед" (разбирай - повърхностно хлътване по непознат и най-често ненадежден мъж, бъркано от жената с любов);
- избухливост;
- вътрешно желание за възможно по-силно уязвяване на набелязания човек;
- заяждане за някакви дреболии и склонност към правене от мухата - слон;
- вманиачаване в лицемерното влизане в ролята на жертва с цел получаване на съчувствие и подкрепа;
- липса на трезва преценка за себе си, зверско надценяване и самозабрава;
- очакване мъжът да прави всички или почти всички усилия, той да първата крачка и всички следващи такива;
- очакването мъжът да е кавалер, плащач и традиционен мъж, но без желанието самата жена да се държи като традиционна жена;
- тупането в гърдите "Аз мога мога същото, аз съм равна, аз съм самостоятелна, аз заслужавам", което празнословие обаче мигом се изпарява, когато дойде ред за същинското доказване на равенството и самостоятелността, изискващи равни отговорности, равно положен труд, равно плащане на сметки и разходи, равно возене на другия в личната скъпа кола, равно ухажване на другия, равно правене на подаръци, равни мили думи към другия, равно обръщане на внимание към другия, равно съобразяване с другия и прочее равни неща.

Разбира се, не за всички жени се отнасят горните неприятни поведенчески черти в нрава, но не са и малко тези с подобна диагноза. И не ми давай за пример как някаква сляпо глътнала по кварталния батка или по някой мастит фирмаджия се била раздавала, а оня я правил на парцал. Къде е гледала, когато
Познай от три пъти и следното: Кой от двата пола употребява срещуположния пол по отношение на пари, условия на живот, получаване на безплатни услуги и прочее? И кой от двата пола е този, който е с огромните изисквания към срещуположния пол и очаква да получава много повече, отколкото може да предложи?

- Кифлоприземител

85.   84, прочетох ти мнението и вече съм убедена,че не съм жена въобще. Не ти отговарям въобще на клишетата за жена. Може би щото си дребен и дебел все такива нацелваш. Ужасна работа ;)))

86.   Не съм назовала никого поименно в публикацията си под номер 81. Нито по прякор (псевдоним, акроним, мнемоним и др.), хаштаг, снимка или прочие. Ако някой потребител, случайно или не, волно или неволно, малко или много, почти или напълно, се е припознал в характеристиките и спецификите на поведението, описани по-горе от мен, и се е почувствал лично засегнат, то това не може да бъде по моя вина. Това единствено може да бъде неопровержимо доказателство, че лицето, което се е припознало в публикацията, съзнава и признава верността на моите твърдения.

"Наталия Кобилкина"

P.S. Номер 83, и аз съм привърженик на здравословното гладуване по отношение на Интернет тролове.

P.S.S. "Наталия Кобилкина" не е Наталия Кобилкина. Обратното също е вярно. Препинателният знак кавички в българския език се използува освен за цитиране и при посочване на наименования на обекти, издания, марки и пр., също и за думи или словосъчетания, използвани в преносен смисъл.
Наталия Кобилкина е "утвърдена" привърженичка на фройдистката доктрина, докато "Наталия Кобилкина" е съвсем ново явление в българската Интернет психология (т.е. във "форумния психоанализ") и привърженик на К. Юнг и Ер. Фром.
Колкото до цитати, ще споделя цитат на любимия ми таен агент от ЦРУ (CIA - Central Intelligence Agency): "Не споделяй за себе си повече, отколкото можеш да си позволиш другите да знаят за теб".
И в заключение - човек съди (за) другите по себе си.

87.   Номер 38 зададе два много удачни въпроса към авторката (цитирам го/я):

"Сега аз да питам авторката - е, какво разбра от коментарите? С какво ти помогнаха? Ако конкретно харесваш и искаш връзка с мъж по-дребен от теб какво ще правиш?"

Авторката създаде тази тема с цел допитване до другите хора и най-вече към мъжете, дали биха имали влечение към по-висока от тях жена.
Аз бих отговорил, че повечето мъже биха били с по-висока жена, стига тя да е искрена, вярна и разбрана в общуването помежду им. Последното да не се разбира погрешно като "да слушка мъжа", а се има предвид да има собствено мнение, да може да се обосновава, да е уравновесена и забавна, а не обратното на тези неща.

Днес вървях из голяма част от Пловдив и не успях да видя нито една двойка, при която жената да е по-висока от мъжа. Имаше 4-5 двойки, при които жената е 2-3 см по-ниска, но за сметка на това видях десетки двойки, при които мъжът беше с 40-50 см над жената. Иначе понякога съм виждал по-висока жена до мъж, но основно това са млади хора, най-вече ученици. Сред по-големите хора обаче се забелязва склонността най-ниските жени да си търсят мъже с ръст на баскетболисти. На Гребната база обаче има двойки около 30-те години, при които спортна мацка 180 см е редом до някой мъж 165-175 см, но във всички тези случаи се касае за нацепен като скала батка, който помпи мускули от години. Иначе много жени твърдят, че те не харесвали мъже с едри мускули...

==================================

Номер 83, имаш голямо бъдеще като сценарист(ка). Бори се да пробиеш в тази област, защото такива заложби не бива да се пропиляват с лека ръка!

Колкото до щедростта, която споменаваш, нали се сещаш, че за да е някой доволен от моята работа и да има желанието да ми дава повече от уговорената сума, това значи, че има основателна причина да се чувства така?! Процентът, който аз вземам (5%), е дребна сума спрямо доста приличната печалба, която този човек прави благодарение на моя труд.

В допълнение, ти сякаш някак "случайно" пропусна да отбележиш същественото в мнение 69, което гласи:
"месец ежедневна работа по 12-15 часа"
Ако си мислиш, че е чак толкова сладко само да работиш по цял ден в северна държава, а в останалото време да пътуваш от/за местоработата и да имаш време само за вечеря, душ и спане, пробвай се и ти така и те уверявам, че ще изкарваш повече пари, отколкото сега. Но дали ще имаш желанието и постоянството да го сториш, е съвсем отделен въпрос.
В последните две години работех почти безплатно (срещу еднократна символична сума плюс договор за процент от бъдещите продажби), което ти също едва ли би сторил(а), тъй като повечето хора обикновено държат да им се плаща редовно в края на месеца и не биха жертвали толкова много от времето и живота си без заплащане и с риск да не видят никой лев накрая. Е, аз рискувах, живях от спестяванията си от предишни години, плюс процент от продажбите на друга фирма, и вече дойде моментът на продажбите и за втората фирма. На някои може и да им звучи като лесни пари, но само аз си зная за какви лишения ставаше дума през цялото време, включително и пропуснати ползи (отказване на предложения за нови поръчки от други фирми). А за да те наеме някой за изпълнение на подобни поръчки, следва да имаш години опит в съответната област и с доказани умения преди това, което също значи вложено време в придобиване на нови знания.
Създателите на програмата, с която работя, ме ценят като човекът с най-добри умения с нея, когото те са виждали досега. През годините съм им давал съвети кое да подобрят в програмата си и какви нововъведения да приложат, за да стане тя по-добра. Изградил съм си добро име в тези среди. Редица други, добри проектанти с тази програма, също често пишат хвалебствия по мой адрес и периодично ме питат за съвети. Едва ли това е случайно. Вчера създателите на тази програма се свързаха с мен и предложиха да поместят две изображения от мои проекти, които да използват като показно за нагледен пример как програмата им може да бъде използвана за подобни цели. Хем те си правят реклама така, хем и аз. И вместо сега пак да тръбиш, че било "хвалене", просто приеми, че казването на истината не е хвалба. Никакви проблеми да се уговорим да се видим и да ти покажа как отварям в интернет съобщенията до мен от вчера (14 март) и да се увериш в истинността на всичко горенаписано.

Няма как да ти е убегнало, че досега не съм си позволявал грозни излияния и личностни нападки по адрес на никого тук, макар че няколко човека из коментарите побързаха да покажат стаения в душата си нрав. Те се напъваха да ме засегнат, ни но най-малко не са успели с тази си цел. Аз не бих паднал до тяхното равнище, нито бих отвърнал със същия език и тон. Но ти продължавай да драскаш глупости, че съм "психопат", ако това те кара да се чувстваш добре и изпълва ежедневието ти с усмивки.
Колкото до по-дългото писане понякога, това се дължи на факта, че се обосновавам ясно и недвусмислено и няма как да разкажеш нещо, изискващо повече изречения, само с няколко думи. То си е моя работа дали ще отделя повече време или не. Решил съм, че вместо да злобея, ще отвърна с умерен тон и ще изложа становището си, защото диалогът е винаги за предпочитане пред заяждането и обидите.
Имаш изкривена представа и за това, че "все пиша лошо за жените". Лесно може да се провери, че често споменавам как и някои мъже не са стока, а когато пиша нещо относно най-неприятните поведенчески черти у някои жени, не обобщавам за всички, а пиша, че се касае само за някои от тях, тъй като все пак има и свестни жени. Зная, че не искаш да си го признаеш пред себе си, но това е самата истина.

- Кифлоприземител

88.   В края на мнение 84 едно от изреченията е прекъснато по средата и следва да се чете така:
"Къде е гледала, когато си го е избирала точно него измежду всичките си кандидати?"

- Кифлоприземител

89.   Като гледам и Кифлоприземител също много сериозно играе с гласуването по звездичките.

90.   Козунака пак се оля да обяснява колко е велик и как това неговото шкембе не е шкембе, а златно яйце...

91.   Важно е съдържанието и посланието в самия текст. Както се вижда, едни правят всичко възможно да изпъкват със злост и личностни нападки, а други предпочитат да се изразяват умерено и спокойно.

- Кифлоприземител

51-81 от 81