Как е възможно това?
Здравейте, по принцип в България живея в София откъдето съм, макар, че живях и в друг, по-малък град в България. Та и на двете места съм от типа винаги самотен, в работата никога не се случва жени да ми дапат сигнали, да флиртуват с мен. Винаги съм във френд зоната и каквото и да правя смятах, че сам ще си остана.

Докато един ден отидох да работя в чужбина. Забелязах, че на работата много красиви колежки постоянно ми хвърлят погледи и флиртуват с мен, усмихват се, но понякога аха поглеждат дяволито встрани... абе точно както флиртуващите жени по филмите. В БГ само по филмите съм го виждал това. А са много красиви там момичетата, не са някакви крокодили, става въпрос за бивша соц страна. И не е като да съм супермодел спрямо местните мъже, просто някак си там повече ме оценяваха, нито пък съм супер мургав балкански тип, че да се отличавам много, не съм и русоляв като северняците. Такива кестеняви с кафяви очи и бяла кожа като мен там имат много.
Та така - там се скъсах от излизане по срещи, както с местни, така и с чужденки, дори с две българки.

Та как става така, че българките като съм в БГ не ме поглеждат, а там излязох за нула време с две българки? Смятате ли, че всяко място носи своя енергия и съответно късмета на човек се променя там? Чудя се дали и други самотници като мен не са самотни просто защото живеят на неблагоприятно откъм късмет място?!

Коментари

2.   Напълно верни наблюдения имаш. И други са казвали, че тука в БГ са били с години на суша, докато не са отишли в чужбина и изведнъж нещата при тях са се променили коренно и то както каза С ХУБАВИ МОМИЧЕТА И ЖЕНИ!
В България красивите момичета са рядкост и обикновено веднага се заемат от богаташките синчета. А и която и да е нали не мислиш, че ще откаже живот в Бояна и Драгалевци, редовни екскурзийки в чужбина, Кайенчета, осигурено Айфонче 13-ка и пр. глезотийки? Просто българката яко захапва въдицата още от 15-16 годишна.
Така че си прав, за съжаление. В чужбина се спукват от свалки и кекс, а тука ако въобще успееш да заговориш някоя и тя да не ти седи като пукал срещу тебе, ще си е жив късмет!
А кексът се яде единствено по празници, по Коледа и Великден и то срещу бутилка олио ;)

3.   Здравей авторе,
Прекратих дълга връзка, след която започнах да се оглеждам за ново момиче, но така и мен като теб не ме поглеждаха. Случи ми се да сменя и работата. От новата работа ме пращаха често на командировки в друга държава, където за първия ми престой за една седмица излязох с две местни колежки, които ми бяха много навити и инициативата и в двата случая идваше от тях. Получих прекрасно отношение от тях и съм си останал приятел с тях и до ден днешен. После създадох и приятелства с други местни колежки. Докато българските колежки не ме и поглеждаха дори и за приятелски разговор.

4.   Нападнали са те рускини/ украинки/полякини и това е вече постижение за теб. Щом е била соцстрана, всичко е ясно. Леки нации, нищо ново. Пробвай да се котираш в някоя развита страна, да видиш дали ще припадат по българин.

5.   Какви леки нации бе, хора. Хората просто най-вероятно не очакват принца на белия кон или най-вървежния. Може да имат малко по-трезва самооценка от българките. Аз не го казвам, за да ги обиждам, даже ми е мъчно. Щеше ми се да не е така, че повече деца да се раджат.. :)
Хората са по-отворени един към друг, тук ако не си някакъв мега красавец или вървежен, нямаш шанс почти.

6.   На 30 съм. Живял съм 3 години в Англия, 2 години в Белгия. Освен 1-2 азиатки, местните грам интерес не проявяваха. Е...целувал съм се с някакви пияни по дискотеките, но нищо повече. Хич не си падат по българи. Особено в Англия.
Даже един съквартирант ми беше разправял от предната година, как си лафел с някаква англичанка и тя му изтърсила "ех, много си готин, готино си говорим, жалко, че си българин".............
А българките там пък бяха с единствената цел да се хванат с местен.
По бивши соц. държави не съм ходил. Може там да имам късмет повече. Не знам. Ама то пък те взеха да идват насам, така че.... :)

7.   5, жените от изброенните нации са ясни какви са. Те не подбират
Може да пуснат 1-2 пъти на българин и това е .Всеки знае по морето какъв пожар са и как нямат задръжки. Щом става въпрос за бивша соц страна, няма да са от най-богатите и сега. Пък кажеш ли им, че си от столицата на страна, макар и малка, мед им капе на сърцето.
В темата става въпрос за срещи, не за дълги връзки. Рязко ще предпочетат българин за дълга връзка или брак. За тази цел са мъжете от вече наистина развитите страни, които са и заможни. Българинът се кефи на една среща и едно набързо и това са му критериите, че е свалян и харесван мъж.

8.   4 не, не са от никоя от трите нации, които визираш. И хич не изглеждам зле, но не съм тип напомпана мутра-нерез, който върви у нас.

9.   4, Португалия колко е развита за теб или Испания? Защото и с тях вървяха нещата. Е да, с англичанка и немкиня може по-трудно да стане, но то не е заради нещо друго а заради ксенофобията на местните. Те са с лошо мнение за нас, къде с право, но по-често не. Даже е малко обидно, че предпочитат да се хващат с араби и негри от африка, които са още по-бедни и ще ги зарежат при първата възможност, а в същото време като кажеш, че си българин и "ауууу не ставаш", много са двулични!

10.   За Словакия става въпрос. Човекът доста пъти е писал за това.

11.   до 10 непозна

12.   7 казваш го като нещо лошо, че не са толкова пресметливи като българката, която гледа парата. Нея я купуват още на първата среща...

13.   11, е, как не познах?

http://spodeli.net/story.php?ID=165691#comment20

Този коментар 100% е твой. От месеци наред говориш за Братислава. Не знам какво толкова го пазиш в тайна, като ти многократно си говорил за това. Не се заяждам, просто не виждам причина да го пазиш в тайна и то при положение че си го казвал преди.

Мод: да, негов е.

14.   12, българин няма как сериозно да се котира сред чужденки. Тя да не е луда да се бие с майка му, баба му, леля му? Да търпи изневери, чатове? Затова си хващат заможни и оправни мъже. Българинът може да и е като любовник.
Жените не са по-различни в Словакия. Някоя от тях да не го запозна с нейните, да не би да имаха връзка 10-20 години?Деца? Това, че са пуснали на българин нищо не значи.
9, какво значи вървяха. Тоест виждане 2-4 пъти и дотам? Поведението на бг мъжа може да се изтърпи само тук.

15.   13 не е моя темата там, страната е Унгария.

Не темата, а коментарът за Братислава е твой.

16.   А гъркините кви са грозни мале, ужас, красива страна - грозни жени.

17.   15 е тогава може, не съм го гледал. Аз живях близо до Словакия и заставам зад думите си, така е. По-красиви и от унгарките са.

18.   Авторе...тука в БГ е така. Започваш да се возиш на нещо лъскаво 8-ма употреба, малко мускулче, татуировчица, обръсваш главата и едновременно си пускаш брада тип "Али Баба"...и ще започнат да те заглеждат.
Аз се радвам, че се ожених рано. Ако сега трябваше....прсто никакъв шанс.

19.   17, добро утро. Дойде на моето на края.

20.   14 е пък аз знам много българи, женени за полякини, чехкини, словачки и унгарки. Даже българките женени за техните мъже са по-малко сякаш, та май точно вие гледате парите на мъжа повече, всички чужденци, с които се хващате са или западняци или араби, заради фетиша че може да е син на някой шейх. И турци заради богаташите в турските сериали.

21.   20, колко французойки знаеш женени за българи? Испанки? Други нации, освен от соца? Близки по манталитет сме, затова. И те бедни, и ние бедни.

22.   21, имам двама братовчеди в Испания и двамата са женени за испанки. А между другото защо да не се омъжват за българи, след като дори и за африканци се омъжват?

23.   22, има някакви единици, които се омъжват за българи,но не е като да са предпочитана партия.
Щом искате да вярвате, че излезете ли извън границата, всички жени ви се мятат в краката и боготворят, така да е.

24.   23, ми те и за българки не виждам да са приритали австрийци и французи.

25.   Номер 16, бил съм в Гърция и макар генът на много гъркини да им е "лепнал" леко гарванов нос и едра челюст, все пак не са малко и красавиците с женствено излъчване. Има и много руси сред тях. Една от най-красивите жени, които съм виждал, беше чернокоса охранителка на летището в Атина. С вързана на конска опашка коса, в "мъжки" полицейски дрехи и без никакъв грим беше по-красива и привлекателна от много от тежкогримираните българки с нагласени прически и лъскави парцалки. Е, повечето други служителки на летището там бяха като травестити, но все пак из самия град жените им на по 20-30 години са средна хубост, както и в България, но не са така китосани и с надути джуки като нашенките.

- Кифлоприземител

26.   24, българката сама не остава извън граница. Ама българинът извън разчита на милостта на рускини и прочие жени от соц страните. За другите трябва да има кинти.

27.   В България повечето красиви те гледат, за да ги погледнеш и да си вдигнат акциите. В момента, в който ги погледнеш се обръщат и вече доволни че си дал валидацията.
Е сега бях в магазина, влиза една, руса. Добре изглеждаше, факт. И я усещам как ме гледа, обърнах се и моментално си отмести погледа и си сложи физиономията виж ме коя съм.
Затова 5 пари не давам вече за повечето жени. Ако някой наистина те харесва ще имаш 100%тови сигнали за това.

28.   21 е и?! Темата не е за това какви жени харесват българите, а за това как човек може поне малко да промени късмета си. Защото не става въпрос само за любов и жени. Там ме наеха почти без опит и ми съкратиха пробния период, а това никога не се е случвало в София.

29.   26, да бе. Посмали малко. Ти съвсем ме взе за мезе, само и само да си прокараш тезата. Всяка втора българка в чужбина е омъжена за австриец и швейцарец, разбираш ли? Аз като се замисля, знам само за една омъжена за испанец (тя дори не е българка, а влахкиня) и за една помакиня, омъжена за грък (което пак не е западноевропеец). А не е като да не познавам българ(к)и в чужбина, вкл. и образовани и завършили там. Дори образованите рядко се взимат със западняци. Знам за една, която ходеше с канадец, ама той не е точно канадец, а първо поколение канадец, дете на арабски емигранти. Почти всички са си с българи пак или други източноевропейци и тук-таме има с мароканци и тем подобни. Няма какво да се лъжем - и жените, и мъжете ни рядко се женят за "по-елитни" нации. Сега дали от културни различия, дали е, защото не ни смятат за хора на тяхното ниво, не знам. Вероятно и от двете има по малко.

30.   Номер 27, това, което описваш, наистина се среща често и бе една от причините от много години насам да спра да гледам дори само за миг която и да е красива или нагласена жена, опитваща се да мине за красива с грим и целево търсеща мъжките погледи с цел одобрение и да си вдига самочувствието. Забелязал съм, че когато не им обръщам внимание, някои такива ме зяпат още по-усилено в очите с надеждата да ги погледна и е смешно как остават осезаемо недоволни от това, не им се е получило. А най-големият майтап е, когато все пак нарочно ги погледна само за секунда с пренебрежителен поглед (* ще допълня за това по-долу), който веднага отвръщам от тях и едновременно с това се усмихвам, показвайки, че не съм впечатлен изобщо. Веднага се цупят, че не са получили дълго и одобрително заглеждане, което допълнително затвърждава това, че си просят одобрение и нищо повече.
*Ако обаче им отдам така търсеното от тях внимание и ги погледна с възхита, те моментално започват да гледат с пренебрежителен поглед и повече не си търсят внимание. Страшно изкуствени и предвидими са много от жените, просто защото имат ниско самочувствие и външността им е единственото спасение, за което разчитат да се хванат като удавник за сламка.
От друга страна, ми се е случвало да похваля неголеми красавици за подходящия избор на облекло, но никога за това как изглеждат в лицето. Преди около две години похвалих и една жена на около 45-50 години на излизане от "Лидъл", защото носеше подхождащ ѝ панталон с шарени сиви военни украски, кубинки и също такова елече. В това време стоящите наоколо няколко млади "красавици" с къси полички и йога клинове зяпаха невярващо и видимо бяха в недоумение как може точно тази жена да заслужи похвала, а не те самите.

- Кифлоприземител

31.   Явно не сте добре запознати с невербалната комуникация (езика на жестовете). За начинаещи препоръчвам "Езикът на тялото" на Алън Пийз и Барбара Пийз - научнопопулярна и добра като за първа книга по тази тематика. Отместването на погледа може да е 100%-тов сигнал. Не знам каква физиономия си е "сложила" русата красавица от историята на № 27, след като е отместила погледа си, но най-честото тълкуване на жеста с отместването на погледа е, че се е засрамила от неговия поглед. Докато той не е гледал към нея, тя не се притеснявала да го зяпа, защото се е чувствала сигурна, че той не забелязва нейния интерес. Когато обаче той я е погледнал също, е срещнал очите й и ако тя е срамежлива по природа, се е смутила, че той е видял интереса й. На мен ми се случва със срамежливи мъже - поглеждам към тях, виждам, че ме гледат и те моментално отместват поглед встрани, свеждат глава надолу или обръщат очи нагоре, правейки се на разсеяни. Аз също отмествам поглед, когато се засрамя от нечий друг поглед.
~♥~

32.   До 16 добре, че призна, че парите гледате само парите.

33.   Пак да кажа - не бяха само жените. Имах и мнооого повече излизане с приятели от колкото в България, кръчми, ресторанти, екскурциики и т.н. Освен това пак повтарям - там ме взеха с минимален опит и дори ми съкратиха пробния период с 2 месеца, на 4-тия месец вместо на 6-тия! Това в България просто не ми се случва, тук често се случва шефовете да се държат нагло и надуто още от интервюто. Бъхтя се като луд, а ме правят на маймуна. Чуждите да се държат по-добре с теб от уж твоите (те никога не са били мои обаче явно с такова държание). Не изключвам обаче в друг БГ град нещата да са различни.

И затова е темата, а вие почнахте да говорите какви жени харесвали българите и какви мъже харесвали българките. Моля спрете с това! Темата е за това как КЪСМЕТЪТ НИ и това, което ни се случва ЗАВИСИ ОТ МЯСТОТО.

Ако ме питате защо не останах там ще ви кажа - наред с хубавото имаше и доста любовни и приятелски драми, тъй, че идеални места няма. Но определено пак мисля за преместване извън София, писна ми да съм самотник с 1-2 приятели, там за едва няколко месеца станаха цяла дузина!

34.   Кифляк, намери си собствен живот.
Не всички жени живеят за твоето одобрение.
А мацките не са те гледали невярващо и в недоумение, защото не са получили "браво" от твоята велика персона, а защото те мислят за куку и може би опасен, щом заговаряш по тоя начин 50 годишни жени, които най-вероятно имат семейство и особено много ги "грее" твоето велико удобрение.

35.   Номер 31, излагаш се с тези твърдения за "100-процентови сигнали" и колко другите не били запознати с несловесното общуване (non-verbal communication, както го наричаш ти на английски). Мъжете вярват на случващото се в действителността, тук и сега, а не се прехласват по измислените теории в някакви си стари книги, които изобщо не отразяват нашето съвремие. Забрави какво е било във възрожденските години; няма го вече! Проповядваните в тази книга небивалици бяха неверни и несъответстващи на родната действителност още през 2000 година, когато излезе на родния пазар.

Бъркаш и за "засрамените женски погледи". Къде ги тези срамежливи българки в детеродна възраст в последните 10-20 години? Повече са меко казано точно обратното на срамежливи (да не употребявам по-точен израз). Срамни погледи пускат не нормалните жени, а само малка част от девствените моми на 35-45 години, които са метър и половина на 120 кг. Те вкарват в действие машината си за мозъчни илюзии и се засрамват, ако някой готин батко неволно ги погледне, тъй като не са свикнали на това. Момите навремето са се засрамвали пред момъка, докато са носели менците с вода от реката, а той е косил тревата на съседната поляна. Питай бабите и дядовците и някои от тях ще го потвърдят.

Кифляк, послушай номер 34! Това същество много ги разбира нещата и си личи по изразните му средства и целта, поради която се включва горе. Според номер 34, не е възможно жена над 45 години да не е семейна и да ти благодари за похвала относно облеклото ѝ; а мацките пък не търсели обществено одобрение, но затова пък можели да четат мисли и да си вкарват собствените сценарии в чуждите глави, фантазирайки си за откачени и опасни мъже. Затова, Кифляк, вярвай на всяка дума в мнение 34, защото ти не ги разбираш нещата!

- Кифлоприземител

36.   До 9

Арабите не са бедни. Арабите са едни от най-богатите хора в света, дори номер 1 най-богата държава в света е Катар. Говорим за оригиналните араби от Арабския полуостров-ОАЕ, Катар, Кувейт, Бахрейн, Оман, Саудитска Арабия. Който и да видя от тези страни е богат или най-малко богата средна класа. Познавам араби от Кувейт живеещи в България, имат последен модел Ролс Ройс, скъпи дрехи, винаги са с най-новите айфони. Ако те са бедни аз не знам какъв трябва да съм.

37.   Моми и момци, много зависи от отделния човек как гледа на вас, бил той/тя чужденец. Някога излизах с англичанка, невероятно красива и въобще не и дремеше, че съм българин. Нито съм паралия, нито хубавец, в него момент и кола нямах даже, а тя ме гледаше само в очите Дори искаше да я взимам в БГ. Аз тогава не исках сериозна връзка. Сега на моменти се замислям за онези времена, нооо такъв е живота.

38.   36, ама те запяднячките си взимат и алжирци, мароканци и тунизийци, тях визирах.