Е, може ли такова нещо?
Какъв е проблемът на админа да ми сподели историята? Два пъти се опитвам да си споделя историята - височината решаваща ли е, и той все ми я трие. Защо? Нито използвам ругатни, нито обиди.

Исках да питам мъжете дали биха тръгнали с жена по-висока от тях, или това ще ги отблъсне? Защото в днешно време има жени, които са високи и трудно си намират мъж, който е висок колкото тях. И като казвам висока жена, имам впредвид 176-177см.

Надявам се този път да не изтриете историята ми!

Коментари

1.   Аз бих, но се съмнявам да се намери жена, съгласна да е с по-нисък от нея мъж. Освен ако не е закъсала.

2.   Бил съм с няколко по-високи от мен жени. Обикновено те са силно разочаровани от много високите мъже поради изневери, лошо отношение, недостатъчни грижи и обръщано внимание, незадоволяване в леглото или съчетание от горните причини. Не всички високи мъже са кофти материал, но повечето от тях получават десетки и дори стотици пъти повече женско внимание от мъжете със среден ръст (по подобие на красивите жени, в които е съсредоточено основното мъжко внимание) и това ги поставя в условия да са свикнали жените да се натискат за тях, а не обратното.
Сам по себе си, ръстът на жената не е пречка за мъжа, ако тя е по-високата от двамата, но дори и такава жена в началото да реши да бъде с малко по-нисък от нея мъж, когато след време свикне с неговото грижовно отношение и себераздаване, тя приема всичко това за даденост и започва да се оглежда за някой висок мъж с очакването, че и той ще се раздава по същия начин за нея. И скоро след това установява, че е грешала жестоко. Виждал съм същото и при няколко други двойки, при които винаги жената решава, че ще получава същото от някой по-висок заместник, а после реве с крокодилски сълзи да се връща обратно при по-ниския, но грижовен мъж, а той, разбира се, после не е луд да приема жена, която преди това го е употребила и предала доверието му.

- Кифлоприземител

3.   Принципно аз ги харесвам високи, а ако е по-висока от мен даже много ще я искам хахах (1.90 съм да вметна) и няма нищо по-хубаво от това да си плъзгаш езика по дългите и крака чак до... ;). Но все пак това съм аз.

4.   Аз съм към 1,80. Не помня точно колко. 182 или 185...нещо такова беше. Повечето жени са по-ниски. Не съм забелязал да има някакво значение. Т.е. не ми се натискат някакви стада от мадами, да се чудя какво да ги правя.

5.   Като писах темата, забравих да добавя, не става въпрос за сексуални отношения, а дали мъжът би харесал жената и да има сериозни отношения с нея, връзка?

- От Авторката

6.   Според мен повечето не биха. Даже масово се предпочитат жени с нисък до среден ръст, освен ако не е някаква супер красавица, дори и от високи мъже.
Хората в България са доста ниски. Като пътуваш по белия свят, веднага ти прави впечатление. Дори в Централна Европа се чувствах нормална (1.75 съм), докато тука редовно стърча над мъжете и жените. Из северните страни сигурно ще съм като гном.
У нас почти не съм виждала висока жена с по-нисък мъж. Аз също не бих ходила с мъж, който е по-нисък от мен, което у нас е много ограничаващо, но това е положението....

7.   До кифлоприземителя

Аз веднъж бях с едно момиче с което бяхме равни на ръст /и двамата 170/. Уж казваше, че не и пречи че сме равни и не е от значение ръста, а други мои качества са я впечатлили. Обаче при първото по-сериозно наше скарване тя избухна и каза, че можела да си намери който си поиска, че един вид аз трябвало да съм благодарен за това, че тя е избрала да бъде с мен ниския (не го каза директно така, но се подразбираше лесно,че това има предвид) и че високите мъже са по-красиво изглеждащи, била тръгнала с мен заради това, че съм амбициозен и харизматичен, но лесно щяла да си хване висок мъж от някой фитнес ако не започна да спортувам и да помпя мускули. Бързо я разкарах след това :)

8.   Номер 2 пълни глупости, че високите мъже изневерявали, а ниските не. Имам познат 1,60 см. висок ходи с четири наведнъж. И за протокола - не е богат и няма хубава кола. Така, че може би някои хора просто знаят как да подхождат.
При жените е същото хубави слаби момичета и жени сами, а дебеланите всички с булчински рокли във Фейса и колички с деца бутат по улиците, докато слабите стоят сами и се чудят защо не им върви е любовта !

9.   Авторке това е индивидуално за всеки. Както има мъже които не искат жена по-висока от тях, така има и такива на които не им пречи. Обикновено жените са тези които изискват мъжа да е по-висок, но щом за теб не е проблем, не би трябвало да има препятствия да създадеш сериозни отношения с по-нисък мъж.

10.   Според мен ако се чудиш за себе си дали някой те харесва за сериозни отношения или не и даваш себе си като пример за височина явно си имала някакъв горчив опит с нисък комплексар. Не мисля, че височината ти е проблем. Проблемът е , че вероятно човека за когото питаш няма емоции и е искал само физически контакт. Оправдания винаги се намират ,и са всякакви.

11.   И аз бих тръгнал с жените дето си описал. Без обувки съм 1.82 и не виждам причина да ги подмина. За мен е удобно да не се навеждам към лицето, а и за други работи е удобно. Също така и ще имам висок син от такава жена. Има една стара руска формула, която дава над 80% точни резултати за ръст на децата.

12.   Всичко е до сърцето....високи,ниски.....сина ми е 1.87,снаха ми 1.85,другата крайност-зет ми е 1.90,дъщеря ми е 1.60.....ако има любов и разбирателство,височината не е важна!!!!!

13.   Аз ще потвърдя мнението на други, които вече го казаха.
За мен не би било проблем (аз съм 175), но за повечето жени би било.
Та те някакви по 150-160 момичета бленуват мъже по 190, какво остава за някоя дето е около моя ръст? Те хептен пък искат по-високи. Макар че има изключения де, бил съм с една дето беше 180, при това искаше и връзка с мен, но не се получи поради други причини. По ирония, след това се хвана с друг, дето е по-висок от нея. :)

Имам чувството, че темата е с цел да се опита да изкара, че проблемът е в мъжете, при положение, че е точно обратното. Мъжете имат доста всеобхватни вкусове. Жените са със стаден манталитет, дето всичките вкупом мучат "искам 190!!!!!".

14.   Здравей, авторке. Жена съм и не съм висока, а среден ръст (167 см). Имам наблюдения при братовчедка ми, която е близо 180 см. Много е хубаво жената да е висока, защото издължените пропорции от моя гледна точка са по-естетични, но има някои важни неща:
- ако си висока, старай се да си изправена, а не прегърбена;
- наднорменото тегло за никой не е добре, но на висока жена не бива изобщо да има излишни килограми, защото изглежда грубо.

Изобщо горните две неща се решават с редовен спорт. Имай предвид, че в държави като България средната височина не е като в Холандия: мъжете ни са по-ниски, но това теб не бива да те комплексира. Важно е не дали си с една глава над мъжа ти, а каква хармония излъчвате като сте заедно, което не е свързано с това кой как изглежда.

15.   До авторката
И защо да не тръгне? Аз предпочитам по-ниски или равни на мен мъже. Защо трябва да го гледам от долу! Супер тъпо е! Имала съм връзка с момче 15 см. по-ниско от мен - еми супер си беше във всяко отношение. И въобще не беше комплексиран дори, че е по-нисък и по-лек от мен. По-дребните мъже са супер - идеални за гушкане и доста по-енергоспестяващи ;))))

16.   15 ами не е вярно, че ниските мъже са по ернергоспестяващи, защото те правят повече крачки заради късите си крака като на хобити и затова късат по-бързо панталоните и обувките си и така им остават по-малко пари. Високия мъж няма нужда от стълба да стигне чашите на рафта или да сменява крушките в стаите, такаче не хаби напразно пари да купува стълба. Ниските мъже ядат повече бой а на високите никой не смее да им каже дума и аз до висок мъж се чувствам сигурна и защитена, а като ядат бой това значи скъсани дрехи и ходене по лекари и зъболекари и така няма да останат пари за нас двамата. Излизала съм с ниски мъже и ме караха да се чувствам много подтисната заради тях защото са компкексари и не ги харесвах, но накрая ми се усмихна щастието и моят мъж не си го заменям за никой друг на света. :))) Един ден ще имам високи деца и ще съм щастлива майка заради това че съм си избрала правилният мъж. Ниските мъже имат малки пениси и остават жените неудовлетоврени, друго е да те изпълни докрай един едър самец аз свършвам моя само като ме погледне. Като мога да съм с висок защо да съм снисък мъж кажи ми? Живеем един живот и трябва да гребем с пълни шепи от живота защото утре може да ни няма. Съветвам всичките жени да се ориентират към високите мъже защото ниските носят само комлкекси, разходи и страхове.

17.   Номер 16, надявам се коментарът да е чиста провокация, иначе ако реално го мислиш... наистина в България явно жените са страшно плиткоумни. А това, че бил един живот го мислят главно нисшите духом и непросветените, но пък затова на този свят има толкова страдание, защото много хора са живели преди на принципа " един път се живее" и сега в този живот си плащат.

18.   Може би и затова съм имала взаимоотношения само с двама досега, защото рядко се срещат високи българи. Това, което ми е направило впечатление е, че няма значение дали мъжът е нисък или висок, и едните и другите са гадняри и високомерни. Но повечето женкари, които познавам, са по-ниски. Аз затова съм си решила, ако трябва да си стоя сама, отколкото да съм с някого, за да запълвам липси, какъв е смисълът, ако не съм удовлетворена.

- От Авторката

19.   Ниските мъже са комплексари, доста злобни и отмъстителни. Имат малко характера на пинчърите. Не съм излизала с по-нисък от мен. Не ми е приятно да стърча над него. На ръст съм 1.70м.

20.   Нещо не схванах смисъла на темата. Първо питаш дали нисък мъж би имал връзка с висока като теб. После казваш, че си се хванала само с двама до сега, защото няма достатъчно високи за теб мъже в България. И като за капак очерни и ниските, и високите, всички били високомерни, гадняри и курвари. И какво общо има гаднярството и курварството с ръстта, също не разбрах. Какво изобщо се опита да кажеш с тази тема и какви изводи си извлече от коментарите, които конкретно отговориха на въпроса ти? Или просто искаше да изразиш злобата си към всички 3 млн бг мъже, от които естествено нито един не струва за разлика теб, която заслужаваш нещо много повече от всичките 3 млн мъже в България? Може би някой снажен скандинавец с аристократично потекло? Нали - то щото като е чужденец, автоматично всичките стават, ако е булгар, автоматично е Ганьо, разбииш ли? С двама не се е получило и вече нито един българин не става, раираш ли?

21.   19, нито един нисък мъж на света ли не става и 100% от високите ли са готини?

22.   Момчета, не се хабете. По-плиткоумна женица от българката в северното полукълбо едва ли съществува!

За справка 19, 16, авторката и другите колежки по-горе. Всички сякаш една майка ги е кърмила.

23.   22, според мен номер 16 е сарказъм. Едва ли е чак пък толкова тъпа. Но авторката и 19 определено се доближават до нея, дори ако не е сарказъм.

24.   Значи 1во аз съм 1.68 към 80 кила. Като цяло не ми е от такова значение, но си харесвам по-малки от мен :D Имал съм заигравка с една над 1.90 беше, ами не искам да звуча като простак, ама.... Като я нагъзя голямо значение колко е висока, да няма да играем волейбол.. :D

25.   Номер 6, как така "редовно стърчиш над мъжете" в България, след като средният ръст на мъжете у нас е 175,9 см и това значи, че повече от половината мъже са по-високи от теб? Нещо повече - момчетата и младите мъже са по-високи от възрастните такива, което значи, че ако ти си млада, значи вероятно 2/3 от връстниците ти се извисяват над теб с твоите 175 см. Обувките с високи токове не те правят висока; те просто те повдигат временно, докато си ги обула. В случай, че решиш да даваш такива сравнения, то знай, че на задна си 3-5 пъти по-ниска от 99% от мъжете.

Искам да те успокоя, че няма да си "гном" в северните страни, както ти се изрази. В Швеция и Финландия, където съм бил с години, съм виждал и двете крайности - има и много високи мъже и жени, и много ниски. Високите всъщност са в най-северните части на тези страни, а в южната част са по-ниски. Аз там виждах предимно около 175-180 см мъже, т.е. съвсем малко по-високи от средното за нашата родина. В България също е така - високите мъже и жени са в планините около Самоков, Смолян и Велико Търново, докато най-ниските са около черноморието и из Тракийската низина. В някои области на Германия и Холандия, обаче, действително са свръхвисоки, особено младоците на по 15-20 години, които често са над два метра.

Не зная защо мнозина си въобразяват, че - едва ли не - в северните държави са все някакви исполини като по филмите за викингите, където всичко е преиначено и всъщност там в ролите участват основно американски евреи с напомпани мускули и лице на фотомодел с бронзов загар, скубани вежди и грим, нямащи нищо общо с рижавите и груби набръчкани мутри на скандинавците с бяла като брашно кожа, с едри носове и оранжеви лунички по лицето. Викингите са били и силно окосмени в тялото, а по филмите са лазерно обезкосмени навсякъде. :) Мечтите са едно, но който е живял там, знае, че генът на повечето мъже и жени из северните страни изобщо не е красив, а след 40-тата година рязко започват да приличат на 50-годишни - поради студа и липсата на достатъчно слънчеви дни. Там повечето жени след 30-тата година вече заприличват на сбръчкани лелки. Студът и ветровете не прощават, както и присвиването на очите поради тези атмосферни условия и бялата светлина от снега. Немалка част от жените там имат и прекомерно чипи носове, тънки устни (но въпреки това не си ги помпят като българките) и необичайна форма на черепа с изпъкнало голямо чело, която не се среща в никои други държави. Имат и малки гърди, но дебели и мускулести крака, почти като на мъж. Това, че Google може да ти покаже десетина красиви русички финландки и шведки с правилни черти на лицето, например, не е представителна извадка за масата жени там. Повечето са с безлично излъчване и макар масовата българка да не е красавица, въпреки всичко е в пъти по-добре от северните жени поне в лицето. Иначе в Швеция и Финландия много жени спортуват редовно, за разлика от българките, които предпочитат да трупат паласки поради калорични храни и напитки, пушене и окисляване на организма с много кафе, захар и аспартам.

=========================================================

Номер 7, миналият септември приключих връзка с едно бивше стройно манекенче с ръст 178 см, а аз съм 171 см. Доста се радваше, че е с мен, защото лесно правеше разликата в отношението ми спрямо това, което е получавала от високите мъже, към които се е стремяла винаги. Но, както написах и в мнение 2 в темата, такива жени след месеци започват да свикват и да обезценяват топлото отношение на мъжа към тях, малко по малко си навиват на пръста, че и тези, от които са си патили години наред, ще се държат така с тях, и в един момент започват с издънките. Повечето високи жени се хващат в краен случай с по-нисък от тях мъж от отчаяние, че все си харесват някакви играчи, които ги надиграват и употребяват. Съвсем естествено е една жена да иска мъж поне колкото нея на ръст или повече, но работата е там, че в последните около 10 години много от най-ниските българки също се натискат на мъжете по 185-190 см и считат всичко под тази граница за "ниско" за тяхното ниво.

=========================================================

Номер 8, в наши дни повечето мъже с ръст под 180 дори не стигат до връзка или интимност с жена, някои си остават девствени и над 30-годишна възраст, а ти си тръгнала да развиваш теории кое как било и как не било. Не ми давай за пример единичен случай, а гледай цялостната картинка! Аз също преди години познавах един пич под 160 см (писах за него наскоро в друга тема, а съм го споменавал и преди години в други теми), който нямаше пари, нямаше кола и живееше при мама и тати, но вършееше най-красивите мацки в квартала, дори високите такива. Просто имаше много красиво изписано лице. Него жените го черпеха и му правеха подаръци, а не той на тях. Но като премина тридесетака, се пропи, залитна към наркотиците и рязко погрозня и се сбръчка, а после и оплешивя. Никоя жена повече не поиска да е с него. Та, не ми говори за "подход". Губиш физическата привлекателност и нещата вече стават коренно различни. Това го знаят и 120% от всички жени, защото неслучайно ги е страх да се покажат навън без грим. Затова и много жени след 35-ата или 40-ата си година се оплакват, че мъжете на тяхната възраст вече не ги желаели и искали млади и свежи жени. И на тези клонящи към лелки жени ли им "липсва подход", или просто не са така хубави като през 20-те си години?

За хубавите и слаби момичета нещата са други. Много от тях са твърде взискателни и все никой мъж не е достатъчно добър за тях. Скачат подир най-големите свалячи и играчи, биват надиграни от тях и повечето още на 30-годишна възраст са търкали чаршафите на 50-100 мъже. Просто не си го признават открито и редовният им заучен отговор на въпроса "С колко мъже си била?" е "Еми..., с трима...".
Също така, повечето самотни майки са доста красиви и стройни, но те пък са избрали да бъдат оплодени от същите играчи, които после бързо са ги разкарали, защото не искат да поемат отговорности и грижи.
А повечето дебели млади майки обикновено се събират с някакви мъже, които никоя нормална жена не иска да отрази. Често виждам ниска и дебела жена редом до висок и много слаб беден мъж. Тяхната хитрост е голямо лицемерие към мъжа - нарочно се стягат да правят диети за няколко месеца, връзват мъжа със забременяване и/или брак и после се връщат към старите си навици на мързел и калорично преяждане.

=========================================================

Номер 16, забрави да споменеш, че по-ниските жени и мъже носят дрехи и обувки, изискващи по-малко материали и бои, а това пък спомага за спасяване на планетата и намаляване на вредите за озоновия слой. :) Това е шега, разбира се, тъй като сметките ти излизат криви (ако не са някакъв извратен вид ирония).
А бой ядат най-вече здравеняците и тези, мислещи се за големи бабаити. Затова и носовете им са криви, скулите - зачервени, а зъбите - криви, счупени и някои липсващи. Тяхната прекомерна самоувереност им изиграва лоша шега.
Нормалните мъже, независимо от ръста си, не ядат бой и не им се налага поради такива причини да харчат пари за лекари и зъболекари, просто защото: техният кръг от познати е съвсем различен, посещават коренно различни места за забавление, животът им не се състои в ежене кой колко е велик и кой кого ще напердаши, не се наливат с алкохол и не смъркат "трева", не се въргалят пред барове и дискотеки заради поредната петъчна разпоретина и прочее...
Иначе съм виждал жени, които уж и те се чувстваха много "защитени" редом до агресивни биячи, но най-често точно те ги млатеха, а понякога и двамата отнасяха бой, задето мацката се е дървела на други бабаити. Имаше няколко такива по-бележити случая в последните години, които широко отразяваха в новините. При единия случай, пиклата обиждала някакви момчета пред заведение и те набили нейния приятел. В друг сходен случай, пак поради сбиване пред заведение заради жена, дори бяха убили някакъв студент. В Студентски град в София всъщност така периодично умираха около 10 човека в последните 15-20 години, а кой знае още колко други са били опердашени хубаво, но без да загубят живота си. Имаше и случай с една нахакана мацка в колата на приятеля си на бензиностанция, показала среден пръст на 3-4 бабаита от съседна кола и те за назидание смилат от бой също нейния приятел, а не нея. Та, гледай от гонене на много голяма сигурност да не започнеш да се мислиш за неуязвима и да се дървиш излишно много на други, защото сама ще си намериш белята по начин, който ще ти остане пресен спомен за цял живот! Тази грешка я правят много жени.
Познавал съм и няколко жени, които са си падали все по престъпници или по униформени полицаи и военни, но не по качествени такива, ами по най-големите отрепки сред тях. Е, и тези бяха постоянно с насинени очи и цепнати устни, които любимите им "защитници" бяха обработвали с пестниците си.

- Кифлоприземител

26.   Авторке, разбира се, че ще те харесат. И по-ниски, и по-високи от теб. Малко мъже не харесват манекенки. Но мъжът, който ще те хареса и обикне истински, няма да те хареса ЗАРАДИ ръста или ВЪПРЕКИ ръста ти, а ще те хареса заради душата ти - това, което носиш вътре в себе си. Защото ще е мъдър, добър и духовно извисен човек, който не преценява жените (хората) по ръста. Попаднала си на двама женкари (предполагам, комплексари), които са те наранили. И други жени сме минали през същите уроци. И сред ниските, и сред високите мъже има комплексари (мога да дам лични примери, но ще ги спестя тук). Сега знаеш как да разпознаеш любовта от страстта в очите на мъжа, който те гледа. Както е написано на едно място - "Не можеш да познаеш доброто преди да познаеш злото". Ще се появи свестен мъж, който ще се влюби в душата ти... и ти в неговата. Горе главата и смело напред!

28.   "в последните около 10 години много от най-ниските българки също се натискат на мъжете по 185-190 см и считат всичко под тази граница за "ниско" за тяхното ниво. "

До Кифлоприземителя.

Стига с това ниво! Жените нямат ниво. Нивото го определя мъжът. И то във всяко едно отношение. А жената се съобразява.

29.   Като допълнение към казаното от Кифльото с по - дребен мъж може да си носите дрехите и обувките ( много е удобно). На висок мъж, тениската или ризата ще са ти като рокля, а обувките като лодки ;)))

30.   Знам, че темата е за мъже, но аз съм 1,76 и не бих тръгнала с по-нисък от мен, защото ще ми е странно. Ако сме еднакви, да.

31.   За всеки влак си има пътници!

32.   Благодаря за коментарите. И най-вече благодаря на номер 26. Много добре ги каза нещата. Надявам се наистина да изкарам късмет, че както е тръгнало всички са обвързани, или пък са семейни.

- От Авторката