Голяма каша
Здравейте ! Искам да споделя моята история и да поискам съвет от Вас ,защото съм много притеснена , объркана и не знам какво да правя .
Аз съм жена на 23 години . От 3 години съм във връзка на семейни начала ,сгодена за мъж който е 13 години по - голям от мен . Още от началото на нашата връзка заживяхме задно ,той ми е първият ,аз на него не ... През тези 3 години сме имали много хубави моменти ,какво и по-лоши , ,карали сме се доста но бързо ни минава и двамата сме инати . Той ме обича виждма го ,грижи се за мен нищо да не ми липсва и е до мен в трудни ситуации . Наскоро той замина за чужбина и се разделихме за първи път . В началото като замина постоянно ми казваше колко ме обича ,коя досега не е обичал така ,колко знача за него и ми го е показвал де. Той е доста ревнив ,както и аз ,но напоследък последния месец стана ужасно ревнив и държанието му към мен се промени . Започна да ревнува от неща , които според мен не са нещо кой знае какво като например: бях се разбрала да се видя с приятелка и тя пък се разбрала с нейна приятелка и гаджето и с колата му да ходим на разходка . Аз нито гаджето и познавам нито нея ,но тъй ли иначе вече бях с моята приятелка и се съгласих да отидем ,като естествено предупредих преди това моя мъж и той като разбра полудя ....Как можело да постъпвам така ,да съм мислела преди да направя нещо как ще се почувствам аз ако съм на негово мяст . Дефакто аз го предупредих ,дори не се запознах и с въпросното момче и не сме говорили и му обясних че и не знаех и в последствие разбрах но не искаше и да ме чуе ,а само не обвиняваше и обиждаше че съм като куче което където го заведат там ходи ,дори това че ме разплака не го жегна и не спря ....преди не беше чак такъв . Другото ,която е преди като имам проеблм и нещо ме мъчи и му споделя ,той беше този който ми даваше кураж и сили ,а сега с 2 думи само и толкова... проблем му е че говоря с мъже колеги ,че съм излязла на кафе с 3ма колеги и 2 колежки , което беше отдавна ,но все още му го напомня ,както и случката с приятелката ми и нейните приятели ,за която споменах ми я напомня и ми вика *сигурно ще ме оставиш докато си дойда " ...Което много пъти сме го говорили и съм му казала колко много го обичам и как е първия и последния ми. Говорих с нвго за държанието му и че не ми харесва напоследък ,той отрича и ми казва да се замисля аз какво правя ....Нито съм му изневерила, нито съм му дала повод да си мисли това и той даже каза че не съм му давала поводи . Правим си планове за бъдещето ,той е в чужбината заради нас не му е лесно но това негово държание ме убива ,постоянно съм под стрес. Един негов приятел ми беше направила комплимент и аз му казах много мило благодаря и той полудя тогава ..... А се е случвало преди да замине от работа да се прибира с негова колежка която е жена ,но тогава няма проблем а аз че съм излязла с моя приятелка и нейната приятелка и гаджето и съм се качила я колата ИМ голям цирк стана .... Говорим ми по начин ,по който преди не ми е...Нв ме е обиждал,но по грубо се държи някак...Отдавам го на това че е сам там , напрегнато му е ,но тая ревност негова ме довършва...Вика че цяла нощ ревал на негов приятел кво прави там без мен ,колко му липсвам.... Понякога имам чувството че говоря с двама различни човека и не знам какво да мисля и да правя ....
Другият проеблм е че баба ми не го харесва от началото още ,защото няма кола не бил за мен и се опитва по всякакъв начин да ни раздели и отделно създава напрежение и използва това което съм и споделяла преди за него и връзката ни за да създава интриги ,манипулира ме да се разделя а него като ми вменява чувство за вина , иска да живея при нея сега докато го няма и все ме изкара виновна за високо , тормози ме ...той ги знае тези неща и много пъти е искал да говори с нея ,но аз съм била против ,защото знам че няма да има ефект и по-лошо ще става . Казала съм и че го обичам и няма да го оставя ,защото се чувствам донре а него , тези неща от сега на никого не съм ги споделяла с държанието на моя мъж и много се тормозя ....Баба ми е разделила преди майка ми и баща ми ,сега се опитва у нас и създава напрежение ...Преди още в началото тя го харесваше много и съм и споделяла като имаме проеблм ,като се караме или ме нарани защото тя ме е отгледала,тя и дядо и сега го ползва срещу мен ....нас
Моля Ви дайте ми съвет какво да правя. Ту баба ми ме тормози и се опитва да ни раздели а интриги , ту мъжа ми и ревността му .На ръба съм ,не мога да живея нормално от тоя стрес ...
Благодаря от сърце на всеки ,който ще отдели от времето си , за да прочете моята история и да ми даде съвет !

Коментари

1.   Ако останеш с този човек, стресът ще стане твой постоянен спътник, така че, добре си помисли!

2.   Щом след три години връзка и любов сте се докарали дотам да пускаш такава тема и да се чудиш дали да останеш с него, какво ще е след още 5, 10, 15? Как се виждаш ти самата? Ако си мислиш, че човек на 36-40 и нагоре ще се промени, лъжеш се жестоко.

3.   Кажи му да избере между това да спре да ревнува или да го зарежеш. Обясни му, че ако искаш да изневеряваш, той няма как де те спре (или да разбере), така че неговата мания да те контролира само излишно обтяга отношенията ви.
А ако не се промени, наистина го зарежи, защото подобни ревниви хора са наистина непоносими и потенциално опасни. Той си мисли нещо от сорта, че си негова собственост и не ти вярва.

4.   Тоя нема да се промени,по лош ще става!!!Разкарай го и си намери стойностен човек.А баба ти -ти си голяма жена,отдели се и си живей живота,уважавай я, да ,но до там.Не се оставя й да те командват.

5.   Хем по-стар, хем си хванал куфарите в друга държава. Бил там заради вас. По-скоро заради себе си. Ако беше заради вас, щеше и ти да си там. Или да стой тук, с теб. Ревал по цели нощи. Сериозно ли?! Това от коя книга го е прочел? И ти вярваш? Нищо чудно там и да си излиза с някоя, а на теб пробутва такива сълзливи истории. Това вашето сега е неофициална раздяла.
Ревнува, защото си по-млада, той вече гони 40-те. Щом на 33 като сте се запознали никоя не го е взела ,значи не е ставал. Щом е прибянал до 19-20 годишна, значи друга не може да залъже.
Роднините усещат най- ясно, защото не са заблудени от чувства. Щом знаят, че не си щастлива, имате търкания, няма как да го харесват.
Струва ли си цялото мъчение?

6.   На 23 си, имаш хиляди възможности за връзка. И избираш да си с по-стар, луд ревнивец, който на всичкото отгоре е хукнал в друга държава. Някои жени май наистина искат да живеят зле.

7.   На първо място спри да му разказваш , че си пила кафе с колеги, а друг мъж ти е направил комплеминт, че си излизала с кола с мъж и пр. Ти сама си правиш той да е ревнив. Не му разказвай такива неща. Нали нищо не правиш лошо, защо го дразниш излишно? А колкото до баба ти, той като купи кола , тя ще го хареса ли? Що за глупости пък и от страна на баба ти. Спри да я слушаш, не си създавай излишен стрес. Важно е ти какво искаш от този мъж, ти как се чувстваш с него. Баба ти няма да живее с него, а ти. Така че от неопитност сама си правиш стреса. Мисли повече.

8.   Не, че нещо, ама ти НЯМАШ НИКАКВА работа в чужди коли. Без значение гаджета на приятелките ти и тем подобни глупости. И не слушай номер 1, щото тука всеки дава “мъдри съвети” и после пак идват да реват, че са направили грешки като са послушали някой идиот тук. Окей е, че те ревнува, това показва, че не си му безразлична, но ще е още по-добре ако той не ходи в чужбина сам, а ти да оставаш сама в Тъпанария (България). Щото лично аз ги знам и жените и мъжете колко са си лоялни един на друг, обаче по форумите са света вода ненапита. Всичко си има решение на всеки проблем. Ако не стигнеш до казус със него, тогава вече решението да го зарежеш е твое, но не изневерявах и не лъжи, нито крий нещо от него, както и той също към теб.

Гаро