Живот с работохоличка
Здравейте,

От няколко месеца имам нова приятелка и смело мога да кажа, че досега не съм обичал никоя жена толкова силно. Имаме невероятно сходство в характерите, интересите и погледа върху света.

Дотук всичко е 6, но има един проблем – тя е работохоличка. Работи по 60-80 часа на седмица по редица разсностранни проекти, включително уикенди и празници, прекарала е последната година без почивен ден. Това ме кара да се чувствам от второстепенно значение за нея, сякаш съм нещо, което не е неин приоритет, а просто нещо хубаво да го има в живота си. За мен е точно обратното – поставям я на първо място преди работа, приятели и всичко останало.

Чудя се дали имам основания да се притеснявам или просто мъжкото ми его е наранено по някакъв начин? От друга страна кой съм аз, че да се опитвам да я спирам да си работи и развива професионално, ако това е важно за нея? Раздвоен съм много.

Приемам всякакви съвети особено от хора, които са съжителствали с работохолици, на мен досега не ми се случвало.

Благодаря, че прочетохте моята история. Хубав ден!

Коментари

1.   Съчувствам ти. Нямате бъдеще. Твърде сте различни. Ще си останеш просто "нещо хубаво" в нейния живот и след години. Ако искаш, пробвай, за да се убедиш. От думите ти излиза, че ти си човека, който би давал в пъти повече за вашата връзка. Ясно е, че ще стигнете до големи противоречия, а те вече избиват на повърхността.

2.   Човек винаги има приоритети. Тоест, за него винаги на първо място е едно нещо, на второ място друго нещо, на трето място - трето и т.н. За това момиче на първо място е работата. Ти си на второ, на трето или по-нататък. Ако можеш да живееш с този факт и да не ти пречи, продължавай връзката. Ако не можеш, с времето всичко ще стане агония.
Бъдете здрави.

3.   Аз бях с такъв човек, който беше обсебен от работата си и вниманието, което ми отделяше беше недостатъчно. За да върви една връзка нещата трябва да бъдат равнопоставени, да има реципрочност. Не може един само да дава, а друг да получава. Ползва те за да ѝ запълваш свободното от работата време, колкото да не е сама. Работохолиците са като алкохолиците. Съжителство с такива не препоръчвам на никого. В един момент на теб самият ще ти писне да си втора цигулка.

4.   Аз съм така, жена съм. Имам няколко месечни периоди в които работя адски много, после имам нуждата да намаля с работата си. Мъжът ми е също работохолик (уникален и разкошен човек btw), но това не означава, че и той не си почива, когато има нужда. Човек е на периоди. Жена ви не е желязо, че нон стоп да работи през цялата година. Дори и Елон Мъск си почива, а той е ужасно голям работохолик.

5.   Такава ще е винаги, високоенергийна жена кариеристка. Като стане шефка ( ако още не е ) ще еволюира допълнително. Мъжът й трябва да знае, че ще е втора цигулка и че тя ще носи панталоните вкъщи. Иначе има нужда от любов, като всички, разбира се.

Дали ти си готов да си втора цигулка, дали ще бъдеш щастлив - само ти си знаеш.

Тр.