Просто искам съвет от странични и безпристрастни хора
Имам връзка която е към своя край заради родителите ми... Моят приятел е много по-голям от мен, има две деца, не живее с жената, от която има деца. Дори са в различни градове. Причината да не е със семейството си е майката на децата му.. Моите родители не го одобряват заради тези факти и настояват да се разделя с него. Поставиха ми и условие - те или той!

Обичам го ужасно много, просто не мога да живея без него... От една седмица се водят всякакви борби и аз съм изпаднала в нечовешка депресия. Не знам какво да правя, не искам да нараня никой - нито семейството си, нито човека, който обичам наистина много. На мен - майната ми... винаги съм мислила повече за другите, а не за мен.. сега пак е така. Приятелят ми се бори с мен, с него, с хората около мен, доказва ми по всячески начин, че ме обича и че иска да сме заедно. Всички тези караници и проблеми, ни измориха ужасно много и двамата страдаме прекалено много!

Един ден казах на майка ми, че съм се разделила с него - на следващата вечер е отишла с шишето и салатата при нейни близки да почерпи, че аз съм се разделила с "големия" ... Това ме довърши и сега не знам дали да обърна гръб най-вече на майка си, за да съм щастлива с любовта си , или да оставя на заден план мен, него, любовта ни, мечтите ни, за да може майка ми (най-вече) да е доволна и спокойна.

Моля Ви, дайте поне коментар!
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Мила, за съжаление не си писала на колко години си.

Ако си пълнолетен човек, зависещ единствено от себе си, не се колебай да слушаш сърцето си, не бива да се отказваме от обичта си заради неразбирането на близките си, та дори и да сгрешим. Мисля, че всичко ще ти простят след година две, знаеш че нещата се променят с всеки изминал ден, не се отчайвай така.

Съветвам те да си направиш сметка дали си зрял човек и готова ли си за толкова дълбока и сериозна връзка, издържаш ли се сама, и много важно, ще бъдеш ли готова да посрешнеш децата му някой ден, защото вярвяй ми и това ще стане. Ако си отговаряш положително на въпросите бъди спокойна, трябва да си щастлива, но преди това и готова. Говори с майка си точно по тези въпроси, и също и постави дилемата - приемаш ни или аз си тръгвам от теб. Успех.

2.   Здравей мила разбирам те много добре понеже и аз от около година съм на същото положение и не знам какво да правя. Все още не съм се решила с кой да бъда със приятеля ми когото обичам или със семейството ми. Съветите които ще получаваш се надявам да ми помогнат и на мен.

3.   Майките имат онова шесто чувство, което децата им не притежават. Ще разбереш за какво става дума, когато ти станеш майка. А що се отнася за обстоятелствата около теб - не си режи пътеките към по-доброто. Разведеният с две деца, и при това по-възрастен не е най-доброто, което заслужаваш. Бягай от този мъж, че ще станеш жертва на семейните му неразбории. Той е безотговорен тип.

Каквото е отношението му към първата му жена,такова ще е към тебе. Почакай да заживеете заедно, да възникнат елементарните проблеми на семейния живот и ще се сещаш за майка си и за неистовите и напъни да те раздели с този човек. Сега се влюбена, а след като премине еуфорията на това чувство? Умната момиче!

4.   Съжалявам, но не мога да разбера какви са тези родители... и не са само твоите. Познавам страшно много хора, на които родителите им се бъркат и им дават тон в живота, при положение че вече не са на 18 години. Моите майка и баща, никога, ама никога, ако ще да е най-възрастния и с десет деца зад гърба си, не биха ми казали и дума за раздяла, при положение, че ме виждат, че съм щастлива. Та нали така трябва да е! Аз един ден, ако имам дете, единственото което ще бъде важно за мен ще е То да е щастливо, живо и здраво. Това е най-важното за един родител. Това, че ти поставят ултиматоми да избираш между него и тях е визшата степен на простотия.

5.   Познавах едно момиче, което имаше подобна история. Дали е щастлива сега - не мога да преценя. Знам само, че живота и е много труден. Имаше едно момче, което беше на нейната възраст, което плачеше на сватбата й с много по-възрастния мъж, разведен с две деца. Майка й беше твърдо против. Раздели се с майка си и от големия град отиде на село - при свекърва си.
Коренно промени живота си. Естествено е децата на мъжа й да са и нейни когато е необходимо.
Сега се препитава със селскостопанска работа. Мъжът й получи инсулт и е почти инвалид. Единствената й радост в живота е дъщеря й. Майка й се сърди, сърди, а сега е най-голямата й опора. Детето порасна и се премести при баба си в града.
Това е живота - всеки е щастлив по своему.

6.   Ами според мен... Отивай при мъжа когото обичаш...

7.   Здравей мило момиче. Не знам дали ще мога да ти дам най-подходящия съвет, но ще споделя моята гледна точка.
Според мен поведението на майка ти е нормално до едно положение. Всяка майка иска дъщеря и да е най-щастлива и с най-подходящия за нея мъж.

Но от друга страна това, че те кара да избираш между него и семейството ти е просто прекалено. Разбираемо е да се притеснява за теб, но е недопустимо да се налага в живота ти. Всеки човек има право на избор и собствен начин по който да живее живота си. Мисля,че трябва да те остави да бъдеш щастлива. Дори и ако това е грешка и свърши някога, нали за това са родителите тогава да ти подадът ръка, пък и по този начин човек се изгражда като личност. Ако го оставиш, ще ги намразиш и ще сте в дълга война, но ако си с него рискуваш да ти обърнат гръб.

Помисли добре какво предпочиташ и действай смело. И не забравяй, че колкото и да се сърдят родителите винаги рано или късно се примиряват и кротват. Така, че мило момиче бъди умна, смела и щастлива. Желая ти искрено да намериш правилното решение скоро.

8.   Бъди с него...

9.   Всепак живота си е твой и майкат ти не може да ти казва "НЕ, не е за теб" и "ДА, на мен ми харесва този мъж, давай смело". Да, тя ти е майка, но това не и дава право да избира спътника в живота ти. Аз лично съм само на 20 години, но вече от година живеем с приятеля ми, даже и в чужбина ходихме... Майка ми беше категорична, че не дава чак такива "фрееволности", но сега умира за мен и приуятеля ми, защото осети, че наистина се обичаме и че той е мъж, на който може да се разчита.

Моят съвет- тропни с крак пред майка си. Кажи и, че това, че те е родила не и дава правото да ти дава насока в живота и да ти заповядва какво и как да правиш.