Дали той е мъжът за мен?
Здравейте. На 22 години съм, приятелят ми е с 5г по-голям от мен. От около година и малко сме заедно. Чуденката ми е дали той е мъжът за мен, голямата ми любов и тн. Отнася се прекрасно с мен (държи се добре с мен, купува ми всичко, романтик е, подаръци, почивки и тн). Обяснява ми как съм му любовта на живота, иска да има от мен деца. Той е вторият ми сериозен приятел. Проблемът е, че аз не съм сигурна дали искам с този човек да прекарам остатъка от живота си. Забелязала съм, че е особен характер, когато нещо не му изнася просто се намръщва като дете и се обръща на другата страна, докато не му се извиниш (а аз не съм от тези хора, които тичат и се молят). Постоянно иска да е център на внимание, хвали се и тн. Такива дребни неща ме побъркват в характера му. Като ме попита дали той ми е голямата любов и искам да прекарам живота си с него, аз се замислям, при което той започва “ето явно аз не съм така за теб”… и все едно се опитва да ми всели в съзнанието, че той е за мен. Надявам се да ми дадете някакъв съвет.

Коментари

1.   Права си. Тези нещица колкото и да са дребни, с годините започват много да тежат. Самият факт, че не го усещаш като любовта на живота си, означава, че не е за теб. Обвързването за цял живот е нещо сериозно и трябва да си на 1000% убедена и да го усещаш като такъв. Иначе при първото омръзване и при първия по-сериозен проблем ще започне едно отчуждаване. А отчуждението е като домино. Ако веднъж е имало отчуждение, второто такова става по-лесно, третото още по-лесно и когато се натрупат няколко такива и в един момент осъзнаваш, че сте просто съквартиранти.

Ако обаче си убедена и сигурна в него, тогава дори да имате проблем, вие имате мотивация, имате общ план и сигурност един в друг. Ти знаеш, че дори да има проблем в момента, ти го искаш и си убедена, че е твоя човек. Тогава отчуждение не може да има. Тогава проблемите се решават и даже ви правят още по-сплотени. Да, може да няма пеперуди в стомаха цял живот, но уважението, доверието, взаимността, сплотеността остават, а те са много по-трайни и важни. Това е истинската спойка. Като казах уважение, ега се сещам да добавя, че ти дори и уважение нямаш към него. Самият факт, че го възприемаш като сърдитко говори за това. А загуби ли се уважението между партньорите, всичко е въпрос на време. Увжението е като доверието - без него не може в една връзка.

3.   Ти сама си си дала отговор на въпроса. Щом се чудиш и си написала даже история, значи той не е за теб. Ако беше, нямаше да имаш никакви съмнения и въпроси. Мисля, че е съвсем просто, но човек рядко успява да следва усещанията си. Все търси съвети от всякакви хора, иска потвърждение.

4.   Внимавай - може да си имаш работа с нарцис. Не го познавам лично, не мога да съм сигурна в преценката си, но ти можеш да проучиш въпроса в дълбочина.
В началната фаза на връзка с нарцистична личност всичко изглежда прекалено хубаво, за да бъде истина - отрупване с внимание, комплименти, подаръци, горещи признания на чувства и пр. (на англ. ез. наричат това поведение love bombing). И между тези красиви жестове се прокрадват малки червени лампички относно поведението на партньора като тези, за които споменаваш ти - манипулиране (вменяване на чувство за вина, опити за контрол), самохвалство, надменност, егоцентризъм и др. Доброто отношение на нарциса към потенциалния партньор обикновено трае докато го спечели напълно. След това на нарциса му омръзва и започва все по-често да показва истинското си лице. В крайна сметка може да смачка психически партньора си и да се прехвърли на нов, по-свеж партньор, когото да превърне в следващия си стремеж за завоевание. Любовните завоевания са един от начините нарцисите да се почувстват значими и да получат отвън така липсващата им самооценка.
Проучи внимателно този мъж. Щом някакво гласче отвътре ти казва, че нещо не е наред, послушай го и не бързай.
~♥~

5.   Незряло и инфантилно поведение от страна на приятеля ти. Чувстваш, че психически си по-уравновесена. Ако обаче го обичаш, ще го направляваш както би направлявала едно дете. Зависи какъв характер си. Описваш, че не приемаш незрялото му поведение и не го харесваш такъв, какъвто е. Явно няма да ти се получи, освен ако не заемеш роля на по-мъдрият и стабилен партньор. Помисли си, дали можеш да го ръоводиш меко и да го накараш да порасне малко.

6.   Щом си задаваш този въпрос , значи не е човекът за теб

7.   Според мен трябва да си дадете време, твърде млада си, пък и той. Просто си живейте живота и времето ще покаже.
Не е нужно да се обрзвате с бракове и деца толкова рано, да не говорим, че те изискват определен статут, който на вашите години рядко е достатъчно стабилен. Та така, не се филмирай, за да не преекспонираш тези проблеми. Може и да са съществени, може и да не са. Просто бъди откровенна с него и му кажи, че тези неща някак те изнерят, но не когато вече ти е преляло и се разкрещиш, а по от рано за да може да има по-спокоен разговор. Трябва да си изградите добра комуникация и това да го искате и двамата.
От текста ти някак усещам, че иска още връзки и с други, да разнообразиш, да пробваш... да поживееш. Нз така ми се струва, може и да греша.

Помисли над по-горните неща.

8.   Не вярвам в голямата любов .човек възприема неполучилите се връзки като голяма любов . Може би ти показва прекален интерес , а когато не ти го показва ти ще искаш интереса му . Няма голяма любов , всички сами решаваме кой да бъде до нас , другото са песни и филми за любовта , в реалността не е така .

9.   Щом си задаваш такъв въпрос, не е за теб. Човек понякога не иска да види очевидни неща и не иска да признае пред себе си, защото боли да оставиш всичко след дълга и сериозна връзка. Иска ми се да кажа, че е млад и ще се промени, но той е на 27. Да беше и той на 22, може би. Ако ти като 22-годишна определяш 27-годишен като инфантилен, какво да говорим повече.