Въпрос към двата пола
Здравейте на всички, пише ви момиче на 22 години. Бих искала да споделя с вас някои неща и съответно да чуя вашите мнения. Вярно ли е, че всеки в живота си има любов и тръпка, която никога не забравя? Проблема ми е следния от близо 5 години не мога да забравя един човек, той беше първата ми истинска любов. В началото си казвах всичко минава с времето си, но очевидно не е така, почвам да се притеснявам за себе си. Каквото и да правя, където и да съм винаги мисля за него, когато изляза някъде винаги го търся и искам да го видя… това е нормално, но до време, когато продължава 5 години мисля, че излиза извън границите на нормалното и започва да ми пречи, разсеяна съм постоянно, не мога да уча и да се съсредоточа върху дадено нещо, защото винаги друго ми е в главата. Всеки ден се събуждам с мисълта за него, заспивам с мисълта за него и постоянно го сънувам. Обичам го и не мога да го забравя, живея с надеждата, че някога отново ще сме заедно, дори това да е след много години. Дали това наистина беше истинската любов? След него имаше и други момчета, но към никого не изпитах тръпка и никой не ме привличаше, винаги си търся него каквото и да става. Никой не ми е интересен и не искам никого в живота си, ако няма да е той. Не знам какво трябва да направя, да го забравя някак си, да свикна с мисълта, че винаги ще е в главата ми или просто да се надявам някой ден да се получи нещо. Пробвах с други, но не става. Доста съм объркана и безсилна пред това и не знам какво да направя, това е един омагьосан кръг, от които не мога да изляза цели 5 години. Интересно ми е да чуя и вашите мнения по въпроса, благодаря ви!

Коментари

1.   не е вярно

2.   Вярно е. Хората, които не са го изпитали мислят, че е само приказки, но е вярно. И не спира и след други хора и след много време и ... Ако има крачки за правене ги прави, че няма да стане много по-добре, а така кофти се живее. И ток мисли за теб, тия неща са истинските.

3.   Здравей, за съжаление това твърдение, че човек има една любов която винаги ще помни, важи с пълна сила за мен.
Първата ми любов, която бе с друга жена, изключителна , неописуема тръпка. Продължи 3 години и половина докато тя не замина да учи след 12 клас, в чужбина. Бях 10 клас и си спомням колко наранена и безсилна се чувствах, също като теб дълго време никой не ми беше интересен, въпреки че пробвах с различни мъже и жени, но нищо не се получаваше.
Ще станат 3 години отколкото това се случи, все още ми е болно и отбягвам темата. Силно се надявам да дойде "правилният" човек за теб, който ще те накара да излекуваш раните и да продължиш напред.

4.   За повечето не е вярно.

5.   Повечето мъже обичат с разума си, т.е. за тях е важно настоящата жена в живота им да им е отдадена и с топло отношение към тях. По този начин, чрез постоянни във времето действия, тази жена става център на желанията на мъжа, така че той няма нужда да мисли за предишни връзки.
Забелязвал съм обаче, че за редица жени важи точно обратното и те все така си бленуват по някой мъж, който ги е наранил в миналото и не е бил стока. Не преценяват нещата трезво и според разума си кое е лошо и кое - добро, а позволяват в съзнанието им да надделяват спомените по силните усещания, пък макар и да са били разрушителни за тях.

- Кифлоприземител

6.   И аз се чуствам така обаче съм момче. Разделихме се с приятелката ми и всеки ми казва ходи търси си ново момиче, има толкова много. Еми не става така. Ако ще да е най-красивата на света не ми харесва. И ще дам всичко от себе си да се съберем отново, понеже знам че все още има чувства към мен, а и беше луда любов. На теб какво ти пречи да се свържеш с този човек, освен ако той си няма приятелка и семейство вече?

7.   Не, не е истинската любов. В повечето случаи това е наранено его (как така пък няма да ме обича, аз толкова го обичам) и самонавиване: това е истинската любов, няма друга като нея, никой не знае какво ми е.
Повярвай, всички са се влюбвали несподелено или са ги зарязвали, сигурно няма човек на земята, който не го е изпитвал. Не се самоубеждавай, че не можеш да го забравиш и да продължиш. То всъщност не трябва и да го забравяш, достатъчно е да го сложиш в графа минало, да си вземеш поука (със сигурност има какво да извлечеш от ситуацията) и да продължиш напред.

8.   Една позната ми беше казала, че човек се жени за последната си любов, а не за голямата. Това в кръга на шегата.

Според мен няма такова правило. Някои хора наистина цял живот прекарват в сянката на някаква любов и дори да имат нови връзки, все мислят за бившата. Това се случва най-често или когато любовта не е била споделена, или когато човекът е бил брутално зарязан. Аз никога не съм виждала някой дълго да страда по някого, когото сам е зарязал. Тоест става въпрос за наранено его.

Ще ти кажа, че почти всеки е бил нараняван. От теб зависи дали ще позволиш това да обсеби живота ти и да не успееш да създадеш нова и щастлива връзка, а ще живееш в спомените на това какво е било с някой-си, който отдавна те е забравил. На 22 си, животът е пред теб.

9.   Благодоря на всички за коментарите и конкретно искам да се обърна към номер 7. Замислих се върху това, което каза и осъзнавам колко е вярно това. Честно казано не ме е яд толкова, че не сме заедно, ами по-скоро, че ми е наранил егото и не ме е оценил. Това е проблема и затова мисля толкова за него, защото искам да го впечатля отново с нещо, но това очевидно не може да стане, не мога да го променя коренно

10.   И аз се намирам в подобна ситуация в момента. Бившата ме заряза, обаче постоянно си мисля, че има шанс да си я върна и да се съберем. Правя и подаръци, оставям цветя пред тях да види, че още ми пука и не съм я забравил, въпреки че тя не иска да я притеснявам и да има контакт с мен. Все пак бяхме 4 години заедно и не мога просто ей така да я оставя. 4 години сме прекарали заедно, всеки ден сме се чували и т.н. От 1 месец обаче не поддържаме никакъв контакт. И въпреки, че ми е казвала че иска да сме заедно завинаги, много ме обича ала бала, всичко е било фарс. Та просто ще се примирим, че не ни искат в живота си повече и ще трябва да продължим напред, колкото и да не ни се иска. Аз лично не искам да съм с друга жена, не искам да докосвам, камоли да имам нещо повече с нея. Искам си моето момиче и това е. А при мисълта, че ще я докосва друг не искам да казвам как се чувствам просто...

11.   Много интересна гледна точка на номер 8 и като се замисля има логика в казаното. Всъщност много зависи от самата раздяла и колко си обичал/а дадения човек. Може да е била взаимна любов и двамата да страдат. Но е факт, че в повечето случаи влюбената страна е една и само тя е наранена.

12.   Аз също съм на мнение,че е вярно.Аз и първият ми приятел с който сме били заедно преди 15 години дори и до ден днешен сме близки приятели.Той честно ми е казвал,че аз съм голямата му любов и винаги ще ме обича.Аз също се сещам чесно за него с хубави чувства,но за мен той е останал като най-близкият ми приятел.Но като цяло мисля ,че първата истинска любов се помни винаги.