Как бихте постъпили в тази ситуация?
Здравейте! Аз съм Ж. 24г. От 11 месеца имам връзка с мъж на 33г. Разбираме се много добре, щастливи сме заедно, но има едно но. Той поддържа приятелски взаимоотношения с бившата си приятелка, с която са били заедно няколко години. Пишат си много често, през ден, два. Виждат се на кафе от време на време. Той и върши услуги, когато тя го помоли. Опитвам се да го приема за нормално, но не мога. Говорила съм с него, но без резултат. Аз не я познавам лично. Скоро му казах, че искам да намали контактите с нея, а той отговори , че това няма как да стане. Тя му била много близка приятелка и не иска да се скара с нея заради мен. Почувствах се много неприятно. Казах му, че трябва да реши. Отговори, че ако трябва да избира ще избере да остане приятел с нея и да прекрати взаимоотношенията си с мен. Познавал я от години, нямал чувства към нея, тя имала друг приятел, но не иска да прекрати отношенията си с нея, защото ако след време се раздели с мен, щял да изгуби приятел в нейно лице. Иначе се държи много добре с мен, но това, че винаги е на разположение да и помага за нещо и след този разговор, не съм сигурна дали искам да бъда с този човек. Били ли сте в подобна ситуация? Как бихте реагирали?

Коментари

1.   Авторка, ситуацията сама те насочва какво да направиш! Не се прави, че не разбираш, защото колкото повече време минава, ще ти бъде все по-трудно! Трябва да се разделиш с този човек на минутата!Той не те цени, не се интересува от твоето спокойствие, не го вълнува, че ти страдаш! Тогава?

2.   Бих го оставила на разположение на бившата, която обаче си имала настоящ.

3.   За мен това е нормално.Това че е прекратил връзката си с нея незначи, че нетрябва да си говорят. По добре приятели отколкото да се раздели с теб и да има друга връзка с нова, която не е бившата му приятелка. Мисля че си нямала друга сериозна връзка досега. Неможе някой да се откаже от всичко преди теб и да почне всичко на ново. Но не си единствената която мисли така но за мен това е повече тинейджерско мислене но всеки има право да действа като намери за добре. Ако твърде много го насилстваш да прекрати отношенията си с нея ще прекрати връзката с теб.

4.   Не бих си позволила да казвам на някого да си намалява контактите с когото и да било, и въобще да нареждам кой какво да прави. Не допускам и на мен да ми се месят. Конкретно за ситуацията- ако знаех предварително, че поддържа връзка с бивша, не бих била с него, ако го науча в последствие- тръгвам си без обяснения. Няма лошо човек да е в добри отношения с бивши, но всичко с мярка. Не разбирам как вярваш, че ще го промениш, той е такъв какъвто е, ти решаваш устройва ли те или не, няма драма.

5.   Скъпа, ситуацията трябва да е точно обратната- ако не иска да загуби теб, той трябва да се отдръпне от старите си приятелки. Боже, не мога да повярвам как им се връзвате на такива...

6.   Ами тръгвай си момиче, Тея двамата гр баламосват.

7.   Не съм била в подобна ситуация. Със сигурност не бих поставила ултиматум ("или аз, или тя"), защото никой не обича да бъде заставян да избира и като цяло не би трябвало. Хора със свободна воля сме, всеки решава за себе си как да живее и с кого да има взаимоотношения, независимо дали приятелски или любовни.
Разбирам обаче защо това приятелство те притеснява и ти е неприятно. Аз също бих повдигнала въпроса, но не по твоя начин (по-горе обясних защо). В такава ситуация, когато нещо в човека или връзката не ме устройва и няма как да се промени (не подлежи на компромис), следва да реша дали искам да остана или не. В тази насока биха били мислите ми.
Ако приемем обаче, че съм на твое място, поставила съм ултиматум и са ми отвърнали по този начин, бих си тръгнала на секундата.

8.   Това че са останали приятели, не е лошо. Лошото е, че ти си от типа хора, които вярват, че ако си с някого, той ти принадлежи. Не, това е утопия. Ако между вас има силни чувства, трябва да си имате и доверие, да разкарате ревността и егоизма си. Моят е приятел с всички жени с които е бил, както и аз с бившите си. Може понякога да се случи да опъне някоя или аз да го отнеса от някои бивш, но то е просто секс. Все едно сме пили по едно и чао. Днес няма мъж или жена, които да приемат теорията- до като смъртта ни раздели. Това е възможно само при условие, че двама партньори имат пълен синхрон, единомислие и разбиране. Никой не може да ме ограничава по никакъв начин. Аз самата не обичам да ограничавам също. Но между мен и съпругът ми има ясно изразено разбиране, че си "принадлежим". Връзката ни не е на базата хуят ти е само мой и путката ми само твоя. Свързват ни много по- силни неща, любов, приятелство, доверие и бъдеще, което и двамата желаем. Не бих се притеснила никога, за това, че е наебал друга. Още пвече, че винаги го правим съгласувано.

9.   Щом предпочита това не е добре , ако иска трябва да е с теб и да отделя това време за теб . Не ти трябва мъж , неможещи да ти даде първо място .

10.   Опитай да поговориш отново с него. Ако държи на теб, ще те разбере.

11.   Ще поставя въпроса ултимативно, както си направила и ти и щом не може без бившата, нека си остане с нея. Не бих си тровила нервите и да живея с такъв човек. Зарежи го.

12.   Много е нагъл! Все едно ти е казал - ти си временна, ама тя е вечна. На твое място щях да го зарежа без да се замисля.

14.   Номер 8, смешно е да говориш за любов.

15.   Спят си ей така, по приятелски. Може и тройка с гаджето и да правят.Извратени отношения.
Бих си тръгнала. Като му е толкоз скъпа, да си седи с нея.

16.   Замисли се каква е логиката да се гледат? Нямат деца, нито нещо за уреждане. Някой от двамата си готви така резервичка, ако ги зареже новата любов. Подиграва ти се, ти търпиш.

17.   Не знам аз бих го оставила.. Попитай го на него дали ще му е приятно да поддържаш взаимоотношения със твой бивш? Със сигурност няма да му е приятно.. Ти трябва да си на първо място за него а не бившата му.. Ако не се поправи го оставяй да си е на разположение за нея всеки път като викне.. Той трябва да гледа ти да си щастлива и спокойна а не да тича подир нея като го повика..

18.   Аз не бих била с такъв човек. “Ако трябва да избере, ще избере да остане приятел с нея и да прекрати взаимоотношенията си с теб”?! Бих си помислила, че все още има чувства към нея! Понеже съм прекалено ревнива, не бих допуснала такова нещо със сигурност. А като изключим ревността, също смятам, че не е нормално.

19.   "Аз бих го оставила", обаче ако е в обратен ред ще има "какъв е този да ти казва с кой да се виждаш". Двойният женски аршин. А като цяло, никой няма право да се меси на друг човек в отношенията с другите. Като не ти харесва - приемаш го или ставаш и сА махаш. Ама не с прищевките "тоя не ме кефи, майка ти не ме кефи" и не искаш да се вижда с тях, примерно.

20.   Не разбирам от приятелството между мъж и жена, но приятелството между 2-ма човека е много по-силна от любовта. Аз съм жена и ако гаджето ми каже "Не понасям най-добрата ти приятелка, спри да се виждаш с нея", ще му кажа, че любовта е до време, но приятелството е вечно и ще избера приятелката си.

21.   Номер 20, по твоята логика си хомо ли какво? Спала ли си с приятелката си? Не, нали? Да ти имам логиката.

22.   Това са боклучиви отношения, никога няма просто приятели между мъж и жена, особено където е имало секс. Била съм в ситуация, в която се криеше в началото, че продължава да поддържа контакт с бившата, явна за да не му избягам, защото се съмнявах че има нещо гнило. И се оказах права, опитвал се е да я върти и нея, като разбира е крил от нея за мен. Тя обаче си е хванала гадже и не му се е вързала на манипулациите. А той направи фатална грешка да не може да си прикрие нараненото его, че не му се е отворил парашута. Един месец се чудих защо не е в настроение и се заяждаше и накрая една вечер, явно не е могъл да се стърпи ми спомена нещо за нея и от дума на дума стана ясно, че били излизали с общи приятели, и говереше с яд, че някакво нейно гадже се появило. Стана ми много гадно, светна ми цялата картинка, даже при последващ разговор ми каза, че бил разбрал, че е и бременна. Така ли, си викам, сине майчин, ще ме ползаш ти за кошче да душевни отпадъци и за терапевтичен секс. Схванах цялата игра и го зарязах. Поне хубавото беше, че от много хитреене да лъже две жени, накрая по едно и също време му съборихме столчетата.

23.   Номер 3, нейното мислене било детско, ама ако твоята приятелка / жена излиза 1-2 пъти седмично сама да помага на бившия си, щото той милия не знае как да си наготви и да си изпере - пак ли така ще реагираш?