Заплахи
Здравейте, пише едно леко объркано момиче. Името и годините ми вероятно нямат значение, не търся съчувствие, а директно задавам въпрос. Партньора ми, с когото сме заедно от около половин година, понякога ми казва неща като "ще те пребия" и "ще те убия". Досега не ми е посягал, но не съм глупава. Това ми светва червената лампичка, но не знам как да реагирам, как да постъпя. Твърди, че никога не е посягал на свои бивши, въпреки че е казвал, че някои са си го просили (изневерили са му). Казва още, че е "образно казано", "просто шега" и не би го направил наистина. Честно, супер объркана съм в тази ситуация.

Коментари

2.   Това звучи като психопат. Само дано не го съжаляваш, че гадните бивши са се подиграли на този ангел.
Знаеш какво трябва да правиш, ама не искаш.Явно някакси те привлича това мъжкарско, мафиотско поведение. Годините ти имат значение. Ако си под 20- още летиш в облаците.Ако си над 20 до към 30, би трябвало да имаш изградени инстинкти за самосъхранение и глава на раменете си. Не е задължително, но все пак...
Само недей да раждаш от такъв, върха на глупостта е.

3.   Това не е шега. Сега не те бие, но утре....

4.   То е ясно какво трябва да направиш. Разделяте се и това е, обаче го направи умно, защото той очевидно не е добре ментално. Нормален човек дори на шега не казва такива неща. Не му казвай директно искам да се разделим, а малко по-тактично го направи. Най-добре би било така да извъртиш нещата, че идеята за раздялата да дойде от него. Защото ако го зарежеш дирекно ти, е възможно след една седмица, десет дни или месец да ти причака някъде и да отупа хубаво.

5.   Изборът ти на партньор е напълно погрешен. Категорично и безусловно грешен. Познавам не е един такъв персонаж.

6.   Вчера във вестника пишеше за една такава жертва, опитала се да напусне мъжа, след като видяла, че не е много читав - подобни заплахи и прочие, той е преследвал няколко години, накрая я думнал. Осъдиха мъжа на 13 години. Уж полицията била виновна, че не направила нищо, за да я спаси, все едно всеки ден не постъпват десетки подобни жалби от жени, полицаите да не са частни охранители или какво?
Не знам как някои жени се хващат за ненормалници, явно са доста по-глупави и от тях.
Съветвам авторката да бяга от този, като отиде в друг град или по-далечен квартал.

7.   Напусни го. Такива неща не се казват на шега.

8.   Авторке, жива ли си? Редовно стават семейни скандали, които покрай ковид и загубата на работа и пр. завършват по трагичен начин. А и тебе да те пита човек какво правиш до такъв? Защо си с него?

9.   И разбира се, ти въобще не знаеше, че той е агресивен нали? Нали точно заради отношението му към всички хора, ти го избра този хубавец? Или искаш да кажеш, че преди той беше кротък като агънце? Поведението му винаги си е било такова. Но ти просто се кефеше какъв юнак е твоят приятел нали? Каквото си търсиш - намираш го. Дали рано или късно, но ще има първи шамар. След това ще са повече. Не ми вярваш нали, защото той на теб не може да вдигне ръка? Ти си специална и те обича. Може и е само въпрос на време. Ако след първият шамар не си тръгнеш, нещата ще ескалират и побоите ще са част от твоя прекрасен живот. Мислиш си, че съм някакъв злобар? Не, просто ти казвам неща, които са преживели десетки хиляди жени. А по света са милиони. И никой друг няма да е виновен за твоят кошмарен живот, освен теб самата. При положение, че в страната се раждат 2000 момчета повече от момичета, имате възможност да избирате. Защо избираш точно този, който ще направи живота ти ад?

10.   Напусни го. Тайно агресивен е.