Давам пари на партньора ми
Здравейте, аз съм момиче на 18. От половин година имам връзка, партньора ми е с 13 години по-голям от мен. Когато се запознахме си призна, че има проблем с наркотиците. Сега твърди, че уж е спрял. Има собствен апартамент (в който никога не съм била, не мога да потвърдя или отрека), но живее с родителите си, защото е по-евтино. Когато се преместим заедно ще трябва да живеем на квартира, за да може семейството на сестра му да живее там с детето им, въпреки че уж апартамента е на негово име. Дотук добре, но откакто сме заедно ми иска всеки месец я по 10, я по 20 лева, уж за да.оправи някакви сметки. Давам му ги, май само веднъж или два пъти отказах и май ми се нацупи. В момента не работя, следвам в университета и си търся активно работя. Имам чувството, че ако се преместим заедно, ще плащам за всичко аз, а какво остава ако си закупим собствено жилище или имаме дете. Сега е в депресия и не работи, не се наспива и не се храни, обаче и в същото време пуши много (около кутия на ден), което си е 5 лева на ден. За наш личен празник ми подари стара книга, явно втора ръка. Нямам проблем за това, просто не знам как да преценя дали ме използва за пари, какъв довод да му дам за отказ, защото на този етап и аз нямам, и въобще как биха постъпили други хора в тази ситуация. Понякога ми иска и повече от веднъж месечно, но нито мога да му давам, нито искам вече.

Коментари

1.   Или е измислена история, или авторката е тъпа на мъдя.

2.   А защо си го избрала точно него? Знаеш, че е зависим към наркотици, на 31 г., иска ти пари... Какво трябва да се случи, за да разбереш, че с такъв човек не може да градиш връзка, да не говорим семейство? Не се ли притесняваш, че може да те зарази с нещо? Хепатити, СПИН?

3.   Мисля, че доста подмолно се възползва от младостта и наивността ти, плюс това щом на 31 години не работи, няма никакви планове и живее ден за ден едва ли ще се промени във възходяща посока. И като капак на всичко това пуши като комин и по-лошото - е вероятен наркоман. С две думи бягай надалече.

4.   Е, 20 лева на месец едва ли е използване - той просто е смотаняк! ЗАРЕЖИ.

5.   Момиче, "проблем с наркотиците" е проблем доживот. Не се оправя, не се лекува. Остава си проблем завинаги. Това значи, че цял живот, всеки час, всеки ден, всяка секунда, този проблем ще го има. Завинаги. Да, може да се спрат за някакво време. Дълго, кратко...може, но не завинаги. Най-често се заместват с други наркотици. Когато се занимаваш с човек, имаш "проблем" с наркотиците, това става и твой проблем. Нещо, което го е нямало в живота ти, което няма място там и което въобще не е нужно да си причиняваш. Наистина няма никаква нужда. Изначално човек няма "проблем" с наркотиците. Не се ражда така. Това не е като да се родиш с една ръка, с един крак или да останеш без тях ако те удари кола примерно. Човек си го създава сам този проблем. Не става отведнъж. Става бавно, целенасочено и методично. Няма случайно зарибени, случайно започнали и т.н. Човек сам си го причинява. Съзнателно. Знаел е какъв наркотик да си вземе, от къде да го вземе, колко струва, как действа , как се взима и какво причинява. Една ужасно дълга верига, в която няма дори дребен елемент на случайност.
И не, приятелят ти няма да се промени. Винаги ще си остане това, което виждаш. Каквито проблеми имаш с него сега, ще ги имаш като минимум същите след 5 години. И след 10 също. Те няма как да станат по-малки. Могат само по-големи да станат. Ако сега не можеш да разчиташ на него, няма да можеш нито утре, нито след 5 години. Каквото е имало да се случва при него, вече отдавна се е случило. И ти не можеш да живееш с това, защото ако можеше, нямаше да пускаш тази тема. Ако искаш мнение, то е само едно-бягай с 200. Преглава, далече. Така, сякаш самият ад те преследва (защото то наистина си е ад). И никога не се обръщай назад.

6.   Бивш наркоман , работлив циганин и БнВ дет да не се чупи по 2 пъти на ден - НЯМА ...

7.   Момиче разкарай го...... ако тръгна да изброявам причините няма да има кой да ми изчете коментара, разкарай го.

9.   Пазим се при полов контакт. А иначе работи по строежи, пролетта и лятото особено. Сега не е от три седмици, но и има силни мигрени и донякъде го разбирам - Авторката

10.   Бягай далеч от такива типове! Дано да се осъзнаеш навреме

11.   Поредното доказателство, че жените - особено на млада възраст обожават лошите момчета.

12.   Едно ще ти кажа.Бивш наркоман и бивша курва няма. Винаги се връщат към старите навици.Момчето явно не е спряло наркотиците и си има нужда от пари за тях.Не можеш да живееш с такъв човек,нито пък да имаш деца от него.Осъзнаваш ли,че в неговата сперма има ужасни неща и ,че тя може и да е негодна от толкова дрога и или няма да забременееш,или ще родиш някой изрод. Бягай далече от тоя.На жените диаманти им подаряват,ти с няква стара книга си се задоволила.

13.   Виждате ли ако е голям кура на какво е способна жената?

14.   По добре се осъзнай и бягай далеч от такива типове. Бивши наркомани рядко има. Плюс това щом на 31 години още няма никаква сигурност в него откъм работа, доход. Не го съжалявай. Мисли първо място за себе си. Да не затънеш с тоя. Как може да има такива мъже направо. Пък и колкото и да е закъсал един мъж за пари, не е мъжко да иска от жена. Направо е жалък.

15.   На далече от него,това не е обич а използване. По -добре сама,не се самонаказвай,като избереш точно този мъж за спътник в живота ти

16.   Ама чакайте малко
Аз съм студентка, той няма висше образование и съответно нямаме чак такива големи финансови възможности. Не очаквам диаманти, бижута не нося, само едно златно кръстче от родителите ми, колие. Просто досега предимно аз плащам като излезем да хапнем и да пийнем някъде нещо, кратки пътувания до родния му град при родителите му, аз му запазвам билет и такива малки неща. Нищо страшно, просто вече не го намирам за нормално
- авторката

17.   Мда, по-стар, строителен работник, че и бивш наркоман.
Толкова ли се мразиш?!

19.   Чети хората какво ти пишат. Това е наркоманския начин на мислене. Чоп от тук 5 лева, от там 5 лева, от друго място два...и така цял живот, докато има кой да им търпи номерата.

21.   Каквото го защитаваш, май искаш да ти кажем "не беее, нормално е". Нормално е 18 годишно момиче да движи с 30 годишен наркоман, че и пари да му дава.
Ето, казах ти го. Доволна ли си сега? Аре отивай да му раждаш деца сега на тоя пропадняк. Всичките сте такива.

22.   Абе къде ги намирате тези боклуци не знам. То под камък да търсиш, със свещ да обикаляш ще намериш 1 боклук на 50 дето ще ти се натиснат - и ти бам, с боклука. На 18 ли си? Аз съм на 36, женена и с деца, но да ти кажа нещо за мъжете. Ако има порок - алкохол, наркотици и най-вече - хазарт, това е боклук. Бягай с 200. Имах познат комарджия, 3 апартамента наследи през годините - всичките ги проигра. Две жени с които имаше връзка теглиха кредити по 5, по 10 000 лв., за да играе, а после като скъсаха - още изплащат кредитите. Видиш ли порок у един мъж - бягай от него, на 31 г. вместо да се боцкат нормалните мъже имат семейства, деца, кариера.