Как да станеш жената на живота на един мъж
Всеки мъж, който наистина съм харесвала, е имал по една голяма любов - жена, за която е страдал, връзката и раздялата с която му е повлияла на психическото и емоционалното състояние, и която още помни. Тези жени нито са били красавици, нито с нещо са специални, дори са били някакви нестабилни, или самотни майки, леки жени, или са се отнасяли тъпо и зле с тези мъже. Дори самите мъже са ми казвали, че аз съм хубава от тях, по-умна, че общуването и времето прекарано с мен е по-приятно, но накрая тези мъже ме използват по най-различни начини и ме захвърлят, сякаш никога не им е пукало за мен, а онези остават голямата им любов... Хубава съм, имам най-различни интереси и вкусове, съвпадащи с тези на мъжете и купища теми, на които да си говорим и да съм им интересна, чувство за хумор, сексуално също не съм някоя сухарка с табута, не съм и лека жена, но имам какво да предложа, и въпреки това никога не съм била жената, заради която някой мъж да страда, да му липсвам, да споделя статуси и нищо от този род... Как тези жени, от които и интелектуално, и физически (самите мъже са ми го казвали, а и съм се убедила с очите си) съм по-облагодетелствана, посредствени и отнасящи се зле с тези мъже, изневеряващи им, са "бръкнали" в душите и мозъците на тези мъже, и те сякаш винаги са готови да се върнат при тях? Също така, има ли такава тенденция точно истинските красавици да са най-често използвани, лъгани и захвърляни, и да не са тези жени на живота на някого? Въпрос на чист късмет ли е, или на какво?

Коментари

1.   Ставаш жената на живота му като си кифла. Като го мачкаш, мачкаш. Като искаш пари, искаш да ти купува всичко. Правиш сцени като не става на твоята. Глезиш се за всяко нещо. Говориш бебешки и се правиш на по-тъпа, отколкото си. Носиш се като за чалготека. Пиеш без мярка. Имаш татуси или пиърсинг. Пушиш. Караш го да те ревнува като луд, флиртуваш с всеки пред очите му. Даже се и натискаш с други, направо се събличаш пред погледа му. Жената-мечта на бг мъжа.

2.   Интересен въпрос, не съм се замисляла. Ти била ли си влюбена? А можеш ли да кажеш защо конкретно си била влюбена в този човек? Със сигурност е имало и ще има по-хубави, по-умни от него. Но защо ти е трепнало именно от него..... Единствено мога да си го обясня с това, че мъжете са ловци. Заложено им е да се опитват да си спечелят жената. Ако ти се отнасяш твърде идеално и дори достъпно, нищо чудно бързо да загубят интерес. Но все пак това не е всичко, не твърдя, че зная отговора. И на мен би ми било интересно да прочета.

3.   Няма начин да станеш жена на живота на някого.Жена на живота не се става. Това е нещо,което се случва непредизвикано. Любовта е спонтанно чувство.

4.   Жените са използвани и неуважавани само и единствено от използвачи, неспособни на уважение, които сами са си избирали, тъй като те гласуват с половия си орган с кой мъж да излизат на срещи, с кой да си лягат в кревата и от кого да забременяват и да му раждат деца. Всичко друго е празни приказки и търсене на оправдания. Първопричината е в съзнателния избор на жената. Това не е укор към авторката, а онагледяване на случващото се в нашето съвременно общество и порядките в него.

- Кифлоприземител

5.   Между другото, съгласен съм с това, което авторката сподели за така наречената "голяма любов". Повечето хора бъркат потрошените нерви и време в някаква неизвестно колко продължила връзка с "голяма любов". Такава връзка всъщност е изсмуквала силите им, влагали са и са били лъгани или разочаровани, а накрая травмите у тях са били толкова унищожителни, че са се вкарали в една въртележка, позната като Стокхолмски синдром, възвеличавайки иначе наранил ги човек.
За голяма любов може да се говори при хората, които десетилетия наред са заедно в добро и лошо и се подкрепят взаимно, уважават се и с обичат напук на всичко. Но такива двойки в наши вече са съвсем малко останали.

- Кифлоприземител

6.   Свежда се до нещо много просто, тази голяма любов, както ти я наричаш, му е натискала бутоните, както други не са. Когато я срещнах и ми натисна бутоните, след като се разделихме я преживявах дъъъълго време, докато не се появи друга, хем по-хубава, хем по-умна, която ми натисна бутоните по-добре.

Това е.

Фактът, че пускаш такава тема и се чудиш и пулиш, говори, че искаш да станеш жената на живота на един мъж, но не осъзнаваш, че това издава неувереност в теб.

7.   Тук не става въпрос за жените, а за мъжете. Те или са били млади и наевни и някоя опитна жена ги е впечатлела и им е била първата любов. Или пък някоя жена им е нацелила слабото място и е работила мъжа там. Така че проблемът не е в теб. А в мъжете. Намери слабото място на някой, имам предвид психологическото и емоционално слабо място на мъжа и го работи там. Така ще станеш незабравима...

8.   Красотата е през призмата на очите... дори да не са най-красивите са останали по някакъв начин в тях. Всеки мъж ще каже че ти си "най" когато иска да спи с теб.

9.   От авторката:

Кифлоприземител, адмирации за коментарът ти под номер 5! По принцип сме имали разногласия по дадени въпроси с теб, но с този коментар ме спечели. И самият ти не знаеш (сигурно) колко точно описа ситуации, на които съм наблюдател и в които съм била по някакъв начин въвлечена. Поздравления!

10.   Авторке, това си е самата истина. Аз не познавам млада жена на 25-35 години, която да не е страдала по някой мъж тип "любовта на живота ѝ", а като е ставало дума що за човек е бил той, се е оказвал винаги някакъв себичен ръб, който на всичкото отгоре е ревнувал, изневерявал и/или биел жената. И въпреки това, някои от тези жени са изпитвали все още тлеещи блянове да се съберат с въпросния бивш, само дето в най-добрия случай той отново ги прекарва през кревата си, побийва ги и ги зарязва с още по-потрошени нерви.

Умният човек обича с разума си и според отношението към него. Много хора се стараят само в началото, когато е периодът на ухажването, а после разчитат на старите лаври да заместват същинските им действия. Не искат да полагат старание и приемат другия за даденост. Това им изиграва мечешка услуга, защото в природата на човек е да желае да усеща постоянство в действията на човека до себе си и когато в един момент установи, че вече стои до променил се към лошо човек, чувствата - колкото и да са били силни - все пак не пречат на разума да вижда големите сигнални лампички за поведенчески признаци, които говорят за липса на уважение и не са здравословни за връзката. Разбира се, това го осъзнават предимно хората, които нямат вредния навик да гледат на света през розови очила и прибързано да приписват добродетели у човека насреща, без той всъщност да притежава такива.

В тази връзка, отговорът на твоя въпрос е лесен: Просто бъди постоянна и с все такава ценностна система след години, каквато си притежавала и в началото. Поведението ти също следва да бъде постоянно и предвидимо за мъжа насреща, за да се чувства той уютно в твоята компания и все така уверен, че е избрал една осъзната жена за свой спътник в живота.
Друго нещо, което жените често пропускат като важност за мъжа, е това да са прямо и открити пред него, да казват винаги самата истина, да не премълчават нещо от него, да не избягват неудобни въпроси и да не се правят на "приятно разсеяни". В момента, в който мъжът усети, че жената крие нещо от него и е неискрена, той разбира, че уважението помежду им е вече разклатено. А то трудно се възвръща отново.
А най-щастливи са тези от обвързаните мъже, които имат до себе си жена, която, когато усети как са унили за нещо, им казва с топъл глас: "Кажи ми, какво те вълнува? Знаеш, че можеш да споделиш с мен! Ние сме заедно, за да се подкрепяме взаимно и искам да си спокоен с мен!". Това са способни да го мислят много малко жени, но едни такива думи са в състояние да влеят огромни сили на мъжа. Както жените искат да усещат силното мъжко рамо и спокойствието да разчитат винаги на него, така и ние сме човешки същества с чувства и мисли и изпитваме същите нужди като вас.

- Кифлоприземител

11.   Кифлиприземотел и авторката защо не се вземат?

12.   Страданията по голямата любов са когато тя не е била взаимна или съответният човек е бил зарязан от тази "голяма любов" и след раздялата е склонен да я идеализира.

13.   Излишно е да се сравняваш с някакви образи от миналото и е проява на ниско самочувствие. Като не те харесват, да си ходят при бившите.

14.   кифлио ти си писал коментар 11, стига си писал от чуждо име личи си веднага!!! Защо не преложи на някоя дебела и плешива лелка като теб а веднага налиташ на красивите млади дами които може да ти са дъщери, а? 1000 критерии за жените а какво предлагаш в замяна, едно шкембе, стиснат и скучен!!!! Последния мъж на земята да беше не бих била с теб :)

15.   Номер 14, параноята ти е неоснователна и излишна. Друг човек е съставил мнение номер 11. В много теми някои хора като теб повтарят като латерни как уж съм имал безчет високи изисквания към жените, но никой от вас досега не си послужи с цитати от мои мнения, които да докажат измислиците ви.

- Кифлоприземител