Сбогуване със себе си
Сгобом моя опропастена душа. Знам, че не можеш да понесеш повече болка. Вярваше, че си струва, обичаше всеотдайно, безрезервно. Чакаше. Пречупи се в момента, в който погледна в очите на обичания мъж и прочете страха в очите му. Страхът от съпругата.

Наивното ми сърце вярваше на обещанията ти, на мечтите ти как ще бъдем заедно. Все си мисля, че когато наистина обичаш спазваш обещанията си. Явно не си достатъчно смел. Така да е. Боли. И ще боли още много време.

Изморих се да чакам. Изморих се да вярвам. Изгубих себе си. Дори не знам коя съм. Нямам сили да продължа. И се предавам. И от безсмисления си живот и от илюзиите. Бях силна и борбена.
Сега съм развалина. Не виня никого. Единствено себе си. Нека Бог ми прости. Не ми се живее. Не мога да продължа.
Простете ми и вие че ви занимавам със себе си.

Коментари

1.   От ъкъла си страдаш и ти.. като че ли свободните мъже са се свършили, ако знаеш колко дърти ергени има на тоя свят ти с женен си тръгнала да се занимаваш. Но ти нямаш вина, пича е виновен

2.   Някои неща сами си ги правим... ще ти мине, трябва ти време. И да ти е за урок - никога с женен! Малко са тези които изоставят жените си. А и да разваляш чужди семейства си е грях.

3.   Не драматизирай излишно! Какво си чакала, да се разведе обвързан мъж заради теб? Това се случва рядко, дори да е сериозно увлечен. Той знае, че апетитът към новата партньорка ще се изчерпи скоро, а често у тях го чака жена, превъзхождаща всяка потенциална любовница, която не би изпуснал на никаква цена. Защото и най-шавливият мъж държи на дома си... така е.

4.   Ж29: Кефът и гордостта са на първо място. Рядко някой разтурва семейството си заради пачавра. Да, пачавра, си в очите му. Пачавра за забавление - каквото и както и да те заблуждава... Не хленчи, а се вземи в ръце, огледай се и продължи смело напред. Всеки греши, въпросът е колко и до кога...

5.   Надявам се да не си се самоубила. Аз 6 години бях в това състояние, любовта при нас накрая победи, но често си бях мислила да свърша със себе си. После поглеждам слънцето, разхождам се в града и виждам, колко е красив животът, дори без него.
Ти днес не го съзнаваш, но е добре, че сте разделени. Този страхливец щеше да те разтъква с години.
Иначе - ако си свършила със себе си, нека Бог и родителите ти ти простят. Аз заради тях не го направих и спечелих. Всичко се нареди накрая, моят страхливец се събуди. Понякога просто човек трябва да е търпелив и да живее ден за ден и за себе си!

на 3 мога да кажа, че сама не си вярва - който има жена вкъщи, превъзхождаща всяка любовница, не си търси любовница, логично!
Повечето мъже не се развеждат заради децата си, материални делби, скандала, обществено положение и т.н., но не и заради „чудесната“ си жена - заради нея са си намерили любовница и един ден се развеждат, когато разберат, че годинките си вървят, а жената вкъщи по-добра няма да стане, напротив!

6.   Събери се. Утре когато се събудиш не бързай да ставаш. Не бързай да отваряш очи. Дишай. Просто дишай. Отвори очи. Не бързай. Облечи се и излез. Дишай. Усети аромата. Погледни небето. Огледай се. Разпери ръце. Устети го. Усети всичко около себе си. Момиче. Ти си жива. Ти си силна. Този свят чака теб. Ти защо чакаш? Ти кого чакаш?
Събери се и продължи. Чакаш страхливец и лъжец.
Не се моли. И не мисли, че е просто страх от съпругата. Такъв филм няма.
Аз съм от другата страна. В такова положение. И просто го чакам да си вземе решение. Не притискам, не моля, не поставям условия. Нищо. Ако нямахме дете, може би нямаше и да го чакам, но уви имаме. Но никога не бих си позволила да бъда разбита от него. Може да боли. Може да е гадно. Може и да ме остави. Аз ще стана. Ще усетя аромата на живота и ще живея.

7.   Брей, че моралист си №1! Любовта просто може да се случи с неподходящия човек и по-точно в неподходящото от живота му време - когато вече не е свободен. Колкото до авторката - той не те е обичал истински и се е страхувал от проблемите, които ще последват. Не защитавам разпадането на семействата, особено тези с деца, но често по-добре е вместо студенина и отчуждение, вместо паралелни връзки да направиш избор и да заживееш с този, когото обичаш, с когото си подхождате и пр. Явно ти си вложила наистина чувства, защото звучиш много отчаяно. Но помисли - не си струва, защото този мъж просто не е истински мъж. Едно е да ти каже в началото, че връзката ви няма бъдеще, а друго е да ти обещава неща, които просто няма да изпълни. Ще ти е тежко, ще ти е мъчно, но те съветвам да се опиташ да го преодолееш. Вината не е в теб, а в него. След време ще мислиш много по-позитивно.

8.   към 5 от 3
напълно съм права. Споделили са ми го мъже в подобна ситуация. Защото любовниците рядко струват нещо, все пак да се довериш на женен си е падение, което може да споллети само наивна и неопитна или откровено глупава жена

9.   Я го зарежи този страхливец и нещастник да се занимава с празният си брак. Ще ти мине, трудно но ще ти мине. Няма какво да се побъркваш заради него. Нека да си стои с нея, той и без това сигурно е вече повреден от постоянни скандали и натяквания. За какво ти е един страхлив нещастник?

10.   Браво, номер 3, за пръв път да срещна напълно прав човек....

Внимавай, живееш в твой си двудемензионален свят. Често истината е в частния случай. Всеки случай си е различен, но едно ще ти кажа, ако съпругата е по-добра от любовницата, то втората би била излишна. Защо да карам Трабант, като имам БМВ?
Е, тук не говоря за забежките за една нощ, а за дълготрайната любовница, връзката с която продължава с години. Как мислиш, ако това е елементарна и проста жена, мъжът, който има у тях си БМВ, ще стои ли с нея с години? ...

9 е прав. Аз най-после съм с моя страхливец, сега на мен ми трепери, както е свикнал от години на женичката си. Много трудно ще го успокоя, ще му докажа, че не съм като нея и го обичам заради самия него, не заради паричките, общественото положение или глезорийките...
Страхлив нещастник е, но сега поне си е моят страхлив нещастник. Заслужаваше си чакането! Обичам го и знам, че ще се успокои с времето, защото не съм като бившата вече госпожа

11.   От 3
Ами какъв ако не страхливец ще води двойнствен живот вместо да избере БМВ-ето. Ха-ха-ха И такъв мъж да се чака... смешно....

12.   За едни е смешно, за други е трагично.

Моят мъж избра мен - явно не съм била Трабантът, не мислиш ли?

13.   Номер 7 не съм моралист, а реалист... Всеки си ходи с неговата работа не с мойта, но се пак ме е яд- да знаеш какво те чака и един вид да се "самоубиваш"с такава връзка е непростимо... Ква любов те гони незнам, не познавам авторката сигурно е свръх самокритична към себе си или глупава романтичка да се върже на подобен льольо, сигурно ще е и някъв застаряващ плейбой

14.   Подкрепям номер 3 браво! аз съм жена на 22 и също мисляв така!

15.   Така става когата допуснеш някой да е по-важен за теб от самия теб. Човек трябва да има достойнство и да мисли винаги първо за себе си и после за другите.

16.   Милата, когато човек иска нещо прекалено много сам си прави
собствен ад, разбирам те напълно но продължи, новата любов
е винаги по силна, пламенна, страстна. Нека изходим от факта , че колкото и да е хубаво е свършило може би за да дойде по хубавото. Наслади се от тръпката на неизвестното, което предстои, пребори се и напред.

17.   Не можем да обвиняваме единия само. Двама са виновни в тази ситуация. Но защо упрекваме и виним хубавите моменти. Нека да ти остане един приятен спомен. Спомни си хубавите мигове с него. Сега е момента да ги запечатиш. Да търсиш в следващия точно тази тръпка, която си изпитвала. Сега вече можеш да живееш спокойно и да не се притесняваш, че си била със зает, с който сте се чудили как и къде да се криете да не го разберат. Да ти се обажда когато е удобно за него, а не когато му се иска. Имало е емоционална зависимост- усещам го, но бъди с такъв какъвто не би те заразял, да отделя своето време за теб изцяло, а не "трябва да се прибера, имаме само 2 часа на разположение" или "днес съм зает, няма да можем да се видим" или "съжалявам не мога да остана тази вечер" и т. н. Изживените моменти с него ги запази за себе си, не съжалявай и ги отново потърси, но с подходящ. Остави го да си живее със семейството и ти създай свое. Докажи на себе си, че можеш да се пребориш с тази тръпка и спечели сигурност, щастие, свобода и спокойствие. Бъди истинска жена!
trakdata

18.   Живота е най-хубавия дар! Изпитанията, които ни се случват са за наше добро. Бъди силна!

19.   №10 трябва да ти кажа, че в повечито случай BMW-то си е в къщи. При мен беше поне така. И защо го правех, защо...? Три годишна връзка, три години кошмар за семейството ми. Жена ми плачеше и искаше обяснение, което и до ден днешен не получи. Беше ми хубаво. Чувствахсе млад и различен. Разнообразието е приятно нещо. Дразнех се от съпругата си. Подтискаше ме домашната обстановка и бягах на вън. Но в един момент, явно в къщи им писна от мен. Нямаше повече скандали и въпроси. Нямаше сълзи и напрежение. Един ден обаче видях:съпругата ми беше на кафе с колеги, смееше се и беше щастлива без мен. И защо не? Нали аз не я исках. Тогава я погледнах с други очи. Елегантна и секси, красива, интилигентна, образована и най- важното щастрива без мен. Къде бях тръгнал и защо? Да загубя такава жена за друга? ! Е другата и тя беше красива и доста по-разкрепостена, сравение не можеше да става. Виновен ли съм че избрах марковата кола и се прибрах в къщи? Така че, убеден съм в 90% отслучайте изневерите не са за това, че любовниците са по-добри от съпругите, а за това че просто са чужди. Само един мъж може да ме разбере. Не се отчайвай девойко и не вини някого, че избира оригинала а не жалкото му копие.

20.   19, тогава ме ласкаеш, защото по твоята теория аз съм една от само 10% БМВ-та сред любовниците.
Ти не вярвам да си имал емоционална връзка с момичето, чието тяло си използвал за разнообразие. В един момент си видял жена си в друга светлина и ти е дошъл акълът, в което няма нищо лошо.

Може да спорим до утре, но моята теза е, че 90% от мъжете, които имат любовници, карат вкъщи Трабантче. Не е логично да е обратното. Не говоря тук за някакви глупави забежки за „разнообразие“, а за мъже с истинска емоционална и да - сексуална връзка с друга жена.
За мен женените мъже, които само гледат да използват телата на „чуждото“, заради „разнообразието“ са си чисти и изпечени курвари.

Но има и действително нещастни в брака и с жена си - Трабант мъже, които намират щастието другъде. Има разлика!

21.   Защо трябва любовницата да се сравнява със съпругата. Това са комплексарски работи. БМВ-та и всякакви глупости.
Ако на съпружието му е скимнало, че се е влюбил в друга, да бяга да играе. Нищо ще го моля, нито нищо.
Няма да се сравнявам с другата. Просто няма смисъл. Нито ще се боря за него. Не мога да обичам предател и лъжец. Да го обича другата. Щом е решил, че брака не струва да се изправи като мъж и да го каже. Щом ще ми се крие по къщята да се секси и обича.... просто мекотелото не е за мен.

22.   до 20. трабанта може да се окаже лимузина, а мъжа без книжка.
Ако в един брак не върви, то причината не е само в единия.

23.   Последните две мнения много ми харесаха, макар че дълго съм била от другата страна.
Да, но не всяка съпруга има самочувствието, характера да е като 24 - повечето се правят, че не виждат и не чуват - уж в името на децата, а действително заради финансовата си и емоционална зависимост. За мен това са жени, достойни за съжаление. На такива като 24 шапка свалям!
Причината действително не може да се търси само в единия, номер 22, но е найвно и да си мислим, че един щастлив човек (мъж или жена), ще търси чуждо. Явно бракът не върви - виновни няма в тези неща, просто всеки е себе си и двамата в един момент се отчуждават. Случва се.
Аз имам поглед и от двете страни - бях любовница дълго време на сегашния си мъж. И преди, и сега съм си същата, както и отношението ни един към друг не се промени. Научих се обаче да не повтарям грешките на бившата му, която действително е обичал... първите 3 годинки.... и с която е искал действително да остане до края на живота си....първите три годинки.... и с която е останал цяло десетилетие отгоре без любов, в името на детето, дори е създал второ, с надеждата да се спаси брака му....
И тъй като съм била и от двете страни - само един съвет мога да ви дам - следвайте сърцето си, никога, ама никога не спасявайте брака си на всяка цена - ще нараните много повече хора по пътя си!

24.   Ами ако правилото за трите годинки важи и за теб. Пак ли ще даваш умни съвети?

25.   до 23.
За вината в брака. Ако нещо не върви просто казваш и то сериозно. Разговор и усилие в посоката. Т. е даваш на другия да разбере едностранно какво ти липсва. След 10 годишна връзка мога да кажа, че разговорите биха спасили много бракове и хора. Защо казвам и хора? Ако си омазал една връзка, защото не разговаряш, ще омажеш и друга.
Поради тази причина не разбирам жените, които търпят. Защо го правят?
Моят мъж е влюбен в друга. Чудно. Той не се постара за брака ни, никога не е казвал и показвал от какво още има нужда. Моята реакция го изненада. Така и не разбрах защо. Верно е скандал и рев нямаше. Молби "остани" също. Няма и да има. В очите ми сега той е слаб, лъжец и още 100 неща. И то не защото е влюбен в друга. Не. Защото все още живее при нас и спи и при нея. Не желае да напусне жилището и да гони любовта си. А го помолих да го направи. Като имал възможност тогава... след месец, два... И този театър пред детето... Та не зная дали тя е БМВ, москвич... но той определено е без книжка.

26.   От 23

24, правилото за трите години не важи при мен
25, права си 100%, абсолютен страхливец е мъжът ти.

Може би твоят мъж има нужда от време, за да свикне, че домът му вече не е негов дом. Защо не му пакетираш нещата и не ги занесеш при другата? (препоръчвам черни торби за боклук, много са здрави! )
Това би било добро начало. Поддай молба за развод и ако жилището е общо, почни да търсиш начин да се продаде - той да си получи половината пари, ти също и да се преместиш в по-малко. Иначе, имаш си право, докато децата навършат 18 да си живееш сама с тях в жилището.
о.

27.   Та на темата. Няма нужда да се сбогуваш със себе си. Сбогувай се с него.
Не зная аз ли искам много. Но искам да ме обичат. Да горя. Да имам до себе си честен, принципен човек. Стабилна опора. Партньор. Искам човек силен колкото мен. Да сме рамо до рамо. А не страхливец, който аз ще дърпам. Защото в началото може и да не ми тежи, но с времето ще стане.

26 не мога да му събера багажа. Така ще взема решение аз, а не той. То моето е взето, но не мога да го изгоня. Пред детето си не мога да го направя. Това, че един се държи като... , не дава оправдание и на друг да го прави.

С малкото ни чака толкова много. От сега му тежи, но ще му помогна да свикне. Ще се местим в друг град. Ще получа повишение, което от дълго време отказвам.... Напред и напред.

Авторке, една врата може да се затвори, но да се отвори друга. А от любовта когато боли.... по - добре да я няма.
Когато човек обича, краката сами го носят. Нищо не го спира. Нито пари, нито жена.. нищо. Има ли несигурност според мен любов няма.

28.   27, права си за багажа, личи си, че си по-мъдра, може би и по-зряла и изстрадала от мен. Не ме е срам да си го призная, но мисля, че младостта ми е достатачно оправдание - бързо паля.
Честито за повишението, а местенето в друг град би било чудесно решение.

29.   28, аз също паля бързо. Избухвам лесно. Даже и за млада се имам ;) Нямам 30 още.
Но само за детето си мисля, премислям, чакам. Няма друго същество, за което бих направила това. На него болка не мога да причиня, пък ако ще да ми гори душата.
Но идеята с чувалите си я бива. Винаги има начин... просто ще минем по заобиколния път. Леко и с "финес".
Неговата възлюбена не е от търпеливите и смятам, че бързо ще му постави условието. Надявам се само да не и дрънка, че е при мен заради детето.... И да ни бави и двете.

30.   29, ами моят страхливец действително заради това стоеше и си играеше на татко, поне докато си легнат „малките“

И твоят е страхливец и му трябва един ритник отзад, иначе ще ти загуби ценните годинки. Малките деца иначе по-лесно се лъжат, освен това бащата си остава баща. Така или иначе - ти би ли му имала доверие, за да почнете начисто? Едва ли. В същото време отказваш повишение и шанс за свой личен живот, за лично щастие и да бъдеш обичана.
Успех, защото го заслужаваш!

31.   За детето сме се разбрали, че ще работим в екип. Едно е научил от мен. Аз не лъжа и обещая ли... обещано е. Дори и сега е наясно, че продължавам да съм такава.
Истината е, че го е страх. А детето му е параван. Защото от седмица не го е виждал, не се е обадил... И това ме вбесява. Но си трайкам още. Ще се прибере, когато тя е заета или се прибере в нейният град.
На детето вече му е казано какво се случва. Нямам намерение да го лъжа. Все пак не е бебе. Пък той усеща. Няма да си лъжа детето, което възпитавам, че лъжата е лошо нещо.
Това е смешката. Аз знам, детето знае, а той дреме ли дреме.
Но живота е странен.

32.   Много силна жена си, 31. Наспамихме темата на авторката, но ми е приятно да си говоря със силна дама от другата страна. Е, аз смених страните де, но скоро ти ще си свободна жена. Само не се хващай с женен! Въпреки всичко, не го препоръчвам на никого. /виж авторката/

Сама за себе си много добре познавам моя си страхливец. И го обичам, въпреки всичко. По отношение на мен е доста смел. Гледа да не повтаря стари грешки, е - може би тук също прави грешка. Безгрешни хора няма.

Не знам, каква е новата на твоя, но дано е силна жена, за да му бъде подкрепа, защото губи силна жена.
За теб съм сигурна, че ще спечелиш от цялата тази история, може би един силен мъж до себе си... може би не ти трябва изобщо мъж.

н.

33.   Защо сте на принцrпа че жената е БМВ а любовницата трабанче? То ако беше така мъжът нямаше да ходи при любовницата а я се замислете защо има любовница ами явно жена му не е чак толкова добра в леглото и след като любовницата е по добра и даставя ПО ГОЛЯМО УДОВОЛСТВИЕ то тогава защо тя да е трабанчето а жената БМВ по скоро трябва да е обратното не мислите ли? !!

/Марилена/

34.   33. В груба грешка си. Въобще няма място да се сравняват жената и любовницата. Това е уникална глупост и показва само комплекси. Никога няма да се замисля каква била любовницата. Хич не ми дреме. Знам аз каква съм. И най - важното е, че се харесвам. Щом го влече да си заминава. Нито ще се сравня с нея, нито ще се чувствам малоценна. И обратното би трябвало да е така. Защо една любовница ще се сравнява със съпругата? Абсолютна дивотия. Как си го представяте, че двете са в смъртна битка? За какво? За един лъжец... Ми който иска да се състезава, аз обаче по пистата за лъжец не бягам.
От чисто любопитство я погледнах на една снимка. Просто се усмихнах. До там. Да се сравнявам няма смисъл.
Никога не бих изпаднала да се боря за такъв човек.
Любовта не носи болка, носи радост. Не те кара да злобееш. Да се сравняваш и да се кефиш, че си готина. Всяка връзка с годините търпи падове. Няма перфектна връзка или принц. Когато това се проумее... всичко останало ще ви се струва детска игра.
Може най - добрата акробатка да си и пак да му скимне, че иска друго.

35.   Дали някоя жена се замисли изобщо за обидното сравнение с кола, която мъжът кара? Любовницата не можела да се сравнява с жената(съгласна съм), но като цяло жените могат да се сравняват с коли... Първоначално беше някаква глупост, но вие яко я подхванахте.... Един мъж ви го каза и всички жени го повтаряте като папагали, използвайки го една с/у друга.
Видях една слаба статия със силно заглавие: "Ние(жените) сме стадо, те(мъжете) са група". Все повече започвам да се замислям. Толкова много теми за любовници има... И жените са една с/у друга... Направо си е полигамия...
П. П. Полигамия е различно от полиандрия.

36.   №19 стига бе пич! Защо ти трячва да светваш женската аудитория за чисто мъжки мисли и виждания? Любовницата била по-луксозна -дрън, дрън. Е по-някога е така, но на почти всички известни мене съседи, колеги, приятели и познати съпругите са по- хубави и по интелигентни от любовниците. Помислете защо ли е така. Не искате да се сравнявате с любовниците на мъжете си и може би сте прави. Само че, въпроса не е в красотата а в чувството на авантюра, на свобода и на превъзходство. Не го разбрахте нали? То и не трябва да се разбира, а да се усети. Но вие, мили мои, не сте ловци и не чувствате тръпката. Ето ти го тебе проблема, когато някоя мила любовница реши, та повярва че е нещо повече, или че наистина ще се разведем заради тях. То за казването си го казваме и то по 100 пъти, но не го мислим. В кой век живеете бе моми? Как може да се вържете, та да се отчайвате след това, че някой не е изтървал питомното, за да гони дивото? Това че един мъж има дългогодишна любовница, то не е за това че милата мома е нещо повече от жената в къщи. Тук №19 е напълно прав. Любовницата е просто ЧУЖДА. Разбирате ли това? сигурен съм че не!!! Е хайде до скоро!

37.   35 осъди сравнението на жените с коли, за да се появи 36 и да ги раздели на... качество.
Според 35 се ражда жената по БДС качество 1 и веднага скача господин със сериозни намерения са сватба, слага ? пръстена и подписва и готово... жената става 1А качество! Горчиво. Таква жена, според 36, се нарича съпруга.
Има и второ качество жени, които не отговарят на БДС и съответно носят лепенка на челото „любовница - мома“. Тези жени, понеже са втора категория, са будали и са осъдени да бъдат любовници.
Това е положението.

Изобщо - едно нещо обаче противоречи на горната логика. Щом имам салам „Стара планина“ в хладилника, защо да си купувам фалшиментоса?
И да, сравнявам тук жената със салам - парче месо с тлъстини, защото май за вас - мъжете, това е жената - парче тлъсто месо за похапване, според настроението.
Аз обаче съм убедена, че точно домашният салам съдържа повече тлъстини и некачествени съставки от... чуждичкия. Иначе, защо господин потребителя да си търси чуждичко - ще го кара само на първокласно домашно месо!

38.   Вече освен трагично и комично стана цинично. Излиза, че живота ни минава в подбор и крадене на салам по европейски стандарт :)) Жалка работа. И какво ли още не.

Просто на хората им се прави секс извън дома. Нормално е. Когато започне да пречи - шута и толкова. Нищо сложно. Няма драма. Защо да си правя драматизация и да играя в Листопад? Ако нещо си заслужава то се бориш за него всеки ден. Ако не ти пука го оставяш на течението и някой го отнася.

Ако една жена се има за повече от друга само защото е спала с мъжа и... жалко, че това и е довода. И обратно.

39.   Мъжете търсят фалшиментоса защото на техният салам „Стара планина“ годноста му е най много година а пресното си е пресно разваленото развалено. Виж ако в къщи си имат пъстърма/ сушено месо е друго тя издържа годинки и е винаги годна за едене.

40.   Точно така, цинично е - радвам се, че сте го разбрали, но само на теория. Продължавате (поне на думи) да се отнасяте с жените като с парче месо - „шута и толкова“.

41.   Не си ме разбрала. Шут и готово е предназначено за господина, който си играе на МЪЖ.
За всичко останало... Това, което сами си направим, никой друг не може да ни го направи.

42.   Съжалявам, не съм разбрала, но повечето господа така мислят за жените - любовници, съпруги - шут и готово!
Иначе да - каквото човек сам си направи, никой не може да ни го направи.
Имаме право на избор, на свободна воля - всеки ъгъл в един любовен триъгълник!

43.   37, "Според 35 се ражда жената по БДС качество 1"- това направо не зная как да го коментирам :). Ти се дразниш на сравнението с месо, затова го даваш, но коментираш мен.... :)
Инак брутални изказвания на тема жени има навсякъде, отделен е въпросът, че понякога(но много по-рядко и мъже стават жертви).
П. П. Нали се сещате, че дъртото месо е жилаво, а пък едно и също всеки ден омръзва. ;)
П. П. 2 Жените измислят всякакви начини за да удължат срока си на годност и да разнообразяват вкуса си, единственото нещо, което не е измислено още е как жената да съчетава няколко жени в себе си, за да може мъжът да ги сменя. :Д И това може да стане ;)

44.   Определено дразня не само от сравнението с месо, а от отношението като с месо. Измислих това със салама като един вид гротеска.
Иначе, кой ще изгърми, зависи от психиката
Ето, много известен прокурор става сам жертва на любовния си триъгълник http://www.blitz.bg/news/article/118786
Момичета като авторката пък приключват със себе си...зависи от психиката на човек.
Но, това е тема, стара като света.
Не сме ние, които ще намерим решение.
За мен истината е в частния случай, случай със случай не си приличат.

45.   Ух колко красиво зарежи го маце и аз искам да умра не сажалявам че го казвам... любов няма сичко е секс и пари от тях поне не боли само като свършат е кофти но знаеш че можеш лесно да намериш За кво ти е любов да си изхабиш живота и само да сажаляваш Бъди атрактивен цели се високо ако има любов тя ще се вкопчи в теб както ти цял живот си се вкопчвала в нея ще те утрезви и да не може да готви ще те нахрани задължително ще те целува и прегръща страстно и по много ще те завива нощем Случвала ми се е проклетата любов но в днешният свят пълен с ограничени хора и контакти... най - лошото човека дето те обича да го е срам от тебе се случва и не защото той мисли нещо лошо за теб а защото другите го мислят

46.   Понякога се чудя къде са целите на хората? Любов, та любов. Да и тя има място в живота, но не е равна на него. Толкова красота има на този свят, толкова неща да се видят. Толкова много можете да намерите, без дори да търсите.

48.   Любов на всяка цена. Май тази нагласа кара млади момичета да се поддават на играещите обвързани момчета. Имаше песен, в която се казваше: "Когато те търсим те виждаме, дори да те няма, Любов!" Моят съвет е да не правим компромис с това, да изчакаме истинската любов, тя със сигурност ще бъде само за двама, няма да кара някой невинен да страда, а ще донесе само радост и щастие!

49.   Жена съм, но ако бях написала думите на двамата мъже, които абсолютно точно обясняват мъжката психика(съжалявам, но статистиката сочи, че 90% от мъжете не желаят да отидат при любовницата, но веднага се лепва генералният извод, че били страхливци), какви ли не "любезности" щяха да се изпишат точно от жени. Та дойдох на думата - абе, жени, вие за кръшкачи-използвачи не сте ли чували? На всякъде я "лепвате" тази лИбов. Направо е изтъркана вече, лишена от смисъл. Защото най-голямата грешка е, когато човек бърка секса с любовта.
Друга грешка - защо мислите, че винаги съпругът-любовник е по-по от жена си? Аз съм се нагледала точно на обратното. Както кратко и образно се изразиха - жената е БМВ, а съпругът няма книжка. И търси Трабант. В такива случаи да, любовницата образно се явява "трабантче", за да може въпросният да добие малко самочувствие, че "кара кола". Така че в живота няма черно и бяло и всеки случай си е сам за себе си. Има любовници от двата типа возила, както и съпруги. Така че всеки си "играе в неговия филм".
Жалко за авторката, че такива тривиални вече за обществото ни "драми" са я довели до такива размисли. Но както вече казаха по-горе, каквото сами си направим, никой не може да ни го направи.
Четете в такива теми мъжките списвания и между редовете дори. Дано ви светне лампичката, защо един мъж търси нещо навън. Най-често това е чуждото, тръпката, завоевателя - все галене на егото. А коя ще го гали, сами си решава.
Всякакви окуражаващи истории на една от споделящите "щастлив край" само ще увеличават такива истории като на авторката. Може да й е неприятно от думите ми, но от тази история разбрах следното: слаб мъж е подтискал съпругата си. Взел се е за "велик" и решил, че е вървежен. Потърсил... и намерил майстора си. Една по-силна жена, която го е "осиновила", по-силна е от него, намерила му е цаката и го цака еври дей.
Противоположната история на съпругата - е, там тя е по-силната. И колкото по-рано се отърве от мухльото, който няма достойнство дори да напусне къщата й, толкова по-бързо ще заживее истински. Успех й желая и дано срещне достоен за нея мъж. Детето заслужава една щаслива майка, а съдбата... каквото поднесе. Тя си е отговорила най-добре на въпроса към любовниците(мъже и жени):"Как обичате хора-лъжци"? Това е един от въпросите, който лежи в псевдоморала днес, а не дали се живее с любов или без. Природата го е доказала - без любов се живе, без храна и вода - не.

50.   Авторката трябва да е наясно от самото начало как ще живее по този начин. Без да се задълбочава в мисли, а в страсти. Много се е привързала към него.... и както прочетох някъде- мъжете свикват с жената, с гласа й, с вида й. Срещите всеки ден засилват чувствата и привличането... Започва да става все по- силно... Но моментите могат да бъдат разрушени когато се прекрачи границата. Просто трябва да знаете и да бъдете подготвени всеки един момент, за обрати както в историята на авторката, когато сте с обвързан мъж. А това никога няма да спре да се случва при брачните двойки, съществува от векове в историята, да си признаем откровено. И нямам предвид да обвинявам мъжете- жените също го правят. Не съм "за", но хората сме си хора. Не можем да се променим. Не се примирявам в никакъв случай, но това е реалността и всеки я приема и повтаря... Както си казваш "Аз ли? Не, не никога! " и в следващия момент "Как се случи точно на мен? ".
trakdata