Insighting с д-р Димитър Тенчев??
Здравейте,

Някой ходил ли е на семинарите на д-р Тенчев по insighting интензивно дишане? Трудно ми е да намеря отзиви в мрежата, освен на сайта им и би ми било интересно да разбера, дали някой е изпитвал лично преживелищната терапия.

Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Семинар за интензивно дишане ми идва малко в повече.

2.   Вече и за как да дишаме ли има курсове? Този народ съвсем е изтрещял. За правилно пърдене има ли вече курс или да направя аз такъв, че да изкарам някой лев от балъците?

3.   Много опасен психопат с хищнически черти. В никакъв случай не давай да те хипнотизира или да ти влезе под кожата, най-добре отиди при изтински психолог, не при шарлатанин без диплома. Мой познат си изпати много от него, още му е в ръцете. Изключително опасен и безскрупулен тип. Ще кажа само толкова.

4.   Не разбирам хората, които дават пари за такива неща.

5.   Правилното дишане е много важно. Ние дишаме предимно повърхностно и непълно. Но при интензивно дишане се получава хипервентилация и може да припаднеш. Та, за нещо грешно да даваш и пари е прекалено. Сигурна съм, че ако се поразтърсиш, ще намериш правилните упражнения.
Смятам, че темата е реклама на световно неизвестния доктор. Ако е доктор, изобщо.

6.   3 - Докато има балъци, ще има и тарикати. Докато има овце, ще има вълци.

7.   2, бъди сигурен/а, че и за подобен курс ще има много желаещи. Тоя народ е тотално изтрещял. Щом онзи празноглавец и комарджия Юли Тонкин направи милиони на гърба му, какво да се чудим.

8.   2, уф, моля ти се, направи един такъв КУРс за правилно пръцкане, че да се науча как да пръцкам нежно, елегантно и ефирно и без да задържам съответния газ в себе си за дълго време, тъй като е вредно за тялото и душата! Ако може и да ме научиш как да добавям красиви ароматни нотки, за да е по- благоприятно и екзотично, както за моето обоняние, така и за това на околните!

От един балък (по- скоро балъчка, балъкчийка или както там ви харесва в женски род!)

9.   8, майтапа на страна, но ако го украся, както трябва как е полезно, как отваря чакрите, иначе се задържа жизнената енергия и се затлачва и това причинява болести, как е естествено и обществото е наложило изкуствено да задържа естествени пориви на човешката душа, отнема и свободата и естествения поток на енергия и бал-бла и с необходимия маркетинг и популярен ютуб канал, съм сигурен, че ще има поне 100-200 курсисти, които можеш да ги одрусаш по 100-200 лв и да изкараш едни бързи 10-20 бона. Ако напишеш и книга за това, може да изкараш още толкова. Отделно фланелки, амулети за раздвижване на енергията и всякакви алиекспрес джунджурийки, адсенс, афилиейт и всякакви подобни, спокойно може да изкараш поне 100 бона. Само трябва да си гьонсурат, любо Жечев като те разследва да се правиш на ударен като Киро Брейка, че не съществува и всичко е ток и жиза. Киро Сводника някой да е чул да отговаря? Не. И последователите му даже не са намалели. Толкова са прости хората днес.

10.   9, човек, само ме мотивираш за това как правилно да си отпушвам чакрите и да раздвижвам потоците на енергията така леко и меко... Вдъхновяваш ме да бъда балък(чийка), честно!
Нямам търпение за амулетите и тениските! Амулетите сигурно ще са под формата на дупенца, пък на тениските сигурно ще пише "Пръцкай правилно - живей здравословно!" или "Мека пръдня - лек живот", може би и "Правилното пръцкане е порталът към осъзнатия живот!". Ще стигнеш и до САЩ. Като не можем да научим американците да бъдат слаби, ще ги учим как да пръцкат правилно! Ще създадем и секта със собствени ритуали, празници и традиции и ще разпространеняваме словото й по другите страни!
Модератори, изтрийте коментарите, че някой да не открадне идеята на номер 2 и 9!

От 8.

11.   Пълни глупости са това! Само ще ти прибират парите.
Една позната се мъкнеше година и половина по такива, накрая някой от глутницата, която се събира по подобни мероприятия, я напомпа и сега е самотна майка, изцяло предала се на депресията.

12.   Тоя за няколко години смени 2-3 жени, все от пациентките си.
Деца няма.
Прави си изводите.

13.   По-добре направи едни гъби с не толкова префърцунени доктори. Ще имаш много по-голяма полза.

14.   Ако трябва да перифразирам предупреждението върху хранителните добавки: "Ходенето по доктори и по семинари не е алтернатива на разнообразното социално общуване и на хармоничните човешки взаимоотношения!"

15.   До 12: Явно жените го надушват, че не става.

16.   От автора

Номер 3 - Ако не те затруднявам, би ли разказал/а повече за конкретния случай?

Номер 5 - Със сигурност не е реклама. Просто услугите им не са евтини и реших да направя малко проучване, преди да реша. Все пак никой не иска да дава пари на вятъра.

Благодаря и за останалите коментари. :))

17.   Вие се майтапите, ама един познат така добре го бяха обработили преди около година, че беше готов да им даде всичките си пари. Добре, че нямаше нищо на негово име, както и пари в брой. Хората директно му бяха казали да продава каквото има (имоти, злато и т.н.) и уж да "инвестира" парите при тях. Оперират под прикритие на някаква историческа организация. Имат автомобили брандирани с българския флаг, но не всички са такива. Доста добре прикрити са и внимателно подбират жертвите си, като ги проучват през трети лица. В случая с моя познат, като разбраха, че той просто няма какво да им даде, веднага се изпариха. А преди това го баламосваха, че ще му уредят работа, ще се издигне, ще стана "съдружник" и т.н.

18.   Номер 17 - Въпросният insighting център и доктора ли са участвали в това…..?! Ако е така, много лошо, че подобни схеми работят в България.

19.   Авторе, номер 3 е. Доста страшно беше, момчето гладуваше, не излизаше от къщи със месеци. Дистанционно правеха някакви сеанси, след които излизаше като друг човек. Като цяло представата му за реалността беше размита, сякаш чрез хипнозата си онзи го разруши вътрешно и слепи наново частите по начин, който на него му харесва. Мислите му сякаш не бяха негови. Когато близки хора му казваха, че не е нормално да не яде и да не спи с дни, явно някакви механизми се включиха и то отричаше всичко с настървение, мислеше че той сам си е взел решенията. Ако си гледал видеа за brainwashing, горе-долу точно това е. Хора с много фино променена представа за реалността, безпощадно ниска самооценка и безпрекословно доверие в авторитета на хипнотизатора. Тъжен култ воден от хищник. И никой не може да направи нищо - жертвата си мисли, че сам си е взел решенията. Нито да викнеш полиция, нито нещо друго. Както поса ха по-горе, има хора просто които сами се превръщат във жертви, защото такамживота е по-лесен. Имат си насилник, който им формира реалността, няма нужда те да го правят сами и да страдат. И в крайна сметка тези хора са мжое би щастливи. Ако за теб това е щастието - смело напред, влез в ръцете на този психопат.

20.   Аз не знам този "доктор" да е излекувал някого от нещо, но пък със сигурност е прибрал парите на мнозина. Така че, по-далече от такива!

21.   17, това са от "Исторически парк" до Варна, между руска мафия и окултна рилигия...

22.   Kaто цяло, чуете ли за някакви супер идеи/хора/лекарства и т.н да идват от Русия, много добре си отваряйте очите. Мнението ми не е от вчера и няма общо с настоящата война. Наблюдавам такива явления доста време. Много ги бива по манипулациите, а в Бълария много им харесваше. Сега не знам как ще е . Дано да се праждосат.

23.   Здравейте,
това е т. нар. холотропно дишане или трансперсонална психотерпия. Била съм при д-р Димитър Тенчев, на няколко сесии, като цяло това дишане което той практикува, не е негов патент - може да се провери в Интернет. Вече го предлагат и други терапевти. Сесиите ми помогнаха само за стреса и тревожността, но не ми решиха дълбоките травми. За всеки има подходящ тип терапия и не всяка работи или просто не се извършва правилно. Честно казано имаше нещо особено в този човек. Не мога да кажа обаче, че съм пострадала от него. Няма бързи и лесни решения, когато човек иска да работи със себе си. Понякога са нужни години терапия или психоанализа, за да се отработят дълбоки емоционлани травми и блокажи.

24.   От известно време не отговарят на имейлите и не виждам обявени нови дати за Инсайтинг дишане. Странно. Да не е прекратена дейността им вече. Някой има ли инфомрация?