Не ме цени и забелязва
Здравейте! Много се надявам всеки от вас, който прочете историята ми да сподели мнение. С приятеля ми сме заедно от година и няколко месеца. Винаги аз съм била тази, която обича повече и прави повече за него. Той винаги е бил критичен към всичко дори към себе си, но напоследък това започва да ми дотяга. Кара ме да се чувствам не достатъчно добра, не си мери думите. Натяква ми когато имам недостатък. Натяква ми когато се скараме доста след това. Обичам го безкрайно много и в същото време знам, че той вече не ме цени и обича като преди. Може би едва, когато ме няма ще оцени всичко. Не казвам, че очаквам да ме боготворят, но поне да се усеща уважение и благодарност. Онзи ден ми каза, че милите жестове които правя за него, всяка можело да ги направи. Да готви, да го изненадва, да се интересува от това как е... Това много ме огорчи. Понякога ме кара да се чувствам така сякаш трябва да съм благодарна, че ми бил верен въпреки проблемите. Че още не ме бил оставил. След това ми казва, колко ме обича и иска само мен. А след два дни отново започва да се държи ту топло ту студено. Сигурна съм, че за момента няма друга, обръщам внимание на всичко, знам и всичко в телефона му и не ми е давал поводи да се съмнявам. Но се държи ужасно напоследък. Когато сме с приятелите му, те непрекъснато говорят с мен на всякакви теми, а той сякаш се радва, че не му надявам главата на него. Понякога ревнува, но отрича. Когато някой страничен мъж ми обърне внимание, той казва нещо глупаво като оправдание, че сякаш не съм красива. Непрекъснато се поддържам, младо момиче съм, обличам се добре и никога не ми е липсвало внимание, но аз търся само неговото. Тъжно ми е, че вече дори едно цвете не ми взима, камоли друго. Той е студент, не работи, но цветето е най-малкото, което знае, че много ме радва. Днес тотално ме разби вътрешно, като каза, че в леглото не съм се справяла толкова добре колкото мисля, защото еди кога си нещо не му харесало и ме обвини, че аз съм била с друг преди него, а той не бил. За първи път днес ми мина мисълта, че той не ме обича и трябва да го пусна, колкото и да го обичам. Защото той не вижда как се боря за тази връзка. Не ме цени, не забелязва нищо което правя за него, макар да казва, че ме обича. Може би трябва да му кажа да прави каквото иска, да отиде при друга щом толкова иска и да не се тровя повече... Много ми е трудно, защото нямам и нужната подкрепа от приятели и родители около мен и ако се разделим, ще изпадна в дълбока депресия. Не знам как да се справят всичко това, просто искам нещата да се оправят между нас, а не виждам как.

Коментари

1.   Този те обработва психически, че имаш недостатъци, за да ти смаже самочувствието и едва ли не изкарва, че имаш някаква нужда от него.
Има гаден характер и трябва или да си промени държането или да си намери някоя слугиня, която да го понася, защото нормален човек не би го търпял дори като приятел, ако постоянно критикува и е недоволен.

2.   Чудя ти се на акъла как си изтърпяла година и нещо това вечно критикуване и цялостно отношение. Младо момиче си , това ли наистина искаш от живота?
Този ти мачка самочувствието, защото самия той не става и го знае. Жена с характер, и такава ,която се обича, не би търпяла такъв тип.

4.   Определено иска да ти свали самочувствието!!!!
Не си трови нервите и живота с този слабохарактерен и комплексиран плазмодий! И да не си посмяла да изживяваш думите му и да се деоресураш. На този това му е целта, защото не може да те задържи! Вярвай в себе си и не позволявай на никого да ти казва каква трябва да бъдеш! Ти си супер!

5.   Че ти можеш да си в депресия и когато си с него?! Като една връзка не те прави щастлива, не те кара да се чувстваш обичана, а пренебрегната и неудовлетворена, най-логично е да я прекъснеш. Ти се страхуваш да останеш сама, затова продължаваш с въпросния.
Няма да се промени, няма да те заобича както на теб ти се иска, даже с времето ще стане по-зле.

6.   Смазва те психически. Аз не бих го търпяла.

7.   Напълно наясно е, че друга няма да го изтърпи; именно заради това, както казва номер 1, те „обработва психически“, за да започнеш да вярваш, да мислиш, че не си достатъчно добра и никой друг няма да пожелае да бъде във връзка с теб повече => по този начин ще те „принуди“, съзнателно или не, да останеш единствено с него.

И сама би могла да прецениш с какъв човек си във връзка — манипулативен, груб, нагъл и още много... тръгни си, докато е време. Колкото повече влачил този товар, толкова по-зле за теб и психичното ти здраве.

8.   Научи се да обичаш себе си повече и да си тръгваш от там, където се чувстваш неоценена. Особено след като сте говорили за това, защото се надявам, че това, което ни казваш на нас, си казала и на него?

Лола

9.   Защо реши, че ще си в депресия?! Напротив, мисля, че ще ти олекне. Зарежи го тоя ненормалния и си намери свестен. Успех!

10.   От Авторката:
Спрях да му обръщам внимание на забележките и както каза една моя близка приятелка, когато те критикува критикурай го и ти за външния му вид. Има ефект, усещам че явно има комплекси и си ги избива на мен. Когато се гримирам и наглася за излизане, което не е с него последно ми каза "Много си се нагласила, да те заглеждат мъжете". Значи дори и като самият той мисли, че съм хубава пак се дразни. Мина осми март без дори едно цвете да получа отново. Правила съм му намеци, че искам и трябва да прави жестове за мен, той казва само добре и нищо. Отскоро взе книжка, а нито веднъж не е дошъл да ме види, защото родителите му се страхували да не се блъсна на дълго разстояние. Просто нямам думи. Той не се държи като мъж, аз.съм и мъжа и жената във връзката. Много го обичам, но вече нямам надежда, че ще започне да ме цени повече както в началото беше.