Да кажа ли на жена, която не познавам лично, че мъжът ѝ се опитва да спи с друга?
Здравейте,

Ситуацията е следната: Имам познат мъж, който е от компанията на моя приятелка. Не общувам с него, освен ако не се засечем случайно. Истината е, че не го харесвам - арогантен е, курвар, сваля приятелките на други хора и чак си позволява да им говори, че той е по-добър от тях и затова трябвало да спи с жените им. Освен това майка му го издържа. Ще излъжа, ако кажа, че не го правя и заради това, че е страшно неприятен тип, но това не е единствената причина.
Та последните пъти, в които се засичаме, се хвалеше как пише на някаква девойка от скрит профил, общуват си, навива я за секс, тя май е готова и все в този дух. Да, ама от около половин година се води, че има приятелка, която не съм виждала до момента, нито познавам, но са заедно - говори за нея, какво са правили, къде са ходили, по телефона я нарича "миличка". Доколкото разбирам, отношенията им не са отворени, така че съм сигурна, че тя не знае, а и с тия тайни чатове...
Била съм в тая ситуация, изневерявали са ми по същия начин и определено бих искала да знам, ако мъжът ми иска да си го завира на друго място. Мисля да ѝ пиша от анонимен профил и тя да си прави каквото намери за добре. Притяснявам се, че може да се разбере, че съм аз. Той говори за бъдещата си афера, но само в тесен кръг и не лично на мен, но аз имам остър слух. :)
Хем ме мъчи съвестта за това момиче, хем изпитвам неприязън към него... намеренията не са ми напълно благородни, бих казала, че е 50/50.
Какво да правя?

Коментари

1.   Не виждам нищо лошо или нередно да сложиш курвар на мястото му защото не го харесваш, че е такъв(то кой ли харесва курвите и курварите), а не само за да спасиш от него жената на която изневерява. Бих казал, че това е морален дълг на всеки. Види ли такова нещо веднага да уведомява страната на която бива изневерявано. Такива хора трябва да бъдат принудени със закон да им е сложена татуировка като отличителен знак, че са такива, за да преценяват другите дали искат да са с такъв или не, както между впрочем би трябвало да е и със серопозитивните. Да видим колко хора ще се доближат даже до тях като знаят това.

2.   Спасителната на света и справедливост. Ти гледай себе си, гадже имаш ли, защо ти е изневери питаш ли се? Защо си го избрала. Утре ще се повтори същото. Оправи си твоята градинка първо.

3.   Принципно е кофти да се месиш в чужди отношения, но в случая не бих те осъдил. Проблема е че едва ли че която и да е, едва ли ще се довери на анонимен профил.
Ако нямаш някакво солидно доказателство, вероятно не си струва. Вариант е да го запишеш докато се хвали, но дали ти се рискува зависи от теб.

П. П. Доста "модерни и широкоскроени" вероятно ще те осъдят, че не е твоя работа, но не им обръщай толкова внимание.

4.   Правилото е да не се бъркаш. Защото двойките е оправят по някакъв начин, а околните стават виновни. Не знаеш кой какво прави и какво е съгласен да търпи. Ти проектираш този човек върху твоите преживявания и взимаш едната страна. Изобщо не ти е работа.

5.   Моят съвет е да не се месиш в живота на чужди хора, особено когато е с цел отмъщение и за да се почувстваш по-добре. Гледай себе си и не се занимавай с хорските проблеми. Разбирам ако ти бяха познати, да, или ако мъжът се опитваше да спи с теб, но в подобна ситуация не е уместно да се месиш, инак може ти да го отнесеш.

6.   Моят съвет е да не се месиш в живота на чужди хора, особено когато е с цел отмъщение и за да се почувстваш по-добре. Гледай себе си и не се занимавай с хорските проблеми. Разбирам ако ти бяха познати, да, или ако мъжът се опитваше да спи с теб, но в подобна ситуация не е уместно да се месиш, инак може ти да го отнесеш.

7.   Гледай си твоята работа...

8.   "Да кажа ли на жена, която не познавам лично, че мъжът ѝ се опитва да спи с друга? "

Да кажи й.

10.   Не си е намерил майстора. За това се държи така. Ама ще го намери, рано или късно.

11.   Куче което лае- не хапе. От чат до секс- разликата е от земята до небето. Ти си преднамерена- не го харесваш, а се намесваш или ще го направиш без да те засяга. Ами ако е постановка?

12.   А бе ти нямаш ли си работа, интереси някакви, гадже, ами си седнала да си вреш носа в хорските животи? То бива клюкарство и селяния, ама чак пък толкова? ! Оправяй си твоя живот! Оня може да си приказва и да се хвали пред глупаците, които му вярват. Простотии.

13.   Предупреди я, но деликатно. Гледай да не се разбира че си ти. От скрит профил е най-добре. По-добре да знае и сама да реши дали да остане с него отколкото да живее в блажено неведение и да не знае какви й е лепнал господина ( или ако научи, да е късно ). Курвите и курварите са най-големите отрепки защото са и главните преносители на болести предавани по интимен път. По-добре кажи на приятелката ти. За нейно добро. Все пак здравето и животът й може да зависят от това...

14.   Много съм благодарна на една позната на мъжа ми, която (не от анонимен профил) ми писа по нова година "Честита нова година! Още ли не си си отворила очите за съществото до теб? Коментира те зад гърба ти, че си луда", на 200% съм сигурна, че не ме лъже, и че ме е ожалила, че публикувам наши общи снимки, въпреки, че мъжът ми нито една наша обща и с детето ни не е сложил (имаше и изневяра, да). Отговорих й, че съм й благодарна и ще имам две наум с този човек.