Имам спешна нужда от помощ
Здравейте, не веднъж пиша тук. Този път е за последен път, обещавам го както на себе си, така и на вас. Имах предишна токсична връзка. Няколко месеца, след като се разделих с бившият ми приятел срещнах "новата любов". С него сме до ден днешен, почти 2 години. Имаме 11 години разлика, на около 25г. съм. Живеем в голям град, но в краен квартал. Най-вероятно ще има хора, които ще свържат предните ми два поста с този. Живея в мизерия. Абсолютна мизерия. Един двор, две малки къщи без баня, с външна тоалетна. Къпем се в каравана, която е в двора, там също е мизерия, не е чиста и поддържана да каже човек. Той има добра заплата, аз изкарвам що годе добри пари, но имам доста пътни разходи, както и други - храна за животни, храна за нас и т.н. Нашата къща, в която живеем двамата се състои от две стаи, няма дори вода, просто две стаи. В другата къща има малка кухня. Двора, както и къщата на родителите му са пълни с всевъзможни боклуци. Чистя едно каре от двора - след 1 месец е затрупано отново с нови неща. Ние двамата лично се храним навън, защото не мога да си представя да ям храна, която е сготвена в тази мизерия. Там отиват поне 70% от парите ми, т.е. не мога да заделям пари. Заради този начин на живот качих и не малко килограми, да, никога не съм била кльощава, но сега съм пълничка, не се харесвам определено. Не съм поканила абсолютно никога мой приятел или приятелка. Имам къде да живея, родителите ми са в същият град, но аз избрах "любовта". Преди няколко дни имах доста сериозен разговор с майка ми, относно това още колко време ще живеем по този начин и т.н. От страна на приятелят ми чувам как иска да оправим нещата, заделяме някакви парички, но за 2 години можеше поне боклуците да изчезнат, защото за това нещо не ти трябват пари. До този момент някакси все едно бях с розови очила, но в момента съм адски афектирана. Не знам какво да правя. Момчето е добро, не иска да ходим под наем обаче. Нямало смисъл да се дават пари на вятъра, като може да не се дават. Е да, ама продължаваме да си живеем в мизерията. Направихме си ремонт на нашите стаи, те изглеждат добре, но самият факт, че нямам една нормална чешма да си измия ръцете в къщата ме побърква. Будя се през нощта зимата, ставаш, обличаш се и тогава излизаш на двора до тоалетна. Къпеш се в каравана. Да, ама ще се изкъпеш, ако има вода, защото не веднъж се е случвало да замръзва. Той бачка много, наистина много, но и разходите както казах не са ни никак малко. Топлим се на ток, който вече е ужасно скъп, храната навън, горивото в колите.... И нищо не става по дяволите. Не знам как да живея по нормален начин с този човек. Ако отида само аз под наем съм сигурна, че ще се разделим, защото ще започнем да се караме повече. Реално мога да си позволя да отида под наем, защото като си готвя вкъщи, ще мога да си плащам наема и сметките, както и всичко останало. Е, да, няма да живея охолно, но пак ще мога да се изкъпя като нормален човек. Жестоката истина е, че ме е страх да остана без него, в повечето моменти е наистина грижовен и добър човек, но на моменти е скапан егоист, нападателен и освен това се налага, което на мен не ми харесва. Баща му е мачкал майка му цял живот, пребивал я е и т.н., той никога не ми е посягал, но ми се налага. Аз не си мълча, думите му всеки път са: "като не ти харесва, знаеш къде е вратата". Кротвам се за известно време, нищо не се променя и откачам отново. Сигурна съм, че ако не живеехме по този начин, отношенията ни нямаше да са такива. Много ми е болно. Тук става въпрос за наистина едни нормални условия на живот. Вярвате ли ми, че се побърквам от кеф, когато отида при родителите ми или в най-близката ми приятелка, влизам в нормална баня и се къпя като нормален човек. Това не е нормално. Срам ме е да викна който и да било в близост до вкъщи. През две къщи от нас живеят цигани, те живеят по-добре! Досега винаги съм си мислила, че има смисъл да си причиня това цялото нещо, заради човека, защото ако минем през всичко това заедно, ние ще сме в доста здрава и пълноценна връзка. НО ако нещата не се оправят? Адски афектирана съм от разговора ми с майка ми... Споделих му го, казах му, че съм се побъркала тотално, нито мога да спя, нито каквото и да е. Думите му бяха, че на този етап сме нямали какво да направим, което е така. Малко преди този разговор ми каза, че времето се постопли и ще започнем да оправяме едно по едно нещата. Нямам нерви вече за каквото и да е, нямам желание за абсолютно нищо. На всичкото отгоре се прибира скапан от работа, в повечето случаи нито се къпе, нито нищо и заспива на дивана. За секс въобще няма да говоря, един път на 2-3 месеца, само в началото беше редовен. Та нито спим заедно, нито секс правим, нито живеем като нормални хора.

Благодаря, че прочетохте всичко, ако сте стигнали до тук. Силно афектирана съм наистина, освен това съм абсолютно сигурна, че не съм написала всичко подредено, съжалявам за което. Единственото, за което ще помоля е - без обиди. Благодаря.

Коментари

1.   Звучиш като нормално мислещо момиче. Вие щом работите, можехте да се изнесете под наем. Той не искал, ами да иска!
Събрали сте някакви пари и сте си отремонтирали стаите, което е добре. Ами съберете малко пари и този 36 годишен мъж може да направи една баня, която да е част от къщата. Реално това е една стая с квадратура 2.5-3 кв.м.. Или ще се влиза от антрето ви (коридора), или ще направите една дупка в стената на една от стаите и ще си имате баня с тоалетна директно във вашата стая и готово. Воаля! Изисква се малко да му помагаш, инструменти да му подаваш, някоя кофа да му я напълниш с вода, някоя тесла да му подадеш, лопата, да му придържаш и той би следвало да може да се справи да я построи. Ще ви трябва и една шахта - 1.5/1.5/ на 2 метра дълбочина трябва да ви стигне - това е реално един изкоп в земята и за стените може да се редят някакви камъни и един метален капак отгоре. И една тръба от банята към шахтата. Стана смешно, но това е едно решение.
Иначе за мързела и мърлячеството по двора няма никакво оправдание. А и щом секс не правите - по-добре поговорете и си оправете любивния живот, иначе не виждам смисъл да сте заедно, щом и кекс не правите. Той да не ти изневерява?

2.   И в предните теми ти писаха да зарежеш този по-стария, дето те кара да живееш в мизерия, ама ти пак се терзаеш. Това не е читав човек за връзка, семейство. Затова и никоя преди тебе не го е взела.
От една кофти връзка на друга. Сори, ама като ти не правиш нищо, кой да ти помогне? Събираш си багажа, казвате си чао и това е.

3.   Романтичните фантазии са до време. Ако с някой не се чувстваш добре, стресираш се, плачеш-няма никакъв смисъл да се мъчиш с този човек повече. Ама никакъв. Няма да ти каже Браво, нито нищо.

4.   Разбирам те напълно за мизерията, бил съм в подобна ситуация. Варианта е само един - сядате си на дупетата и оправяте. Каза, че не ви липсват пари, спокойно можете да хванете 2-3 циганета, за 100 лева ще ви изкарат всичко. Баня Кухня от нула струват между 5000-10000 лв., с един заем можете спокойно да ги оправите. Мен обаче ме притеснява друго, а именно, че не мисля, че това ще оправи нещата. Ще ги оправи, но за малко, а не постоянно. Секса ви е голям проблем, повярвай наистина голям. Тук ти имаш възможността да направиш повечето, като за начало започни да се поддържаш повече от сега повече ходене, хубаво хранене и т. н., след това идва тънкия момент, че щом сте спряли, значи нещата не са достатъчно пикантни, ами предлагам му се повече. И последното нещо, което ме тревожи е това с насилието и налагането, според мен този човек след 20-тина години ще е на същото дередже като баща си.

5.   За какво да те обиждам, ти сама си се обидила щом си се оставила две години в това положение. На твое място ще си събера багажа и ще си тръгна без да се обръщам назад. На тази етап не можело да се прекара вода в къщи? Сякаш става въпрос да се строи язовир? ! За две години не намерил време (и пари) да повика един водопроводчик като/ако не може сам? Че този вечно ще си остане на този етап, не го ли разбираш? Ако имаш дете и него ли ще къпеш в караваната? Мил бил, грижовен, че кое му е грижовното? Като и един секс не правите даже нормален, ами сте като пенсионери от сега?
Пак казвам- на твое място отдавна щях да поставя въпроса ултимативно- или водата се прекарва и се прави баня в къщи - за месец, да речем или си тръгвам. В този живот човек трябва да уважава себе си, ако иска да го уважават и другите.

6.   Защо поне не ползваш старите теми, а пускаш всеки път нова? И тогава ти писахме доста, не знам какво ново очакваш, като нещата са си същите.
Човекът ти е казал ясно, че това е неговият начин на живот, като не ти харесва, знаеш къде е вратата. Той е свикнал и явно не вижда проблем. Ти можеш или да се примириш, или да го напуснеш, изборът е твой. Не знам какво не си разбрала още.

7.   От авторката до номер 1

Не ми изневерява, момчето буквално работи от сутрин до вечер, заспива с дрехите на дивана понякога от умора.... Аз го разбирам, но ми идва малко в повечко 2 години да тъна в мизерия. Не мога да хвана сама да изчистя целият двор, не знам кое реално е за хвърляне и кое не, а освен това баща му е меко казано проблемна личност. Един вид хем съм си вкъщи, хем не точно. Не мога да хващам ей така да изхвърлям някакви неща, които не са мои, в същото време не ми се живее по този начин. Приятелят ми е добър и съвестен човек, през повечето време се държи добре с мен, но това в този случай на мен не ми стига...

8.   От авторката до номер 1

Не ми изневерява, момчето буквално работи от сутрин до вечер, заспива с дрехите на дивана понякога от умора.... Аз го разбирам, но ми идва малко в повечко 2 години да тъна в мизерия. Не мога да хвана сама да изчистя целият двор, не знам кое реално е за хвърляне и кое не, а освен това баща му е меко казано проблемна личност. Един вид хем съм си вкъщи, хем не точно. Не мога да хващам ей така да изхвърлям някакви неща, които не са мои, в същото време не ми се живее по този начин. Приятелят ми е добър и съвестен човек, през повечето време се държи добре с мен, но това в този случай на мен не ми стига...