Мъже, подценявате ли се ?
Здравейте, въпросите ми се отнасят до момчета и мъже , независимо от възрастта.

Моля ви, кажете чувствали ли сте се "недостатъчен" за дадено момиче или жена? Примерно , случвало ли ви се е да си харесате някого и да си кажете "аз не съм достатъчно добър за нея, няма смисъл" и просто да се откажете от това да предприемете нещо?
А в такъв случай, ако момичето предприеме нещо към вас, как ще го възприемете?

Другият въпрос е , ако жената до вас е по-заможна или по - успешна или пък много желана , това кара ли ви да се чувствате по някакъв начин?
Помисляли ли сте си " тя наистина е много готина , ама сигурно много хора я свалят и дори да тръгнем, тя ще ме зареже рано или късно" и че няма смисъл

Мислите ли, че ако сте във връзка и жената забележи, че примерно се чувствате несигурни и ви зададе горните въпроси , ще отговорите и ще помислите ,че е загрижена или ще ви стане странно и ще смените темата ( като цяло разговорите за чувствата как ги виждате, досадно ли ви е или ви става приятно)

Коментари

1.   Лично аз имам много голямо самучуствие и няма как да се почуствам недостатъчен за дадена жена.Невиждам с какво би могла да е нещо повече от мен.Колкото и пари да взима неможе да ме купи.Просто да не забравяме че това е нежния пол все пак

2.   2- Вярвам ти, щом при това ниво на грамотност ( в една дума- две грешки) си горд със себе си.

3.   Има една стара максима- гърнето си намерило похлупак. Максима която изчерпва зададените въпроси. И на мен ми се кара Ферари но не мога да го поддържам. Също така не бих се "качил" и на трабанче. При чувствителни "разлики" в капацитетите, този който е в "недоимък" винаги ще бъде или ще чувства под душевен и емоционален "натиск". Безмислена, че и малко мазохистична връзка.

4.   Много мъже се подценяват, хващайки се с жени, които са много под равнището им.
Що се отнася до така зададения в темата въпрос, то няма как един мъж, който е наясно с достойнствата и качества си, да се чувства недостатъчно добър за която и да е жена. Всички сме човешки същества.
Нормалният мъж въобще не се интересува от състоянието и имотите на жената (за някои има значение, но те са рядкост), така че давай смело и бъди откровена с мъжа до теб! Мъжете ценят откровеното общуване на всякакви теми и нямат страхове да изкажат искреното си мнение. Би трябвало той с готовност да подходи към темата и да ти каже нещата точно така, както ги мисли.

- Кифлоприземител

5.   Ами попринцип да. Случвало ми се е примерно да се спогледам с някоя мацка , която изглежда добре, но знам примерно, че нямам плочки. Не съм дебел , имам много лек корем ,но си знам ,че ако го види и всичко ще е дотам. Някакви комплекси имам факт ,но пък ако е някоя мацка с лек корем нямам проблеми да започна разговор. Ако някоя мацка е много над нивото ми , вероятно няма да се чувствам комфортно. Не става въпрос да получавам 1500 , а тя 2000 , но ако например разликата е тройно по-голяма , то това да хора от различни светове. Пък и не мога да си представя успешна жена със заплата над 5000лв да се хване с някой бачкатор без значение колко е добър, начетен и какво тяло има. Затова винаги действам с момичета ,които са леко под моето или моето ниво. И аз не знам защо предизвиквам някакъв интерес на някой наистина хубави мацки по-улицата ,които са в топ форма , вероятно защото суичъра и тениските ми прикриват корема.

6.   Случвало ми се е много често. То няма и свободни жени напоследък.

7.   Номер 2, това е парадоксът на (нека го кажем по-деликатно) не толкова грамотните хора. Те имат огромно "самучуствие", което е без каквото и да е покритие, но не го осъзнават. Самият факт, че знаеш колко ти е реалната стойност (т.е. че не си нищо особено и не изпъкваш от множеството), всъщност те прави по-интелигентен, отколкото си мислиш, че си в действителност. Какво да се прави отново парадокс.
Така, че аз му вярвам на номер 1, че не изпитва такива чувства на недостатъчност. Освен това тази категоричност, нахаканост и дори арогантност се харесва на голямо множество от жените (колкото и открито да не го признават) и успехите му с тях само напомпват още повече егото му.

Колкото до мен конкретно - на мен ми се случвало веднъж. Бях се влюбил в много красива и доста по-млада от мен жена. Хем си я представях, като моята бъдеща жена, хем знаех, че нищо няма да излезе в дългосрочна перспектива. Накрая, официално се разделихме поради тривиална причина - аз напуснах заради работата си България, а тя си остана у дома. Истината е, че тя просто не искаше да ме последва, а аз и не настоявах, защото това ми се видя, като една добра възможност да прекратим всичко преди да е станало прекалено късно, т.е. да станем семейство и да имаме дете/деца, понеже знаех, че тя така или иначе някой ден щеше да ме напусне, защото ще се появи някой друг по-млад от мен на нейния хоризонт. От тогава минаха повече от две години, а аз все още страдам за нея, но както се казва: "Човек сам гради собственото си (не)щастие".

8.   Аз не съм се чуствал никакъв, чуствал съм се себе си, нямам никакъв проблем жената да е по богата от мен или по умна, нямам проблем и да е по бедна и да е каквато е, аз просто нямам проблем с жените, защото ги приемам нормално с всичко тяхно, ако тя иска да е с мен и двамата се обичаме няма проблем нищо друго, не съм задължен с нищо на този свят да следвам някакви правила, за мен най важното е Любовта! Да се забавляваме заедно, да ни е ок един с друг да сме влюбени и да не ни пука за нищо друго, защото то е незначително! Да се чувстваме свободни и щастливи за тоя момент, за Сега, а за бъдеще не ме интересува, никога не съм мислил за неща които не зависят от мен :)