Аз ли съм задник, че искам живот в града?
Здравейте,
аз съм жена на 23 години. Във връзка съм от година и половина със мъж на 24 години. Проблемът ми е, че не мога да го отделя от баба му и дядо му.
Цялата история започва там, че той е дете на разведени родители, майката е избягала, бащата си има друго семейство. Единствено бащата поддържа контакт с приятеля ми. След развода той заживява при баба си и дядо си на село. Аз и родителите ми в последствие купихме къща в същото село и по-късно започна и нашата връзка.
След година и половина според мен е напълно нормално да искам да се изнесем от родители, баби и дядодвци и да заживеем заедно. Родителите ми ни осигуряват апартамент в родния ми град, в който приятеля ми сам казва, че иска да живее за напред. Обаче това "напред" така и не идва.
Постоянно се карам с родителите ми, защото те смятат, че закопавам на едно място, стоеейки в село заради приятеля ми. Аз от своя страна споря с тях и се примирявам с него, който ми казва, че не е готов да се отдели от баба си и дядо си. Но това започва да става проблем и за мен, защото тук наистина нямаме бъдеще. Искам да градим кариера и дом заедно, но той май не го иска наистина, колкото и да го твърди на думи. Опитах се да обясня няколко пъти, но не иска и да чуе. Отговора винаги е "Ако искаш отивай", но проблема е, че не искам сама, а с него.
Не издържам вече...
Не знам какво да правя...
Аз ли съм задника в тази ситуация?

Коментари

1.   Няма задници в тази ситуация, има различни гледни точки и представа за бъдещето. Щом нямате обща цел- разделете се. Няма смисъл да го караш да си промени мнението, ти също не би променила своето. Отиваш в града без него и успех!

2.   Няма как да го насилиш. Все едно ще го карат на заколение, а не в град да живее. С възможности за работа, социален живот и най-вече с теб, уж жената, която обича. Ама явно не му стиска....
Отивай сама, тоя ще се осъзнае късничко какво е изпуснал.

3.   На твое място вместо да го питам през ден, ще го питам един път- първи и последен, идва ли с мен в града или не? И това ще ми е последният разговор с него. Като не искаш и не можеш да си решиш проблема окончателно, стой си на село - без развитие, развлечения, шанс за по-добра работа и живот.

4.   Хайде замисли се кой ще помага на тези възрастни хора дето са се грижили за него и сама си отговори на въпроса и той на 24 години какви пари ще печели че да пътува да помага и да плащате отделно сметки храна и разбира се кафенца които на село ги нямате. Стой си на гъза или си хващай пътя и не бъркай пътя на момчето, защото това дали си на село или в града какво бъдеще имаш зависи единствено и само от теб и в града може да си никоя.

5.   Не задникът е той. Ако все още има училище, просто е въпрос на време да го закрият, както огромна част от селските училища. Ако има лекар, в което се съмнявам, след време няма да има никакъв. Детска градина има ли? Семейство и дом се създават на млади години, защото след това трудно се постигат. Ти по-добре знаеш какви са несгодите в едно село. След време ще сте само няколко обитаеми къщи и то с пенсионери. Поставяй му ребром въпросът да избира! Каква работа работи той и ти? Докато бях на село само си мислех, че разбирам от работата си. В града разбрах, че нищо не знам. С кого ще си играят децата? Какъв манталитет имат местните в огромната си част? Селянин съм по рождение и никога няма да се срамувам, че съм от село. Научен съм на много неща от там, но там просто няма бъдеще. То вече няма дори в по-малките градове, камо ли на село. Говори му ежедневно, но бягай докато си млада! Не в някакво имагинерно бъдеще, а сега.

6.   Говори с баба му и дядо му (без него). Ако държат на него и те ще го окуражат да отиде в града.

Какъв е шансът да срещне друга жена ако си остане на село?

Време е да порастне. Заживей в града и му дай малко време да усети липсата ти - със сигурност развода е травма за него и може би се страхува да бе бъде изоставен отново. Или го търси защото това болка позната за него.

Убеден съм и ,че се страхува от такива промени в живота си. Накарай да се конфронтира сам със страха си.

7.   В момента в който прочетох че ТИ на 21г (преди две години) си купила къща на село си представих що за човек си. Когато родителите ти купят къща на село ти не купуваш с тях, те сами купуват! Самочувствието на купувач, което имаш е кухо, та дрънка.
Искаш да завлечеш момчето да бъде заврян зет в чуждото за него жилище, то нормално се дърпа, особенно ако няма доходи или дохода му е нисък. Ти би ли отишла да живееш при баба му? Другото което не казваш вие двамцата работите ли нещо, заплати имате ли, кой ще ви издържа първите месеци в този град? То много е лесно да кажеш искам и да тропнеш с краче, а кой ще ви плати тока, кой ще ви купи храна?