Как да постъпя
Здравейте. Имам нужда от помощ със съвети, понеже вече не знам накъде да поема…От 6 месеца съм в скрита връзка…С мъжа до мен се виждаме само и единствено у тях и само вечер!! Виждаме се гледаме филми, спим сутрин ставаме и кой от къде е.. Няма си друга това, казва че така му е добре да си излиза с приятелите му да си върши неговите неща и да не е ангажиран с мен по друг начин. За 6 месеца не сме отишли никъде нито на кафе, нито на вечеря нито дори на разходка…Всяка вечер сме заедно, пишем си по цял ден.. не знам какъв е проблема защо не иска да започнем нормална връзка. Аз се чувствам зле от факта че примерно понякога вместо да бъде с мен той излиза с приятелите му, не ме кани с него никъде, не проявява желание да излезе някъде с мен. Съсипвам се и не се чувствам добре в тази уж връзка. Преди мен е бил 8 години във връзки ефна след друга с 3 момичета.. с две момичета по 2г и с едно 4г.. Може би сега иска почивка, но твърди че е срещнал мен и ме заобичал за хубавите неща се искало време не знам си какво.. какво да правя

Коментари

1.   Не съм специалист, но всички действия говорят едно - този човек е във връзка. Единствена друга причина е да те ползва просто за забавление - секс, вечеря, филмче в твоята компания.
Като иска почивка да си я вземе пълноценно и да не те обременява с неговото "почиване". Аз като мъж не мога да си позволя да третирам момичето, което харесвам по този начин. Ако не си окей с тази връзка сядате и се разбирате кой какво иска от другия и ако няма консенсус просто си стискате ръцете и чао. Не си причинявай подобен дискомфорт... ти искаш да си му приятелка, а той те третира като компаньонка...

2.   И още питаш? За какво друго освен за секс те ползва? И ти половин години си му го осигурявала- безплатно и редовно. Защо му е да се ангажира и да се харчи? Като не си доволна от тази "връзка" го зарязваш.

4.   Зарежи го, щом не ти не допадат психопати.

5.   Явно си има и други като теб

6.   Това не е нормално. Той те използва за секс и после не ти объща внимание. Спроед мен сппри да нощуваш при него и ясно му кажи, че искаш нормална връзка. А не такава само за секс. Ако има нужда само от секс да плаща на проститутки.

7.   Някоя вечер или през деня, когато е със своите приятели ги срещни, уж случайно и се представи, ако още не те е запознал с тях... ако пък ги познаваш остани с тях, намери си предтекст да останеш с тях. И хубаво наблюдавай реакциите и поведението на приятелите му и на него. Може би, компанията му е твърде критична и той още не смее да те покаже. Може би преди приятелите му са се бъркали много в личният му живот и сега той е по внимателен. Може да се срамува от нещо в теб, или пък да е някакъв чешит осубняк, който просто си е такъв.

8.   Здравей! На първо място се опитай да поговориш с него, обясни му как се чувстваш и че това, което прави или не прави за теб, не ти харесва, ако е човек, ще разбере. Света е променил изцяло хората, станал е прекалено динамичен, дори в по-развитите държави хората живеят "заедно", като съквартиранти, за да си поделят сметките и така нататък и не прибързват с деца. Щом е имал дълги връзки е възможно да му трябва почивка, но пък щом му трябва почивка, да не беше се захващал с теб. Ако събереш смелост и разговаряш с него (а не с нас, защото не сме ние хората, които ще променят нещо) и въпреки това, продължава всичко това, явно не му е толкова важно мнението ти и е егоист. Да си егоист е вложено в природата ни и всички сме такива, но ако силно искаш някой да бъде в живота ти, ще се постараеш. Та трябва ли ти човек, който мисли само за себе си? Ако разговора не помогне, помисли и ти за себе си и ако можеш да го пуснеш, пусни го. Лесно е да се каже такова нещо на някой, който е влюбен, но все пак... Няма смисъл да се тормозим за такива неща, които след 10 години най-вероятно няма да ги има в живота ни, сега някой ще каже, че това е безотговорно мислене, но не мисля, че е така. Ние хората преживяваме толкова излишен стрес на всякъде, не харесваме нещо и продължаваме да го поддържаме, накрая остаряваме и осъзнаваме, че цял живот сме се притеснявали за това и онова... Въпроса е да бъдеш щастлив! Пожелавам ти да бъдеш щастлива!