Прекалено ли е
Здравейте,
С приятеля ми сме заедно почти от година. Мисля, че е важно да уточня, че не живеем заедно и сравнително рядко се виждаме - веднъж в седмицата, заради работното време и на двама ни. Но това за него не представлява проблем и казва, че ни е добре така, въпреки, че и двамата искаме повече време да сме заедно. Напоследък ми прави впечатление как винаги е искал да го държа в течение на всичко, което се случва около мен. Да му се обаждам, когато съм стигнала на работа, ако ще ходя някъде да му кажа, че съм пристигнала - вярно е, че не съм опитен шофьор. Да си пишем/чуем за Добро утро, за Лека нощ. Ако ще излизам, с кого ще съм, къде ще ходя. Случи се да се разболея, бях заспала и не съм му отговорила на съобщенияна и той писал на майка ми да я пита как съм и дали спя. Когато вечерям в тях се е случвало непрекъснато да ми предлага храна, въпреки че отказвам и в крайна сметка пак да поставя пред мен чиния с десерт, примерно. Това нормално поведение или аз не оценявам, че той проявява загриженост към мен?

Коментари

1.   Има разлика между загриженост и обсебване. При теб май е второто.Щом те и подпитва къде ще ходиш и с кого, значи е луд ревнивец. Характерна черта за българските мъже-ревниви до лудост.
Сядаш и си говориш с него , че искаш да дишаш и някои неща не са ти приятни.

2.   Такива мъже са рядкост в България.

3.   Грижата към един човек е най-голямата проява на любов! Aко подобно поведение ви е странно, и не го приемате за нормално, просто наистина нещо не е наред с вас.

5.   Я да мълчиш! Какво толкова е направил човекът? ! Обсебването не е нещо лошо стига да не вреди на нормалното протичане на живота ти. Не ти пречи да излизаш и да се виждаш с приятелки, а е загрижен към теб. Нормално е да иска да се виждате, а ако не може, поне да си пишете. Оцени това, което имаш. Да не би да те е изял като те разпитва. Нали нищо не ти забранява. Не мрънкай и се дръж като нормален човек.

6.   Много те обича май твоят приятел

7.   А той дава ли ти отчет какво прави? Май си имаме липса на доверие от негова страна. И какви са тея графици на работа, все за половин, един час ще успеете да се видите. Какво значи за него не представлява проблем. Ако толкова държи на теб, ще пропътува света да те види, ако ще и за 5 мин. Далеч от очите, далеч от сърцето. Няма лошо да е загрижен, но и с действията си да го показва, всеки може по чата. Липсва ти живия контакт с него и затова всичко ти прави впечатление.

8.   Прочети за психопатията и за нейните симптоми.

Когато се говори за психопатия в отношенията между двама души (за разлика от случаите, когато психопатът се стреми да контролира по-голяма група от хора като в култовете или в семинарите за личностно развитие например) , та когато е между двама души, психопатът започва да се представя като идеалният партньор докато не влезе под кожата на отсрещната страна, която често се е влюбила в него вече. Но симптом за това, освен прекалено бързото сближаване е и точно това, нарастващото желание за контрол.
Не казвам, че твоят приятел е този случай непременно, а че това което описваш е един от симптомите за такова разстройство.

https://www.decision-making-confidence.com/how-to-brainwash-someone.html

9.   Ха, номер 8, змията/жената е същата. Едно към едно, дори с доста по-тежки симптоми.

10.   Изневерява ти

11.   Свиквай. После като не вдигнеш веднага, лудите скандали. Ще има разследване на всичките ти фейсбук контакти. Триене на контакти, на фейсбуци-за какво са ти, нали няма какво да криеш? Непрекъснато ровене, обяснения на ден по 5 часа, за няма какво. Триене на снимки, отдалечаване от близки. Докато се усетиш ще ти сложи проследяващи устройство на колата(че нали няма какво да криеш) и камери вкъщи. После бой, няма да може и на работа да ходиш(че там има мъже). Масово българските мъже са комплекси рани психопати, мислят си че могат да имат една жена само като я оковат, защото не били достатъчно-богати, умни, красиви и подобни. Яки комплекси, а всъщност ти си си го избрала какъвто е и може да сте щастливи, ама той е яко комплексиран.