Нормално ли е да харесвам такива мъже?
Не знам дали е нормално, но харесвам мъже, които визуално приличат на мен, нямам предвид женствени, нито такива, които са ми роднини... Просто всичките ми бивши, докато сме излизали заедно все са мислели хората, че сме брат и сестра... Много ми е странно...

Коментари

1.   Ами доста често се казва, че хората истински се привличат, когато си приличат. Аз и половинката ми имаме някаква прилика, и сме заедно от 5г. и наистина се привличаме един друг и то много.
Не мога да си обясня защо е така. Може би защото така е по-сигурно децата да приличат и на двамата?

2.   Тива си е супер естествено.
Аз съм мъж и мен ме привличат само такива жени.

3.   Няма нищо странно. Просто харесваш мъже с близка, подобна на твоята генетика. Най- силно се привличат хората с близка ДНК/ADN/. Поради тази причина и роднинските връзки са най- силни.
Аз бях на 17 когато с баща ми отидохме в САЩ. Майка ми беше там в един университет- учеше нещо. Случайно попаднах на един мъж, около 35 годишен. В момента в който го видях и знаех, че този ще ме ощастливи. Само минута след това той спря до масата ми и попита може ли да седне. Нека не изпадам в подробности, но тази случайна среща завърши с няколко прибежки до тоалетната, където най- на края ни арестуваха. До като бяхме там всеки ден се виждахме и освен секс друго не правехме. Стигал е до 30 пъти. Един ден с баща ми на улицата попаднахме случайно на него. Изведнъж баща ми взе да вика- Антоан, Антоан...
Изненадах се и го попитах, какво става? Той отвърна:
- Това е вуйчо ти, чакай.
Дори не знаех, че имам вуйчо. Вкъщи никога не са говорили. После научих, че преди да се родя, няколко месеца, дядо ми и вуйчо ми са се изпарили от нас. Имали са проблеми с баба ми. Баща ми го спря и се оказа, че е той. Никои не знаеше къде са заминали с дядо ми. Така разбрах, че сме от една семка, че съм му племенница. Едва след две години си дойде в Европа, което ни постави в доста сложна ситуация. Не можехме да се въздържаме и продължихме връзката си. Нашите разбраха, но не е имало нито проблеми, нито разговори. Само веднъж чух мама да казва на татко:
- Нищо не можем да направим!
- Знам, нека се виждат. Те нямат вина, само да не правят деца.

4.   Всеки харесва тип приличаш на него , за това много двойки си приличат .

5.   Аз го намирам за нормално. Човек с близки черти до твоите собствени възприемаш като по-близък, а ако се харесваш визуално - и като по-привлекателен от други хора.

6.   Възможно да е нарцисизъм. Да си толкова влюбен в себе си, че да искаш сам да се изнасилиш, но понеже това е невъзможно, да си намираш поне същия партньор.. Шегувам се, естествено че е нормално :D

7.   С мъжът ми сме 17 г заедно вече, трети (поне) пореден живот...
И имаме визуална прилика дотолкова, че приличаме по- скоро на брат и сестра. Освен това много силна енергийна връзка и телепатия, усещаме се дори на хиляди км разстояние, били сме в различни европейски страни по работа и знаем ако другият не е добре.
В началото настоявах да проучим дали е сигурно, че нямаме кръвна връзка, плашеше ме тази прилика и силна връзка, ха, дори имаме бенки на едни и същи специфични места.. От един град сме, кой знае...но не, нямаме кръвна връзка, слава богу.