Какво цели с това поведение?
Здравейте,

Преди 2 години се разделихме с приятеля ми (аз съм на 22г., той на 24г.) Не сме имали сериозни взаимоотношения, постоянно се карахме за дреболии и аз прекратявах “връзката ни”. Не съм имала силни чувства и знаех, че нямахме бъдеще. Но понеже работихме в един офис, всеки път се сдобрявахме и старата песен продължаваше на нов глас.
Малко преди пандемията, той замина за родния си град на стаж. Нещата между нас се влошиха и аз прекратих всякакъв контакт с него. Този път и той не ме потърси и естествено в началото ми беше тъпо, като се има предвид, че и бяхме затворени във вкъщи..
Та, реших бързо да се взема в ръце и за да се разсея започнах да тичам всяка сутрин, малко след това се преместих в самостоятелно жилище, смених си работата и като цяло доста неща се промениха в живота ми (в добрия смисъл).
На новото си работно място работя с 4 езика и ми се заплащат хубави пари. Позволявам си да ходя на почивки, на разни процедури, купувам си по-качествени неща, които преди не успявах.
Аз съм щастлива и доволна от това, което постигнах до момента. Сравнително съм активна в социалните мрежи и понеже профилът ми е отворен за всички, виждам, че доста често си обикаля в профила ми, при условие че не се следваме. Аз не се интересувам вече от него, единственото, което знам е, че работи все още в предишната фирма от родния си град (при родителите си).
Нямам никакви намерения да подновявам каквито и да е взаимоотношения с него; любопитно ми е да чуя мнението ви какво цели с това? Мислите ли, че може да ми създаде проблем за вбъдеще, като например преследване и т.н (сблъсквала съм се с такива ситуации с друго типажи).

Коментари

1.   Не мисля, че е повече от любопитство, може би малко завист... Честно казано и аз разглеждам профили на бивши, даже на бивши на моя мъж, обсъждала съм ги с приятелки и такива леко жалкарски глупости, но нищо повече. Почтия няма човек, който да го прави. Ако толкова те притеснява, блокирай го или по-добре си направи профила само за приятели. Така като се изтипосаш, даваш "материал" на всякакви навлеци.

2.   много ясно, на село (в малкия град) няма много какво да се прави и цъка във фейса.
Нищо не цели...
Гледай напред, самоят факт че му обръщаш внимание означава, че не ти е все тая

3.   Аз затова нямам фейсбук, загуба на време е и за бившия ти! Той просто любопитства, както са ти казали. Не изпадай в параноя! Нали ти сама си дала тази информация в Интернет.

4.   Гледа, иформира се, а може и той като теб сега "да му е тъпо". Ако е била връзка "за спорта" ще мине време и спомена ще избледнее. Ако искаше да те преследва щеше да има ясни действия в тази посока.