До поредното момиче, на което преобърна живота
И теб ли остави , заради същата жена? Да, той няма да спре да прави такива неща, винаги заради нея. Този път я обяви официално, защото докато лъжеше юен, тя не присъстваше в списъка му с приятели. Или може би се е криела под фалшив профил, защото в това особено я бива., да създава профили и да тормози хората. Не си струва да пишеш каквото и да е за него, няма да го оцени. Нито ще се почувства гузно или виновно. Той го направи с толкова много жени, като почна от мен,не мисли, че твоята любов или думите ти за него, биха означавали нещо. Той обича нея, прави всичко заради нея, дори когато не е с нея. Търси момичета, които приличат визуално на нея, или дори да не приличат,той започваше да ги ухажва, по същия елементарен начин, с който се е обръщал към нея. Ако толкова много са се обичали и продължават да го правят, защо се разделяха и изневеряваха един на друг. Защото им харесва да мачкат, харесва им да приличат на другия и да се уверяват, че няма да намерят никой, който да замести някой от тях. Ьнам, какво ще кажеш, имахте връзка, твърдял, че те е обичал, и на мен го казваше, и на други след мен, но това не е обич, запълвал е празнотата от обсебената си любов към нея. Знаеш ли, може би с теб се е разделил , казвайки ти го в очите, с мен постъпи по-много по-лицемерен начин, знаеш ли какво е да се създаде причина, за да сложи край, на нещо, което за мен беше красиво. Когато бях с него, точно както си била ти, чувствах не само , че света е красив, но че душата ми е намерила своя път, който да я кара да лети от щастие. Но, не той не само ме счупи, уби и се подигра с емоциите ми и чувствата, той се опита да ме обвини в наивност, като няколко дни след това, обявиха връзката си за първи път. Спомням си колко дни се обвинявах и плаках, незнаейки защо съм обвинена в нещо, което не разбирах. Мислех, че съм го изгубила, заради нещата, които правех, за да е малко по-ведър, а през цялото време той е мислил за нея. И точно, когато започнах да се усещам малко по-добре, те написаха колко се обичат, под качена обща снимка. Гледайки филмите и четяйки по книги, където се пишеше, как някой те е хванал за шията, или пробол в сърцето, си юислех, че тия неща няма как да съществуват. Но точно тогава, аз разбрах какво е да изпиташ нож в собственото си тяло. Не само усетих болката, разбрах какво е да си глупав човек, какво е да обичаш напразно с цялата си душа и сърце, човек който изпитва всички тези неща към нея. И аз както теб си мислех , с кое ме превъзхожда, по-красива ли е и накрая си казвах, колко всъщност съм жалка. Разказваш ми за миговете, прекарани с него, ще те уверя, че със сигурност не са най-хубавото нещо в живота ти. И аз мислех, че без него ще съм една бездна, която да съществува, докато може, но идва денят, в който се събуждаш, от затвора и лъжите на този човек. Единственото нещо, за което винаги ще съм му благодарна е, че ме научи да обичам с цялата си същност, да знам какво е да мислиш за някого , повече отколкото за себе си. Да искаш да полетиш високо, особено когато се страхуваш от височини. Но му благодаря, че ме научи да мразя, намразих и него и нея, особено когато я виждах да се променя в празноглава кифла. И аз като теб си мислех, че е много по-красива от мен, а всъщност сега виждам нищо по-различно от фолкпевиците в България -провикативна жена, с къси роклички и хиалурон в устните. За мъжете може да е супер красива, но в нея виждам единствено изкуствен човек. Не съжалявай за времето прекарано с него. Със сигурност ще запомниш, това което ще бъде правилно и ще срещнеш истинската любов, а не тази, която изживя единствено ти. Ще поплачеш повечко време, но ще се събереш. Повярвай, красотите в живота са скрити около нас.

Коментари

1.   По толкова сходен начин на написаното съм се чувствала и толкова подобни неща съм преживяла, че на няколко пъти се уверявах дали не съм участник в тази история, но не става дума за същия човек. :D Повечето хора са боклуци като цяло и не си струват мъките, не си струват даже да мислиш за тях... Хората, които наистина си струват емоциите и мислите ти, няма да те накарат да се чувстваш по този начин. Но често за най-големите боклуци страдаме...

2.   Защо продължавате да ползвате асоциални мрежи? Изтрийте ги и ще ви стане по-хубав животът.
Била видяла снимка. Ако не беше влизала там нямаше да виждаш снимка. Като се разделите се блокирате отвсякъде и всеки по пътя си.

Всичките Фейсбук, Инстаграм, Тик Ток и Тиндер са пълен боклук. Дано съм помогнал на някого.

3.   Благодаря ти. Имах нужда да прочета това. :)

4.   Какви къси роклички, какви 5 лева? И защо все се обобщава за всички мъже накуп, че уж били харесвали изкуствени и безмозъчни кифли, след като обвиняващите ги за това жени всъщност са били наранени от строго определен тип нараняващи мъже, които съставляват едва няколко процента от всичките мъже?!
Преди малко се върнах от разходка навън и на редица мъже им изтекоха очите по една мацка с широк панталон, маратонки и тениска, която бе около метър и половина, с естествено излъчване и почти без грим, т.е. пълна противоположност на въпросните разголени и тежкогримирани кифли с къси полички, дълбоки деколтета и високи токчета. Успоредно с това, на улицата имаше поне пет други млади жени с поли и клинове, подчертаващи краката им, които обаче никой не заглеждаше, тъй като не бяха кой знае колко стройни в тялото и хубави в лицето.
Понякога има и жени с дълги рокли до глезена, които привличат много мъжки погледи, защото хем са стилни, хем женствени, хем и отличаващи се на фона на повечето млади жени в днешно време, които са по дънки или с други панталони и до голяма степен са еднообразни и безинтересни за гледане.

- Кифлоприземител

5.   Големи драматизации...
И да, всички по-хубави от теб жени винаги са кифли, чалгаджийки, тъпи и прости.
Както и всеки, който те пренебрегне и не отговори на очакванията ти първо е прекрасен любим, после гаден боклук и говедо.
Дежа вю.

6.   Авторката
Не говорих, че красивите жени всичките са кифли. А и преди да си промени външния вид, приличаше на красиво момиче, което за сегашната й визия не бих го казала. И не говорих за себе си, а за хората, на които е оставил празнота и е ьлоупотребил с доверието им.