Добре ли е да си директен
Добър ден!
Ще опитам да бъда максимално кратка, без да навлизам в излишна полемика.
Любовния ми живот е доста “кротък”, никога не е имало драми.
Преди почти 2 години имах кратка връзка (6м), която приключи, поради голяма драма в живота на половинката ми. Не ме е засягала конкретно по никакъв начин. След толкова време ни вест, ни кост ми се обади. Съжалява, че нещата не са се получили, разказа ми за всичко, което е преживял, тъй като аз до сега не бях наясно. Каза, че в мен е виждал точния човек, но просто момента не бил подходящ, за което съм на 1000% съгласна. Не става дума за изневери и т.н., а за нещо наистина преобръщащо целия ти живот.
Та.. не спирам да мисля дали биха се получили нещата сега. И двамата искаме семейство, гледаме в една посока за живота. Знам, че няма как да разбера без да говоря с него, но тъй като аз съм изключотелно директен човек (каша ми е в главата и ме е страх, че не мисля разумно в момента) реших да потърся мнението на експерти :D . Окей ли е да попитам директно дали можем да опитаме отново, или ще е като удар с чук по главата, както беше за мен и въпросното обаждане. И моят вечен страх - как бих изглеждала в очите му, дали това е унижение за мен, едва ли не да се моля на някого, или (както аз си мисля) съвсем нормално да зададеш подобен въпрос, просто за справка, защото никой никога не знае, вярвам, че трябва да се бориш, ако това може да се нарече “борене” изобщо :D .

Коментари

1.   Ами, можеш да попиташ.Но можеш и да изчакаш кратко време и да видиш той какво поведение ще има. Аз съм за естественото развитие на връзките.

2.   Истината е, че аз не показах никакви индикации, че имам интерес. След като затворих телефона осъзнах, че беше грешка да се правя на много корава. Та в този ред на мисли, не мисля, че ще има някакво развитие от негова страна :D

3.   Най-добре му се обади, вижте се, излезте някъде и ще видиш как ще потръгнат нещата. Имам предвид държането му, погледа, поведението, невербалните сигнали и т.н. и ако видиш, че има интерес към теб, можеш да подхвърлиш, че съжаляваш, че сте се разделили и може би можете да опитате пак.
Иначе ако питаш дали да му звъннеш и да го застреляш с въпроса, по-добре не :-)