Беше ми добър приятел, а изведнъж пусна такава "бомба"
Имаше едно момче на 22, с което се запознах преди година, всъщност повече... Почти 2. Бяхме много добри приятели и аз много държах на него.

Много се забавлявахме, много хубаво си говорехме и гледахме филми заедно у нас. Нищо не е ставало, няколко пъти само ме гушна и флиртуваше, но понеже е религиозен не се е стигало до по- далече.

Той ми споделяше, че не иска връзка и, че може да прави любов само ако се ожени.
Винаги съм знаела, че е особена личност и, че религията му влияе зле, защото можех да видя, че не живее точно живота, който иска. Но иначе беше много забавен и мил човек, излизаше само с мен и почти две години бяхме добри приятели.

Изведнъж започна да се държи студено и като онези момчета, които са дистанцирани, не си споделят емоциите и са "eмоционално- недостъпни".

Реших, че може би вече не му е интересно да е приятел с мен и за известно време го оставих сам, помислих, че дори може да си е намерил приятелка и исках просто да се радвам за него, да го подкрепям.

Аз го обичах като човек и дори може би като повече, но се опитвах да уважавам личното му пространство, защото знаех, че нищо не може да стане между нас, а не исках приятелството ни да се провали заради мен.

След известно време се завърна и започнахме да си говорим и дори да играем заедно видео игри отново.

- Но преди няколко дни ме Шокира

- Започна да ме разпитва какво чувствам и да ми прави сексуални намеци. Да говори за гърдите ми и така нататък...

Аз ги игнорирах като глупава шега, но дни по- късно дори ми призна, че е казал на негов приятел как е отчаяно влюбен в мен и не иска друго момиче. ОСТАНАХ ИЗУМЕНА!

Той се държеше сякаш не се интересува от мен изобщо! Беше споменавал неща като "Харесвам те" в миналото, но не е давал никакви индикации да е сериозен, дори беше груб. Не знаех самата аз какво да кажа, защото не е показвал с действия да има чувства към мен по никакъв начин, а изведнъж дори ме нарече "ангелче мое". Попита ме дали говоря на приятелките си също за него.

Аз помислих, че се шегува, но то се оказа сериозно. Подметна и нещо от сорта на "Момиче като теб дори не би погледнало някой като мен". Това не беше вярно!

Много мислих за това и исках да поговоря с него, да ми сподели каква е истината, в друга реалност дори бих му дала шанс за връзка, ако го иска, но след това самопризнание той съвсем се затвори в себе си и ме отблъсна...

След признанието му на другия ден исках да му кажа, че го харесвам, но той започна тотално да ме игнорира, пред мен започна да говори с някакви момичета и чаках да разбера какво става няколко дни. Попитах го един вид дали иска да съм му приятел, но той ми отвърна, че просто не знае какво да ми каже... Писах му сутринта и чаках отговор, но не получих такъв.

Преди няколко минути го махнах навсякъде и реших да забравя за него.... Не можах да разбера изобщо какво се случва! Опитах се, но той се изплаши ли не знам...

Нямам против да е с момичета или да игнорира, аз винаги ще го уважавам и зачитам, но защо трябваше да пусне такава бомба и изведнъж да стане толкова студен?

ПС. Не му мисля нищо лошо, дано да е взел правилното решение!

Коментари

1.   Не е възможно приятелство между мъж и жена. Ако си мислите, че имате много добър приятел мъж, с когото сте само приятели и той не иска да ви чука, се лъжете. Никой мъж не би се занимавал с жена, която не иска да наебе, освен ако не се налага да работи с нея.

2.   Човекът е с ниско самочувствие и както му е дошла смелостта, така и се е изпарила след това. Поне по начина, по който го описваш.
Ако наистина го възприемаш като повече от приятел, хващай бика за рогата. Отиваш до тях и признаваш, или му се обади, направи нещо. Това с махането отвсякъде (предполагам за социалните мрежи става дума) е доста детинско. Действай, че иначе, ако го чакаш него, може и да не дочакаш. :)

3.   Каква бомба? Човекът 2 години е бил във френдзоната. Понеже за теб е безполов, си е останал твоя приятелка. Колко още да те чака?

4.   Много е влюбен в теб. Ако смяташ, че имате шанс, дай му го, но в противен случай просто му го кажи, за да не си губите времето взаимно. А приятелство помежду си няма да имате.

6.   Номер 3, благодаря ти, но трябва да знаеш, че както ми е подмятал, че ме харесва, така в следващия момент ми е казвал, че нищо не го интересува. Бяха някакви игри на топло и студено. Понякога не се е свързвал с мен със седмици. Някак ми даваше много смесени сигнали. А изведнъж се завърна и ми каза, че иска да съм негова и, че е влюбен отчаяно в мен.

Е, какво мога да направя, как мога да разбера какво се случва? Благодаря на всички.

7.   На човекът просто му се е чукало и се е надявал да му мине номерът с теб. Влюбен мъж няма да две години да си играе на приятелство, дружески лафчета и тем подобни. Имай пред вид, че когато искат секс мъжете са готови да лъжат и да се преструват без да им мигне окото.

8.   Религиозни остарели рамки не отговарящи на днешната реалност.
Аз имам приятел от студенствството, никога не е имало нещо между нас.

9.   Значи, мъж съм и ще ти го кажа кратко и просто - бягай. За да изпада в подобни крайности не е психически стабилен. Това "харесване" от негова страна по-скоро фикс идея отколкото нещо реално.

Поведението му не е нормално, което е типично за подобни хора. Той се стреми да те обърква, без самия той да го осъзнава това. Не мисли че можеш да му помогнеш, нито че е супер готиния, прекрасен и т. н. Добрите му страни не оправдават останалата част от поведението му.

10.   Влюбен е в теб, но поради липсата на опит е чакал ужасно много време докато събере смелост да ти го каже, а след това се е уплашил от последиците и рязко е дал назад. Сега от теб зависи дали ще споделиш чувствата му и ще сте повече от приятели или ще го блокираш отвсякъде и ще продължиш напред. Във всеки случай няма шанс нещата да продължат както до сега, така че трябва да решиш искаш ли го за гадже или не.

11.   Благодаря, че ми отговорихте, аз не се свързвам с него и съм го оставила намира, не се надявам за нищо. Интуицията ми подсказва, че не ме е излъгал за чувствата си и както каза номер 10, по- скоро е изплашен и е чакал твърде дълго да ми каже истината.

Ако е искал само секс, ако само ме е имал за забавление, защо две години ще излиза само с мен и ще си губи времето да сме приятели?

Две години да чака за секс не ми се вярва, но каквото и да е положението, нищо не мога да направя. Ако е бил изплашен да ми признае чувствата си и има някакви страхове, те са негов проблем. Мъжете просто са понякога ужасени от мисълта за чувства и за отхвърляне. Нищо друго не мога да кажа.

12.   Как нищо не можеш да направиш? Можеш, разбира се, обади му се, срещнете се и му кажи, че го харесваш. Толкова ли е трудно? След това му даваш време да се опомни (час - два) и да реши иска ли да започнете нещо, като връзка или не. Ако е да - честито, защото от написаното изглежда, че и двамата го искате, но и двамата ви е страх от това да си кажате директно какво искате. А, ако е не - здраве да е, така или иначе вече сте в такова положение в момента, т. е. по-лошо няма как да стане. Но, при всички положения приятели много трудно можете да бъдете отново скоро.