Чувството на ревност ме смазва.
Здравейте. Имам нов приятел от скоро. Ситуацията е следната: колеги сме, той от няколко месеца се опитва да ме спечели. Най-накрая успя. Разбираме се перфектно, но проблемът е бившата му. Били са заедно 5 години и се разделиха преди около половин. Причината беше, че тя му е изневерила. Случайно видях, че си пишат и още преди да го попитам за нея каза "това е една приятелка, няма за какво да се притесняваш". Лъжа. Говорихме по темата. Каза, че ме е излъгал, защото ѝ дължи пари и няма как да си спрат комуникацията, а не искал на такъв ранен етап да ми казва нещо подобно, защото било злепоставящо. Примирих се с това, но тя му пише постоянно. "Внимавай като се прибираш, карай внимателно." и т.н. Знам, че той е момче на място и няма да ми изневери с нея, но в миналото са ме наранявали и предавали толкова много, че ми е трудно да съм равнодушна. Парите, които ѝ дължи няма да се върнат за ден-два, а аз не мога да търпя тази постоянна кореспонденция от тяхна страна. В крайна сметка при поредната караница му поставих ултиматум - или тя, или аз. Не проумявам как може да държи толкова на човек, който го наранил по такъв начин. Не знам какво да правя. Не знам дали това е червен флаг или аз преувеличавам.

Коментари

1.   Няма такова нещо, като няма да ми изневери с нея. Била съм в твоята ситуация 1:1, а момчето беше уникално добро, държеше се перфектно с мен, правеше ми изненади подаръци, запозна ме с техните и тн. И познай какво хаха изневери ми с бившата, на която “дължеше пари” и не трябвало да се притеснявам. С две думи: където е текло, пак ще тече, особено при такива бивши. Съжалявам много, че ти го казвам, но се молех при мен да имаше някой, дето да ми отвори очите, че така ще стане . Гледай си кефа, живей си живота и така :)

2.   Ми че той си ви плющи и двете.........

3.   По всяка вероятност 1 и 2 са прави. Ако дължиш пари на някого, ще се чувате един до два пъти месечно и то за да се уговорите, колко ще платиш, кога и по какъв начин. Това редовно чуване с нея не е, защото има да ѝ дава пари, а просто поддържа паралелна връзка.
Не знам на колко години си, че да не го осъзнаваш, особено когато ти се развива пред очите. А сама казваш, че си била предавана в миналото, значи би следвало да имаш опит с тези неща.

4.   Момче на място, само дето си ви менка с бившата. Че и с дългове, направо уникален мъж.
Женска наивност. Какво го съжаляваш? Ти знаеш само неговата версия. Лъже те като дете, ти вярваш....

5.   Не е казано че като пише с нея правят секс и тн. Може да е просто по-пасивен в отстояването на личната си позиция и за това да му се качва на главата.
Но наистина не е нормално тя да му казва "внимавай като се прибираш". Това е символ на загриженост и явно тя още има чувства към него.
А и щом сте заедно от скоро, вероятно още им държи влага.

Колкото до неговото отношение към нея - няма как да знаем дали изпитва тръпка или просто от голяма доброта и чувство на длъжен й удисва на общуването. Но дори да е второто бъди нащрек защото може да го оплете в мрежите си и до там. Особено щом той е бил наранения в тяхната връзка.
Дай му да разбере че тази комуникация с нея не е окей.