Да продъжа ли с него или да се разделим?
Здравейте хора! Дилемата ми е следната: с него сме гаджета от 5 години, но замина за Англия, смята да остане там горе долу година. Вече съм на 28 и искам нещо по сериозно от човека до мен, иска ми се да мислим за дете,апартамент, а не да си говорим по камери всеки ден. От както замина само се караме и ме дразни. Обичам го но вече не знам какво да правя. Моля който прочете това да ми даде съветче, защотото вече съм много объркана

Коментари

1.   Какво е това гадже от 5 години,дето си хваща куфара и хуква към друга държава сам? Говорили ли сте да ходите заедно , или той е решил сам да ходи?
Хич не говори добре според мен да е без теб там, не е нормално. Заедно сте от 5 години, не от 5 месеца.
Човекът има други приоритети. Едва ли иска да живеете заедно , че и деца. Може би не иска от теб, или изобщо не иска.
Ако ти се занимава с връзки от разстояния, давай. Зяпай се по камери 6 месеца или година. Този я се върне, я не. Може и мадама да завърже там. Тъпа постъпка от негова страна.

2.   Попитай го, ако иска да се ожените, то може да се върне за няколко дни и да го направите. Питай го също дали иска за остане там, което сега не е лесно. Вместо да се дразните, постави му ясно въпросите, които си писала тук.

3.   Направи му услуга и не му трови живота повече.

4.   Защо е в Англия? Работи ли там или учи?
Ти искаш секс тук и сега, а той в Англията... нехранимайко !

5.   Бях в съшотоо положение. Щом за 5 госини не е сетил да предприеме следваща стъпка, няма да се свти и след още 5. Оправданията ще са всякакви. Когато му казах, че вече мисля за по-сериозни ангажименти и т. Н обяснението първо беше, че още ни е рано, после, че няма финансова възможност, после, че трябвало да развие кариера, а накрая че не бил готов. Сега като се замисля, се чудя как съм се връзвала, чак и се смея. Беше добър урок. Сега не бих повторила същата грешка.
Вариантите за теб са три:
1. Казваш му на какъв етап си и какво искаш и че ако той не мисли в тази посока в краткосрочен план се разделяте. (а той не мисли, щом до сега не се е сетил, а и не е редно ти да си инициатор и дда се натискаш за това). Аз направих така, когато бях в ситуация като твоята и както казах, смисъл нямаше.
2. Седиш си в тази ситуация.
3. Напускаш го без обяснение. (най-добрият вариант)

6.   Седмица НЕ се виждайте по камерата. Не говори дълго - заета си, имаш да чистиш, имаш да работиш, гледаш филм и искаш да го догледаш, затваряй му. На съобщения отговаряй с 1-3 часа забавяния. Ако почне нахално да звъни - не вдигаш, чак след няколко часа вдигаш.

Ако почне да ти държи сметка, защо не си му на разположение - кратко му отговаряш - че ти на разположение ли си ми? Избра Англия, с Англия си говори. Нагруби ли те - директно му затваряш, и поне 1 ден - не му отговаряш никъде. Най-добре в този ден даже и да не му четеш съобщенията, това ще те ангажира емоционално.

Не му позволявай да те държи дълго на телефона. Не му позволявай да те вкарва в "обяснителен" режим. Дистанцирай се във виртуалното пространство от него и ще ти се освободи време. Той те държи на виртуална каишка, но каишката е в твоите ръце.

След 1-2 седмици в такъв режим, ще ти е по-лесно да вземеш решение. А и ще е ясно, какви са му приоритетите.