14 бързи кредита, 2 банкови и няколко кредитни карти
14 бързи кредита, 2 банкови и няколко кредитни карти. Да, правилно чухте. В такива лайна сам се вкарах наскоро. На ден получавам по десетки обаждания, тормоз психически до н'та степен. Направих много грешки в живота си, осъзнавам го това и няма връщане назад. Имам прекрасна работа и голяма заплата, но вноските по всичко на месец е мнооого над заплатата ми. Не знам от тук натам какво да правя, ще започнат едни запори, ЧСИ-та, искам да си сменя самоличността и да избягам от всичко но и това не може. Най-много ме е срам и ме боли че близките ми ще разберат и ще ги нараня. Съществува ли някой който е бил в такова положение. Аз не вярвам... не знам дали ще мога да издържа, живота ми се срина за 1 година и нещо.. съжелявам за всичко

Коментари

1.   Чужбина и те хващат за дедовия.

2.   Е тея пари за какво ги изпраска? Няма ли какво да продадеш от купеното, че да погасиш една част? И за каква сума общо става въпрос?

3.   Ще ти кажа. Никой нищо не може да ти направи. Освен запор. И то не на цялата сума, която получаваш. Човек в такива моменти може да му минат хиляди глупости през главата. Познавам човек с толкова кредити. От преди години. Вярвай ми няма страшно. Не е края на света. Просто когато решиш да плащаш заем се насочваш само към един от всичките, докато не го погасиш напълно. Сменяш си номера. Блокираш непознатите, за да се отървеш от тормоза. Не започвай да изплащаш няколко накуп. Споко. Всичко се оправя. :)

4.   От ЧСИ знам, че може да си му плащаш някаква малка сума всеки месец, колкото да се вижда, че има движение и че един вид имаш желание да си плащаш и тогава няма право да ти запорира нищо. Ако спреш въобще да плащаш, тогава вече е малко по-страшно. Но все пак ен съм запознат, казвам какво съм чул.

5.   1, за Интерпол не си ли чувал? То ако ставаше с бягане в чужбина, никой нямаше да връща пари

6.   преди всичко - горе главата Човеко!
В тежки моменти винаги си припомням следното - най лошото каквото може да му се случи на човек е да умре. Самия край.
Пред това нещо всички житейски несгоди бледнеят.
Горе главата, откажи всички пороци като алкохол, цигари, кафета за да ти е бистър ума.
Вярвам че до 2 години нещата при теб ще се оправят коренно.

7.   Аз бях преди години в много подобна ситуация. Е, не с 14 бързи, а с 3-4 и 1 банков. Не знам как си успял да се набиеш с цвли 14.
Времето не можеш да върнеш назад, трябва да измислиш решение. При мен тормозът съшо беше огромен, защото бях студент, въпреки че работех просто нямаше как да ги връщам.
Имах вноски от по няколко стотин лева. По това време направо не знаех какво да правя. Звъняха ми всеки ден, всякакви номера. ЧСИ-та от банката, мазало беше. Тогава една от служителките ми го каза директно. Каквото и да правиш, ние парите ше си ги съберем.
Така и стана. Реално, след като взеха да ме съдят си казах, че трябва да намеря изход. Звъннах на всички от кредитите и се разбрахме за последен път, последен шанс, да не се съдиме, а подписахме споразумение, с което ми вдигнаха още вкоските, но за по-кратко време. И тогава вече нямаше вкарвам 100 лв а вноската е 300. Вкарваш 300 и после му мислиш, но да тече погасяването.
Тогава взех назаем от роднини пари и това ми спаси кожата.
Благодарен съм им, на братовчедка ми имам да и давам 10 хил лева. На майка ми и баща ми съшо толкова.Оше не съм ги върнал, но и те са толкова разбрани, че дори не дават и дума да стане. Зарекъл съм се, имам ли повече пари веднага да отида и да им ги дам.
Та така се оправих, със споразумения с тея от бързите. Трябва да призная, че от ЧСИ тата съшо попаднах на доста разбрани хора. Нямаше заяждане, заплахи. Влязоха ми в положението.
Но това беше преди 8 години.
Или в чубнина пич, или сядай и почвай да мислиш план. Звънкай да се разбереш за нови срокове, но 16 кредита са ммого. Ако имаш добра и стабилна работа, значи не всичко е загубено. Защото аз тогава имах периоди от по половин година, в които и не работех. С наемите за кваертира висях с 1200 лв.
Тогава хазяйката не знам как ме търпя да живея 10 месеца без да плащам. Явно им влизах под кожата.
Не се предавай само, това е най-важното. Винаги, винаги има изход. И след това да ти е за урок. Знам какво е да не можеш да дишаш спокойно.
Днес четох за друг, който е получил инфаркт, защото също са го погнали от бързите и са му казали да напуска жилището си не трябва да стигаш до такъв стрес.
Ако имаш някой с пари и му имаш пълно доверие, че може да ти помогне, не се колебай да искаш помощ.
Знам, че нищо съществено не казах, но сам знаеш, че тук трудно ше ти помогнем.
Успех ти пожелавам и най-важното още веднъж
Не се предавай психически.

8.   Чисто икономически бих подходила по друг начин. Отивам в най-голямата банка. Искам голям кредит с цел финансиране на другите по-малки. Банката отпуска голямата сума, възстановява малките суми и определя вноска за дълъг период по възможностите на клиента. Другият вариант, който предлагам, е да да се разберете с работодателя, да те осигурява на минималната работна заплата, и да се стигне до запор, счетоводството няма право да прави удръжки. Успех

9.   5, аз съм чувал, ама ти не си наясно в кои случаи се сезира.

10.   Дано сумата е голяма иначе си се прецакал. Имам познат, който изтегли пари и набързо замина в чужбина. Съдиха го, но не е плащал нищо, не могат да го намерят. Може да изтеглиш и половин милион лева от различни банки чрез финансов посредник, който взима 10 или 20% от сумата, защото ако кандидатстваш лично надали банките ще ти отпуснат тия пари. Самият той ми обясни каква схемата, но тя е за хора, без никаква идея за нищо в България. Нищо не може да добиеш на свое име. Някои почват бизнес в чужбина и така. Не съм чула някой да ги е върнал.

11.   А и тука да останеш си има схема. Работиш на заплати с мин. осигуровки, които по закон не подлежат на запор. Ако имаш апартамент, кола и по-скъпи вещи на твое име ги прехвърляш на името, на човек, на когото имаш доверие. Сменяш адреса по лична карта, за да не те намерят, не е достатъчно само телефона. Крайна мярка - наемаш адвокат.

12.   6, кафето откога е порок? Полезно е даже в много отношения. Искрено ме разсмя, благодаря ти! Въздухът не е ли порок и той?

13.   Бих те посъветвала да се консултираш с компетентен адвокат.
Бързите кредити често начисляват незаконни лихви, пък само едно обаждане като получат от чичко адвокат и лихвите веднага падат.
Има адвокати, които са били помощници в кантора на ЧСИ - потърси такива.

14.   И най-вече не подписвай никакви споразумения без адвокат!
Една консултация е 50лв, а може да ти спести хиляди!

15.   До 5 - какъв интерпол бе, за да те издирват с интерпол трябва да си направил нещо бая сериозно и да си осъден за криминални престъпления, а не да си запалил някакви мошеници с пари, това дори е само административно нарушение.
Просто вземи колкото можеш още пари и изчезни в чужбина, ако е някъде в Тайланд най-добре. Имам познат, който изтегли няколко кредита от банки и няколко бързи и отиде с парите да си започне на чисто, след 5 г. взе чуждо гражданство и се отказа от българското и не му дреме изобщо за тия балъци, които пиха една вода.

16.   Това да изтеглиш потребителски кредит и да погасиш с него бързите кредити изглежда удачно
Ако имаш апартамент може да го ипотекираш и да погасиш всички други кредити. Ако например 30к за 30 години ипотека, вноските ще са малки. След това като се възстановиш финансово ще погасиш ипотеката предсрочно

18.   Не споделяш конкретни цифри, за да съм по-полезен, но в такива случаи първото, което се прави, е да си наемеш адвокат, който да провери за неправомерно начислени такси и лихви, от там може да ти паднат малко задълженията. После да изтеглиш потребителски кредит (ако има какво да ипотекираш, може и ипотечен, защото може да се разсрочи за по-дълъг период, а и е с по-ниски лихви) от банка, с който да си погасиш всички задължения. Лихвата ще ти е доста по-ниска от тези на бързите кредити и кредитните карти, отделно ще удължиш срока и вноската ще ти падне значително. От там нататък бачкаш здраво, ако трябва и на 2-3 места, живееш скромно и погасяваш колкото можеш, вкл. и предсрочно по малко всеки месец, защото за предсрочно погасената сума лихвите ти отпадат и така спестяваш от лихви. Ако може и някой близък да ти помогне допълнително, още по-добре. Това е трудния и легален начин, но най-добрия от гл. т. на спокойствие.

По-лесния е да заминеш за чужбина и да забравиш за България, защото в момента, в който се върнеш, ще те погнат пак. Мисля, че давността за подобни задължения беше 10 г., т.е. ако 10 г. след даването на ЧСИ, не ги върнеш, ти се погасяват по давност, но за там е хубаво да се консултираш с адвокат. Лошото е, че има голяма вероятност да погнат близките ти и поръчителите, ако има такива, да ти запорират имущество, ако имаш такова (хубаво е да го прехвърлиш на трети лица предварително, докато не е запорирано).

Ако нямаш имущество, третият вариант е просто като те дадат на ЧСИ, да си плащаш някакви неголеми суми всеки месец, колкото да се вижда, че има движение и може и да не ти запорират сметката. Ако мине номера, мине, ако не - да си караш така, ще ти запорират само сметката и заплатата и ще ти оставят по 710 лв колкото е минималната заплата, защото нея по закон не могат да ти я барнат. Останалото ще отива за задълженията, докато не се изплатят. Но имай предвид, че гепи ли те ЧСИ, задължението ти ще стане още по-голямо, може и да се удвои, защото те също си начисляват една камара такси и лихви и то не малки. От там нататък ако успееш да се договориш с работодателя си да ти плаща само минималната заплата официално, а останалото на ръка, тогава не могат да те барнат въобще. Но това разбира се е за сметка на риска, който поемаш, а именно че не си защитен, като работиш полулегално. Той може да те изгони всеки момент или да не ти плати и ти нищо не мжоеш да направиш. При евентуални по-дълги болнични ако ти се наложи, също доходите секват. Пенсионния ти план също се влошава и т.н.

19.   Виж сега. Има няколко момента. Първия е, че в последните години много яко бяха ударени тези бързи кредити. Първо ги удари Мая Манолова като беше омбудсман, а наскоро и сегашното правителство им оряза страшно много и лихвите и правомощията. Затова най-добре е да говориш с адвокат, защото има много тънки моменти, като например сега да не подписваш нищо на тези хора и прочее неща. Но вярвай ми, властта им е вдигнала мерника и иска да ги унищожи. Практически всеки казус ще го решават в интерес на длъжника, а не на фирмата за бързи кредити. Когато някоя фирма изпадне в немилост пред властта така се прави - ще я мачкат, мачкат, мачкат, докато фалира. Корнелия Нинова се закани да ги унищожи всичките. Легално не може просто да ги закрие, но под сурдинка - всеки казус стигнал до съд между бързи кредити и длъжник ще се решава в полза на длъжника и така ще е, докато им направят бизнеса невъзможен.

20.   19, това, което направиха, е просто да елимириат конкуренцията и да останат фирмите на техните хора. Което не означава, че ако си попаднал на бързите кредити на не нашите хора, няма да ги изцоцаш. Просто уточнявам как и защо ги подгониха.