Въпрос към всички мъже и жени
Отдавна исках да пусна тази, тема, но някак си ми се, струва малко странна. Защото аз знам отговора. Но ми е интересно вие какво мислите. Ето го и въпроса.

Какъв партньор бих те избрали за сериозна връзка?
Човек, който е добър тих, скромен, абе всичко е супер, но който и не ви привлича чак толкова физически?
Или
Човек, които е по емоционален леко див понякога и малко странен но в добрия смисъл, но пък ви полудява само като го целуне те?

Въпрос е към мъже и жени.
За предпочитане да се включат хора между 30-45 годишна възраст.

Благодаря Ви
Чакам с нетърпение вашите коментари.

Волф

Коментари

1.   Значи, младеж. Един мъж трябва да си има тиха и кротка жена да му гледа семейството и децата и една по-млада любовница, която да го възпламенява. Много са малко жените, които съчетават двете неща в едно.
Който ти говори нещо по-различно да знаеш, че те гледа в очите и те лъже!

Успех и с жената и с любовницата ;)

2.   Такъв който е интелигентен и свестен, което не значи, че той (тя) няма да ме превлича и физически. Ако човека не ти харесва като личност или не те привлича физически, то нямаш работа с него, освен като приятел за по бира и разговор ;)))

3.   - Искрена (да не борави с намеци и заобиколни двусмислени изрази, които изискват постоянно тълкуване и четене на мисли);
- Постоянна в действията си (да не се отмята от думата си);
- С добра обща култура (все пак, трябва да намирам причина да я желая и извън леглото, като общуване);
- Красива и стройна (може и някое килце отгоре, ако е добре разпределено и спортува, а не се отпуска);
- Без "главоболие" вечер (при опит да върти такива номерца, с цел изнудване или да прави напук, веднага изхвърча, без значение имаме ли вече семейство с деца или не);
- Нераждала, но желаеща деца.

- Кифлоприземител

4.   Номер 1 е прав, но проблемът на този подход е, че обикновено има последствия и рано или късно се връща под някаква форма или поне избива някъде другаде.

5.   № 1 е типичен егоистичен женкар, който търси оправдание за изневерите си или провокация във форума.

Мистър Уолф (както многозначително казваше Хорейшио и сваляше тъмните си очила), за мен няма значение дали мъжът е интровертен (тих, скромен, срамежлив) или екстровертен (лудичък, дивичък). Не деля мъжете по темперамент, тъй като съм по средата и с двата темперамента мога да се разбирам. Важното е да усещам емоционална свързаност с мъжа. Иначе само върху физическо привличане отношения не мога да изградя. Харесвам интелигенти, емоционални и добродушни мъже.

6.   Жена на 30. Смятам, че физическото привличане е на първо място в началото, но в последствие не бих направила компромис да остана с някой само заради това, ако не ми е допаднал като душевност в процеса на опознаване. Какво разбираш под "емоционално леко див"? Първата ми асоциация е "емоционално нестабилен", което не е ок за никой от двата пола в посочената възрастова граница. Искам срещу мен да стои човек, който разпознава емоциите си и знае как да ги катализира без да ги трупа в себе си и да получава емоционални изблици.

7.   От Автора

Благодаря Ви за коментарите. Бях те чудесни!
В момента се намирам на кръстопътя на живота си.
Не може да си представите колко съм объркан. До сега винаги съм знаел кой съм, какво искам и какво трябва да направя за до получа желаният успех. Но в момента не съм къде се намирам.

Преди месец се разделих с една жена, която в буквален смисъл ме подлудяваше. Изпитвах и все още изпитвам една силна привързаност към нея. По простичко казано много я харесвам.
Не е идеална, сприхава е лесно избухва. Истината, е че не е от най
-котките създания на Бог. Но я искам. Не мога да заповяда човек на сърцето си кого да иска и обича!
Сигурно се питате защо се разделих ме. ( няма трети човек)
Просто тя ми се разсърди заради една моя глупост. И сега не иска да ми прости. Това, което направих според мен не е хубаво, но и не е нещо за което ми се сърди вече цял месец. Няма да посоча конкретна причина, защото има вероятност да го прочете и да се досети кой е пуснал темата. Не съм и посягал нито псуваш или нещо от този род. Искам да си я върна, но нещо не се получава.

Но на скоро без да искам срещнах друга жена. Изключително добра, мила, грижовна и доста умна. ( още не съм спал с нея)
Проблема е там, че... Ами не ме привлича. Може да я оправя, но това не е идеята. Просто не ми топли сърцето, мамка му! Дори се ядосвам на себе си, но и това не помага. Сега разбира те защо незнам вече къде се намирам и какво да правя.

Не ми стиска да споделя на никого, че съм циганин.
Не знам кой и как ще реагира.

Хора моля Ви, помогне ми с някой съвет!

Ще съм Ви изключително благодарен.

Волф

8.   Авторе в такъв случай избираш втората за съпруга, а първата ако ти падне за любовница.

9.   3, затова си нямаш жена - искаш много, а не предлагаш нищо в замяна.
Искаш нераждала (млада, фертилна), а си стар.
Искаш красива и стройна, а си дебел, нисък и разплут.
Изискваш секс винаги когато имаш мерак (без да се съобразяваш с партньора), обаче не желаеш да си плащаш за проститутка.
Заплашваш с "изхвърчане", ако ти откажат секс, а не ми стана ясно как точно ще изхвърлиш човек от собствения му дом (или тоя купен с общи ваши пари).
Това което предлагаш и това което искаш трябва да са съпоставими, ако искаш да имаш успяваемост ;)))

10.   От Автора към номер 9

От това, което каза нищо вярно няма.
И с тази, с която се разделих ме има дете от първия брак и не е слаба. В моите очи е прелестна. Въпреки това, че тя не се има за кой знае какво.
Не съм много млад, но не съм и стар.
Абе ти май изобщо не си в темата.
Вземе да я прочетеш пак, че почна да ме дразниш.

Волф

11.   За какво са ти мухлясали парцали на 30-45 години? Ти си откачен

12.   7, аз бих взел тихата жена.
Мисля, че можеш да се научиш да я харесваш истински и уважаваш за нейната доброта и прочие. Няма нужда да изпитваш животинска страст към нея, за да си щастлив.

Разните темпераментни жени са по-интересни като характер, но дори и най-голямата любов е до време, по-добре гледай да имаш спокоен живот без драми, а не да се имаш драми с някоя нестабилна.

13.   Мистър Уолф, тогава ще те посъветвам да се бориш за жената, която още владее сърцето ти и ще ти пожелая успех! Щом с другата не усещаш любов, не се насилвай. На сила хубост не става.
Мнението на 9 не е отправено към теб.

14.   10, моя коментар (9) е към номер 3 (Кифлоприземителя), не е към теб. Чети малко към кого е коментара, преди да пишеш глупости!

15.   От автора към 14

Много се извинявам.
Видях го чак. Когато го изпратих.
Сори, Сори, Сори

16.   От Автора

Ами то с тази по дивата незнам на къде отиват нещата. Според мен няма да се получат защото спря да звъни и така.
Да ви кажа честно и аз не смея да я потърся.
В момента съм толкова съм наплашен, че не е истина направо.
Боли ме много ме боли, че не върви.

Какво предлага те да и звънна ли или да стискам зъби и да чакам?

Благодаря Ви

17.   Номер 9, не те зная от кой пол си, в коя възрастова група попадаш и доколко си разплут(а) в тялото (както ти обичаш да се изразяваш), но предвид целенасочения ти тон, преиначаването на написаното от мен в мнение 3 и качеството на речниковия ти запас, допускам, че имаш голям мегдан за развитие в духовно отношение. :)
Личи си явното нежелание да осъзнаеш какво точно съм уточнявал в скобите, съчетано с желанието да преиначаваш с цел да насочиш някаква си твоя злобичка по мой адрес. Няма лошо - показваш същността си и това е по-добре от прикриването ѝ за постоянно. Отвреме-навреме е полезно да изпускаш парата и щом аз ти помагам за това, само мога да се радвам за теб.

Обяснявам като за първолаци, но този път сменям местата на съдържанието преди и след скобите, за да няма после оправдания, че това в скобите не се виждало ясно или било със ситен шрифт:

- Да не борави с намеци и заобиколни двусмислени изрази, които изискват постоянно тълкуване и четене на мисли (искрена);
- Да не се отмята от думата си (постоянна в действията си);
- Трябва да намирам причина да я желая и извън леглото, като общуване (с добра обща култура);
- Може и някое килце отгоре, ако е добре разпределено и спортува, а не се отпуска (красива и стройна);
- При опит да върти такива номерца, с цел изнудване или да прави напук, веднага изхвърча, без значение имаме ли вече семейство с деца или не (без "главоболие" вечер);
- Нераждала, но желаеща деца.

Сега сядаш и опитваш поне веднъж в живота си да проявиш безпристрастност, отговаряйки на следния въпрос: Кое от тези неща е "искане на много"?

Много ли е, един човек да не желае да има нищо общо с жена, която: го лъже, му върти подли номера, го изнудва, употребява половия си орган с цел натиск над него, не притежава обща култура и не е годна за нищо извън леглото, е запусната, мързелива, грозна, дебела, в комплект с деца от чужд мъж? :)

Някак си затвори очите относно женските килца, които писах горе. Разбирам, че не ти отърва, но все пак трябва да сме обективни.

Никой мъж с ума си не би се събрал в сериозна връзка с жена с беден речник и също толкова бедна обща култура, че после да се чуди какво да я прави извън леглото. Затова и малкият процент на обиграните свалячи, чукащи голям процент от жените, ги употребяват само в кревата и после ги пренебрегват, а лековерните жени си въобразяват, че ще успят да задържат такъв мъж с креватни изпълнения. И после - защо огромна част от средностатистическите мъже са девствени на 30 и дори не са имали и една целувка с жена, а огромна част от средностатистическите българки са с "навъртян километраж" още на 20-25 години, разтваряйки краката безразборно и лапайки пишките на десетки играчи.

Също така, къде точно прочете, че искам жената да е "млада"? Това са също твои измислици-премислици. Тук във форума редовно с пръкват някакви лелки да твърдят, че не било опасно или по-малко възможно жена на 40 да ражда (имаше две теми за целта). Е, кои сме ние, че да си позволяваме да противоречим на тези велики жени, твърдящи, че знаят повече за това и от най-големите светила в медицината? :) Имал съм връзка с 15 години по-млада жена и тя изглеждаше по-голяма за годините си, докато аз пък бях по-младолик за моята възраст. Не виждах проблем в това, че тя бе безработна. Ние мъжете не сме пресметливи същества като отсрещния пол.

Къде видя да съм разплут? Отново твои измислици и явно непознаване на значението на думите в българския език. Ако ме сравниш с истински нисък и дебел мъж, ще ти се сторя около среден на ръст (който е 175,9 см за България, а моят е 171,6 мм, т.е. 4,3 см под средното) и малко над нормата, с широчина в областта на ханша около 40 см (очевидно не знаеш какво е дебел мъж или дебела жена, при които широчината там е над 80-100 см). Ако си жена, има голяма вероятност да се окажеш хем по-широка от мен, хем по-ниска. Дано не си такава, защото положението ще е лошо. Но предвид начина ти на включване и целта, която гониш с него, има нещо гнило в теб. Ако пък си същество от мъжки пол, още по-зле. :)

Жената ще "изхвърчи", ако си позволи да действа подло с номерца и изнудване спрямо мен. Прочети го 10 пъти, ако трябва, за да ти се набие добре в главичката. Никой уважаващ се човек не би допуснал някой да го шантажира. Нито мъж, нито жена. Въпрос не на пол, а на чест и себеуважение. Звучиш като жена, която се страхува да не би някой да ѝ отнеме това "право да изнудва" мъжа до себе си, но същевременно искаща да си запази "другото право да изисква от мъжа" всичко останало и той да има задължения, дори и ако е употребяван и психически мачкан от жената, съжителствайки с нея просто като някакъв съквартирант, но носещ на плещите си всички задължения и разходи. Ако не си мъж, а жена, търси си някакви смачкани и треперещи послушковци, които ще ти отърват на номерата и ще те търпят такава. Само подобен мъж би търпял потъпкващ достойнството му и смучещ средствата му паразит.

Не е задължително да изисквам жената да е с равни на моите качества и постижения. Всички знаем, че жените НЕ ИСКАТ мъже с равно качества, а такива с много по-голямо развитие във всяко или почти всяко направление. Отделно от ръста и парите. Както съм 4-5 см под средния ръст, това не значи, че трябва да търся жена също с 4-5 см под средния ръст за нейния пол, който е 163 см. Както имам някакви доходи сега и с голямата вероятност да печеля милиони годишно в обозримо бъдеще (плюс съответните имоти и скъпи коли, които аз ще произвеждам), това не значи, че трябва да си търся сходно печелеща жена кариеристка. За почти всички мъже на планетата не е проблем да се хванат и с някоя редова продавачка в "Макдоналдс" или дори безработна, докато жените се целят основно в мъже с много по-високи доходи от средния, ако може и с 1-2 фирми за всеки случай, 'щото, нали... Хайде, да не се правим на недоразбрали! Жените не си избират мъже със съпоставими качества и ниво на развитие. Единият пол дава едно, другият - друго. Така е било винаги. Рядко в България има двойки мъж и жена, при които и двамата печелят еднакво, и двамата плащат еднакво сметките, и двамата имат коли, и двамата са със средна разлика в ръста си (например, жена 150 см да си търси мъж 163 см). Във Финландия, например, двойките плащат сметки поравно - и битовите сметки, и в ресторантите. Аз не мога да си представя с жената до мен, с която имаме връзка, да си делим сметката, защото ми се струва тъпо, но на север е така. Или, да ѝ кажа: "Ето ги моите 500 евро за наема, дай сега и твоите 500 евро". Или, да си стоя на топло пред телевизора, докато тя извежда кучето в 23 ч. при минус 20 градуса и жилещ вятър. Или, като изминат трите месеца майчинство и бащинство (там и такова има), да кажа на жена ми: "Хайде, от утре пак си на работа, че сметките вървят, пък и трябва да си платиш данъците и застраховките за новото ти Volvo V60!". Или, да я оставя тя да носи две торби с 10 кг покупки, защото и аз нося 10 кг. Там проповядват равенство между половете, жените им се напъват да се правят на независими и еднакво можещи като мъжете, но не съм виждал да са много радостни от цялата работа. Всичките тези равни задължения при коя двойка в България си го видял(а)?

Ако искаш 40-годишна разумна жена да ти каже в очите истината за това как повечето жени се надценяват жестоко и се мислят за незаменими и богоизбрани, изгледай и най-вече слушай внимателно ето това видео на английски език:
https://youtu.be/k68_kq8CCOQ
За всички тези неща съм писал от години и вече и жени ви го казват. Тази жена някъде към края на видеото с основание каза, че тя самата е наясно със себе, че се опитва да се нагоди спрямо различното си настояще и няма как, бидейки 40-годишна жена и майка на две деца, да изисква от мъжете същите неща, както когато е била на 20, тъй като в момента нито е толкова млада и красива, нито толкова плодовита, нито е бездетна. Тя обаче вече предлага от себе си: опит, разум, способност за отстъпки, отношение към мъжа, развита кариера с добри доходи (не, че последното "грее" мъжете, но след като е майка, поне трябва да може да поема отговорност към тях). И самата тя иска мъж със сходна съдба, като държи и той да си има деца и да не иска нови. Колко от българските самотни майки с деца са развили кариера с отлични доходи, разумни са, склонни на отстъпки и искат мъже с деца от други жени? Разликата в начина на мислене е от земята до небето. Затова и горе в мнение номер 3 бях писа, че не ми трябва жена с деца от друг мъж. Имал съм отношения с такива жени и зная колко е зле. Нещо не виждам и много нераждали българки да са хукнали подир самотни татковци с деца (освен, ако последните не са мастити предприемачи с тлъсти банкови сметки; тогава за тези млади женоря с манекенски мерки няма проблем въпросният да е на 50-60 години, с шкембе като на Дядо Мраз, с ръст 160 см и с 5 деца от 5 различни жени). Едните предлагат едно, другите - друго. И някъде по средата се случва заварката.

- Кифлоприземител

18.   Той отговорът не е тайна. Има си научни данни. Мъжете като цяло се задоволяват с по-невзрачна жена, и повече държат на характер и да не им изневеряват. Причината е проста - повечето мъже не са магнит за жените, и е по-трудно да намерят нова. Жените наобратно - търсят по-атрактивни мъже, и дори да са грозни, някой женкар все ще ги мине един, два пъти, ще им завърти главата. Също така "тих и скромен" не са търсени мъжки качества. Търсени женски качества са. Мъжът се очаква да е сърцето на компанията, да показва какво е постигнал. Аз до сега не съм виждал жена да се прави на дедектив и да ти търси качествата с лупа. Ако не ги види първите 2 мин, забрави. Не казвам, че и повечето мъже не оценяват жените за 2 мин, но по-често мислят рационално и си дават сметка каква жена могат... да си позволят... Наобратно, всяка жена си мисли, че заслужава Брат Пит, просто така изглежда от емоционална гледна точка.

19.   От 9 към 14 (Кифлото)
Няма да ти чета тирадите, обаче в една предходна тема , ако не греша ти уточни, че си 170 см и 90 кг (под средния ръст за страната и с 20 кг наднормено тегло). Също така уточни, че талията ти гони 100 см. Дори и снимка си сложи (изглеждаше дебел и с шкембе). В тази ситуация може да имаш млада/ стройна/ слаба и спортуваща жена само ако си плащаш за нея. За никоя млада, стройна жена някакъв си чичак не е идеала за мъж. Може да се примири с такъв, ако не може да си намери млад мъж.
В моето семейство си делим задълженията по равно. Мен не ми е проблем да внасям половината необходим доход, да нося тежки предмети или да шпакловам тавани, ако се наложи. Аз нямам нужда от мъж да ме издържа или да върши "мъжка работа" в къщи. Когато избирам партньор идеята е да имаме общи интереси и ме допълва емоционално.
В допълнение, на мен не ми е проблем партньора ми да има деца от предишна връзка - ще ги обичам и ще им се радвам, както ако бяха мои.

20.   До 19 - Чичката ще ти отговрои с това, как имал чаровно и топло излъчване, бил с приятно лице, следователно привличал жените с интелект и мъжки характер, а снимките са подвеждащи, защото от лицевите опори е станало Аполон, а коремчето е просто временно, че миналата седмица е хапнал повече от хранта, която благодарните жени му оставят пред олтара или нещо подобно. Споко - ще ги навърже! Може и да поговори половин-един час, за достойнствата на мъжкото коремче.

21.   Авторе, от споменатото от теб звучи като тази да е токсична и да те манипулира, като в същото време ти налива какво не ти е наред, което те кара да търсиш нейната валидация, за да получиш допамин. Това не е любов, а наркотичен ефект. Същото както при жените и "лошите момчета". Ако успееш да осмислиш и възприемеш това, отговорът ще ти е ясен.

Към номер 19,

Добре. Аз съм на 30, живея сам (100кв, на центъра на голям град), 175см/70-75кг, атлетичен, защото тренирам и се храня добре. Мога и снимки да приложа, ама тогава ще кажеш, че се фукам. И пари изкарвам между 3000-3500 на месец. Не съм богат, но имам доста в излишък. Също така съм и доста социален, имам много познати и приятели. И в лице съм над средното, по думите на околните през годините.
Така, изброих тези неща, не за да си правя реклама, а за да ти обясня, че дори и да не съм нисък и дебел, беден, смотан, несоциализиран и т. н., пак срещам абсолютно същите проблеми с жените, които кифлоприземителя описва от край време. Имам и приятели, които са и по-високи, и в по-добра форма от мен, и с по-престижни професии, по-умни, по-обиграни, и познай какво - и те имат същите проблеми. И всичките, независимо един от друг, сме стигнали до едно и също заключение за положението в наши дни - жените са с по-ниско качество отвсякога, а претенциите са им по-високи отвсякога. Също така са масово обезчувствени към мъжкото внимание, понеже ги заливат отвсякъде. Първите 10 години, от последните 14, почти не е имало периоди, когато да не съм бил в дълга връзка. Последните 4 съм сам и просто не се получава. Не защото аз не искам или не давам шанс. Имай предвид, че за тези 4 години се запознах и излязох, и спах, с повече момичета и жени, отколкото предните 10 години. Тоест не е като да не съм пробвал. И положението при повечето мъже окоо мен е абсолютно същото, независимо на какво ниво са.
Как си го обясняваш?

22.   Отдавна не съм на 18г.

, , Емоциалните и диви, , дори и в добрия смисъл, за мен си остават едни непораснали деца. Лошото при непорасналите деца, е че вече са закоравели характери и шанса да ги превъзпиташ клони към нула.

Чингис Хан

23.   Номер 9/19, бъркаш номерата на участниците тук. Поучи се от острата забележка на номер 14 към автора на темата, гласяща:
"Чети малко към кого е коментара, преди да пишеш глупости! "
Оп, това явно си ти и сега глупостите ги пишеш ти...

Никога не бих излъгал, че съм 170 см или 90 кг, ако това не отговаря на истината. Аз съм откровен и точен човек. Но ти не помниш точно. За големите кореми ще те посъветвам да потърсиш в Google как изглеждат, тъй като очевидно имаш проблеми или с очите, или със склонност към маниакално изопачаване на видяното. Едно е човек да има наднормено тегло и 2-3 см коремче, друго е умишлено да изопачаваш, вкарвайки в ход злобата си и струящата от теб жажда за заяждане. Разбирам желанието ти да ме уязвиш или да ме затапиш, за да повдигнеш настроението си поне в един от дните, но тези изтъркани женски похвати не минават пред мен.
Това за "младата жена" също са твои измислици и вече ти го бях написал веднъж горе в мнение номер 17, а ти продължаваш да намилаш каквото си си наумила. Нямам нищо против, след като ти харесва така; тук просто отбелязвам, че пишеш небивалици.

Много жени твърдят как нещо "не им е проблем да го вършат", но в действителност те не го вършат. Заявката, че на теория едно нещо може да бъде правено, не е равна на редовното и дългосрочно изпълнение на същото. На теория 100% от жените могат да плащат своята част от сметката в ресторанта, може дори да плащат и сметката на мъжа, могат да плащат половината или целия наем, може да возят в луксозната си кола мъжа, може да го водят на почивки и да го издържат, може да носят тежести, да шпакловат, да поправят електроуредите вкъщи и какво ли не още, но на практика почти никоя от 4 000 000 000 жени на планетата не прави тези неща. Могат, но не искат и не го правят, защото виждат, че и с периодично/рядко отваряне на краката може да минат метър, защото има мъже, които срещу това ще вършат въпросните дейности и плащания. А ако някоя жена все пак свърши по изключение нещо, за което тя обикновено чака на мъжа, после тя се себеизтъква години напред какво геройство е направила и лежи на стари лаври. Затова и повечето мъже, които са черпили десетки пъти непознати жени, които после не са видели отново, не се хвалят с щедростта си, но ако жена дори само веднъж плати сметката на мъж, то тя започва да се мисли за голямата работа. Веднъж си е доказала, че "може". Да, но "моженето веднъж" е различно от "правенето постоянно".

Поздрави и за номер 20 за сценария! :) Пускайте сериал по "Netflix", защото имате дарба. Неведнъж съм писал, че съм грозен. Ако това те грее, ще се радвам, че съм докарал усмивка на лицето ти.

- Кифлоприземител