За неспособността на мъжете да се извиняват..
Защо на мъжете винаги им е толкова трудно да се извинят? Защо все по-често чувам мъже, които казват "да можеше да не я прекъсвам тази връзка, да не трябваше да правя това, да трябваше да постъпя по друг начин" но... както и да е, вече е минало Продължаваме напред....

Странно е ,но като че ли е общоприето че жената е тази, която трябва да направи компромиса, тя да отстъпи, тя да омекоти проблема и като цяло имам чувството, че винаги все ние жените носим връзките, браковете и взаимоотношенията на нашите плещи... Ако показавахме същото безразличие и непукизъм каквито показват по принцип мъжете мисля, че нямаше да има здрави семейства на този свят. И може би населението щеше да е наполовина.

Честно казано ми омръзна да правя компромиси и да тая в себе си разни неща, които да ми затлачват душата и да ме разболяват.... В интерес на истината ми омръзна да прощавам като, че ли ми е задължение.

Коментари

1.   Думите на авторката "Защо на мъжете винаги им е толкова трудно да се извинят?" следва да се четат така:
"Защо на мъжете, КОИТО АЗ СИ ИЗБИРАМ, ПРЕНЕБРЕГВАЙКИ ОСТАНАЛИТЕ МИ КАНДИДАТИ, винаги им е толкова трудно да се извинят?"

Думите на авторката "Ако показавахме същото безразличие и непукизъм каквито показват по принцип мъжете мисля, че нямаше да има здрави семейства на този свят." следва да се четат така:
"Ако показвахме същото безразличие и непукизъм, каквито показват по принцип мъжете, КОИТО НИЕ САМИ СИ ИЗБИРАМЕ ПО НАШ ВКУС, мисля, че нямаше да има здрави семейства на този свят."

Отговорът на въпросите на авторката е лесен, стига да бъдат задавани правилните въпроси.

- Кифлоприземител

3.   Аз съм мъж и нямам проблем да се извинявам. Нямам проблем да погледна от твоята гледна точка, ако някой те е предал то той не държи на теб. По-принцип е нормално жените да са по-отговорните към една връзка по мое мнение. Тук не става дума за мъжки непукизъм, има и добри мъже, но обикновенно чакате някой по-нахакан и после му сърбате попарата. Според мен, ако някой изневери на другия, това е краят на една връзка, дори да не си признае, ще проличи до няколко месеца по промяната на държанието му. Аз лично имам нужда от компромиси още в началото, да не си правим илюзии, или да си губим времето напразно - не съм специален, имам обстоятелства, които не всяка би приела. Имам самочувствието да дойда да се извиня, дори и за нещо дребно, ако се чувствам в грешка, дори да направя нещо мило освен това. Намери човек, който те уважава и търси разбиране и той и му бъди вярна. Ще видиш, колко е лесно някой да е търпелив и внимателен с теб, стига да не ти стане скучно. Трудно е да промениш някой, става бавно и изисква саможертва. Непукизма идва от това, че очаквате прекалено много в едни взаимоотношения. Имам повече работа, трябва да помагам с детето, трябва да се държа на ниво, трябва да се нося стилно, трябва да помагам в домакинството и да съм домашен майстор, да имам хубава кола, да имам хубав дом, приятелките и да ме харесват и т.н. в един момент на човек му писва и се чуди дали си заслужава изобщо да прави всички тия 'отстъпки' за жена, ако нещо не му идва отвътре. По-добре сам да си градя кариерата и да инвестирам в нещата, които са стабилни в живота ми.

4.   Не е вярно че всички мъже не се извиняват. Това което съм забелязал обаче е че колкото по-нормално се държа и се извинявам, толкова по-малко бива оценявано от другите. Особено в наши дни, когато наглостта е модерна, и хората дебнат всяка възможност да смачкат някого, за да се почувстват готини.

5.   За какво да ти се извиняват мъжете, ма, тъпа пача? !? За нищо няма да ти се извиняваме! Това че жените сте тъпи путки и сами си избирате някакви педерасти да ви бият и тормозят и им раждате деца, ние не сме ви длъжни, вие сами сте си виновни, сърдете се на себе си!!!

6.   Не го вярвам. При всички мъже за които са полагани грижи през първите 7- 9 години, като възпитание и семейни ценности, извинението е в репертоара. За другите момчета- деца на улицата се следват други порядки. Дами, избора е ваш дали ще получите извинение или хамалско отношение с привкус на цинизъм и вулгарност. И да не забравяме "платформите" на които са "качени" мислите и разсъжденията ни, са общо взето в различни "директории". Вашите вълнения в повечето случаи не съвпадат с нашите.