Няма смисъл
Здравейте, мъж на 23 съм. От доста време насам посещавам сайта и чета доста отчайващи истории на мъже и жени, които са свързани с любовния им живот, който на практика нямат. Прави ми впечатление, че много от тях, да не кажа всички, говорят за пари, стандарти, външен вид и пр. Ще кажа само едно...за всеки влак си има пътници ! Безсмислено е да се пънеш да търсиш било то по сайтове, било на живо ако щеш, стабилна връзка, или пък да разпитваш ''ма той/тя защо не ме търси''. Ако даден човек те иска в живота си ще ти го покаже, ще има реципрочност, ще има контакт с една дума. Защо хората не проумяват, че да търсиш е загуба на време...защо не проумяват, че трябва да бъдеш себе си и да се развиваш в умствен, финансов, здравословен, духовен и т.н план ? Да, любовта е велика сила, но тя те намира, не ти нея. И хубавото е, че когато те намери ги няма тези ''игрички'' на котка и мишка ''аз ще му пиша сега, ама ще му отговоря след 6 часа'', ''ще я накарам да ме ревнува'' и т.н. няма такова нещо ! Пак ви казвам...ако някой ви иска до себе си, вие ще видите това, ако не ви иска ще видите всичко друго, но не и желание ! Та, да обобщя...не търси, развивай се и един ден ще те намери. Трите неща за здравословна връзка са: Реципрочност, желание и комуникация ! Успех :)

Коментари

1.   И? Ти по тая схема до къде я докара?

Щот аз имам приятели, дето са на -30 и са девствени, точно следвайки този манталитет на "аз няма да съм проактивен, а само ще си чакам".
Тези хора са пропуснали най-хубавите любовни моменти в живота. Тийнейджърската любов. Няма никога да разберат какво е. А след 25 жените стават доста пресметливи и любовта им изобщо не е вече толкова "чиста".

2.   Защото, когато обичаш си заслепен. Аз лично вече не мога да чакам, искам да намеря любовта на живота ми, а не да чакам тя да ме намери, че с това чакане не се знае дали ще съм жива. Аз никога не съм играла игрички, винаги съм била себе си, а може би затова не ми се получава. Мъжете искат да си легнат с някоя, и това е, после се отегчават и я захвърлят. Не знам как го правят, нямат ли сърце?! Аз не мога просто да си легна с някого, трябва да е човек, към когото имам чувства, да му имам доверие, да се чувствам уважавана, да имаме и емоционална връзка.

Ж24

3.   Много добре казано авторе. Няма да те разберат повярвай ми.

Чингис Хан

4.   Аз съм жена на 23 и съм на същото мнение. Историите , които чета тук просто ме отвращават.
Имах дълга 5 годишна връзка, разделихме се преди около 2 години. Оттогава не съм се дори занимавала с никого. Харесвам себе си, обичам се и харесвам своята компания. Живея си спокойно , не се впечатлявам от пари , защото майка ми и баща ми са ме осигурили достатъчно добре, не се впечатлявам от мускули , коли и квото още щете, най- малко пък от "drip". Хаха, весаче и баленсиаги. Смешна работа.
Важно е първо да обичаш себе си и да си бъдеш самодостатъчен, пък ако е писано, любовта сама ще те намери. Коментари от рода на номер 1 не мисля, че има смисъл да се коментират. "Пропускане на най-хубавите години имам приятели на 30, които са девствени". Такива изказвания са доста плоски и безсмислени. Хората в днешно време гледат парите, колите, телата, джуките и кво ли още не .
Кое пропускам? Някой да ми изневерява или тайно да се кефи на някоя моя приятелка и да го споделя тука по форумите? Тва ли пропускам? Да , пропускам го и то с мое желание. Хората са потънали в битовото - кога ще ям , кога ще спя, кога ще еба и дали тоя месец ще преведат заплатата по-рано.
Както споменах - 2 години контакт с никого . Запознавала съм се с хора , да , опитвали са се да стане нещо, но просто след 1-2 думи се разбира колко е тъп човека срещу теб. Изобщо не ме интересува, че съм на 23 и вече "било време".
Предпочитам да си бъда сама и щастлива. Надявам се да срещна точния човек и силно вярвам, че това ще се случи. А ако не се - поне няма да живея в лъжа.
Научете се да бъдете независими - както мъжете , така и жените.

5.   И авторът, и номер 1 имат право според мен. Мъжът трябва да е проактивен и инициативен, но само до такава степен, колкото първоначално да покаже интереса си към жената. Ако въпросната жена видимо не му отвръща със същия интерес, значи мъжът просто си губи времето и енергията с нея и трябва да се ориентира към друга жена.

6.   Лаладжии много, практици малко. С риск да засегна някои потребители тук ще напиша, че докато едни се оплакват по форумите и анализират какво и как трябва, други действат и се учат практически как стават нещата(тук говоря за всички сфери на живота), вие си преценете от кои да бъдете!!!

7.   Не е точно така, не съм съгласен. То за намиране ще те намери, ама това, дето само ти се предлага, дали ще си струва? ! По- вероятно - не. Животът е борба, трябва да знаеш какво търсиш и да искаш да го постигнеш.