Защо жените винаги искат да бъдат разбирани от мъжете , а те не полагат никакви усилия да разберат мъжете?
Здравейте,
Брат ми приятел е женен и има детенце. Жена му изпадна в след родилна депресия и започна да ги върши едни...Та той трябва да и влезе в положение, понеже му родила дете. Е, влезе и. Тя отби детето от кърмене на 6 м. и брат ми даде племенника ми на баба и дядо да го гледат, те са на 76 и 78 г. Вече година и половина го гледат, за да може госпожата да си лекува следродилните депресия. Тя започна и работа междувременно. Какво е на брат ми на душата само той си знае?!
Живея самостоятелно на квартира. Не съм спрял да работя и през ковида. Имам приятелка, която истински я обичам, живее при мен и една стотинка не и искам. Един ден се прибирам по рано от работа и я заварвам да си говори с някакъв чрез камера и с ушите си чувам как той я кани на среща, да се видят..Стана конфузна ситуация. Тя ми се заоправдава, понеже била в депресия и затова вършела тези глупости. Ковида е побърквал, тъй като стои затворена и да няма къде да отиде. Това беше по време на заключването. Влезнах в положение. Сега уж работи и е по-добре. По ниска от тревата е, по майка от памук е. До кога не знам.....
Камен, 26 г.

Коментари

1.   Никой не е виновен, че избирате кофти жени.
Това, че ти искаш да живееш с жена, която не ти помага , не значи,че тя е лоша. Просто такива са ти разбиранията за жени.
Следродилната депресия-мъжът си върши кефа и забравя, че има дете най-често. Не помага, не се грижи, нищичко не отменя.

2.   Защото им пука само за тях си.
Бягай, Камене, бягай от тази!

3.   А , защо той не излезе в майчинство , а трябва родителите му ?Винаги жената е длъжна да се занимава с децата .
Две деца имам и на две работи ходя , мъжа ми 5 Мин не ме отразява да ми обърне някакво внимание , други мъже не търся .
Гледането на деца може и да не е за всеки .

4.   В природата им е изневярата. Всеки мъж е роден с рога и от жената зависи колко големи ще са те. Това го беше казал един възрастен колега,който имаше много опит в живота.

5.   Сори, но и двамата сте си хванали жени, които не могат и не искат да ви бъдат партньорки в живота, в добро и зло. И от вас зависи какви отношения ще имате с тях. Така, че да обобщаваш за жените като цяло е смешно и не виждаш и не разбираш собствената ви не състоятелност с брат ви.
Аз съм била в следродилна депресия, не ми е минавало през акъла друг да ми гледа детето. Между другото, аз съм отгледана от баба и дядо и не бих причинила това на децата си.
Твоята хубустница веднага бих я натирила, не за друго, а защото не бих й имала повече доверие. Също, не харесвам тъпи хора, а тя е точно тъпа, скучаеща гъска. Как пък на такива не им идва друго на акъла, освен да се изплющят с някого. Явно, такава жена е ОК за теб, както и на брат ти някой друг да им гледа детето, те да са си свободни.

6.   Такива са брат, особено българките, полякините и рускините.

7.   И освен това са луди, простачки и скандалджийки, ето един цитат от БГ мама:

"Преди около 10 г, отивам в Мтел да си търся калъф за телефона ( Samsung Star). Отивам при единия от консултантите, но аз не бях много на кеф и лесно " запалима" , вадя си телефона и питам " имате ли калъфи за този телефон?"
Момчето го погледна и ми каза " той е стар, сега ще погледна."
Ей, като му изригнах насреща, как не всички работим в телекоми и можем да си позволим последни модели телефон, как не е редно така да се обиждат клиенти и не всеки може да си купува нови телефони постоянно и т.н.
Момчето с цялото си търпение ме изслуша и ми каза "модела е Star"

8.   Вселенските закони са дали ясно разграничение на задълженията на мъжа и жената. Задължението на мъжа е да бъде ловец, да изкарва прехраната в семейството и да взима важните решения. Жената има за цел да дари мъжа с потомство, да се грижи за къщата и децата, както и да бъде упора на мъжа си, дарявайки го с по-силната си женска чувствена енергия. Това е истината, всяко отклонение от природните закони, е вървене против самата човешка природа.

Само преди 100 години, такова понятие като "следродилна депресия" НЕ Е съществувало. Ако беше съществувало, моята пра-пра баба която е родила и отгледала 10 деца, да се беше самоубила отдавна, отдавна... А днес какво наблюдаваме? Едно дете и жените веднага - следродилни депресии, не могат да се справят, идвало им в повече. Не пускат на мъжа си с месеци, но при първия сваляч който се появи, отиват и изневеряват, щото нали да имало тръпка, че им било скучно вкъщи. Абе ей, не разбирате ли, че мъжа може и да помога в къщи, но на него не му е работа да стои до децата вътре, защото по този начин се върви против неговата природа. От което ще последват други семейни проблеми!

Мъжа на работа, жената вкъщи с децата! Всичко друго е промит от феминизма женски мозък, затова и сме на това положение европейската цивилизация, която все повече намалява и намалява, за сметка на африканци и араби, които се настаняват и изпълват европейските градове. Затова винаги ще твърдя, че феминизма е най-голямото зло сполетяло бялата раса, откакто съществуват хората на земята изобщо.

9.   Отговорите на 1 и 3, които са жени потвърждават написаното от автора. Винаги си намират оправдания, друг е виновен. Съгласен съм и с н 4, изневярата им е в кръвта и то с най-големите загубеняци.
Факт е обаче, че семейния живот тежи на българката, а най-парадоксалното е, че тя все към него се стреми.

10.   Това "Камен, 26" за правдоподобност ли го сложи? Изобщо не става въпрос за поредната измислена и женомразка тема...

Гертруда, 105

11.   Aми, след като не приемате, че има следродилна депресия, т.е няма никаква емпатия към на-близкия ви човек, може би си заслужавате и жените.

12.   9 от 1
Семейният живот тежи на българката, когато е сама в дома.
Първият пример- бащата никъде не пише какво прави за детето си. Не фигурира като родител. Направил го и дотам.
Вторият пример- като е заживял с мързелива жена заради тялото и и други части, тя ли е виновна?

13.   Като гледам тази тема, а и няколкото най-скоро пуснати в този раздел, някой пак иска да се създаде почва за плюене по жените.

Нека читателите да забележат темата: Искам да запаля колата на съседа. Дайте ми съвети, как да го направя, че да пострада само неговата
В нея един мъж иска да прави мръсно на съседа си, незнайно за какво да му мъсти и пита за идеи. Въпросният съсед е семеен мъж с дете. Забележете, че дори му се дават съвети как да осъществи желанието си. А тези, които го спират, нежно му казват "по-добре потърси адвокат", "по-добре недей, че някой ще те види". Само 10 (жена)му е писала г/д адектватно до момента.

14.   Дали е странно, че всяка тема, която разкрива истината за повечето жени се приема за женомразка?

15.   Падате си по въртиопашки и после се чудите ама защо така...
Ами аз пък никога не бих изневерила на мъжа до себе си, колкото и да ми е скучно или напрегнато. Ако не ми харесва с него, просто ще го зарежа и ще бъда сама или ще си хвана друг мъж.

Ама работата "от клонче на клонче" си е типично курвенска и подобна идеология имат еднакъв брой мъже и жени според мен.

Същата работа и с опитите да влезем в положение. Или си човек и ти пука за отсрещния, или не. Подобия на хора си има и сред двата пола, не само сред жените. ;)

16.   Само не казвай, че още си с нея. Трябва незабавно да и теглиш шута.
Тя те използва, т.к. не може сама да си плаща сметките и да оцелее.....

17.   Странно се появи тази тема, понеже точно вчера размишлявах над това "проявяване на разбиране" към жените. Аз съм проявявал доста, без да съм бил баламурник де. На всякакви жени, за предимно дребни неща като "била заета на работа и затова нямала време да се видим" или някакви подобни (не говоря за гадже, ами някаква дето нямаме първа среща примерно).

Дали да проявявате разбиране към жените или не, не мога да ви кажа.
Само мога да кажа, че колкото пъти съм го правил, нищо не съм печелил накрая. От друга страна, когато не съм проявявал разбиране резултатите са били смесени - или се е случвало същото, което щеше и ако бях проявил разбиране, или в крайна сметка става на моето. Но когато съм проявявал, АБСОЛЮТНО ВИНАГИ съм бил на минус.

Абсолютно не казвам да сте безкомпромисни към жените. И те са хора (уж), и те имат животи, и на тях им се случват разни неща.

Проблемът не е "дали ДА или дали НЕ" им влизаме в положението, защото не им го пише на челото. Няма как да знаеш дали не те лъже, булшитва, фантазира и т.н. ИЛИ дали е искрена. И в двата варианта ще ти го сервира с перфектно актьорско майсторство. Така че по дефолт, като мъж, все ще бъркаш в някои от случаите, независимо коя тактика избереш. НО тук идва уловката - ако тя наистина те харесва, колкото и да не й проявиш разбиране, ще го прости и пак ще е с теб. Ако пък те лъже, и си държиш на своето, има шанс или все пак да не отстъпи, или да стане на твоето.
Еми както и да ги гледам нещата, ако никога не проявяваш разбиране, шансът да спечелиш е около 75%. Ако пък винаги проявяваш разбиране, шансът крайният резултат да е добър за теб е 50-50, ако не и по-нисък.

То това добре, ако става въпрос за някакви тривиални неща като "кога ще се видите да пиете кафе". Ама като имате вече дете.....еми сложна работа.

А колкото до приятелката ти, авторе - еми ти си се нахендрил. Кой те е бил по главата да не изискваш нищо от нея? Аз моята бивша й го казах директно, че като дойде да живее у нас за лятната ваканция, сметките ще са 50-50. И така си и беше.

18.   до автора

Камене, приятелката ти вече плаща ли сметки или още й е скучно ?

19.   "Брат ми приятел е женен и има детенце."
Първо помислих, че става въпрос за "На брат ми (един) приятел .....", но от бързане или нещо подобно има изпуснати думи. След това обаче "Какво е на брат ми на душата само той си знае?!"
Последно брат или приятел ти е човека от първия случай?!

После - изобщо не споменаваш с твоята приятелка, която живее при теб, в квартирата, да имате дете, а накрая пишеш за нея, че (засега) е "по майка от памук" !?

20.   Защото са курви. Много, много тъпи курви. Айде дърта кучкетино, одобри ми коментара, не се прави че не си го получила.

21.   Не знам дали е истинска или не.
Ама ако се прибера и жената си говори с някакъв и я кани да излезат. Директно ще и помогна с багажа и да отива на среша.
Във всички други случаи си пълен глупак, ако не го напраеиш

22.   Природа. Не са виновни, със сигурност и не се и възприемат като такива. Защото няма идея за грях при тях - мензисът най-нагледно го показва. Той е събитие, което просто настъпва, за разлика от мъжката еякулация, която изисква определен волеви акт, че да се случи. Няма идея за граници, за отделяне на едно от друго нещо - светът е една стихия, която се преживява, не се разумява, не подлежи на разсъждение, на отсъждане, на каквото и да е отделяне едно от друго.

Най-добре е жените да ги пазим като цветята, без да им се сърдим.

facetious

23.   9'тежък е семейния живот , често мъжа не може и не е научен на нищо вкъщи , пари не мога без да предложи , жената е длъжна да изкарва , почти изцяло да гледа детето , тя ползва болнични ,ако се разболее .Българката е корава жена.

24.   Защото си падате по леки жени и няма място за вашите мрънкици.

25.   Не знам защо очакваш реципрочност някаква... Нито мъжете, нито жените блестят с някаква консистентност на характера и изискват от себе си същото, каквото и от "партьора" си. Женската природа е егоцентрична. Не е способна да се постави на чуждо място. Затова жените са по-добри в гледането на малки деца, които не знаят какво искат. Жената като и е студено, облича детето. Като и се яде - храни го. Като я е страх - пази го. Но като детето влезе в пубертета, жените са изключително зле като родители.

Спрямо мъжете си пък, всички знаем как е било навремето. Имали са роля - наготви му, почисти, изпери... Това е било. Ако мислиш, че са влизали в положението на мъжете и са ги подкрепяли... Абсурд. Сега е същото, само че без готвене, чистене и т.н. Може би се опитваш да си зададеш въпросът - а къде е твоята далавера в цялото нещо. Защото, не, нещата не са симетрични, но не е и необходимо, за да може всеки да допринася по неговият начин. Днешната жена обаче с какво допринася, кой знае... Да ти направи живота "шарен", да не ти е скучно, сам, с много пари, и без ангажименти..

26.   Намери си мъж.

27.   Емоционална им неадекватност, това е причината за всичко. Доказани неща във времето, но доста глупаци се връзват на женски тъпни.

28.   Номер 10 замисли се какви са причините за женомразството :)

29.   Авторът. Няма и намек женомразие в темата. Написал съм това, което ме вълнува, което съм видял и преживял. Всеки може да си мисли каквото си иска.
Преди два дни се разделих с приятелката си. Тихо, спокойно без скандали. Явно е, че не ме обича.
Телефонът ми автоматично редактира някои думи, затова се получава несъответствие ( " по мека от памук", а не майка от памук).
Късмет на всички

30.   Не ви ли омръзна "защо жените/мъжете"? Стига с тази глупост, стереотипи, простотия пълна, слагане на всички под един знаменател. По- скоро

кажи защо ЖЕНИТЕ КОИТО ПОЗНАВАМ са еди какви си. Милиони хора нямат такива проблеми!