Разлика от 11 години, сега съм и бременна...
Не знам защо пиша това, явно имам нужда да споделя. Понеже разликата от 10-11 години за хората е 50 на 50. Тоест има много по-големи разлики, както и редовно виждам хора с двойка мъж по-голям и жена по-млада, но ако е обратното и вече е повече от 5 годинки става на въпрос.
Да, ама от друга страна на 23 и 34 (нашия случай) хората често имаме различни планове. То и аз така бях, но много се влюбих. Уча право, имам планове, кариерата ми е на първо място. Не бях готова за семейство. Приятелят ми е изцяло сърбин, живеещ в София, също адвокат. С повече опит и успехи много ясно, той е все пак и по-голям. Хубав е, поддържан и изглежда по-малък. Нормално да си търси по-млада жена, защото много набори негови вече са семейни и прочие. Което за мен не е задължение де. Първа го харесах и поканих на среща, защото не знаех на колко е и ми хареса като мъж. Много си допаднахме и много бързо ни се развиха отношенията. Буквално септември 2021 се запознахме, ноември вече живеехме заедно. Детето стана малко непланирано и със зор от негова страна. Не се чувствам неподготвена съвсем, но не ми е приоритет. В отношението забелязвам наскоро промяна, а именно желанието да се опитва да превърне мен в домакиня, която стои вкъщи и не мърда. Не, той готви, защото това му е второто хоби, не ме ползва за слугиня, само казвам, че надушвам как иска да ме задържи вкъщи, а той да си работи, което мен лично не ме устройва. Винаги съм се старала да съм работеща жена, за всеки случай независима. Не защото съм вманиачена кариеристка, а защото утре нищо не се знае. Идвам от заможно семейство, но през годините в университета все работя нещо. Защото утре и родители и мъж може да ги няма, нищо не е сигурно и в тоя живот разчиташ само на себе си. Не искам да завися от мъж особено като имам знания и умения, а и ясни планове. Остават ми още няколко години, по-голямата част минах, но не просто да уча, а да съм успешен професионалист. Имам чувството, че той освен да ме контролира, някак си не иска и да съм в неговата среда, евентуално да го надмина, а аз с него не се състезавам. Козирози сме и двамата, определено за него работата му е много важна и някак си не обича конкуренция. Иска явно и да вади повече пари от мен, което за момента си е така, но той иска и така да остане. Аз пак не му пипам парите де, плащам си моята част сметки, вещи. Какъв е плюсът да има жена, която да издържа? Той това го иска. И да си седя само вкъщи. Също така планът беше първоначално да не бързаме с дете, двамата да си ходим на почивки (не той да ме издържа!), заведения (не дискотеки, не сме чалгари и не съм кифла преди така да ме определите). Е да, ама не. Почна се със за мое добро да си почивам и подобни. А съм само втория месец, около нашите рожденни дни заченахме. Като му говоря отрича, че иска да ме върже. Аз съм вярна и не искам живот отделно от него, но какво пречеше да си живуркаме двамата заедно? Или може би тук е моментът, в който възраст 23 и 34 си казват думата. Аз мога и на 30 да съм майка, съпруга, ама той ще е на 40+ и сега се е озорил. Хората казват, че жените по-бързо съзрязват, но това не значи да живея живот като на 40-годишна. Не се оплаквам, с любовта на живота си съм, но въпросът ми е ще се стяга ли каишката? И до колко? Ще ми пречи ли след бебето пак да стана професионалист? Защо го прави? А иначе не е ревнивец, не съм забелязала. Не че има поводи. Трябва ли да взимам нещата толкова навътре или?

Коментари

2.   Toзи човек изобщо не го познаваш, сега пък той бил виновен, че си бременна. Той какво възнамерява ние не знаем ,а и ти не си наясно. След като си решила да бъдеш майка, приеми действителността. Не е задължително да ти пострада кариерата.Щом имате добри доходи, ще плащате на детегледачка, но да , животът става доста ограничен дете.
Съветът ми е да направиш избор и да си носиш отговорността за него.
Козирозите са много работливи, но и откровени кариеристи.

3.   Възрастта и полът нямат никакво отношение към това доколко отговорен е един човек. Както има мъже и жени шматки на по 30-50 години, така има и сериозни хора на 15-20 години. Всичко е изцяло заложено в ценностната система на човек, която той сам изгражда с течение на времето въз основа на възприятията и разбиранията си за правилно и неправилно.

- Кифлоприземител

4.   Страшна любов - за 2 месеца и заживяване. Сега и бебенце. Вързал е по-млада да му ражда и слугува.
Имаш планове, искаш да се изучиш, ама почти е невъзможно. Не ти мърдат 3-4 годинки майчинство. Ще се превърнеш в домакиня, той ще си мятка крачолите и може и да поспива с други. Твоят живот ще е в застой. Още от запознанството ви е планирал това бебе.
Набутала си се с тоя по-стария и то бая. Преценявай си дали реално искаш това дете. Тоя е лесен, осигурил си е живота за години наред- по-млада , наивна и за 3-4 месеца бременна.

5.   Не се тревожи, тъкмо като го родиш и го изгледаш за детска градина, ще завършиш, и ще може да се включиш като млад юрист. Но ще е трудно, не се ядосвай, грижи се за себе си, че да е кротко бебенцето и да си една щастлива майка. По-добрият вариант е този, да си отгледаш бебето, докато си студентка и после вече да си действаш по кариерата. Тя, кариерата няма да избяга. Мъжът ти се страхува да не изгубиш бебето и да не се изтощиш, затова се опитва да се грижи за тебе. Отделно козичките са доста ревниви. Позволи му да го направи, а ти се наслади на чувството. Все пак е задължително да обсъдите някои въпроси - че ако си останеш вкъщи, ще трябва той да поеме финансовата ви издръжка, предполагам е наясно с това. Не се напрягай излишно, в чудесна възраст за раждане си и живот и здраве на 30 години вече ще имаш дете първи клас и ще си стъпила на крака и с кариерата. Аз родих на твоята възраст и е голям плюс това ранно в очите на нкои хора раждане. Това наистина е опитмален вариант за жена. Ако бяхте оставили детето за след 7 години, то тъкмо щеше да си набрала енерция и нямаше да е приятно за колегите ти да отсъстваш изведнъж за 2 години от офиса. Почивки и ресторанти пак ще посещавате, има почасово гледачи, има баби и дядовци, все ще се намери кой да гледа бебето за малко. Почивките с дете също не са чак такова зло, както го описват, защото ако детенцето се възпитава правилно и адекватно, то е удоволствие да му показвате нови места. Нашето дете беше на 1 година, когато за първи път му показахме морето, изживях бурната му радост заедно с него. Видях светът чрез очите му колко е красив. И въобще има ли дете, ти изживяваш все едно всичко отначало, чрез него. Чувството е незаменимо. Има и хотели, които осигуряват аниматори за децата, знаете, така че почивките не са чак толкова ужасни, както ги изкарват всички. Ако имате баби и дядовци, те обикновено нямат против да си откраднете уикенд за вас, ако пожелаете, като гледат детето. Ние редовно излизахме поне две вечери, като беше бебе детето, и през седмица ходехме някъде, де с него, де без. Според зависи. Стига да има обич между вас, семейният живот с деца, наистина е голяма радост. Сега вече с порасналото ни дете сме първи приятели, а то не беше пречка, да си повишим квалификациите през годините и да се развием професионално и двамата.

6.   1, в кой век живееш-13-ти , 15-ти?
Това е млада жена на 23, естествено, че ще гледа да си поживее.Естествено, че ще учи и има мечти. Отмина времето на прабабите ни, които са раждали на 14-15.
Това, че е попаднала на тарикат, който си е поспал насам-натам, уредил себе си, не значи, че тя трябва да се зароби. Тарикатът ще си има любовници, професия, а тя какво-деца, чистене, сериали. Като я зареже за още по-млада, ще се чуди какво да прави без професия, образование, контакти.
Това е капан, момиче, капан. Щом тоя никоя не го е взела на 34, значи толкоз е бивал като мъж, партньор и като някой, който да се грижи за жена.

7.   Изобщо не се притеснявай - щом си от заможно семейство винаги ще става каквото ТИ искаш, а този трябва мноого да те слушка, ако иска да е част от такова семейство! Мисля, че точно за да се сроди с твоята фамилия е побързал да те забремени. Роди си сега едно здраво бебче и се наслади на майчинството на макс, защото можеш да си го позволиш благодарение на заможните ти родители! Поради това и кариера ще можеш да направиш преспокойно, макар и след няколко години, ако пожелаеш, а този мъж започне ли много да му знае характерчето, ще му биеш шута и готово. Не искал да си в неговата среда.. Не осъзнаваш ли, че Ти си тази "среда", ти и заможните ти родители! Момиче, ти по рождение си Над него! Спокойна и успешна бременност.

8.   И още нещо - щом е на 34 години искам да ти кажа, че кариерата му със сигурност изобщо не е кооой знае какво. В правото кариерата се гради много дълго, случва се доста бавно и често трябват и връзки, колкото и да си добър.

10.   Номер 5 го е казал най-точно, а останалите шматки едва ли имат и семейства изобщо. И стига с тези размисли и страсти, момичето обича мъжа до себе си и ще има дете от него, просто е млада, нещата се случват много бързо и е нормално да се пита - какво следва?. Той щом до сега не бил успял, бил си поживял, бла-бла - селска вечеринка. Човекът е успешен адвокат на 34 години. Значи да се знае, че до 30 поне не е ставал от учебници и работа, нормално по-късно да се случат нещата, още повече, че и се е местил в друга държава. Среднистите тук почват да умиват как я бил вързал, как тя трябвало да стане домакиня. Шматки, става дума за двама души с еднакви професии, единият успешен, другият на път да бъде такъв и от заможно семейство. Ами утре ако решат да си отворят една кантора и я разработят и изкарват по 50к на месец, тогава какво ще пльокате тук. 5 години отлитат като миг, мацката ще е завършила със стабилен мъж до себе си, а детето в първи клас, а и това са само хипотези. Моят съвет е, обичайте се, имайте си доверие, роди ли се детето ставате семейство и градите заедно. Няма какво да го умувате, на пръв поглед така разказана ситуацията, няма от какво да се притесняваш. Времето лети, бързо са се случили нещата, а има примери за хора ожнили се след месец и живяли цял живот заедно. Изобщо не си прави изводи от коментарите тук, дори от моя, имаш ум, сърце и живот и здраве скоро едно малко човече. На българина най-големия проблем е нестабилното финансово състояние и затова е трудно да създаде семейство, има голямо социално неравенство, а ти си си намерила на пръв поглед качествен партньор. Щом човекът те обича, ще има дете от теб, нормално е да те пази и да ти се струва, че се опитва да те ограничава. Живи и здрави! Едно да знаеш, щастието обича тишината.

11.   Хаха, с любовта на живота си си била, а яко се вкарваш в супер безмислени дерзания.
Много мои познати са с разлики повече от 8 г и абсолютно това не им е проблем щом характерите им се напасват.
При теб по-скоро е проблема с бързото забременяване, защото определено това те "връзва" за него и след година-две може това "любовта на живота ми" да ти се стори мираж

13.   Mладата жена , дето искала да си поживее на 23, да беше ползвала контрацепция. На първия месец заживели заедно, на третия си направили бебенце, сега любовта на живота й щял да я ползва за слугиня. Е, кой си го е направил така? Разлика от 11 години не е кой знае какво, каква е драмата? И пак тя си го е избрала. И аз като бях на 23, тези 25 ми изглеждаха като динозаври, но реално не е така.

14.   Как така детето е станало със зор от негова страна?

Честно казано изглежда като човек който цени единствено работата си, и по-скоро е планирал нещата така че да се ожени най-накрая, и да не се занимава повече. Доста проблемно поведение описваш от негова страна - наистина ли това е любовта на живота ти? Дали не си се влюбила в параван, който е там просто да те впечатли първоначално.

Чисто и просто му обясни какви са плановете и желанията ти, и че не подлежат на промяна. След това виж как реагира. Ако продължава да настоява за неговото, връзката ви най-вероятно е обречена. Няма смисъл да продължавате да спорите и обсъждате. При такъв случай, остава да прецениш дали да задържиш детето, предвид че раздялата ви е най-вероятно неизбежна.

Недей да правиш компромис със себе си, защото това няма да ти донесе щастие. Успех.

15.   Типичен пример за това как превърнаха мъжете и жените в конкуренти, а не партньори. Тези "проблеми" които сега ги изтъкваш, ще са си такива и когато си на 30. Може би на 40 ще се усетиш - менопаузата иде, дай да търсим мъж и правим дете... Аз съм мега успешна адвокатка, няма как да е трудно, нали? Но ще се окаже не само трудно, а почти невъзможно, по ред причини... Та ще прекараш пък остатъка от живота си неудовлетворена от това....

Та, моят съвет е - от рано човек трябва да реши какво иска да е - мъж, или жена. Да приеме ролята с всичките положителни и отрицателни страни. Знам, феминизмът ви каза... не без голяма доза ирония, че мъжът е по-добрият модел за подражание, и трябва да следвате него. Но цената е, че трябва да забравите да сте жени. Няма как да получите всичко. Знам, че в женската психика съществува тая идея - искам всичко - и в ученето - отличничка, и кариерата - перфектна, а пък семейството... да не говорим. Няма как да се получи, и все нещо от изброените ще е фалшиво.

Кариерата не е самоцел. Кариерата е начин да издържаш себе си и семейството си. Ако стане самоцел, нещо с егото не е много наред... Бачкаш, за да се правиш на велик и важен? И даже си вярваш... Знам, че адвокат се води много "елитно" "призвание"... Но ако поразпиташ повечето какво им е мнението за адвокатите и с какво наистина се занимават... Мнозина разбират в края на животът си, че са се бъхтили за едно нищо, за един фалшив образ. И това им е наказанието, че са се мислили за изключително важни. Претегли си много добре какво за теб е наистина важното, и ще или не щеш, другото ще трябва да го жертваш. Затова в живота има избор. Ако можеше просто всичко да получиш, изборът щеше да е безсмислен. Но явно идваш от семейство където си получила много неща наготово, и чак сега... не ти се получава.

16.   Хайде сега авторката е виновна че иска да бъде финансово независима, за да се подсигури. Кариерата не пречи съпрузите да бъдат партньори в живота. В случая обаче мъжа може би се чувства застрашен, сякаш жената се конкурира с него, което няма нищо общо с реалността.

Авторке все пак поговори с него, ако наистина е загрижен само за здравето ти, просто му кажи че се притеснява излишно. Ти си възрастен човек и имаш глава на раменете, за да се пазиш сама.

17.   Авторке, дали ще имаш кариера с дете? Ами като човек, който си е патил точно като теб, ще ти кажа, че е много трудно започването. Детето дори и да го пуснеш на детска, ще се разболява много ама наистина много, до колко ще можеш да работиш е друг въпрос. Но мъжът ти е адвокат, така че би трябвало да можеш да поработваш дори и вкъщи с детето. Какво да ти кажа, аз ако можех да върна времето назад, щях да направя аборт, заради сума ти причини, защото повярвай ми, мъжа ти ще се промени като му родиш детето.

18.   Всички много знаят, някои пък много и злобеят…
Ако сега бях на 23, знаеш ли какво щях да направя?!
Да си следвам, да мисля за след дипломна квалификация, да чета, обогатявам общата си култура с театър, обожавам, с кино, опера, каквото ти е на сърце! Да уча езици, да ходя на танци, на спорт…! Да се радвам на гаджето, да се опознаваме, не бих живяла веднага с него - да си ходим на срещи, да е вълнуващо, страстно…, бих ходила на танци и театър с него!
И много, драконово и зверски бих се пазила от бременност!
Не понеже не го обичам, а защото така бих решила за още 2 - 3 години!
24ч не биха ти стигнали да направиш всичко това!
Вместо сега да се обогатяваш, учиш, правиш всичко дето ти се иска с гаджето и т.н., ти ще имаш бебе, мъж, семейство и т.н.
Не че е лошо. Но имаме една младост. Дете можеш да родиш и на 27. Това сладко и безгрижно време никога няма да се върне, помни ми думата.

19.   Авторката е. Помислих много върху нещата и искам и аз да споделя вижданията си.
Осъзнавам, че и на 23 и на 33 щях да бъда несигурна, но някак си мислех, че до тогава много по-напред ще съм финансово, интелектуално и емоционално. По-рано не съм си представяла да стана родител на тази възраст, но по-рано партньорите са ми били набори, друго е вече с по-зрял човек до себе си. Не знам защо балканците равняват съвместен живот, да не говорим за брак = на моментално дете и закотвен вкъщи живот. Познавам семейства, които с години си пътуват и живеят преди да решат да се размножават. Няма общо с разврат, просто детето не е неотменно задължение (не говоря за моя случай).
И да, накрая поддадох, детето не е станало "инцидентно", не съм неука. Просто с доста зор, обещания и молби от страна на моя човек. Естествено не съжалявам и бебето ще се роди. Аз не вярвах да стане веднага, след години контрацепция с хапчета, но късмет. А защо сме заживели веднага заедно е, защото така го почувствахме. Как много хора заживяват с непознат съквартирант? При нас беше двама човека, които много се разбират, но от страна на време и работа са ограничени, липсват си постоянно и просто стана. И двамата живеехме сами от доста време, което допълнително допринесе. Не оправдавам това, разбира се. Но разбирам и неговата гледна точка, както казах 11 години са малко, но не са нищо.
Единственото ми опасение е, че той не иска да успея в работата именно защото е обсебен от нея и не иска да се конкурира с партньора си поне. В което няма смисъл, защото точно в тази среда се запознахме, също така аз искам малко по-различна длъжност от неговата. Той е корпоративен адвокат, аз се целя в друго. Няма база за сравнение. За мен винаги ще бъде по-добрият специалист.
И не, никога не ме е ползвал като слугиня. Аз не се и чувствам така. Всички уреди са ни най-високо качество, улеснение за хората, а и ядем главно навън или поръчка. И двамата можем да готвим, той повече обича. За другите неща аз се грижа, но и той като е свободен, както казах само натискане на копчета. Но често е подхвърлял за след бебето неща от рода "не е нужно да работиш, имам възможностите да те издържам, но ако държиш, виж колко нашумя лазерната епилация, изкарваш курс, влагаме в собствен салон и ще си живееш живота". Тоест не иска много да съм в неговата ниша. А не да работя като цяло, особено нещо "дамско", което не знам как му хрумна даже, сигурно защото аз самата ходя на такъв вид епилация и хвърля идеи. Аз не съм еманципирана феминистка, просто за всеки човек, незавимостта и отговорността са важни, без значение пола. Единственото, което исках да кажа е, той не иска конкуренция, особено от свои, такова му е мисленето и семейството (той може да го иска отделно) е лесен начин за постигане на това. Плюс това двамата му родители са лекари, той вече е подмятал колко кофти да няма разнообразие и едва ли не е тривиално едно семейство да имат една среда за работа. Аз не виждам проблем, но ето.
А понеже смятам, че някои хора ще се хванат за въпроса за "брака". Ние сме от сферата, повярвайте ми не държим на този документ, който може да донесе много главоболия. Нито аз искам да слагам пръст на неговите неща, нито той на моите. Все пак имам годежен пръстен и не сме против, но детето ни изпревари.

20.   Авторке, дано да си щастлива. Само дано да не се извъртят така нещата, че да иска да не работиш изобщо, че те готви за трофейна съпруга.
Мъжете почти никога не искат брак, защото това ги обвързва. Това им пречи да си вдигнат чукалата когато искат. Смешничко е, вие гените си обменяте, а това по-голямо обвързване няма накъде. Ама пръстенът и подписът са страшни за страхливите.

21.   Авторке говориш така все едно никога няма да умрете.
Да ти напомня ВИЕ СТЕ СМЪРТНИ Не го забравяй

22.   Той явно не разбира, че за теб реализацията е важна. Наистина повечето жени на твое място биха били доволни да са издържани, обгрижвани и т. н. Затова не е проумял, че държиш на професията си. Другият му страх е свързан с нещо от детството и семейният живот. Нещо го е накарало да се ужасява от подобна ситуация - когато двамата партньоти имат кариери в една и съща област. Възможно е да е ставал свидетел на сблъсаци между родителите си на профи тема, и от там да си е направил извода, че няма семеен мир, ако и двамата са с една професия. Или никой от родителите не е имал време за децата и на тях им е липсвало родителско внимание. Обсъждайте, говорете, дълбай, докато разбереш какво точно го тревожи.