Къде изчезнаха истинските мъже ?!
Здравейте,
незнам как е при вас, но при мен пложението е трагично.
Аз съм на 25г. От Бургас и вече ми писна от мъже от типа "мадами"! Омръзна ми да попадам само на някакви мъжленца, на които аз трябва да плащам сметката, да ги взимам, да ги пребирам... Само цветя дето не им изпращам! Питам се къде изчезнаха истинските мъже! Какъв е този обрат нали аз съм мадамата и мен трябва да ухажват а не обратното!

Коментари

1.   Да мила наистина изчезнаха. Аз сам на 51, но никога не сам позволил да ми плащат сметките. Винаги са ме привличали жените и до сега, когато видя красива и интелигентна жена сърцето ми трепва. Защо се навъдиха толкова женцовци, незнам, но сигурно веце в БГ се говори само за политика а не за любов. Наркотиците, алкохола и сексуалната неориентираност все повече кара мъжете да не обръщат внимание на хубавите български момичета. А ниакои от тиах ги цукат селиани от Греце, защото имат пари. Има и момчета, които са интелигентни, но те са много малко. Дерзай мила, ще успееш.

2.   Има много нормални и умни мъже но те не са вече в големи те градове където е чест да си педал.

3.   Браво за това писмо!!! Много си права! Повечето мъже гледат само как да те изцоцат, да им купиш нещо, да им плащаш сметките и т.н., а те само да се оплакват колко трудно било и т.н. и колко много неща правят за теб !Ужас!!! Вярно че няма иделни хора, ама то това не се търпи! Важното е да не Ви пука! Силни сме и може и сами. А мъже за секс колкото и където си поискаш :)

4.   Ами аз смея да не се съглася с вас.Аз съм мъж,на 27 години съм и на мен ми е писнало от жени,които се интересуват от това къде ще ги заведа и каква ми е колата.Аз поне не познавам такъв тип мъж,за който говорите.Това не означава че ги няма обаче:) Смея да твърдя,че все още има свестни мъже,които знаят какво искат и знаят как да се държат с една жена.Желая ти успех и съм сигурен че ще намериш този,който търсиш

5.   Както мъжете, така и жените си имат недостатъци. Ако всички вие смятате, че можете да намерите идеалния човек, много се лъжете. Идеални хора няма. Говорим за свясни мъже и жени, но грешката винаги може да е първо в нас и след това в другия. Безспорно има жени, които се интересуват от скъпите коли и подаръци на мъжете и т.н., както и такива мъже, но ако не им позволим да ни се качат на главата няма как да го направят. Аз мога да кажа, че съм момиче и предпочитам да излизам с мъж който може да няма скъпи "играчки ", но да има мозък в главата. Сигурна съм, че и много мъже ще кажат същото за жените. Уверявам ви, че свясни хора има, но не и идеални. :)

6.   Здравей!!! Незнам защо смяташ,че няма истински мъже......Въобще не искам да се хваля ама аз съм такъв.На моята приятелка не й липсва любов,ласки,уважение.За нея правя вс-роман.вечери извеждам на я на всякаде аз и плащам сметката - с две думи вслТака че не казваи че няма свестни мъже!!!!!!!!

7.   Как така си си позволила да плащаш сметка на мъж, всеки да си плати своята сметка - да, но другото си е чиста липса на самоуважение. Не знаех, че съществуват подобни женчовци и дано да не разбирам, че е вярно подобно нещо. А затова, че истинските мъже са изчезнали съм напълно съгласна с теб, ако не изчезнали то поне се срещат изключително рядко. Пожелавам си да срещна поне един истински мъж в живота си, същото нещо най-искренно пожелавам и на теб:)))

8.   Аз пък могат да кажа обратното за жените. И аз съм от Бургас и нз каква е тази инвазия на "фешан маняци" из целия град но определено не се харесва на жителите. И да си каже чесно не съм попадал досега на момиче което да не се интересува от положението и само от положението на партньора й. И аз съм изгубил надежда. Но както някой каза по нагоре - има свестни хора но са рядкост..и то много голяма рядкост в тези дни. Което е за съжаление :|

9.   Простотията е навсякъде и затова свястните са се стаили! Поне аз така правя, а и доста мои познати! Жалко, но вече всеки толкова е вдигнал глава, че да отидеш и да предложиш да излезнете е неуместно при положение, че повечето пъти хората не биха позволили да се води смислен разговор . Случва ми се да си разменим погледи с някоя красива жена, но не отивам да я заговоря, защото вероятно би се направила на много важна! По същата причина и в компаниите с които се виждам- при тях няма външни лица и става затворен кръг, в който не мога да намеря партньорка! Свястните жени предполагам са се поразочаровали от хубавците за една вечер, а пък истинските мъже вече може би им е писнало от капризите на повечето жени! Да, перфектни хора няма! Има такива с ниско образование и леко мислене за живота- е те станаха повечко!

10.   Нещо не схващам - хем не те кефят, хем излизаш с тях. като решиш сърби ли те, боли ли те, пиши пак по-ясно.

11.   Един мъж като види момиче, което го интересува трябва ТОЙ да направи първата крачка. Съгласна съм с мнението на авторката. На мен също ми е омръзнало аз да бъда "мъжът" в отношенията.

12.   първо номер: 6 неможе да си сигурен ако тя не ти е казвала че си такъв защото истинският мъж не е нужно само да те извежда и да ти плаща сметките... ама за тея мъже сме бая виновни ние жените.. или поне голямата част.. искаме да си плащаме сметките сами ми на ви сега си казва мъжът нали... забравили сме да си показваме женското и да си търсим жнимание.. но хич не отричам и тезата че хората с добри обноски са на изчезване а тая фешан мода е завладяла простолюдието.. затова тези който търсят стабилен партниор по лесно ще го намерят в стадото ;) всяко зло за добро са казали хората :)))

13.   И аз се питам същото.... само лигльовци с много претенции.

14.   Митовете за истинските мъже, нека да ги оставим на страна, защото по тази логика, ще стигнем до извода, че мъжете отдавна са измрели по време на войните.
Проблема е глобален, а не локален, само тук в България, както излиза от някои мнения.

Убеждението у повечето е, че мъж - това е човек с мъжки полов орган, а това е погрешно. Всеки има в себе си и мъжка и женска същност, които са в баланс, при самото му раждане.

След време , основната грешка, която правят е , да дадат преимущество на едната от двете и нарушават баланса. Така или стават травестити, които не излизат от козметичните салони или селяци, които смятат, че да псуват и да плюят по улицата е много мъжко и достойно за възхищение поведение.
За съжаление, все повече проявления на мъжественост, срещам у представители на женския пол.

Всяко нарушение на баланса, води до тотално изкривяване на цялостната същност.

15.   Аз съм момиче на 18 години. Не съм имала много връзки, но при контактите ми с мъже винаги аз е трябвало да бъда по-силната, да оправям ситуациите, да търпя нелогична емоционалност. Имам време- дано срещна някой подходящ. А за жените - повечето найстина са използвачки и изкуствени.... и от такива ми е омръзнало. За себе си мога да кажа че съм такава каквато съм и искам истински хора, с достойнства - не да са съвършени, но поне да имат смисъл в живота, който е поне малко интелигентен, разумен, мъдър.... човечен.

16.   Към номер 11. Мъжът като прави ВИНАГИ първата крачка, вие какво започвате да си вдигате самочувствието, и започвате да си играете с чувствата му на въпросното момче! Един мъж трябва да има известна граница недостъпност-това е моята грешка, че много омеквам пред момиче, което ми влезни под кожата и не ме отразява точно заради това, защото много внимание обръщам... Научете се ДА ОЦЕНЯВАТЕ, когато едно момче се опитва да се сближи с вас! Ако не го искате, поне от лицемерие го отразявайте... и му отговаряйте на ОБИКНОВЕННОТО смс-че, което е написал зас вас от сърце, и не се оправдавайте, че не сте му дигнали на gsm, заради обхвати, паднали батерии или че сте имало гости, шумни музики! Айде... бе ку*венски номера правят огромна част от момичетата ВЕЧЕ! Къде са истинските ЖЕНИ, такива теми ще ги дъвчим до ледената епоха...

SLEART

17.   Към номер 5 - зависи каква е дефиницията за идеален.
Според мен идеален не е този който се вмества по- всички параграфи на общественото мнение за идеален.
Идеален човек може да има! и той просто е себе си, всеки се ражда уникален, но повечето умират като копия.
Цял живот се боря да имам силата винаги да бъда себе си, но е адски трудно...
По темата - ами именно това обществено мнение, променя хората по кофти начин.
Например вече е модерно за един мъж да се поддържа почти толкова колкото една жена, някои и повече :).
Защо мислите че преди 20-30 години мъжете са били космати :), ми не е било на мода да се чистиш- но може би и тогава е имало хора които са искали да си махнат космите защото не ги харесват, но ако ги махнат по онова време как ли ще ги възприемат или сега ако е един мъж се остави
космат защото така си му харесва какво ли ще си кажат другите :)- това е само пример, така е с всичко.
Как нещо толкова просто лишено от всякакъв смисъл, стойност като популярната музика в България-чалга, въвежда етикеция и има хиляди хора които поддържават на този изкуствен стил.
Е защо мъжете били такива-ами модерно е.
И тази маса от мъже която не харесвате могат да се сложат под един знаменател, защото те са избрали да загърбят истинската си същност за да бъдат "харесвани".
Малко са хората които са имали силата да бъдат себе си и те остават в историята.
В търсенето ви на ''истински мъж" според мен е нужно да първо до опознаете човека зад маската и да му покажете че го обичате такъв какъвто е.
Тоше 21 г.

18.   А защо жените не оценяват някои качества? Да вземем например... мен, един средностатистически мъж на 26. Нямам пороци, работя 2 работи, крайно амбициран съм, смея да кажа, че успявам и в 2-те. Съответно това води до повече разход на време. Е, това за съвременните жени около мен значи точно... нищо! Аз не пия и не пуша, не употребявам псувни, но какво значи това за съвременните жени около мен? Точно.... нищо, те се лепват за завършени алкохолици и после дори пред мен се е случвало да се подиграват на мъжките недостатъци в това отношение, а, че аз ги нямам значи пак точно... нищо. Да погледнем парите. 2 работи, правя добри доходи. Но не ги пръскам по заведения, просто не обичам заведения. Както и да гледаме това са места за губене на време, а аз не обичам да губя време, то е пари.

Какво значи това мислене моето за жените около мене? Точно.... нищо, те си умират от кеф да ходят по барове и после да охулят мъжете с които са били там как се натискали с някаква друга... ами пияни мъже със слабост към заведения където човек си губи времето, какво да очаквате от тях? Стабилност, вярност, лоялност, чест? Да видим друго.
Външен вид.

Спортувам и се поддържам в перфектна форма и фигура, но не се перча, защото го смятам за жалко и обидно за мене. Е, какво значи това за жените около мен? Пак нищо, една дори ми каза, че нямам самочувствие. Не, аз имам, но правя граница между самочувствие и перчене, защото като нямаш покритие ставаш смешен и не върви да се държиш все едно имаш чековата книжка на Бил Гейтс. Но за тях това е прекрасно, перковците са страхотни, до момента в който разбира се опаковката падне и лсъне съдържанието. Тогава пак се оплюват мъжете, понякога пак пред мен, а, че аз изобщо нямам нищо общо с това и, че имам точно обратните качества какво значи за жените? Разбира се - нищо.

Обичам да чета, да гледам задълбочени филми, чета философия, познанията ми по история, география, астрономия, химия, биология, анатомия, автомобили... икономика, етика, философия са огромни. Но какво значат те за жените около мен? Разбира се, досещате се, нищо. Дори започват пак до моето ушенце да си приказват колко тъпи били мъжете, пускат и някоя псувня на всяка десета дума, държат се като простачки, а като започнат дами, жени? ! на по 24-25 години да ми говорят за текила, за уиски, много ясно, че ставам и се оглеждам за изхода, аз с дами ли говоря или със събрание на анонимни алкохолички, или новите попълнения на някой Винпром?

Това пак не значи нищо за жените, дори за тях съм скучен. Щом не съм капацитет на тема алкохол, чалга, простотии, изневери, демонстративно лошо отношение аз пак трябва да приема, че това в техните очи моментално ме прави едно нищо. Не, че не разбирам от алкохол, че примерно с коняк мога да направя анаболен ефект и да ги накарам да бягат като кобилки без умора, не че не знам, просто такава тема на разговор-алкохол, чалга, Азис, Преслава и барове ми се струва смешна някак си, унизителна, присъща на някои нисши слоеве, чието съществуване се определя от кръговрата-спечели пари, пръсни ги за заведения, деградирай и плюй по държавата, царя, и лунното затъмнение. И накрая, най-смешното, тръгват да ме свалят, но някакви курви, които на пръстите на двете си ръце не мога да изредя мъжете с които са били и познавам лично(а тези които не познавам? ! ).

Много ясно, че се дръпвам, имам чест и достойнство, опитвам се дръпването да изглежда невинно, а всъщност го правя защото просто би ме било срам да изляза на кафе с която и да е такава жена, да не говорим, че мисълта за целувки и секс ме гнуси даже. Това качество не само, че не значи нищо, дори една от тях може да те обяви и за педераст.

Харесвам някоя нормална, опитвам се да се сближа с нея, но не да съм нахален, лепка, агресивно нагъл с присъствието си, разбира се съм отстранен, по-точно лекичко ми казва НЕ. Аз разбира се, уважавам мнението на момичето, казвам си-не ме харесва, НЕ си значи НЕ, ето, излиза на кафе с друг, онази вечер отишла с него у тях си, еми НЕ-то е категорично. После същата ми казва, не си решителен, не знаеш какво искаш. Аз знам какво искам, но жените не знаят.

И шокът-някое момиче случайно ме запознае с майка си, 3-4 такива случая имам, майките им ми стават вечни почитателки, това не мога да си го обясня. И бащите им ме харесват, всички други, но не и те или ако ме харесат, то задължително ще ме харесат курви и то всеизвестни, а ако не отвърна-съм смотаняк, задръстеняк, дори педераст.

19.   Номер 18 аз съм на млад мъж на 24 и съм напълно съгласен с написаното от теб. Свестните мъже се спотайват, защото са си изпатили от изброените от теб момичета. Свестните момичета пък се покриват, защото са си изпатили от момчета, изброени от авторката или от обикновени женкари.